Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-10-2008, 20:51   #1
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 13928 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki

Do trzech razy sztuka, jak to powiadają, lecz tym razem jestem tutaj z przymusu.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Może ktoś był na takim kursie? Czy taki kurs rozwija tylko humanistyczne możliwości, czy także może pomóc rozwinąć się matematycznie czy fizycznie?
Ja osobiście się na tym nie znam, a chciałbym pójść na coś takiego.

Jednakże kurs szybkiego czytania i efektywnej nauki to jedno. Ja myślę dodatkowo o pewnym warsztacie "Angielski raz na zawsze". Podobno ten kurs uczy podejścia oraz właściwego sposobu nauki języków obcych, które nie są wschodnie (np. chiny).
Co o tym sądzicie? Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat, bo to trochę kosztuje, a ja nie chciałbym wyrzucić tylu pieniędzy w błoto.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-10-2008, 21:24   #2
 
Arcagnon's Avatar
 
Reputacja: 57 Arcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodzeArcagnon jest na bardzo dobrej drodze
Szczerze? Dla mnie to bujda. Przeczytalem chyba z dziesiec ksiazek-kursow i co? Nic. Nie widze roznicy, gdyz jej nie ma. Ostatnia jaka mialem w rekach to "Techniki szybkiego czytania". Wiecie co tam pisalo? O szeryfach. Ze niby ulatwiaja czytanie itd. Bylo o polu widzenia. Ale to wszystko to teoria. A na kursie, jezeli nie zadziala to powiedza, ze sie nie przykladasz...
 
Arcagnon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-10-2008, 21:47   #3
 
Latilen's Avatar
 
Reputacja: 32 Latilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodze
Pewnego pięknego dnia zdało mi się, że szybkie czytanie to jest to! I zapisałam się. Efekty, obecnie wcale z tego nie korzystam.

Oczywiście zależy gdzie ten kurs, u kogo i tak dalej. Dlatego powiem, czego mnie uczyli. Dwa razy w tygodniu na trzy/cztery godziny wraz z grupą ludzi siedziałam w sali i czytałam różne książki. Najpierw uczyli nas techniki z ołówkiem czyli szybkie wodzenie za tekstem dobrze zastruganym ołówkiem. Potem ołówkiem dotykało się tylko początku linii, środka i końca, następnie początku końca, a potem łapało się okiem całą linię. Jeśli byłeś cud uczniem, proponowali metodę na skupienie wzroku na białej dziurze między wierszami i w ten sposób objęciem dwóch wersów na raz. I tak dalej aż do sposobu na literę Z, kiedy obejmuje się 1/3 strony. Zajęcia były ciekawe i twórcze.

To teraz negatywy. Z metod obecnie nie korzystam. Dlatego, że szybko czytając to prawda szybciej przedziera się przez tekst, ale traci się właściwie wszystko, co on zawiera. Nie mówię o akcji czy fabule. To się rozumie. Ale styl danego autora, sposób kreacji zdań, jakie słowa dobiera, czy zdania są długie, jakie były imiona głównych bohaterów czy też skąd pochodzili, to wszystko umyka, bo uczą cię, że to nie jest ważne. Jestem humanistką i uważam, że książka nie składa się tylko z fabuły i akcji, chociaż mogę być odosobniona w tej kwestii.

Metody bardzo męczą oczy. Właściwie mógłbyś czytać dalej, ale oczy to ci zaraz się wyleją i tyle z tego.

Jeśli musisz coś z książki wypisać (jesteś studentem/czytasz lekturę szkolną itp.) to szybkie czytanie tylko ci utrudnia.

Natomiast polecam kursy pamięci, które mają dobry wpływ na mózg i rzeczywiście ułatwiają naukę.

