Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Zakątek LI-teracki > LIczowe konkursy
Zarejestruj się Użytkownicy


Zobacz wyniki ankiety: Wybierz najlepsze opowiadanie ze zbioru Ostatnia Karczma
ZAPOMNIENIE 2 8.70%
TRZY KOLORY 3 13.04%
JAK NIEWIELE POTRZEBA 7 30.43%
GRAD NA WAS I BURZE! 3 13.04%
MIŁOŚĆ JEST ŚLEPA 2 8.70%
ŁZY PRZEKLĘTEJ BOGINI 3 13.04%
VIVAT VERITAS 1 4.35%
NA JAGÓDKI 2 8.70%
KARPACKA KARAWANA 0 0%
OSTATNIA DROGA 0 0%
Głosujących: 23. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-01-2014, 12:17   #1
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Talking Konkurs LI: Wydajemy Liczowy zbiór opowiadań

AKTUALIZACJA:
JEŚLI KTOŚ CHCIAŁBY PRZECZYTAĆ POWSTAŁY ZBIÓR OPOWIADAŃ, MOGĘ PRZESŁAĆ GO W FORMIE E-BOOKA. PROSZĘ ZAINTERESOWANYCH O KONTAKT VIA PW LUB MAIL.
----------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!
Uwaga!


Zapraszam Was serdecznie do udziału w konkursie na najlepsze opowiadania Liczowe z motywem… Ostatniej Karczmy!

Dzięki współpracy z Wydawnictwem Książkożercanajlepsze prace zostaną zebrane i wydane w formie e-booka. Publikacji zostanie nadany numer ISBN, a zatem zostanie ona zarejestrowana w Bibliotece Narodowej. Będzie się więc czym pochwalić.


Procedura konkursu:
I – Oczekiwanie na Wasze teksty (o wymogach i tematyce poniżej) – 1 miesiąc
II – Wybranie przez jury konkursu najlepszych prac, które zostaną dopuszczone do publikacji – 2 tygodnie

W skład jury wchodzą:
Mira – absolwentka filologii polskiej i edytorstwa, wcześniej redaktor naczelny grupy mediowej oraz V-ce prezes fundacji „Smak Życia”, dziś właścicielka „Wydawnictwa Książkożerca”, autorka wystąpień publicznych oraz scenariuszy spotów reklamowych, przynudzająca publicystka i kąśliwa blogerka.

Armiel - autor gry RPG „Aphalon: Świat Księżycowego Ostrza” (rok 1995), felietonista, autor dokumentów strategicznych, szkoleniowiec, współautor opracowań na temat polityki strukturalnej UE, twórca ponad 150 wniosków o dofinansowanie, wykładowca akademicki. Współzałożyciel i V-ce prezes Instytutu Spraw Społeczno-Gospodarczych.

Adr – historyk, poeta, publikował wiersze m.in. w czasopismach kulturalnych „Opcje”, „Śląsk”, „Nowe Zagłębie”, „Teraz”, „Radostowa”, „KwartalNIK”, „Neurokultura”, „Wici”. Laureat kilku konkursów poetyckich i slamów, m.in. w Kielcach, Mikołowie, Kutnie, Nowym Sączu. Zainteresowany językiem, teorią i krytyką literatury.

Milly – absolwentka filozofii i organizacji reklamy, właścicielka firmy „Studio Kreacji Słowa” zajmującej się pisaniem tekstów. Autorka kilkunastu opowiadań, w tym nagrodzonego i wydanego drukiem opowiadania „Catharsis”. Interesuje się literaturą współczesną, reklamą i nowymi mediami.

Szyszka – mniej znana na LI, ale za to rozpoznawalna na szerszych wodach Internetu. Absolwentka psychologii, redaktor naczelny Incell Media Group , pedagog, wykładowca, felietonistka KZ-u, publicystka, recenzentka i współautorka „Kawy z Cynamonem”, nawiedzona blogerka oraz całkiem niezła rysowniczka.

