Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Rozmowy ogólne na temat RPG
Zarejestruj się Użytkownicy

Rozmowy ogólne na temat RPG Podziel się swoimi uwagami na temat różnych systemów RPG. Opowiedz jakie są Twoje ulubione systemy, a które według Ciebie zasługują na miano najgorszych. Albo po prostu luźno porozmawiaj na tematy powiązane z RPG.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-12-2006, 16:33   #1
 
Geisha's Avatar
 
Reputacja: 321 Geisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skałGeisha jest jak klejnot wśród skał
Ile z Was jest w Waszych postaciach?

Mam takie pytanko, może ktoś zechce się wypowiedzieć.
Ile z Was jest w Waszych postaciach? Czy przejmują one wasze wady i zalety, wasze postrzeganie świata? A może wręcz przeciwnie, tworzycie Postać, którą zawsze chcielibyście być, całkiem inną od Waszego prawdziwego Ja?
Po jakim czasie zaczyna ona przejmować Wasze cechy i zachowania? czy w ogóle przejmuje? Czy delikatna kobieta może zagrać rubasznym okrutnym krasnoludem?
czy jest coś charakterystycznego, jakaś wspólna cech dla każdej z waszych postaci? A moze każda jest inna, niepowtarzalna?
 
__________________
Oto tańczę na Twoim grobie;
Ty, który wyzwałeś mnie od Aniołów...
Geisha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2006, 16:43   #2
 
Yelonek's Avatar
 
Reputacja: 133 Yelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znanyYelonek wkrótce będzie znany
Przeważnie całość. Całkiem dawno minął mi okres, kiedy to czerpałem przyjemność z wyżynania wszystkiego co się rusza, bezwstydnych orgii z każdym i wszędzie itd. RPG traktuję raczej jako możliwość sprawdzenia własnych możliwości intelektualnych, czy tok myślenia jest poprawny. Oznacza to zarazem, że utożsamiam się z postacią, przelewam na nią swoje zalety i wady. Udawanie kogoś innego też jest fajne, ale na krótką metę. Na dłuższą niezdrowe. Powinniście wiedzieć o co mi chodzi (nie rozwijam dalej wypowiedzi, bo teraz to faktycznie będzie offtopic, jak to rpg wypacza psychikę )
 
__________________
I Don't Care If Your World Is Ending Today
'Cause I Wasn't Invited To It Anyway
Yelonek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2006, 17:01   #3
 
Niha'i's Avatar
 
Reputacja: 89 Niha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znanyNiha'i wkrótce będzie znany
Kiedyś całkiem sporo - teraz... w sumie może to ja się zmieniłem i nadal moje postacie są jak ja Ale raczej mało jest to prawdopodobne. Nie nie wyżynam wszystkiego co się rusza gwałcąc resztę [Up: fajny przykład] A Rpg traktuję jako grę niemalże aktorską(kiedyś uważałem coś zgoła innego, że w Rpgu trzeba być sobą) Podczas gry staram się patrzeć na wszystko w ironicznym i złośliwym krzywym zwierciadle kierując się postawą Conradowską (tyle że jestem wierny swoim ideałom a nie jakimś już utartym)
 
__________________
There is a Beast that lurks behind the mask every being wears. We are the Beast...
Niha'i jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2006, 17:10   #4
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 256 Darken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie coś
Jako gracz odgrywam postacie które zawsze mają coś wspólnego ze mną. Łatwiej odgrywać taką postać i nadal czerpię radość z wcielania się w kogoś innego, bo do takiej osoby dodaje jakieś smaczki.
Czyli to zawsze jestem ja, tylko że w krzywym zwierciadle.
SAmo RPG traktuje jako zabawę i po części naukę improwizacji, szybkiego myślenia oraz nabywania wiedzy, ale i tak zabawa jest na pierwszym miejscu.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-12-2006, 14:55   #5
 
Bortasz's Avatar
 
Reputacja: 1240 Bortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumnyBortasz ma z czego być dumny
Najczęsciej 100% mojego obecnego nastroju. Dlatego nienawidze tworzenia losowego postaci. Mam zły nastrój chce zagrać Berserkerem niszczyć niemyśleć tylko zabijać reszte zostawić reszcie a kostki mi mówią że będę Bardką i jestem zmuszany do kombinowania i wesołego sposobu bycia.
 
