Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Rozmowy przy kawce > Lastinn'owy hydepark
Zarejestruj się Użytkownicy

Lastinn'owy hydepark Wejdź i rozluźnij się... Rozmowy o wszystkim. To tutaj mogą mieć miejsce wszelkie dyskusje „off-topic”.


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-05-2009, 15:54   #1
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 283 Qumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skał
Nowe prawo Uni Europejskiej ograniczające dostęp do internetu

Cytuję fragment tekstu:

Cytat:
Drogi użytkowniku, droga użytkowniczko Internetu!

Już 5 maja odbędzie się ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczenie użytkownikom (klientom) dostępu do zasobów światowej sieci. Przykładowo: w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do części witryn, a do innych już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale ważnych dla Ciebie stron internetowych zostanie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p (wymiana plików) zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.

Co możemy zatem zrobić? Musimy zareagować, zaprotestować przeciw takim praktykom. Służy do tego ta właśnie witryna, którą oddaliśmy do Państwa dyspozycji. Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom Internetu?

Poniżej, po lewej stronie znajduje się list otwarty. Z kolei po prawej stronie, lista wszystkich polskich europarlamentarzystów, z podziałem na frakcje. Naszym celem jest zebranie jak największej liczby podpisów i wysłanie ich wraz z listem otwartym do wspomnianych osób. Jeżeli zatem zgadzasz się z nami i postanowiłeś/postanowiłaś zaprotestować, wypełnij proszę poniższy formularz. Bardzo prosimy o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu - dokonaj i tego kroku. Adres e-mail jest wykorzystywany tylko do potwierdzenia oddania głosu. Lista osób, które podpisały list będzie publicznie dostępna.

Co jeszcze można zrobić? Przekaż adres tej strony swoim znajomym, poinformuj ich o akcji. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich!
List: Stop cenzurze


Po prostu chamstwo co mają zamiar zrobić... ciekawe jak zakwalifikują lastinn w tych pakietach...
 
Qumi jest offline  
Stary 05-05-2009, 10:14   #2
 
Prabar_Hellimin's Avatar
 
Reputacja: 79 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Ja tam wolę brać informacje ze źródła, czyli: strony europarlamentu
Tam nie znalazłem niczego o ograniczaniu dostępu. Wręcz przeciwnie. Szkoda, że na stronach, z akcjami od ratowania wolnego internetu nie ma linków do źródeł. Tak, wiem: tego się nie podaje do informacji, żeby nikt o niczym nie wiedział i żeby te zapisy przeszły za plecami opinii publicznej. Naszczęście nas uświadomiły czujne pisma.

Nie wiem jak do tego podchodzić. Jak na moje to albo wszystko od początku do końca wyssane z palca, albo po prostu ktoś źle doczytał i narobił szumu. Na miejscu tych aktywistów bym nieco uważał, bo za dezinformację grożą nieprzyjemności.

Powiedzcie mi: dlaczego złowroga unia, która nie raz dobierała się monoplistom do tyłków (między innymi Microsoftowi i Intelowi - za lobbowanie w sieciach takich jak MediMarkt, aby sprzedawano zestawy komputerowe tylko z prockami Intela; było to wtedy, gdy AMD miało lepsze układy), która wprowadza udogodnienia dla konsumentów (chociażby zapisy o okresach lojalnościowych niedłuższych niż 2 lata), która zmusiła Microsoft do umieszczania na dysku instalacyjnym Windowsa przeglądarek alternatywnych (od Firefoxa po Safari), dlaczego miałaby forsować jakieś tajemnicze zapisy, ograniczające dostęp do internetu?

Szczerze powiem, że IMO ograniczenie dostępu do P2P nie jest takie złe, bo:
-niezparzeczalnym faktem jest, że to siedlisko piractwa i złośliwych programów
-są inne środki wymiany danych, jeśli już ktoś się będzie upierał, że P2P służy też wymianie legalnych plików
I jeśli mi się dobrze zdaje, to właśnie P2P miały dotyczyć owe ograniczenia. Pieniążki z opłat trafiałyby do autorów, których aplikacje są piracone. Tak gdzieś kiedyś zasłuszałem - nic pewnego.

