Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-03-2009, 11:36   #1
 
Asenat's Avatar
 
Reputacja: 5766 Asenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputację
1% podatku

Moi drodzy!

Zbliża się termin składania rocznych rozliczeń podatkowych (PIT). Niektórzy z Was rozliczają się już z US, niektórzy nie, ale każdy ma w rodzinie czy wśród znajomych kogoś, kto PIT składa.

Istnieje możliwość samodzielnego zadecydowania, na jakie cele zostanie przeznaczony 1% naszego podatku. Można to zrobić wpisując w formularzu PIT nazwę wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego wraz z numerem KRS.

Serdecznie zachęcam Was do skorzystania z tej możliwości. Tyle razy psioczymy, że nasze podatki idą na cele, które nam się nie podobają. W przypadku tego 1% - możemy sami wybrać cel, wpisanie nazwy w rubrykę zajmuje chwilę, a US sam przelewa wskazaną kwotę na konto wybranej organizacji pożytku publicznego. Warto z tego skorzystać.

Chciałam Was również zachęcić do wyboru w tym roku Fundacji "Promyk Słońca", w której pracuję.
Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością (www.promykslonca.pl). Kompleksową opieką medyczną, terapeutyczną i psychologiczną obejmuje nie tylko dzieci, ale również ich rodziców, których wspieramy w procesie leczenia i rehabilitacji ich dzieci.

Codziennie Centrum Promyk Słońca we Wrocławiu odwiedza 300 małych pacjentów, i jest to i tak kropla w morzu potrzeb. Potrzebujących jest znacznie więcej. Rodzice, którzy czekają na rejestrację swojego dziecka do psychologa, neurologa czy fizjoterapeuty, stoją w wielogodzinnych kolejkach.
Z myślą o tych dzieciach, które, niestety, nie mają zapewnionej opieki specjalisty, rozbudowujemy nasz ośrodek. Na ten cel zostanie przeznaczony 1% podatków, przekazanych w tym roku.

Szczegóły o tegorocznej akcji 1% – Portal Fundacji Promyk S�o�ca - Podaruj dzieciom 1 procent swojego podatku.

Wystarczy w formularzu PIT wpisać:
Fundacja "Promyk Słońca" i numer KRS 0000090215

i z Twoją pomocą będziemy mogli zrobić więcej.

Zapraszam do odwiedzenia strony www, jeśli natomiast macie szczegółowe pytania dotyczące działalności Fundacji – zapraszam na PW.

Dziękuję.

Asenat
 

Ostatnio edytowane przez Asenat : 20-03-2009 o 11:43.
Asenat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-03-2010, 09:37   #2
 
Asenat's Avatar
 
Reputacja: 5766 Asenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputację
Trwa czas składania PIT-ów, i ponownie chciałam Was zachęcić do przekazania 1% podatku. W tym roku Fundacja, w której pracuję, przeznaczy zebrane środki na rehabilitację dzieci - podopiecznych Centrum we Wrocławiu. Sytuację na Dolnym Śląsku mamy niewesołą, limity NFZ są niskie, a wielu rodziców po prostu nie stać na długotrwałą rehabilitację. Co istotne - podjętej terapii nie wolno przerywać - grozi to regresem i zaprzepaszczeniem osiągniętych postępów. Każda pomoc jest tu na wagę złota.

Jeśli macie dodatkowe pytania - chętnie odpowiem i opowiem.
Działalności Fundacji można się też przyjrzeć tutaj: Portal Fundacji Promyk Soca - Start

***

Oczekiwanie na narodziny dziecka i jego przyjście na świat to dla rodziców szczęśliwy i radosny czas. Czasami jednak tę radość przecina diagnoza choroby przewlekłej lub stwierdzenie niepełnosprawności. Początkowa reakcja wiąże się z szokiem i niedowierzaniem: to nie może być prawda. Dlaczego właśnie moje dziecko?

Z czasem jednak realność tej sytuacji robi się powszechna, a rodzina dotknięta problemem staje przed wyzwaniem, jak radzić sobie z dolegliwymi objawami i przygotować się na reakcję otoczenia. W celu przezwyciężenia trudności emocjonalnych, adaptacji do choroby i podjęcia terapii dziecka niezbędna jest pomoc specjalistów.

W każdym kraju działa wiele placówek, w których można szukać pomocy. Jedną z nich jest Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjne we Wrocławiu, prowadzone przez Fundację „Promyk Słońca”. Fundacja została powołana w celu niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością. Dzięki połączonym działaniom lekarzy, terapeutów i psychologów odmienił się los wielu dzieci. Jednym z nich jest Maks.

