Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-04-2009, 08:28   #1
 
Nekron's Avatar
 
Reputacja: 11 Nekron nie jest za bardzo znany
Exclamation ''Świńska Grypa'' (Czyżby początek Końca?)

Witam Wszystkich
Ostatnio w mediach sporo się mówi o nowym zmutowanym wirusie który zabił już ponad 103 ludzi a 1600 (pewnie o wiele więcej) zostało zarażonych. Wirus jest mieszanką trzech odmian jakiś wirusów czy genów(nie znam się za bardzo na tym), ale mniejsza z tym, chodzi o to że świńskie wirusy w świniach 'przeszły' do człowieka, zmutowały się, wróciły do świń i znowu zmutowane już wirusy 'przeszły' do człowieka zarażając go, ale w wirusie jest jeszcze gen ptaków.Nikt dokładnie nie zna prawdziwego pochodzenia wirusa. Na jednej stronie znalazłem o tym temat i było napisane że jakies 2 lata temu z jakiegos labolatorium w Ameryce zginęły dwie fiolki z badanymi wirusami.Chodzi o to że zmutowany wirus moze pochodzic prosto z Amerykańskiego labolatorium w którym zgubiono fiolki.Sam nie wiem co o tym myślec, ale nie jest dobrze, wirus zaczął żniwo w Meksyku, póżniej było kilka przypadków w USA, a ostatnio mówi się że wirus już jest w Europie. Czy to wogóle możliwe ? Że w tak krótkim czasie wirus tak szybko się rozprzestrzeszenia ? Mówi sie o grozbie Pandemi, sam nie wiem co to dokładnie oznacza , ale łatwo sie domyślec i zgadne, Pandemia to Globalna epidemia, epidemia na skale światową, jak o tym usłyszałem od razu przyszło mi do głowy że może to byc rodzaj Apokalipsy, ale mam poprostu bujną wyobrażnie (Może) . Co o tym wszystkim sądzicie ?
 
__________________
'' Jeśli coś się zaczęło musi się skonczyć ''
Nekron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 09:07   #2
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 3505 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Wirusy mają to do siebie, że są chyba najdynamiczniej zmieniającym się tworem biologicznym, bo organizmem tego zlepka genów nazwać nie można. Do tego dochodzi jeszcze zjawisko crossing over, które w połączeniu z niesamowitą wręcz umiejętnością mutowania, sprawia, że wirus może szybko nabywać odporności na dane leki czy szczepionki, mutując w inną formę, która różni się minimalnie od poprzedniej, ale już odpornej na dany farmaceutyk.

Co do wirusa świńskiej grypy i tego, że składa się z kilku rodzajów wirusów grypy to nic dziwnego. Wymienione powyżej "skille" że tak po erpegowemu powiem, wirusów w połączeniu z kilkoma czynnikami:

- czyli niski poziom higieny w krajach trzeciego świata,
- wysokie temperatury tam panujące,
- bardzo często brak jakiegokolwiek monitoringu medycznego czy sanitarnego,
- częste stłoczenie ludzi i zwierząt na małej powierzchni, nawet spanie w bliskości tych zwierzą, a najpopularniejsze i najłatwiejsze w hodowli są przecież trzoda chlewna i drób,


To wszystko sprawia, że ten zwykły wirus tak szybko przenika bariery międzygatunkowe i łączy się ze świńską i ptasia odmianą. Zauważcie, że wszystkie te najbardziej zjadliwe odmiany wywodzą się z miejsc o niskim rozwoju gospodarczym, SARS i "ptasia grypa" z południowo - wschodniej Azji, myślę, że ten "świński" wirus także tam powstał, ew.gdzieś na prowincji w Meksyku, ale ja bym stawiał na Azję i nie zdziwię się, jeśli tam zaczną ludzie też na to chorować. Co do pandemii to bym nie przesadzał... rozwinięte kraje o wysokim statucie sanitarnym, mają już doświadczenie w stawianiu barier epidemią i miejmy nadzieję, że i tym razem zareagują odpowiednio skutecznie.

Z tym początkiem końca to bym nie przesadzał...
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 09:32   #3
 
Rusty's Avatar
 
Reputacja: 18 Rusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znany
Ta zwłaszcza jak się słyszy, że przy odpowiedniej opiece sanitarnej większość zarażonych zwalniano do domu po jednym dniu.
Zresztą, w Stanach jeszcze nikt na to nie padł. Chociaż jakoś tak szczegółowo informacji nie śledzę, więc mogę się mylić.