A poza tym, nawet jeśli. To mamy taki ładny zapis: Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczenie użytkownikom (klientom) dostępu do zasobów światowej sieci
A więc rozpatrzmy taką sytuację: rozradowani operatorzy, zaraz po wprowadzeniu tego zapisu, pozmieniali swoje oferty. Teraz mamy wszędzie podział na pakiety. Nie zapłacisz - nie masz dostępu do najbardziej przydatnych serwisów. Wprowadzili to wszyscy operatorzy, za wyjątkiem jednego. I co? Co za dureń będzie płacił więcej, za dostęp do witryn, skoro u konkurencji można mieć wszystko w jednakowej cenie? Więcej - co za firma wprowadziłaby takie ograniczenia, skoro istniałoby ryzyko, że konkurencja tego nie zrobi i klienci chybcikiem uciekną?
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline  
Stary 05-05-2009, 13:12   #3
 
Tadeus's Avatar
 
Reputacja: 2500 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Również mam podobne odczucia. To niepodobne do wszystkiego, czym zajmowali się wcześniej i dość mocno nieprawdopodobne. Też desperacko szukałem linka do "faktów" ale i ja nie miałem powodzenia. Obecnie piractwo przenosi się z sieci p2p na masowe serwery składu plików. Więc chcąc zapobiegać na przyszłość, musieliby zablokować 1/3 internetu.

Generalnie, brak mi słów. Pomysły jak w Republice Ludowej Chin

Jeśli chodzi o ten tekst apelu, to z samego języka widać, że to pisane przez jakichś pokrzywdzonych przez system paranoików. Mam wątpliwości do paru fragmentów:

Cytat:
a do innych już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu
Każdy właściciel strony, będzie musiał płacić (komu?) żeby jego strona znalazła się w tańszym pakiecie?

Cytat:
zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.
Czyli providerzy też będą musieli płacić(komu?), by móc dać dostęp do stron, które nie płacą same za siebie?

Sorry ale to jakiś bełkot. Albo po prostu ekstremalna nadinterpretacja projektu, który faktycznie kryje jakieś tam potencjalne zagrożenie.

A najbardziej mnie bawi to:

Patronat nad akcją objęli:

Partia Piratów


Dość ciekawe i w miarę rzeczowe są tu wypowiedzi samych europosłów:
Stop cenzurze: Odpowiedzi na list

Tak czy siak, głosowanie w Europarlamencie już ponoć dziś. Więc się dowiemy na czym stoimy
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 05-05-2009 o 13:49.
Tadeus jest offline  
Stary 05-05-2009, 14:10   #4
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 283 Qumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skałQumi jest jak klejnot wśród skał
Prabar tyle, że najwięksi potentaci również sprzeciwiają się tym ograniczeniom jak yahoo, google czy skype. A do tej pory niewiele kto słyszał o tym, więc UE chciała to cichaczem przeszmuglować. Nie wdawałem się w dokładne czytanie, wątpię, abym zrozumiał prawniczy bełkot, ale czytałem na wielu stronach o tym i informacja wydaje się wiarygodna. Ktoś to ładnie ujął, że internet zacznie przypominać telewizję kablową czy cyfrową, gdzie będą pakiety na to co możesz oglądać.
 
Qumi jest offline  
Stary 05-05-2009, 14:11   #5
Banned
 
Reputacja: 0 darlar nie jest za bardzo znany
Panowie z PE oczywiście to zatwierdzą bo na ręke jest im trzymanie obywateli na smyczy i odebrali nam kolejne prawa obywatelskie, jak tak dalej pójdzie to z UE zrobi się mocny totalitarystyczny ustrój.

Najgorsze nie jest to, że komuś tam zabraniają dostępu do internetu bo nie o to w tym chodzi. Najgorsze jest to, że ta ustawa pozwala cenzurować internet i w momencie jeśli ktoś na swoim blogu itp będzie publikował materiały czy poglądy sprzeczne z interesem UE to władza ma prawo zablokować mu stronę. Jednym słowem jest to potężny cios wymierzony w eurosceptyczną opozycję. To samo dotyczy alternatywnych internetowych rozgłośni radiowych itd. Jednym słowem jest to cios wymierzony w wolne media i nie mieści się to w głowie. Wiadomo, że nie będą zapobiegać na przyszłość, ale założysz sobie stronę w której będziesz pluć na New World Order i ci ją skasują, gdzie tu wolność słowa to ja nie wiem. Nawet jeśli ktoś gada głupoty to powinien mieć do tego pełne prawo, o ile kogoś nie obraża od ch... i k... Nie powinno się też dzielić obywateli na gorszych i lepszych czy na grzecznych i niebezpiecznych ze względu przykładowo na bardziej konserwatywne czy bardziej lewicowe (antyglobalistyczne) poglądy. [ciach]!!!!