(W przypadku, gdyby któryś z członków jury sam postanowi zostać uczestnikiem konkursu lub – tfu tfu - nie mógł wywiązać się z roli, zgodziła się pomóc nam Sayane - redaktor techniczny w Wydawnictwie Księgarnia Akademicka)


III – Ostatnie poprawki, skład i… publikacja – 1-2 tygodnie
IV – Głosowanie wszystkich Liczy na najlepsze opowiadania z tomiku (e-book będzie dostępny bezpłatnie) – 3 tygodnie
V – Ogłoszenie laureatów I, II i III miejsca, którzy otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe (niespodzianki)


Regulamin konkursu:
1. W konkursie udział wziąć mogą wszyscy użytkownicy serwisu LastInn.info.
2. Każdy uczestnik może wysłać na konkurs maksymalnie 3 prace, których jest autorem.
3. W konkursie mogą brać udział prace zbiorowe, pod warunkiem, że wszyscy autorzy wyrażą zgodę na publikację.
4. Głosowanie, o którym mowa w punkcie IV ma charakter jawny.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w obrębie procedury konkursu, po uprzednim powiadomieniu użytkowników LastInn.info.
6. Publikacja zbioru opowiadań dostępna będzie za darmo. Wszystkie osoby, biorące udział w projekcie tworzenia zbioru opowiadań LI zrzekają się prawa do wynagrodzenie z tytułu tej publikacji.
7. Publikacja dostępna będzie wyłącznie na platformie Książkożerca.pl. Zamieszczanie jej na innych serwisach lub drukowanie jest możliwe tylko za zgodą Wydawnictwa Książkożerca.
8. Prace, biorące udział w konkursie, są własnością autorów i mogą być powielane oraz publikowane gdzie indziej.
9. Wszelkie sprawy nie objęte niniejszym regulaminem reguluje Wydawnictwo Książkożerca.


Konkurs na opowiadania LI jest wznowieniem porzuconego niegdyś projektu, dlatego pozwolę sobie skopiować jego założenia (Markus chwała Tobie) oraz dodać, że prace, które wówczas zostały przygotowane, mogą wziąć udział ponownie w konkursie, na tych samych zasadach, co nowe teksty (czyli patrzy wyżej ).


Tematyka opowiadań:

Głównym tematem zbioru jest „Ostatnia Karczma” i wszystkie opowiadania powinny być z nią związane. Każdy autor może inaczej potraktować ”Ostatnią Karczmę” i tylko od jego wyobraźni zależy, czym ona będzie. Jedyne zalecenie jest takie, żeby było to miejsce, choć niekoniecznie prawdziwe i rzeczywiste (może to być, np. zapomniana świątynia Dionizosa, albo raj).

Motyw ”Ostatniej Karczmy” musi występować w opowieści, choć nie jest konieczne, żeby należał do jej głównego wątku. Ważne jest, żeby obecność tego miejsca była wyraźnie w opowiadaniu zaznaczona. W innej sytuacji historia nie ma związku z tematem zbioru i nie może zostać w nim umieszczona. Przykładowo, bohaterowie mogą wyruszać z „Ostatniej Karczmy”, lub do niej zmierzać.


Długość:

Opowiadania powinny mieć minimum 10 stron a maksimum 50 stron. Żeby wszystkie „strony” były sobie równe, wszyscy autorzy powinni wykorzystywać następujący szablon:

Czcionka: Times New Roman
Styl Czcionki: Normalny
Rozmiar: 12
Interlinia: 1,15


Krótsze (niż 10 stron) historie raczej nie będą dopuszczane, chyba, że będą naprawdę świetnie napisane i bardzo ciekawe.


Konwencja opowiadań:

Zbiór ma być utrzymany w tematyce szeroko pojętej fantastyki. Tak samo sprawa ma się z opowiadaniami. Autor sam decyduje w jakim gatunku (science fiction, fantasy, horror, itp.) utrzymane będzie jego dzieło i nikt nie może mu tego narzucić. Cechą, która połączy wszystkie opowiadania ma być motyw ”Ostatniej Karczmy”, a nie gatunek, w którym będą napisane historyje.