Reszty z podanych przez ciebie kursów nie znam, pewnie nie powinnam się wypowiadać, ale... Co do tego kursu angielski na zawsze to czysta buja! Jestem na filologii i zaświadczam ci całym moim dotychczasowym cierpieniem ;], że języki (niestety!) zapomina się aż za szybko! Jeśli nie masz z nim ciągle kontaktu, nie czytasz, nie słuchasz, nie mówisz, to już po roku twoje możliwości spadają bardzo znacznie. Chcesz się nauczyć języka? Szperaj po necie, tłumacz potrzebne ci artykuły, słuchaj muzyki i sprawdzaj teksty piosenek, najważniejsze radia światowe udostępniają swoje zasoby, albo dają się słuchać itd. Nikt cię nie nauczy języka lepiej niż ty sam ;] Oczywiście nadzór jest mile widziany, to zamiast inwestować w batonik na kółeczkach, zapisz się na kurs przygotowujący do egzaminu (nawet jeśli nie chcesz go zdawać). Naprawdę dużo się czerpie.

To ja już nie będę przedłużać, trzymaj się ;]

PS. Jeśli chcesz pogadać o technikach nauki języka to się polecam pamięci, choć żadnym specem nie jestem. Ale może coś ciekawego ci podsunę ;]
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein
Latilen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-10-2008, 22:07   #4
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1041 Milly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumnyMilly ma z czego być dumny
Jako dziecko chodziłam na kurs pamięci, wtedy była to nowość w Polsce. Niestety nie potrafię powiedzieć czy pomogło, czy nie. Chodziłam wtedy do drugiej klasy podstawówki, więc nie mam zupełnie porównania jak było przed, a jak po. Ale z tego co wiem młodzież czy starsze dzieciaki z grupy twierdziły, że poprawa jest spora. Jednak sam kurs niewiele daje bez praktyki. Mam do tej pory książki z ćwiczeniami i dawniej co jakiś czas powracałam do prostych technik zapamiętywania, ale brak systematyczności w ćwiczeniu powoduje to, że po jakimś czasie możliwości się zmniejszają. To tak jak z nauką języka, jak pisała wyżej Latilen.

Ale powiem Wam, że podczas trwania kursu nauczyli nas takich rzeczy, że niektórzy wymiatali. Podczas lekcji pokazowych dla rodziców na przykład, dorośli rozdziawiali gęby, kiedy każde z nas recytowało po kolei po kilkadziesiąt obrazków, kart albo wyrazów, które widzieliśmy wcześniej dosłownie kilka sekund. Pamiętam też ćwiczenia z rysowania - pokazywano nam różne rysunki z wieloma elementami przez krótki czas i potem potrafiliśmy je idealnie odwzorować. I obowiązkowo na pracę domową zawsze była nauka tekstu na pamięć. Zaczynało się od krótkich wierszyków rymowanych ("Parasol noś i przy pogodzie..." nigdy nie zapomnę ), potem białe wiersze, a z biegiem czasu bez problemu zapamiętywaliśmy dość długi tekst pisany prozą.

Generalnie kurs rozwijał nie tylko pamięć, ale i spostrzegawczość, wyobraźnię i logiczne myślenie. Nie wiem jak takie kursy wyglądają teraz, tak jak mówiłam wtedy (już ponad 10 lat temu) była to zupełna nowość, ale jeśli nic się nie zmieniło, to polecam każdemu
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-10-2008, 15:39   #5
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 13928 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Dzięki wielkie za rady Zdecydowałem się pójść na to
Na szybkie czytanie również, bo może mi się przydać chociażby do historii do powtórzenia czy jakoś tak
Jednak co do kursów językowych, to jeszcze się zastanowię, żeby niepotrzebnie pieniędzy nie wydać.

Jednakże ja nie jestem w najlepszej szkole, a chcę się dostać na sgh. Do tego potrzebna mi matura rozszerzona z matematyki, rozszerzona z angielskiego, podstawowa z drugiego języka (tutaj niemiecki) oraz podstawowa z historii lub WOSu. Nie wspominam już o polskim.
Mam koszmarną nauczycielkę matematyki, genialnego historyka. Z języków nie idzie mi najlepiej, a raczej średnio.