Lepiej nic już nie piszmy bo cenzura zablokuje całe lastin przez nas Może tak być. Mnie nawet na naszej klasie zbanowali za skrajne poglądy (znaczy tak sądzę, bo nie podano uzasadnienia), ale admini naszej klasy jawno dali mi do zrozumienia, że wolna Palestyna jest im nie na rękę....

Łamanie punktu 9 regulaminu, plus zahaczanie o rasizm i szowinizm. Powiem ta żebyś to zrozumiał darlar i żeby wszyscy widzieli. Wysłałem Ci już chyba z 2 PW z upomnieniami i prośbami o stosowanie się do regulaminu. Od teraz z tym koniec... następne wykroczenie przeciwko regulaminowi będzie karane warnem. Każde...

-merill-
 

Ostatnio edytowane przez merill : 05-05-2009 o 21:20.
darlar jest offline  
Stary 05-05-2009, 15:34   #6
 
Rusty's Avatar
 
Reputacja: 18 Rusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znany
Na polskich stronach jak na razie widziałem tylko prośby o przetłumaczenie treści zawartych w tym pakiecie. Trudno mi więc uznać jakiekolwiek "terrible news" krążące po internecie za wiarygodne.
Sam trochę poczytałem, z czystej ciekawości, popytałem trochę po rodzicach prawnikach, po znajomych prawnikach i innych takich. Ostatecznie wyszło mi na to, że jak zwykle musimy sobie coś niecoś rozdmuchać.

Co tu dużo mówić. Gdzie jest napisane, że UE będzie mogło zamykać strony? Bo osobiście na żadną informację na ten temat nie trafiłem. Więc pytam, skoro się takie treści pojawiają. Przy czym zaznaczam raz jeszcze, że na pamięć całego pakietu nie znam. Nawołuje tylko do zaprzestania tworzenia nieprawdziwych plotek i poparcia zarzutu konkretnym paragrafem. Mówimy o prawie, inaczej się w tym wypadku nie da.

Inna sprawa. Internet jest na chwilę obecną za bardzo pokręcony, żeby zostawić go tak bez kontroli i pozwolić się rozwijać. Teraz może tego nie widzicie, mi wystarczy widok mojego przyjaciela (z 6 letnim dzieckiem), który zwyczajnie niepokoi się o "pierwszy kontakt". Trudno się dziwić, cały ten zawirusowany syf, porno, dialery, pedofile. Oto bowiem nawet Lastinn funkcjonuje w otoczeniu wysoce debilnym i tu chyba nie można się nie zgodzić. Zwłaszcza kiedy od czasu do czasu przeczyta się komentarze na onecie. To moim zdaniem trzeba w jakiś sposób ograniczać. Pierwsze projekty pewnie będą w wielu wymiarach wysoce wadliwe, no ale jakoś trzeba się za to zabrać.

No i piractwo. Wiecie jak to jest, sam kiedyś miałem nielegalnego windowsa czy inny programik. W moim przypadku to jednak tylko epizody. Generalnie kraść nie lubię, na tych, którzy kradną też patrzę raczej nieprzychylnie. Zaraz się pewnie zacznie płacz, że wszystko drogie, a ja bogaty to mogę sobie gadać. Życie, odpuścisz sobie imprezę - kupisz płytę z muzyką; nie robisz sprawozdań finansowych - to i po co Ci exel? No i oczywiście, że samo zamknięcie p2p nie wystarczy. Tylko, że od czegoś trzeba zacząć. Nie robić nic, bo nie da się zrobić czegoś od razu? Dziwna filozofia, no ale skoro ktoś ją wyznaje, jego sprawa. Piractwa nie zlikwidujemy (podobnie jak morderstw i tym podobnych rzeczy), no ale nie możemy przestać próbować ich ograniczać.

Trudno dziwić się sprzeciwowi ze strony potentatów na tym rynku. Bądźmy szczerzy, wprowadzenie (z głową) takich pakietów będzie oznaczało dla nich konieczność położenia większego nacisku na konkurencyjność. To co oczywiste wiąże się z kosztami dla nich, a korzyściami dla nas - konsumentów.