Mam opowiadanie, co dalej?

Przeczytaj je parę razy i zastanów się, czy nie można go poprawić. Żeby choćby odrobinę ułatwić życie korektorom, sprawdź opowiadanie z pomocą jakiegoś programu do sprawdzania pisowni.

Jeżeli jesteś pewien/pewna, że to już jest to, wyślij swoją pracę na adres mailowy wydawnictwo@ksiazkozerca.pl, w temacie wpisując: KONKURS LASTINN. Odbiór każdej pracy zostanie mailowo potwierdzony.


NA OPOWIADANIA CZEKAMY DO 20.02.2014!


Powodzenia!


------------

Osoby zainteresowane pracami nad zbiorem opowiadań oraz mogące wspomóc nas przy jego korekcie, ilustrowaniu, promocji, pozyskiwaniu sponsorów nagród itp. zapraszamy do tematu: http://lastinn.info/wydawnictwo-ksia...od-kuchni.html
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 13-05-2017 o 19:41. Powód: zmiany terminu głosowania
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2014, 16:32   #2
 
Pinn's Avatar
 
Zgłaszam się Konkurs zawsze mnie zmobilizuje do pisania , bo samemu ciężko mi jakoś się zebrać do tworzenia opowiadań. Mam najwięcej doświadczenia w sci-fi, więc gatunek będzie taki.
 
Pinn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2014, 09:29   #3
 
Asenat's Avatar
 
czytu, czytu...

Cytat:
Interlinia: 1,15
cm?
 
Asenat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2014, 10:47   #4
 
Autumm's Avatar
 
Cytat:
cm?
Punktów. Te 1.15 to zestandaryzowana wielkość, w niemal każdym edytorze/procesorze tekstu jest jako jedna z "domyślnych" do wyboru.

PS: Ale informację, ile powinny wynosić marginesy strony można by dopisać - żeby faktycznie były te strony równe
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!

Ostatnio edytowane przez Autumm : 18-01-2014 o 10:52.
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2014, 11:08   #5
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
No bez przesady, na marginesach jak ktoś zyska dodatkową stronę to go nie ubijemy (chociaż...), a tekst i tak wlewa się w program, więc wsio ryba.
Bardziej - ale to jest moje chciejstwo, proszę nie traktować tego jako wymóg - chciałabym żeby używać w tekstach akapitów blokowych (odstęp linijki) a nie wcięć akapitowych, bo z nimi jest różnie, jedni robią je spacjami, inni linijka, a jeszcze inni tabem. Zwykle i tak trzeba to ustawiać od nowa. Przy tekście "internetowym" natomiast najlepiej wyglądają proste marginesy blokowe.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2014, 14:03   #6
 
Aramin's Avatar
 
Moje pisarstwo jest raczej siermiężne, ale w sumie co mi szkodzi się spróbować?
 
Aramin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-01-2014, 13:36   #7
Konto usunięte
 
Mira's Avatar
 
Mamy już 2 teksty, kto da więcej?
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-01-2014, 13:56   #8
 
Autumm's Avatar
 
Pytanko zupełnie dziwne: czy opowiadania może mieć więcej niż 1 autora?
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-01-2014, 15:33   #9
 
Spaiker's Avatar
 
Z tego co przeczytałem to: "3. W konkursie mogą brać udział prace zbiorowe, pod warunkiem, że wszyscy autorzy wyrażą zgodę na publikację." Tak więc raczej może mieć kilku autorów.
 
__________________
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
On a long enough time line, the survival rate for everyone drops to zero.
Spaiker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-01-2014, 17:25   #10
 
Autumm's Avatar
 
Nie doczytałam. Dzięki za odpowiedź
 
__________________
"Polecam inteligentną i terminową graczkę. I tylko graczkę. Jak z każdą kobietą - dyskusja jest bezcelowa - wie lepiej i ma rację nawet jak się myli." ~ by Aschaar [banned] 02.06.2014
Nieobecna 28.04 - 01.05!
Autumm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168