Dlatego mam kolejne pytanie. Czy jest jakiś kurs pokrewny do szybkiego czytania czy efektywnej nauki, jednakże ukierunkowany na matematykę, angielski i niemiecki?
Słyszałem też o kursach, które dają później dokument i dzięki temu papierkowi jest się zwolnionym z matury przykładowo z angielskiego.
Ogólnie potrzebuję sporo pomocy
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-10-2008, 21:15   #6
 
Michalius's Avatar
 
Reputacja: 23 Michalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodze
Z tego co mi wiadomo nie ma takich kursów które zwalniają z matury. W ogóle, jedyne co zwalnia z pisania matury (i jednocześnie sprawia że uznają że masz max punktów) to bycie laureatem ogólnopolskiej olimpiady - ale wtedy przecież matura to pestka Są jednak kursy językowe które przygotowują Cię do zdobycia certyfikatu międzynarodowego (z angielskiego - FCE i CAE, ten pierwszy jest na poziomie bliskim do matury na poziomie rozszerzonym). Tu jednak nie pomogę w dokonaniu wyboru "czy warto", od gimnazjum chodzę do bilingwalnej klasy, problemy z angielskim mnie nie dotyczyły.

Natomiast co do matematyki... No tutaj również nie wiem czy są jakiekolwiek kursy które mogą ci pomóc w nauce. Mój nauczyciel powtarza że jedyne co może nas przygotować do matury to robienie ogromnej ilości zadań. Dla mojego brata i jego klasy sprawdziło się, każdy chyba miał wynik powyżej średniej krajowej. Byleś miał z kim konsultować zadania gdy nie umiesz, i by ktoś sprawdził czy masz dobrze
 
__________________
if (Youre_Happy && You_Know_It)
{
Clap_Your_Hands;
}
Michalius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2008, 21:29   #7
 
Latilen's Avatar
 
Reputacja: 32 Latilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodze
Tak, tak jedynie machanie zadań pomaga. Proponuję zaopatrzyć się w zbiór zadań z rozwiązaniami i machać codziennie po kilkanaście ;] Wiem sadyzm, ale moi znajomi, obecnie na sgh, tak właśnie robili.

Michalius matura rozszerzona jest podobna, ale trochę trudniejsza od FCE czyli brytyjskiego First'a. Przynajmniej tak mi mówiono i tak było na mojej maturze.

Co do matury z WOS'u i Historii. W zeszłym roku WOS był bardzo prosty - tak mi mówiła osoba, która zdawała jeszcze wcześniej - a wtedy skarżyła się na poziom znów wysoki. Z Historii dwa lata temu zęby można było nadłamać nad tematami wypracowań, ale jak się domyśliło, o co im (egzaminatorom) właściwie biega, to tematy dało się przełknąć. Mówię o maturach rozszerzonych. Nie wiem jak w zeszłym to wyglądało, nie znam nikogo, kto by zdawał historię

Zwykle egzaminy mają wahanki raz trudne trudne, raz zdaje się je bez problemu, jakby nie mogli ich po prostu wyśrodkować, ech...


I ode mnie to chyba tyle, wiem że robię mały offtopic, ale mogę co do tematu dodać, że kurs pamięci też dawno robiłam ale dobrze się daty zapamiętuję.

Milly jak się oznaczało 4 ? bo trzy to był znak a pięć bukiet ale za gonta nie mogę sobie przypomnieć 4 =='

Ale tak ogólnie muszę cię zmartwić Alaron. Korki korki korki albo samozaparcie i wkład własny w naukę. Siedzisz, czytasz i powtarzasz. Tylko systematyczność. Straszne słowo, ale do języków bardzo adekwatne. Niestety.
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein
Latilen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-10-2008, 23:05   #8
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 13928 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Cóż, czyli ogólnie mam robić coś podobnego do tego, co robiłem, ale 10 razy bardziej się do tego przyłożyć
Cóż, spodziewałem się tego, ale zapytać nie zaszkodziło
Dzięki wielki za wskazówki i informacje. Być może stosując się do tych rad, zdam właściwie maturę i dostanę się na sgh, co jest wątpliwe
Jeżeli tylko jeszcze ktoś mógłby mi podrzucić tytuł i autora jakiegoś ciekawego zbioru zadań z matematyki, bo z tym maszkaronem, co my mamy to raczej nawet wyłudzenie tak prostej informacji się nie uda
Warto się przejechać na sgh...
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166