Trochę chyba jednak za wcześnie na gadanie o cenzurze, komunie i tym podobnych historiach. Zwłaszcza, że nikt z ludzi, którzy wypowiadają się na ten temat nie ma za wiele konkretnej wiedzy w temacie. Nie widzi mi się, żeby tego typu medium, bez którego zwyczajnie nie można już funkcjonować we współczesnym świecie, zostało potraktowane w taki sposób.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline  
Stary 05-05-2009, 18:03   #7
Banned
 
Reputacja: 0 darlar nie jest za bardzo znany
Cytat:
Teraz może tego nie widzicie, mi wystarczy widok mojego przyjaciela (z 6 letnim dzieckiem), który zwyczajnie niepokoi się o "pierwszy kontakt". Trudno się dziwić, cały ten zawirusowany syf, porno, dialery, pedofile. Oto bowiem nawet Lastinn funkcjonuje w otoczeniu wysoce debilnym i tu chyba nie można się nie zgodzić. Zwłaszcza kiedy od czasu do czasu przeczyta się komentarze na onecie. To moim zdaniem trzeba w jakiś sposób ograniczać. Pierwsze projekty pewnie będą w wielu wymiarach wysoce wadliwe, no ale jakoś trzeba się za to zabrać.
6 letnie dziecko nie powinno same korzystać z komputera, tak samo jak nie powinno same jeździć samochodem. Więc takie argumenty są moim zdaniem całkowicie bezsensowne. Równie dobrze można zabrać wszystkim rodzicom prawo jazdy. A jeśli zakarzesz internetowej pornografii to będzie jak w USA w latach 30tych, na ulicy będą cię zaczepiać faceci ze zdjęciami.

A paragrafów proponuję faktycznie poszukać. Należy jednak pamiętać, że do każdej ustawy można potem wnosić dowolne poprawki...

Tu jest kilka z ogólnych artykułów:

Cenzura Internetu - jest coraz gorzej - Internet Standard

Pardon – Cenzura internetu - upadnie ostatni bastion?

Stop cenzurze

Zabior� Ci Internet?! - Informacje - portal TVN24.pl - 27.04.2009

Europejskie potyczki o wolność Internetu Unia Europejska Internet cenzura blokada IP - Archiwum - Strona główna - studente.pl "Niepokój organizacji walczących o wolność słowa w sieci wywołuje chociażby unijna dyrektywa, zobowiązująca dostawców Internetu do blokowania stron, uznanych przez władze za nielegalne."

"Na początku czerwca Parlament Europejski złożył w Komisji Kultury raport, w którym zaleca identyfikowanie autorów blogów. Jak informuje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”, kwestia autorstwa blogów wzbudza niepokój wielu eurodeputowanych. W raporcie zalecają oni znakowanie blogów, aby ustalić źródła ich finansowania i grupy interesów, które reprezentują ich autorzy. Jak ujęła to Marianne Mikko, autorka raportu "O koncentracji i pluralizmie mediów w UE" , powinno być jasne, kto „stoi” za blogami. Jej zdaniem autor 'nieoznaczonego' bloga może bezkarnie oskarżać lub poniżać innych."

Internet jest dla systemu zagrożeniem ponieważ weryfikuje i ośmiesza wszelkie kłamstwa na, które nie zwracają zwykle uwagi państwowe i upolitycznione media. Sama dyrektywa jest z pewnością napisana tak skomplikowanie jak się tylko da, aby ciężko było ją zrozumieć, podobnie jak większość Unijnych dokumentów. Poczekajmy na tłumaczenia, cytaty i efekty. Jakość nie mogę nigdzie znaleźć jej treści, wrzuci tu ją ktoś po angielsku? Albo po polsku?
 

Ostatnio edytowane przez darlar : 05-05-2009 o 18:32.
darlar jest offline  
Stary 05-05-2009, 18:50   #8
 
Rusty's Avatar
 
Reputacja: 18 Rusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znanyRusty nie jest za bardzo znany
Darlar, że 6 letnie dziecko nie powinno mieć dostępu do internetu to wiem ja, Ty i również mój znajomy. Odpowiadasz jednak za to, że dziecko usiądzie przed komputerem rodzica, kiedy ten siedzi na przykład w toalecie? No albo, że w szkole podejdzie do niego dzieciak z telefonem z dostępem? Wrzucasz jakiś absurdalny przykład z jeżdżeniem samochodem, który sam zresztą nie wiem do czego prowadzi. To niczego nie wyjaśnia. Internet jest wszędzie, wala się wręcz po ulicy, kafejki, stoiska na dworcach, w galeriach handlowych. No rozumiem, że porównujesz to z ilością otwartych aut, do których można sobie wsiąść i ruszyć w drogę? Proszę Cię ...
Co do pornografii to akurat pakiety to rozwiązują. Masz pakiet ze stonkami XXX, płacisz, oglądasz, co robisz dalej, nie wnikam.