Maks urodził się w 6. miesiącu ciąży. Nie miał skóry i płuc, jego palce były grubości zapałki. Lekarze mówili, że ma 40% szans na przeżycie. Jego rodzina podjęła długą walkę o jego życie i zdrowie. Maks przeszedł wiele operacji: serca, wzroku, narządów wewnętrznych. Cały czas jest rehabilitowany. Rehabilitacja ruchowa, dogoterapia, intensywna terapia psychologiczna, logopedia, terapia wzroku i słuchu to tylko niektóre z ćwiczeń, w których uczestniczy. Maks ma dziś 3,5 roku. Nie odróżnicie go od rówieśników. Biega, bawi się i opowiada wierszyki. Jego rozwój społeczny i psychoruchowy jest prawidłowy. To wesoły i aktywny chłopiec, który śmiało poznaje świat.

Postępy, jakich dokonał Maks dzięki pomocy specjalistów i miłości i wytrwałości jego rodziców są dowodem na to, jak wiele może zmienić systematyczna, kompleksowa rehabilitacja. Jest wiele dzieci takich jak Maks, dla których wczesna diagnoza i rehabilitacja to szansa na prawidłowy rozwój i samodzielne życie. Ich terapia musi być kontynuowana, gdyż jej zarzucenie grozi regresem i zaprzepaszczeniem osiągniętych postępów. Wszystkie powinny być otoczone szczególną troską i pomocą.

Fundacja „Promyk Słońca” (KRS nr 0000090215) jest organizacją pożytku publicznego. Pomaga tysiącom dzieci niepełnosprawnych i zagrożonym niepełnosprawnością. Pieniądze przekazane w ramach 1% podatku przeznacza na ich leczenie i rehabilitację. Dla wielu dzieci specjalistyczna terapia to nadzieja na jak najlepszy start w dorosłe życie.
 
Asenat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2012, 13:10   #3
 
adriannaA's Avatar
 
Reputacja: 0 adriannaA nie jest za bardzo znany
Pomoc chorym dzieciom

Najważniejsze jest przekazanie 1% podatku dla najbardziej potrzebujących. Ja akurat przeznaczam go na dzieci ze Wschodniej Europy. Są to dzieci polskiego pochodzenia, ciężko chore. Pomagając im ratujemy ich zdrowie i życie. Stowarzyszenie Expatria Stowarzyszenie Expatria Przekaż 1% podatku na chore dzieci zajmuje się właśnie pomocą dla dzieci z krajów byłego ZSRR.
 
adriannaA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2012, 11:29   #4
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 9299 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
To ja też się podepnę.

Koleżanka koleżanki potrzebuje pieniędzy na protezę. Szczegóły tutaj: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net... 395597_n.jpg, https://www.facebook.com/profile.php...790027&sk=wall lub na stronie fundacji Jaśka Meli.

***

Znajomi męża z pracy mają córeczkę z zespołem ciężkich wad wrodzonych, wymagających długiego leczenia.
Strona Marysi: Pom maej Marysi - Onet.pl Blog

Dane do wpłaty:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
PEKAO S.A. I O/Warszawa
Koniecznie z dopiskiem!
MARIA BRZÓSKA (6422)
 
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2014, 11:22   #5
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 16894 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Pozwolę sobie odświeżyć topic. Mam nadzieję, że nikt nie zarzuci mi kryptoreklamy.

Jeśli ktoś jeszcze nie rozliczył PIT-u, to Wydawnictwo Książkożerca przygotowało darmową publikację, opisującą działalność rożnych fundacji i organizacji, które naprawdę coś robią. Pomagają potrzebującym już od wielu lat. Komu i w jaki sposób? Tego dowiecie się z samych tekstów oraz zdjęć.
Polecam, bo osobiście z tymi ludźmi rozmawiałam i wiem, że to co robią jest WIELKIE.

Inne smakołyki : Na co przeznaczyć 1% podatku w 2014 roku?
 
__________________
Co dzieje się z naszymi marzeniami, gdy uświadomimy sobie, że nigdy się nie spełnią?
Stają się naszymi najgorszymi koszmarami.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2014, 11:41   #6
 
archiwumX's Avatar
 
Reputacja: 4829 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
opisującą działalność rożnych fundacji i organizacji, które naprawdę coś robią.
Czy znowu temat Owsiaka?
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2014, 11:43   #7
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 16894 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał archiwumX Zobacz post
Czy znowu temat Owsiaka?
Nie rozumiem. Rozwiń. A najlepiej najpierw przeczytaj.
 
__________________
Co dzieje się z naszymi marzeniami, gdy uświadomimy sobie, że nigdy się nie spełnią?
Stają się naszymi najgorszymi koszmarami.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-03-2014, 12:03   #8
 
archiwumX's Avatar
 
Reputacja: 4829 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
O tym vel złodzieju zawsze coś się słyszy, ale to co się dzieje ostatnio to przekracza wszelkie granicę, więc podziękuję.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166