Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Pomoc
Zarejestruj się Użytkownicy

Pomoc Jeżeli masz jakiekolwiek kłopoty z poruszaniem się po LastInn, nie wiesz jak założyć sesję lub dołączyć do istniejącej - zadaj pytanie na tym subforum. Upewnij się jednak najpierw, czy odpowiedź nie znajduje się w "Forumowym FAQ".


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-03-2011, 14:56   #1
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 12414 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Arrow Pytania początkujących użytkowników


Witamwszystkich nowych użytkowników i osoby, które dopiero teraz zdecydowały się uaktywnić na forum.

Niniejszy temat służy do zadawania pytań wszelakich o sposoby rozgrywek, "jak tu grać", funkcjonowanie sesji i inne drobiazgi, które są oczywiste dla stałych użytkowników, a w którym osobom mniej obeznanym z tematem i forum ciężko się połapać.
Chodzi oczywiście o pytania, na które odpowiedź zawrze się w kilku postach, nie obszerne dyskusje.

Na początek polecam zapoznanie się z tym tematem (Forumowe FAQ) oraz wątkami przyklejonymi na górze poszczególnych działów.

Tutaj (Słów kilka o graniu na forum [kompilacja tematów]) znajduje się stary temat ze scalonymi różnymi pytaniami młodych graczy; w nim również można znaleźć wiele dobrych rad.

Pozdrawiam i życzę miłej gry.


Sayane
Obsługa Forum 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 11-12-2011 o 19:48.
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-07-2011, 16:34   #2
Nie zarejestrowany
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Smile Proszę o podpowiedź: kości

Witam
Mój brat jest wielkim fanem Sesji, więc chciałam kupić mu kości do tej gry. Ile i jakie kości powinien zawierać pełny zestaw?
Proszę o szybką odpowiedz i z góry dziękuję
 
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-07-2011, 16:52   #3
Inne
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 54890 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację


k4, k6, k8, k10, k12, k20
Pzdr
 
Col Frost jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-07-2011, 16:53   #4
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6828 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację


Ekhem, to raczej zależy od rodzaju systemu. Pełen zestaw do świata mroku jest kompletnie inny od pełnego zestawu do D&D.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-07-2011, 16:59   #5
Nie zarejestrowany
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Dzięki Na wszelki wypadek podpytam go dokładniej
 
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2011, 20:55   #6
 
Juna's Avatar
 
Reputacja: 0 Juna nie jest za bardzo znany


Jaki jest mniej więcej przedział wiekowy na gry RPG? Jeśli gracz ma przykładowo 9 lat, ale jest zdolny, inteligentny, nie wali byków jak niektórzy starsi, ma duży zasób słów i opanował teorię gry, nadaje się? Doświadczenie mówi mi, że pewnie tak, ale wolę się upewnić. Graczom pewnie nie zrobi to dużej różnicy, ale co powie statystyczny MG?
 
Juna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2011, 21:12   #7
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1474 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny


Statystyczny MG nie musi o niczym wiedzieć :P (oby nie widział Twojego posta )

Są sesje, w których przewidziane są opisy scen przemocy, erotyka, liczne przekleństwa, nawiązania do polskich polityków i pewnie kilka innych treści nie przewidzianych dla młodego czytelnika/gracza, ale zawsze w rekrutacji do takiej sesji jest to wyraźnie zaznaczone.

Oficjalnego progu jako takiego nie ma, w końcu nikt Ci nie udowodni że "nie masz osiemnastu lat". Jest jednak pewna, ważna zasada- Mistrz Gry rządzi w sesji. Jeśli przeczyta Twoje zgłoszenie do krwawej sesji i uzna, że jesteś bardzo młody i sesja nie jest dla Ciebie, po prostu Cię nie przyjmie.

Najważniejsza jest wyobraźnia i nie sadzenie kujących w oczy błędów w każdym zdaniu. Napiszesz Kartę Postaci, MG uzna ją za dobrą, to przyjmie Cię do sesji. To, że masz te powiedzmy 9 lat nie ma znaczenia, jeśli jesteś człowieczkiem na poziomie. Kilku mistrzów może się bać, że nie będziesz potrafił wczuć się w klimat, czy rozegrać wiarygodnego dialogu, przez swój brak doświadczenia, jednak jeśli wyślesz im próbkę swoich możliwości, będziesz miał szansę ich do siebie przekonać.