__________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.— Cyceron
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.— Paulo Coelho
Bortasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-12-2006, 22:56   #6
 
Sir_herrbatka's Avatar
 
Reputacja: 677 Sir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwuSir_herrbatka jest godny podziwu
Staram się tworzyć postacie które nie są podobne do mnie. Z tym, że nic nie poradze na to, że prędzej czy puźniej dochodzi do tego, że pewne moje zachowania i tak przechodzą na postać.

Dla tego też nie mam ochoty męczyć się, wszystkie moje postacie na etapie kreacji otrzymują w "spadku" moją arogancję i chwilowe ponuractwo.

Oczywiście mogę próbowac z tym walczyć ale niewiele w tym zabawy, za to dużo wysiłku...
 
__________________
Arriving somewhere but not here
Sir_herrbatka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2007, 21:56   #7
 
View_X's Avatar
 
Reputacja: 0 View_X ma wyłączoną reputację
Ja natomiast zwykle odgrywam postać, którą chciałbym być, być kimś, kim normalnie być nie mogę. Każdy system, w którym gram staram się tworzyć nową postać odrębną postrzegającą świat w inny sposób i kierującą się innymi ideałami. Nie wiem, czemu ale zawsze jak gram w jakiś RPeG to staram się tworzyć postać wyjątkową specjalną posiadają coś, czego inny mieszkańce tego świata nie posiada (świat gry).
 
View_X jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2007, 13:05   #8
Banned
 
Reputacja: 0 Rhamona nie jest za bardzo znany
Zgadzam się z Bortaszem - mam identycznie. Dziś czuję się wesoło i pogodnie - tworze postacie wesołe i pogodne. Kiedy indziej mam ochotę wyszystkich zarżnąć - wychodzi mi jakaś mordercza postać. Niestety uważam, że tworzenie postaci pod aktualne nastawienie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przecież za tydzień znowu będziemy grać a wtedy z pewnością będziemy mieć inny humor, i co wtedy? Zazwyczaj jest mi trudno znowu wczuć się w dany charakter. Staram się więc zaszczepiać postaci coś uniwersalnego, a co zazwyczaj pochodzi ode mnie. Lubię też opierać się na stereotypach, wtedy prościej mi spowrotem znaleść się w skórze mojej postaci. Określam sobie około trzech silnych przymiotników mówiących o mojej postaci i zawsze tuż przed sesją czytam je i powtarzam niejako wprowadzając się w klimat odgrywanej przeze mnie osoby.

To bardzo pomaga.
 
Rhamona jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-01-2007, 09:29   #9
Sheol
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Trochę inaczej, ale jakże podobnie... Dla mnie RPG to przede wszystkim teatr. Rozrywka. Aktorstwo. Ale nie da się dobrze zagrać postaci, jeżeli się jej nie czuje. Stąd, moje postacie zawsze mają coś ze mnie, nie ważne czy ma to być dobrotliwy lekarz pomagający wszystkim jak leci, czy demokratycznie nienawidzący wszystkich Mroczny Elf - korsarz, zajmujący się przede wszystkim rpg (rabować, palić, gwałcić). Coś, jakiś kawałeczek mojego charakteru, osobowości, przekonań, musi być zamknięty w danej postaci. Nie ustrzegnę się przed tym, i dlatego staram się wykorzystać to. Nie wydaje mi się, żeby było to pójście na łatwiznę. Nigdy nie tworzę postaci jednorazowych. Nawet jeśli MG mówi: to będzie "jednostrzałówka", mam świadomość że ta postać może mi się jeszcze przydać. Dlatego w każdą się wczuwam, żeby przez jakiś czas być kimś innym, inaczej myśleć, inaczej postrzegać świat.
 
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-01-2007, 19:48   #10
 
Mruf's Avatar
 
Reputacja: 22 Mruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodzeMruf jest na bardzo dobrej drodze


W sumie sensem rpg jest odgrywanie bohaterów. Najgrubiej definiując ten sens. Czy to ma znaczenie, czy odgrywamy siebie czy inne zupełnie charaktery? To moim zdaniem kwestia wyboru każdego gracza. Uważam, że najdokładniej zagramy kimś, kto jest blisko nas charakterystyką, bo cały wachlarz reakcji możliwych mamy w małympaluszku, nie trzeba się na nic silić Odgrywanie siebie w przebraniu woja/zabójcy/maga/kapłana/rycerza jest najłatwiejsze i najbardziej naturalne.

Ja nota bene gram zawsze zabójcami...
 
Mruf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166