Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Rozmowy ogólne na temat RPG
Zarejestruj się Użytkownicy

Rozmowy ogólne na temat RPG Podziel się swoimi uwagami na temat różnych systemów RPG. Opowiedz jakie są Twoje ulubione systemy, a które według Ciebie zasługują na miano najgorszych. Albo po prostu luźno porozmawiaj na tematy powiązane z RPG.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2016, 14:41   #1
 
Slan's Avatar
 
Reputacja: 2906 Slan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputacjęSlan ma wspaniałą reputację
Megaposty

Dla piszących posty.
Co myślicie o długich postach? Kiedyś na Last Innie była moda na monstrualne posty, tak, że żartowano, że piszą tam stronę a4 na temat zawiązywania butów. Teraz to już minęło, a długie posty to zwykle dzieło gdoca Jakie jest wasze zdanie.
Ja wolę krótkie posty. Po pierwsze, nie dałbym rady, bo to za bardzo szasochłonne. Po drugie, czasy gdy sztucznie wydłużałem tekst zostawiłem w szkole. Po trzecie, swoich niedpełnionych literackich pasji nie muszę uskuteczniać w sesjach. Po czwarte, i tak nikt ich nie czyta.
 
__________________
Dragons, dragons dragons.
Slan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 14:59   #2
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 9078 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Ja czytam
oczywiście jeśli mnie temat interesuje.

Czasem mam ochotę napisać jedno zdanie, czasem jedną stronę. Zależy.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 15:37   #3
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 9851 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Jak się człowiek nadialoguje w docsie, to post się robi mega długi. Ale to fajne, dla mnie przynajmniej, bo zaczynam czuć postać. Przestaje być papierowa.

Długie posty MG, z opisami sytuacji, otoczenia, też są fajne, bo budują atmosferę.

A czy ktoś czyta... jak gram w jakiejś sesji, to czytam. Na czytanie tego, w czym nie gram, brakuje mi czasu. Ale czasem dostaję plusy za takie długie posty, bywa, że od graczy spoza sesji, czasem nawet ze szczególnym zwróceniem uwagi na jakiś detal - wygląda więc na to, że ktoś czyta.

A jak nawet nie - ja mam frajdę je pisząc. A o frajdę graczy tu chodzi, nie?

A- nigdy sztucznie nie wydłużam postów. Długość w czasie pisania się tworzy.
 
__________________
Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy. Pół wieku poezji
kanna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 15:40   #4
 
Mike's Avatar
 
Reputacja: 18069 Mike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputacjęMike ma wspaniałą reputację
W zasadzie jestem przeciw
W większości przypadków szkoda czasu i na koniec okazuje się, ze postać w poście podeszła do krzesła i usiadła.
Jako gracz nie czytam takich postów, gdy akcja dzieje się w innym miejscu niż znajduje się moja postać.

Jako MG sprawdzam co jest na końcu posta, jak jasna deklaracja to wtedy jest to poważna pokusa by na tym poprzestać :P

Lubie konkretne posty. Nawet jeśli okazują się długie. Na lanie wody i powiewanie płaszczem, w pochmurne listopadowe popołudnie, gdy w tle biją pioruny, a stado dzikich gęsi zrywa się do lotu rzucając na ziemię zabawny cień, który przypomina mi o przygodzie sprzed dziesięciu lat jak to wchodząc do wychodka zobaczyłem podobną plamę w kolorze brązowym na ścianie, szkoda oczu.

Inna sprawa ze wspólnymi postami, zwłaszcza dialogami. Tu zazwyczaj idzie konkret, interakcja itp.
 
Mike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 16:08   #5
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 31200 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Lania wody ja też nie lubię. Czasem pisze się długi post by ładnie jakoś to opisać co się robi lub chce. Pokazanie reszcie graczy czy MG na co zwraca uwagę moja postać. Jak wygląda itd.

Też rozmowy na gdocu sporo miejsca pochłaniają. Bardzo krótkie posty są ok przy dziejącej się akcji. Czasem by samemu poczuć postać piszę dłużej.

Lubie czytać książki i czasami mam, że szkoda, że mnie nie dotyczą. Jak fajnie by było tam być itd. Tu w taki sposób jest to możliwe.