Ta linki są fajne, w ogóle "kororowe i picuś glancuś", konkretów jednak nadal nie widzę. Czytam je czytam i aż mi serce ściska, jak to się nagle ludzie biednym dostępem Chińczyków zaczęli przejmować. Wygodny przykład, czy może przyszedł kryzys, a wraz z nim jednoczenie w rozpaczy?

Im dalej w przysłowiowy las, tym bardziej maluje mi się przed oczami wizja, według której usiądzie naprzeciw siebie dwóch dzianych ważniaków. W pomieszczeniu o powierzchni kilkunastu hektarów rozłoży im się pierdyliard kartek z różnymi stronami i zacznie się zabawa.
- Ja biorę lastinn.info.
- To ja w takim razie pojdz.po.rozum.do.glowy.com.

Internet jest zbyt anonimowy, zbyt piracki i zbyt syfiasty. Z tym nie da się walczyć nie zamykając kilku stron. Wy to rozumienie jako cenzurę, ja jako porządki, które wreszcie trzeba zacząć robić. Pewnie gdzieś po drodze kilka razy się przegnie, no naturalna kolej rzeczy. Tyle, że nie mówimy tu o zrzuceniu bomb atomowych, ewentualne błędy da się jeszcze naprawić. Więc lepiej darować sobie jakąś pokręconą demagogię bandy piratów. Takie moje stanowisko w tym temacie.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline  
Stary 05-05-2009, 19:47   #9
 
Tadeus's Avatar
 
Reputacja: 2500 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Moim zdaniem kwestia pokus i niebezpieczeństw czyhających na dzieci ma się nijak do tematu. Od tego są programy z kontrolą rodzicielską. Co z tego, że w domu wykupisz pakiet ocenzurowany, jeśli dziecko znajdzie paręnaście źródeł gdzie wykupiono pakiet "pełny". Podział na proponowane pakiety w żaden sposób nie jest lepszy od dotychczasowych softwarowych rozwiązań, a do tego może mieć przykre efekty uboczne.

Dalej. Zwiększenie konkurencji?. Przecież nie mamy pojęcia jak będzie wyglądała ustawa. Może będzie taniej, a może narzucone zostaną na providerów dodatkowe koszty, które przejdą na klienta.

Osobiście nie mam żadnego problemu z pornografią i "syfem" w necie. Są programy, które to skutecznie blokują. Jak rodzicom się ich nie chce stosować, to tylko i wyłącznie ich sprawa. Internet to nie utopijna sieć naukowa i nigdy nią nie będzie. Tak się składa, że porno i "syf", to części ludzkiej natury i ludzie mają do niej prawo.

Co do piractwa. Osobiście sam już dawno temu przeszedłem na oficjalne oprogramowanie ale w życiu by mi nie wpadło do głowy, by kogokolwiek krytykować, za to że ściąga (jako że sam za młodu ściągałem). No chyba, że uważasz, że powinni Cię za tego pirackiego Windowsa zamknąć swego czasu na pół roku i zaraz skoczysz na komisariat się przyznać i podać nazwisko osoby, od której go miałeś. W końcu od czegoś trzeba zacząć walkę piratami?

Tak się składa, że piractwo z przestępstwa już dawno wyewoluowało do aspektu kultury i nie ma sensu z nim walczyć jak z każdym innym wykroczeniem. Musiałbyś pozamykać 1/4 społeczeństwa od babć po prezesów. Przesiąknięte są tym absolutnie wszystkie warstwy społeczne i nie ma tu różnicy szlachetność charakteru czy skłonności kryminalne. Jedyny sposób walki z tym fenomenem, to lepsze ceny. Tutaj akurat widzimy poprawę. CD z muzyką tanieją o 50%, dobre gry można dostać już po 39zl, a Microsoft sprzedaje trzy kopie Offica po 199zl. I to jest jedyna dobra droga. Wszystko inne, to bezsensowne psucie życia normalnym ludziom wyrokami i terroryzowanie społeczeństwa nalotami na domy.

