Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Rozmowy ogólne na temat RPG
Zarejestruj się Użytkownicy

Rozmowy ogólne na temat RPG Podziel się swoimi uwagami na temat różnych systemów RPG. Opowiedz jakie są Twoje ulubione systemy, a które według Ciebie zasługują na miano najgorszych. Albo po prostu luźno porozmawiaj na tematy powiązane z RPG.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-07-2008, 21:38   #1
 
PonuryByk's Avatar
 
Reputacja: 11 PonuryByk nie jest za bardzo znany
Question Postacie do nowej gry

Tworzę grę rpg w oparciu o kilka klimatów. Obecnie projektuję szablony postaci do edytora KP. Mam już ich sporo. Są to wszystko postacie myślące bardziej lub mniej humanoidalne, na które (jeszcze) nie wpłynęły czynniki zewnętrzne takie jak np śmierć, klątwy albo czary. Nie ma więc wśród nich kościotrupów, warlocków, duchów itp.

alien ( film Alien )
android ( film I ROBOT )
argonian ( gra Morrowind )
bóstwo ( film StarTrek )
centaur ( film Kroniki Narni )
centurion ( gra Morrowind )
człowiek ( taki jak Ty )
cyborg ( film Terminator 1 )
demon ( gra Warcraft )
dranei ( gra Warcraft )
dremora ( gra Morrowind )
elf ( książka Władca Pierścieni )
gnoll ( gra Warcraft )
gnom ( gra Warcraft )
halfling ( książka Władca Pierścieni )
harpia ( gra Ulitma Online )
khajiit ( gra Morrowind )
ufoludek ( szary chudy czarnooki kosmita )
krasnolud ( książka Wiedźmin )
minotaur ( mitologia )
ogr ( film Shrek )
ork ( gra Warcraft )
pixie ( film Piotruś Pan )
predator ( film Predator )
robot ( film Wall-e )
strzyga ( książka Wiedźmin )
tauren ( gra Warcraft )
troll ( gra Oblivion )
wampir ( książka Chrabia Dracula )
wilkołak ( film Wilkołak )
wiedźmin ( książka Wiedźmin )
zmiennokształtny ( film StarTrek )

Powinienem dodać jeszcze jakieś ?

Jaki wiek maksymalny powinienem tym postaciom narzucić?

O ile procent w porównaniu do człowieka są te postacie mądrzejsze albo głupsze, silniejsze albo słabsze?
 
PonuryByk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 23:11   #2
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 498 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Przeczytałem sobie Twojego posta raz. Potem jeszcze raz, bo nie wiedziałem, czy dobrze go zrozumiałem. A po trzecim razie wiem, że chyba nie zrozumiem. Dobra - własna gra, kilka klimatów, postacie. Ale o co kaman? Że tak z głupia frant się zapytam?
Postacie są od sasa do lasa. Rozpiętość ogromna - ja rozumiem, że chcesz mieć różne klimaty ale aż taka rozpiętość? Już taki system stworzono - nazywa się GURPS i masz tam wszelkie możliwe klimaty jakie się mogą przyśnić człowiekowi (łącznie ze Światem Dysku). To po co jeszcze coś? Szczególnie, że zaczynasz od zbierania postaci - domniemywam, że chodzi o postaci dla graczy a nie potwory w grze (choć patrząc na tą listę można mieć wątpliwości). A gdzie historia, z której wynika obecność takich a nie innych ras? A gdzie umocowanie w czasie i przestrzeni? Gdzie zasady organizacji życia, magii, religii itp? Bez tego każda dowolnie długa lista będzie tylko listą potworów i tyle. Weź podręcznik do dowolnego systemu i będziesz miał ją gotową To samo tyczy się inteligencji w stosunku do ludzkiej. Przecież nikt nie zabrania Ci zrobić ogrów mądrzejszych niż ludzi czy smoki głupsze niż buty. To Twój świat i z niego powinien wynikać taki podział.
Jak masz coś więcej niż tylko lista postaci to napisz to, bez tego ten wątek jest do niczego.

Aha. Skoro nie ma tu postaci po przejściach (śmierć czy czary) to co tu robi strzyga, wampir, demon czy wilkołak? Chyba że w Twoim świecie to są ZUPEŁNIE inne postacie.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 23:21   #3
 
PonuryByk's Avatar
 
Reputacja: 11 PonuryByk nie jest za bardzo znany
Co do realiów gry, musiałbyś poczekać na całą grę, żeby się o nich czegoś dowiedzieć. Ja obecnie pracuję nad częścią tej gry, jaką jest edytor kart postaci, a konkretnie nad szablonami do tegoż edytora. Pytanie dotyczyło więc tylko postaci, a nie historii ich życia i mało mnie interesuje fakt, że stworzono GURPS, bo co w tym przypadku ma piernik do wiatraka? A jeśli chodzi o strzygę, wampira, demona i wilkołaka... masz poniekąd rację, aczkolwiek jest to kwestia zapatrywania. Otóż strzygą, wampirem, demonem i wilkołakiem podobno można się urodzić a duchem albo kościotrupem nie i właśnie o taką różnicę mi chodziło. ( mogę się w tej kwestii mylić, ale to nie ten temat )
 