Bujna wyobraźnia robi swoje. Podobny szał był przy tych wszystkich siejących zarazę krowach czy ptakach.
Z tymi ginącymi fiolkami to też nie wiem gdzie Ty to przeczytałeś. Widać jakiś pisarz-amator powieści sensacyjnych dorwał się do portalu z newsami.
Kryzys gospodarczy szaleje, a wy się świniami przejmujecie. Stany chcą odwrócić uwagę od tego, że zamiast cokolwiek naprawiać tylko jeszcze bardziej psują. No przynajmniej to jedna z teorii pokroju "WTC to mistyfikacja!".

A co do tego, że jest już w Europie. To tak, bardzo możliwe. Zwłaszcza kiedy wirus korzysta z usług linii lotniczych. Ot po prostu kilku turystów przeleciało sobie z Meksyku do Hiszpanii i pandemia gotowa. Kto by pomyślał, że tak łatwo jest wywołać strach, nawet w skali światowej.

Hipochondria to jedyna epidemia, która nam w tej chwili zagraża. Szkoda, że kiedy ktoś faktycznie zachoruje pewnie będzie musiał czekać dwie godziny. Bo przed nim ustawi się rząd emerytek z katarem.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 13:07   #4
 
Ribesium's Avatar
 
Reputacja: 103 Ribesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znanyRibesium wkrótce będzie znany
Również bardzo szczegółowo śledzę wątek "świńskiej grypy" dlatego, że bezpośrednio mnie on dotyczy (mam bliskich w Kanadzie). Zastanawia mnie parę kwestii.

Po pierwsze - dlaczego nie zamkną ruchu wjazdowo-wyjazdowego w Meksyku tylko pozwalają, by zaraza wraz z podróżującymi rozprzestrzeniała się na skalę światową? Moim zdaniem powinno się zarządzić ogólnokrajową kwarantannę i zamknąć lotniska, choć wiem, jak utopijno-apokaliptycznie to brzmi i że tak radykalne przedsięwzięcie spowodowałoby jeszcze większą panikę na świecie nie wspominając jakie koszty ta operacja by pochłonęła. Niemniej jeśli by doszło do światowego zakażenia, to właśnie przez takie środki prewencyjne - niechby sobie siedział wirus w Ameryce (mam na myśli kontynent), przez ocean sam by się nie przedostał [i to tyle jeśli chodzi o moją panikę, reszta przemyśleń będzie bardziej optymistyczna ]

Po drugie - faktycznie jesteśmy osobiście dość daleko ogniwa zapalnego, w Europie notowane są obecnie jedynie pojedyncze przypadki osób zakażonych, i są to jak na razie tylko turyści wracający z Meksyku i okolic a co za tym idzie, nikt z mieszkańców rodzimego kraju turysty wirusa nie złapał.

Po trzecie - w rzeczy samej porównywanie bazy sanitarnej i stopnia opieki medycznej Meksyku i innych krajów mija się z celem, bo jest to kwestia nieporównywalna :P. Stany Zjednoczone, Kanada i kraje europejskie mają dobre zaplecze i dobrych fachowców, a i mieszkańcy prowadzą zdrowszy i bardziej higieniczny tryb życia. Z tym, że niestety zgadzam się z Rusty, nawet jakby u nas ktoś miał objawy (uzasadnione bądź nie) to prędzej by umarł, niż przedarł się do NFZu przez mur złożony z emerytów i rencistów. No ale są jeszcze zakłady epidemiologii i prywatni lekarze - strzeżonego Pan Bóg strzeże w tym wypadku, a na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

Swoją drogą dziś miałam dyskusję ze znajomymi na ten temat na uniwersytecie i koleżanka jawnie stwierdziła, że ta cała grypa to byłaby nawet dobrą metodą na rozwiązanie kryzysu ekonomicznego - jakby tak "świńska" zabiła kilkadziesiąt milionów ludzi jak "hiszpanka" to od razu i kryzys by się rozwiązał, i bezrobocie, i globalizacja i urbanizacja. Ale to taki "czarny humor", więc przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony (osobiście nie uważam, żeby był to powód do śmiechu, ale trzeba jakoś rozładować napięcie, żeby nie popaść w paranoję).

A już tak całkiem na marginesie to uważam, że ten watek byłby niezła podstawą do poprowadzenia luźnej sesji postapokaliptycznej typu storytelling. Jest ktoś za ?
 

Ostatnio edytowane przez Ribesium : 27-04-2009 o 13:12.
Ribesium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 13:33   #5
 
Terrapodian's Avatar
 
Reputacja: 191 Terrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie cośTerrapodian ma w sobie coś
Najgorsza w tym wypadku jest panika.