Mogę tak w kółko pisać o tym samym, przestanę więc i podsumuję- nie ma ograniczenia ogólnego, istnieją zaś dla pojedynczych sesji, w których przewidziane są nieodpowiednie dla młodego człowieka treści. Wtedy Mistrz ma prawo nie rozpatrywać nawet kandydatury danego użytkownika.
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2011, 22:16   #8
 
Juna's Avatar
 
Reputacja: 0 Juna nie jest za bardzo znany


W takim razie dziękuję Jestem o dwa lata starsza niż podawany przeze mnie przykład lat dziewięciu, lecz i tak bardzo miło słyszeć, że jeśli trafię na właściwą dla mnie sesję, większość osób nie będzie miało obiekcji. Jeszcze raz dziękuję w takim razie

Juna
 
Juna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-10-2011, 00:06   #9
 
Kovix's Avatar
 
Reputacja: 61 Kovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znanyKovix wkrótce będzie znany


Zacząłem się zastanawiać nad zadanym przez Ciebie Juna pytaniem i dochodzę do wniosku, że jednak jest dużo przeciw Graczowi o takim wieku. Przede wszystkim, co najbardziej oczywiste, prawie każdy MG miałby wyrzuty sumienia, pisząc o przemocy, seksie, a co wrażliwsi nawet przy ukazywaniu jakiegoś bardzo wyraźnego zła. Ja czułbym się źle opisując te rzeczy, które jednak w mniejszej czy większe ilości występują w sesjach. Kolejna sprawa to brak tzw. doświadczenia życiowego - tu oczywiście może być różnie, zdaje sobie z tego sprawę. Ale jednak 11 lat a 16 (którą to granicę wieku uważam za optymalną do przyjmowania to prawie każdej sesji) to ogromna różnica. Osoba mająca 9 czy 11 lat nie ma jeszcze tak ukształtowanego charkateru, poglądów i osobowości jak osoba, powiedzmy, 7 lat starsza. Tego się po prostu nie przeskoczy, mimo iż wiadomo, że dzieci i młodzież dziś dorastają dużo szybciej. Trzeciorzędną sprawą byłyby też uprzedzenia, jakie mieliby MG albo Gracze, z którymi być może nawet ciężko by było Ci w sesji. Chodzi mi o sytuację: 'Twój post jest kiepski, jesteś za młody/młoda', albo 'No tak, nie odpisuje terminowo w sesji, ale to tylko dziecko, czego się spodziewać, może matka komputer odcięła'. Takie docinki mogłyby się pojawić ze strony mniej wrażliwych Graczy. Więc moja osobista rada - poczytaj trochę sesji, tych łagodniejszych oczywiście, łyknij trochę książek/opowiadań/filmów, ale niekoniecznie jeszcze podchodź do rekrutacji. Oczywiście ja Ci nic nie mogę zabronić, ale podejrzewam, że może Ci być ciężko uczestniczyć jeszcze w sesji.
 
__________________
Incepcja - przekraczamy granice snu...
Opowieść Starca - intryga w ogarniętej nową wojną Północy...
Samaris - wyprawa do wnętrza... samego siebie...
Kovix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-10-2011, 01:24   #10
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 851 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu


Cytat:
Napisał Juna Zobacz post
Jaki jest mniej więcej przedział wiekowy na gry RPG? Jeśli gracz ma przykładowo 9 lat, ale jest zdolny, inteligentny, nie wali byków jak niektórzy starsi, ma duży zasób słów i opanował teorię gry, nadaje się? Doświadczenie mówi mi, że pewnie tak, ale wolę się upewnić. Graczom pewnie nie zrobi to dużej różnicy, ale co powie statystyczny MG?
Sam zacząłem grać w wieku lat 13 i raczej nie było to za wcześnie.
Skromność nakazuje przypuszczać, że są zmyślniejsi ode mnie.
Większość filmów akcji dostaje kategorie pg13, a nie jest wielką sztuką zrobić sesje równie ugrzecznione co filmy o x-menach. Nie ma co dać się zwariować.
Do tego są całe systemy tworzone z myślą o młodocianych graczach, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Zapewne istnieją setki twoich rówieśników, którzy łupią z rodzicami w dedeki czy inne mouse guardy. Na forum pewne też są już osoby młode, których jednak nie wskaże bo mógłbym się pomylić o parę latek i zrobiło by się niezręcznie.

Po prostu dobieraj sesje tak by dopuszczalne środki ekspresji odpowiadały Tobie. Jak chcesz być 100% w porządku, wyślij do MG prywatną wiadomość z pytaniem co on na to. Współgraczy nie ma co ostrzegać, bo jestem pewien, że w większości wypadków sami by nie zauważyli.

Sugestia by dużo czytać jest jak najbardziej słuszna i pod nią się podpisuje.
Powodzenia
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 13-10-2011 o 01:41.
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169