PonuryByk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 23:33   #4
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 498 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Wiem, że musiałbym, bo bez tego to chyba nikt Ci nie jest w stanie pomóc. Bo powiem, że możesz tam umieścić Chtulhu i co ty na to? Będzie pasować? Jego inteligencja będzie marna, ale za to wpływ na ludzi przeogromny. I dlatego właśnie chodzi o to, czego nie ma - realiów.
A co ma GURPS do wiatraka? Otóż system ten zawiera uniwersalną mechanikę, którą można z powodzeniem zastosować do różnych światów i klimatów. Od kosmosu po fantasy. Do tego są już cechy i postacie i nawet sugerowane wartości. Zatem po co wyważać drzwi, gdy wystarczy nacisnąć klamkę?
A wracając do stanów "pośrednich" i innych takich, to znów wychodzi koncepcja świata. Jeśli w Twoim świecie wampirem można się urodzić - proszę bardzo. Choć jak dla mnie jest to stwierdzenie dość ryzykowne i, jeśli nie poparte historią czy światem, po prostu głupie. Nie wiem, jak wampir mógłby być w ciąży (że o strzydze nie wspomnę). A demon? Wiem, że demonem można się stać, ale urodzić? Zwykle towarzyszy temu magia czyli to ona jest czynnikiem sprawczym pojawienia się demona i nie jest to stan naturalny. Choć znów powiem i podkreślę - jest to konsekwencja przyjętego świata i zasad w nim obowiązujących. Bez tego właśnie nic się nie da robić. To jakby robienie gry od tyłu (czyli planszówkę robisz od tworzenia pionków a nie od zasad nią rządzących).
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 23:40   #5
 
Fehu's Avatar
 
Reputacja: 38 Fehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodze
PonuryByku, ty chyba nie zrozumiałeś Yarota. A raczej na pewno...
Jak ty sobie wyobrażasz świat, w którym elfy a la Tolkien mieszkają obok androidów a la I ROBOT? Ja na przykład nie mogę sobie czegoś takiego zobrazować... O to właśnie (chyba ) chodziło Yarotowi: żebyś podał jakieś, oparte o historię świata, wyjaśnienia egzystencji wymienionych przez ciebie ras w twoim uniwersum.
 
Fehu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 23:41   #6
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 85 MigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znany
A ja Ci powiem Yarocie , ze wampir mógł by być w ciąży haha

15 pokolenie podbno może affee, czas cienkiej krwi nadszedł lub quei- jin ( wampir wschodu ) jeśli ma wyski poziom energi Ying czyli tej życiowej a potem co rodzą się dampiry

Ale to są dziwactwa straszne
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(
MigdaelETher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 23:53   #7
 
PonuryByk's Avatar
 
Reputacja: 11 PonuryByk nie jest za bardzo znany
Racja...Chtulhu...pomyślę nad takim szablonem .... to jakie będą jego maksymalny wiek, siła i inteligencja w porównaniu do człowieka?

Elfy obok Androidów ...

Idzie sobie Elf przez las, podziwia ptaszki, drzewa, łup!! wpadł do dziury. Tak się złożyło, że to była czarna dziura i wypadł po jej drugiej stronie w świecie bliżej mu nieznanym. Stracił przytomność. Ocknął się i natychmiast wstał odruchowo. Wszędzie leżało pełno czaszek ludzkich, te poznał bez trudu, bo sam niejednego człowieka w swoim życiu ustrzelił z łuku. Tym czego dotąd nie widział były lśniące szkielety kroczące w rozwartym szeregu. Wycelował do jednego z nich z łuku. "Odbiło Ci ?! Do terminatora z łuku strzelać będziesz?! Prędko, chowaj się tutaj !!" - usłyszał szept z jakiejś nory, zasypanej stosem ludzkich czaszek.
 

Ostatnio edytowane przez PonuryByk : 10-07-2008 o 00:04.
PonuryByk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2008, 00:00   #8
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 256 Darken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie cośDarken ma w sobie coś
Super projekt, tak 3mać!
Z kim testujesz grę? Masz już własną grupę?
Zamierzasz potem testować ją na zewnątrz tej grupy? Jeżeli tak, to kiedy wyjdzie wersja beta tej gry?

Ogólnie, super i spoko pomysł, 6mam kciuki (3x2!
I nie przejmuj się docinkami, Oni się nie znają.
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2008, 00:19   #9
 
PonuryByk's Avatar
 
Reputacja: 11 PonuryByk nie jest za bardzo znany
To już nie jest projekt. To był projekt jakiś miesiąc temu...tak...bardzo szybko nam to poszło. Robiliśmy tę grę w szerokim gronie znajomych, a teraz dorzucamy to, czego w niej jeszcze brakuje. Między innymi właśnie uzupełniamy szablony postaci grywalnych. Oprócz tego dużo jest pracy nad dialogami i światami. Światów w tej grze jest wiele. Testować też niestety będziemy w gronie znajomych. Na pewno w tym roku nie ukaże się jeszcze nigdzie pełna wersja gry.

A tę historyjkę z elfem, to wymyśliłem dla żartu na poczekaniu.

W dalszym ciągu pytam o postacie. Macie jakieś na pierwszy rzut oka oczywiste pomysły ?
 
PonuryByk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2008, 00:20   #10
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 85 MigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znanyMigdaelETher wkrótce będzie znany
Mam pytanie co to jet rozwarty szereg ? Takiego szyku bojowego jeszcze nie widziałam...

Wybacz Darken, śmiem twierdzić, że się trochę znamy, a wrzucanie listy obejmującej wszelkie możliwe rasy i dziwactwa jest lekko bez sensu... bo choćby wiek, umiejętności, dajmy na to intelektualne to zależy od świata i mechaniki polecam skonfrontowanie nWoDa i oWoDa niby to samo a zupełnie co innego.

Konkludując tworzenie postaci oderwanych od świata to dla mnie idiotyzm.

Patrz Wampir w świecie Warhammara a w Świecie Mroku ( że nie wspomnę innych światów ) widzisz różnice?
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(

Ostatnio edytowane przez MigdaelETher : 10-07-2008 o 00:25.
MigdaelETher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166