Każda grypa może być śmiertelna, jeśli nie będzie odpowiednio leczona. Dawniej ludzi dziesiątkowały choroby, które teraz załatwia się po zakupie leków w aptece. Meksyk jest krajem gdzie ze względu na duże zaludnienie i dość wątpliwą przez to higienę, podobne choroby rozwijają się bardzo szybko.

Oczywiście teraz zacznie się nagonka i ogromna kampania przeciwko chorobie, która skończy się za miesiąc lub dwa.

Co do likwidacji ludności, to raczej nie jest to ta apokaliptyczna zaraza. Podejrzewam, że przy dzisiejszym poziomie, natura musi się bardziej postarać. Tak samo ekonomia się nie poprawi. Nie znam się na tym dobrze, ale podejrzewam, że śmierć ponad miliona ludzi byłaby poważnym nadszarpnięciem gospodarki, nie mówiąc o późniejszych konsekwencjach. Z drugiej strony gdzieś wyczytałem, że jeśli ludzkość ma przetrwać, musi dojść do globalnej katastrofy, którą przeżyje ok. 100 tys. ludzi. Ale to już są chore wizje katastrofistów.
 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 13:43   #6
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15448 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Cytat:
Po pierwsze - dlaczego nie zamkną ruchu wjazdowo-wyjazdowego w Meksyku tylko pozwalają, by zaraza wraz z podróżującymi rozprzestrzeniała się na skalę światową?
A z czego żyłyby firmy farmaceutyczne? Dla nich taka epidemia to gwałtowny wzrost sprzedaży.

Cytat:
Szkoda, że kiedy ktoś faktycznie zachoruje pewnie będzie musiał czekać dwie godziny.
Cytat:
Z tym, że niestety zgadzam się z Rusty, nawet jakby u nas ktoś miał objawy (uzasadnione bądź nie) to prędzej by umarł, niż przedarł się do NFZu przez mur złożony z emerytów i rencistów.
Problem nie tkwi w kolejkach w poczekalniach, ale w słabej diagnostyce wirusowej. Gdy ktoś przychodzi z gorączką do lekarza to dostaje od razu antybiotyk, a to w przypadku zakażenia wirusem wywołuje odwrotny od zamierzonego skutek.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 16:01   #7
 
Kokesz's Avatar
 
Reputacja: 531 Kokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnieKokesz jest jak niezastąpione światło przewodnie
Jest nas ponad 6,5 mld na świecie, więc ludzkość przeżyje. Granic nie zamkną, bo południowe stany USA są zbyt mocno powiązane gospodarczo z Meksykiem. Firmy farmaceutyczne i tak swoje zarobią. W sumie nawet lepiej, gdyby ludzie zaczęli się częściej szczepić, bo profilaktyka jest jednak tańsza. Nawet jeśli świńska grypa nie zawita do nas to mniej zachorowań na zwykłą grypę byłoby jakimś sukcesem.
Może się wydawać, że media za bardzo "pompują ten balonik", ale lepiej by służby sanitarne były przygotowane i dopingowane przez media. Takie kilkadziesiąt zachorowań może się łatwo przeobrazić w kilkaset. Trzeba dmuchać na zimne. Pamiętajmy, że w styczniu tego roku w Polsce na zwykłą grypę chorowało ok. 187 tys. osób. Na świńską grypę nie ma jeszcze szczepionki, dlatego na rozwój choroby pozwolić nie można.
 
__________________
Nic nie zostanie zapomniane,

Nic nie zostanie wybaczone.
Księga Żalu I,1
Kokesz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-04-2009, 22:57   #8
 
Prabar_Hellimin's Avatar
 
Reputacja: 79 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
U mnie w szkole jest paru oszołomów, którzy omijali dziś łukiem wszystkich, co pociągali nosem, lub kasłali. No ale nic dziwnego, skoro wierzą też, że lądowania na księzycu nie było.

Poza tym moja mamusia była dziś z moją siostrą w ośrodku zdrowia na kontrolę (bodaj siostra była chora i lekarz miał sprawdzić, czy już jest zdrowa). No cóż, nie dobili się do lekarza. Ponoć niektórzy w przychodni mało się nie pobili o to, kto pierwszy wchodzi.