Podsumowując. Każdy lubi co innego. Zazwyczaj w rekrutacji jest zaznaczone jakie posty maja rządzić w sesji. Więc wybór zależy od gracza czy dołączy do sesji bądź nie
 
Hakon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 17:16   #6
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 29009 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Długie posty o przysłowiowym wiązaniu buta same w sobie nie są fajne, ale widziałem wielu aktywnych graczy, którzy podczas mało ekscytujących kolejek potrafili wykorzystać daną swobodę i ubarwiać swoje posty pobocznymi akcjami lub retrospekcją postaci. Nami pisała w ten sposób w Oku Talony i dzięki temu jej postać była bardzo wyrazista i fabularnie dojrzała.

GDoc w postach to świetne narzędzie. Dużo z niego korzystałem, zwłaszcza w Cieniach Neverwinter, gdzie często w jednym poście opisanych było kilka scen. Niektóre posty zawierały tyle scen, że rozwiązanie ich w trybie stricte postowym zajęłoby mnóstwo kolejek i wiele stron postów, a tak to w ciągu dwóch tygodni było to wszystko rozegrane i opisane. W dodatku uważam, że GDoc to najlepsze narzędzie dla MG, który chce aby jego sesja była nie tylko jego sesją, ale sesją wszystkich graczy. Dzięki niemu możemy łatwo pociągnąć wątki poboczne, rozwijać fabularnie postać i prowadzić długie dialogi między postaciami bez uczucia spowolnienia sesji. Tylko niestety takie skupienie na wątkach bohaterów graczy efektowne jest gdy w sesji bierze udział maksymalnie 4 graczy (chyba, że ktoś ma naprawdę dużo czasu), bo im więcej uczestników tym coraz trudniej to ogarnąć i powstaje coraz więcej kompromisów.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2016, 13:14   #7
 
Aramin's Avatar
 
Reputacja: 170 Aramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie cośAramin ma w sobie coś
Nie lubię, nie chce mi się ich czytać, zniechęcają mnie do grania. Sam staram się/lubię pisać zwięźle i męczy mnie czytanie długich kloców.
 
Aramin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2016, 13:55   #8
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 21398 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Araminie, nawet po tej odpowiedzi widać że niezbyt cię kręci pisanie rozwlekłych postów.


Ja niespecjalnie przepadam za przesadnie długimi postami (dłuższe są ok). Najgorsze z tych są chyba te po prostu przeklejane z doca. Czasem nawet widać że nikt nie sprawdził i nie poprawił tego co skopiował, tylko wkleił i po robocie. Jeśli dostaję taką ścianą jednolitego tekstu w pysk, to robi się ciężko i zniechęca mnie do czytania. Dobrze jak post jest jakoś podzielony i sformatowany na bardziej zjadliwe kąski.

Krótkie posty mi nie przeszkadzają, nawet jeśli to dialog rozciągający się na dziesięć mniejszych odpisów. Przez coś takiego znacznie łatwiej mi się przechodzi niż przez monstrum, gdzie dziesięciu graczy rozwodzi się do limitu znaków. Już przestałem śledzić parę sesji właśnie dlatego że były meczące w odbiorze. Trudno.

No i właśnie, ilość graczy. Jak jest ich za dużo to posty docowe wyraźnie zaczynają mnie męczyć swoją rozwlekłością. Osobiście niezbyt przepadam za dużymi grupami, co w przypadku doca ma znaczny wpływ na ilość generowanego tekstu.


TL;DR: Ja tam lubie średnie.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2016, 21:57   #9
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 14047 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Megaposty są jak metrowej długości zapiekanka. Jak człowiek głodował przez kilka dni, to zje, ale będzie miał niestrawność. A zwykły śmiertelnik doje do połowy, a reszty nie tknie, albo zostawi na później i zapomni.

Osobiście nie przeszkadzają mi długie posty graczy, które nie są osadzone w tym samym miejscu, co moja postać, bo ich nie czytam zazwyczaj. Przeszkadzają mi natomiast długaśne posty graczy, które tyczą się mojej postaci - doszukiwanie się jakichś interakcji i informacji, w podanych wcześniej sznurówkach, czy rozwodzeniu się nad skłonnościami do samotności i choroby dwubiegunowej jest nużące. Co innego dobrze napisany post - taki można sobie czytać niczym dobre opowiadanie. Problem zaczyna się jednak, gdy przekroczymy te pół metra zapiekanki...
 
__________________

Ardel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2016, 18:41   #10
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 7133 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Długość to tylko środek do celu, a te mogą być różne (np. bajerowanie sztafażem). Gorzej, gdy długość staje się celem samym w sobie, a to akurat dosyć częste zjawisko.
 

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 11-11-2016 o 18:44.
Clutterbane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166