Jeśli chodzi o treści kryminalne w internecie, to sprawa jest oczywista. Obecnie prawie każde państwo ma komórki policji, zajmujące się tylko takimi sprawami. Jeśli oni nie są w stanie tego wyszukać i skasować, to i żaden filtr tu nie pomoże. Jeśli koniecznie chcesz coś z tym zrobić, to apeluj o zwiększenie im funduszy.

P.S. Prosiłbym, by nie rozmawiać tu o polityce. Temat jest ciekawy i szkoda by było, gdyby moderacja musiała go zamknąć, ze względu na łamanie regulaminu.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 06-05-2009 o 01:57.
Tadeus jest offline  
Stary 06-05-2009, 13:16   #10
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 316 one_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skałone_worm jest jak klejnot wśród skał
No to i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Piractwo - to złodziejstwo i jedyne dzięki niemu co mamy to właśnie preteksty do tego typu praw(wymyślania ich), ceny wyższe niż być powinny(bo nie oszukujmy się, to że muzyka jest 50% tańsza to nie za sprawą piractwa)... Chodzi o to, że w nosie mam ile społeczeństwa powinno się zamknąć. Ja nie mam każdej najnowszej gry, mam oryginalnego windowsa, na te gry to tymi własnymi rękoma zapracowałem. Gry nie są potrzebne do przeżycia od braku ich się nie umiera, dlatego takie solenie tutaj, że piractwo jest cacy i czego dzięki niemu nie ma proszę włożyć między bajki. Dlaczego? Z prostej przyczyny.

Gra, jej produkcja kosztuje dajmy na to milion dolarów. Gra wychodzi i trzeba ją sprzedać tak, żeby nie dość że się zwróciło to jeszcze było na plusie i na kontynuację, wygląda to tak, że gra warta milion zielonych musiałaby zarobić około trzech milionów. Gra dajmy na to kosztuje 50 dolarów z czego do kieszeni producenta tejże gry trafia powiedzmy że połowa(podatki, ceny dewelopera, inne op0łaty włącznie z transportem tego po kraju i za granicę). Wychodzi na to, że żeby gra spełniła wymogi musi się jej sprzedać 120 tyś sztuk. Ktoś powie, że jak na cały świat to nie ma problemu, ale ja sobie ściągnę i nikt tego nie odczuje. Tak pomyśli sobie kilka set tysięcy osób które by tę grę kupiły(bo np. jest to gra RPG a ja takich gier nie lubię i jej nie kupię bo nie mój gatunek), fanów i innych zainteresowanych osób ale nie kupi bo ja sobie ściągnę. Tutaj i tak jest przedstawiony pozytyw, to że połowa kwoty dostaje producent, a w życiu nie jest tak różowo. Nie zdziwcie się zatem, że nikt nie chce wydawać fajnych gier, ich kontynuacji... Jeżeli gra jest dobra nie znaczy to, że sprzeda się sama i gracze i tak kupią w sklepie bo nie oszukujmy się, po co mam kupić i płacić za coś, za co i tak nie muszę, bo mogę mieć za darmo. Dzięki takiemu myśleniu i działaniu powstają takie absurdalne prawa jak wyłączenie p2p.


Wyłączamy p2p i co dalej? Nie działają programy typu GG, x-fire i inne komunikatory, które są zasadniczo oparte na p2p. Kto nie wierzy niech ręcznie wyłączy i spróbuje wbić się na np. gg - powodzenia. Zapomnijmy o skype, czy innych TS-ach. Dalej, zapomnijcie o grach MMO, które też działają dzięki p2p. Już widzę te pakiety p2p z ograniczonym przesyłem informacji np do 500 mb. Dzięki właśnie piractwu mamy później wszelkiego rodzaju ustawy ograniczające nam internet, grajcie w wow'a póki możecie bo niedługo nie pogracie.

Edit:

Może trochę z tym piractwem to nie w ten temat ale chciałem uświadomić dlaczego p2p zostanie zakazane na jakimś konkretnym przykładzie i może to komuś otworzy oczy, że zamiast siedzieć i pierdzielić głupoty wystarczy kupić oryginalną grę czy kompakt z muzyką i nie przejmować się żadnymi zakazami(bo i po co wtedy jakiekolwiek zakazy) na neta.
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166