I nic nie dają zapewnienia mądrych osobistości w telewizji, że jesteśmy narazie bezpieczni. Zawsze niektórzy wiedzą lepiej. Boli głowa, masz katar, kaszlesz, oczy masz przekrwione? Nie, to żaden katar sienny, naświetlenie, przeziębienie. To ta nowa choroba, która zbija ludzi na drugim końcu świata. I co z tego, że katar masz od początku kwietnia? Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś wrócił z meksyku, zaraził znajomego, ten parę osób w autobusie, potem jedna babcia zaraziła wnusia, ten poszedł do szkoły i zaraził kilka innych osób. I tak mogło trafić na Ciebie. Prawdopodobne jak to, że zostaniesz trafiony przez meteoryt. Ale cóż, trzeba to sprawdzić.

To już się staje nudne. Mam znajomego, którego ciotka zrezygnowała z jajek na wielkanoc, gdy strach wzbudzała grypa ptasia. Co za różnica, czy zabije mnie meningokok, H1N1, meteoryt, pijany kierowca, czy służby specjalne? I tak bardziej prawdopodobne, że dożyję spokojnej starości.

Za parę miesięcy będzie już tylko niemiłe wspomnienie. O tych setkach zabitych nikt prócz ich bliskich pamiętać nie będzie. Pamięta ktoś, ile osób zmarło na ptasią grypę? No właśnie. Ja nawet nie pamiętam, kiedy to było. Za parę lat mamcia ewolucja uraczy nas kolejnym zabójczym kurduplem, który przestraszy cały świat, po czym zniknie - zapomniany, zwalczony.


A jako materiał na sesję? Cóż, choroba jak każda inna. Równie dobrze można postawić sobie wyimaginowanego wirusa, lub wcześniejsze ptasie, świńskie, krowie, czy szczurze choroby. Wielkiej różnicy nie ma.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-04-2009, 11:57   #9
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 685 John5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwuJohn5 jest godny podziwu
Jak dla mnie jest to kolejna tego typu nagonka, żeby zwiększyć sprzedaż leków i szczepionek.

Były już wściekłe krowy, SARS, ptasia grypa, meningokoki,a teraz grypa świńska. Przy czy wszystkie te choroby razem wzięte zabiły mniejszą liczbę osób niż umiera w ciągu roku z powodu AIDS. Prewencja prewencją ale to wszystko co obserwuję na serwisach internetowych jest dla mnie śmieszne. Ludzie pod wpływem mediów dają się ogłupić i owczym pędem lecą do przychodni i aptek. Mogę się założyć, że cena szczepionek na grypę mocno poszła w górę.

Zamknięcie granic - przez kogo i jak? Otoczyć cały kraj kordonem wojskowym? Do tego nikt nie ma podstaw ani prawa. Zresztą jak już napisano taka panika korzystnie wpływa na finanse firm farmaceutycznych. Nie zdziwiłbym się zbytnio, gdyby to one nagłośniły całą sprawę.

Wyciąganie kraju z kryzysu za pomocą epidemii jest pomysłem co najmniej ciekawym, choć nie kryjmy tego głupim. Wyszkolona w danym sektorze siła robocza zawsze jest ograniczona, tak czy inaczej powstałyby braki w kadrach ->walka o pracowników -> spadek wydajności -> spadek dochodów firm -> część firm upada -> mniejszy dochód z podatków -> pogłębia się kryzys.

Tak czy inaczej dla mnie ta cała choroba to rozdmuchany do poziomu ogniska płomyk, który jednak nie pilnowany może zmienić się w pożar.
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-04-2009, 16:44   #10
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 316 one_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skał
Jak ktoś chce to i całym wojskiem otoczy cały kraj od swojej granicy

Ogólnie natura wyposażyła ludzi, tak żebyśmy nie wyginęli w pewien mechanizm obronny... 10% ludzkości jest odporna na dany typ choroby, czyli 10% ludzkości nie musi obawiać się Sarsów, świńskiej grypy i czego tam jeszcze (to znaczy, nie jest takk, że równo 10% w tym Jan Kowalski jest odporny na wszystkie choroby świata, chodzi o to, że np. ja mogę być odporny na Sars a ty na świńską grypę, a Twoja siostra na jakąś inną paskudną chorobę.)

Co do tego całego szumu. Media muszą o czymś mówić. Firmy farmaceutyczne już zacierają ręce i liczą zyski, a nasz pożal się Boże NFZ i tak by nam nie pomógł bo by wyszło tysiąc różnych afer po drodze, oraz kto komu dał i ile(bo to jest w naszym kraju, gdzie wszystkim żyje się dobrze, nie ma biedy ani bezrobocia najważniejsze).

[ciach]

Proszę o uszanowanie punktu 9 regulaminu forum.

-merill-
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.

Ostatnio edytowane przez merill : 29-04-2009 o 10:26.
one_worm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:53.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166