Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Sesje RPG - DnD
Zarejestruj się Użytkownicy

Sesje RPG - DnD Wybierz się w podróż poprzez Multiwersum, gdzie krzyżują się różne światy i plany istnienia. Stań się jednym z podróżników przemierzającym ścieżki magii, lochów i smoków. Wejdź w bogaty świat D&D i zapomnij o rzeczywistości...


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-02-2020, 18:28   #251
 
Klebern's Avatar
 
Reputacja: 3800 Klebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputację
Cha'klach'cha w końcu powstała z ziemi i przestałą się tępo patrzeć w horyzont.
- Zbieramy się - zakomenderowała do wszystkich - Zostawcie wszystko, nawet zwierzęta, wkraczamy w bardzo nieprzyjazny teren. Musicie mieć lekki chód.

Poprowadziła was prosto na północ. Na same odchodne, kiedy już oddalaliście się od kryształu, ten w widowiskowy sposób wybuchł. Jakie to szczęście, że nie było was w pobliżu. Po krótkim czasie wasze stopy zaczęły się powoli zapadać w gruncie. Pod pozorną wartą twardej wyschniętej soli, kryła się breja. Z każdym kilometrem podróż stawała się coraz trudniejsza. Wasze stopy zapadały się już ponad kostki. Z każdym krokiem było coraz trudniej wyciągnąć z tej mazi stopę.

Potem zerwał się wiatr, potężny wicher, który zaczął nawiewać ogromne ilości soli. Wasze oczy łzawiły. Modliszka krzyknęła poprzez ogłuszający wiatr
- Szykujcie się, nie wszystko tu podlega mi!
Jak na zawołanie pomiędzy wami przemknęły 3 potężne trąby powietrzne, które nie zachowywały się jakby były zjawiskami naturalnymi.


Teren trudny, brak szarż, przez warunki pogodowe macie karę -2 do wszystkiego.

 

Ostatnio edytowane przez Klebern : 11-02-2020 o 18:38.
Klebern jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2020, 18:33   #252
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 29615 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Po odwiedzeniu zwiadowcy i dowódcy karawany, Eupatryd ruszył z pielgrzymką do trójki nieoczekiwanych gości. Ich obecność była nieoczekiwana i zdecydowanie nieproszona. Arystokrata ponownie czuł się jak pod bacznym spojrzeniem króla-czaranoksiężnika, który jednym słowem może cofnąć wszystko, lata starań.
Pokonał własną niechęć i strach jaki wywoływała łuskowata istota przypominająca smoka i podszedł do postawionego na uboczu obozowiska. Szedł dość swobodnie starając się nie zwracać uwagi na niekomfortową sytuację w jakiej się znalazł.
- Przyniosłem wodę. - zaczął gdy podszedł do rozmawiającej trójki - Tu na pustyni każdemu się przyda. -
- Ja nie muszę pić - odparł z uśmiechem Nataniel - Ja tak samo - dodał Kalbesan - A ja bardzo chętnie - odpowiedział smok po czym wyciągnął rękę po wodę. Arystokrata podał wodę dosiadając się.
- Proszę. Jak ci się tu podoba? - spytał smoka.
- Szczerze? Ani trochę. Za gorąco tutaj - odpowiedział
- Rozumiem. A panowie? -
- A my kombinujemy jak się stąd wydostać. - odparł Nataniel - Jakoś nie widzimy sensu tu dalej przebywać, jednak póki co jesteśmy zmuszeni podróżować z wami. Choć jak zapewnia ten ów genasi - wskazał na Kalbesana - Wasz przyjaciel Tri-Kreen może nam wydatnie pomóc. Z tego co się orientuję, to Ty tu prezentujesz władze, więc jakbyś mógł delikatnie zagadać waszego towarzysza, bylibyśmy niezmiernie wdzięczni.
- Hmm, obawiam się że Thri-kreen jest poza moją kontrolą, ale spróbuje to dla was zrobić. Chciałbym mieć pewność, że nie narazicie moich ludzi na jeszcze większe niebezpieczeństwo niż już jesteśmy z racji bycia na pustyni. To niestety nie jest zwykła karawana przemierzająca pustynie. Polityka wielkich zagościła i tutaj, wraz z wproszeniem się Kadira i Dalacitusa i obawiam się czy wasza interwencja, a nawet sama obecność nie pogorszy sprawy. Dodatkowo, sam kreen zdaje się mieć własną agendę i testuje nas poddając różnym niebezpieczeństwom.-
- Was? Nie, on testuje tylko ciebie - odparł Kalbesan.
- Dlaczego akurat mnie? -
Kalbesan wzruszył ramionami - Ona nie jest zbyt rozmowna.
Eupatryd spoważniał momentalnie skupiając swoje spojrzenie na genasi. Było coś w tym tonie... - Nie musi być rozmowna. - odpowiedział powoli nie spuszczając oka z rozmówcy.
Genasi się wyraźnie zmieszał i nic nie odpowiedział wbijając wzrok w grunt.
- W jaki sposób w ogóle udało się otworzyć portale do innych światów? Jak to w ogóle możliwe, że istnieją inne światy, poza tą przeklętą pustynią, Szarością i Czernią? - zmienił temat. Zwrócił się bezpośrednio do Nathaniela. Wydawało się, że on był najbardziej zorientowany w tych sprawach.
- Tych światów jest o wiele więcej niż myślisz - odparł Nataniel - Wasz świat jest wyjątkowy. Jest masa płaszczyzn egzystencji, które są ze sobą połączone. Każda z nich posiada połączenie z innymi. W zdecydowanej większości bezpośrednie. Nazywamy to Wieloświatem. W niektórych miejscach jest tak dużo portali, że czasami strach jest przejść przez jakiś łuk, portyk, drzwi itp. by nie zostać przeniesionym do innego, obcego świata. Medium, dzięki któremu jest możliwa taka podróż nazywamy Eterem. On okala wszystkie światy z wyjątkiem Athas. Wasz świat jest otoczony przez Szarość, niezwykle niebezpieczne miejsce, które odgradza was od innych. Jest tylko jedno miejsce, gdzie Szarość łączy się z innym światem. Plan egzystencji żywiołów. To stamtąd wasi, niektórzy kapłani czerpią moc do rzucania czarów. Eter też jest niebezpieczny, nie mniej niż Szarość, tylko, że podczas podróży przebywa się w Eterze tylko przez chwilę. A chcąc podróżować z Athas, trzeba się dostać na Szarość, zmusić ten nieprzyjemny plan do uformowania przejścia do planu żywiołów, które też są mega niebezpieczne, by stamtąd już w sposób normalny dostać się do Sigil chociażby.
- I nie sięga tam władza królów-czarnoksiężników? - spytał z niedowierzaniem Eupatryd.
- Ale to nie tłumaczy jak się tu dostaliście? Te portale nie wyglądały jakby prowadziły przez Szarość. - Zafascynowany wykładem arystokrata niemal zapomniał o genasi. Niemal.
- Zwróć uwagę, że powiedziałem "z Athas". Druga rzecz, że te portale otworzyła tak naprawdę Szarość.
- Jeśli Athas nie otacza Eter, a Szarość, to również znaczy, że z zewnątrz nie da się dostać tu bez przejścia przez nią. - skonstatował arystokrata. - Macie ciężki kawałek chleba. Z chęcią wam pomogę, o ile będę mógł liczyć na szczerość. - odpowiedział smoczych i Nathaniela, choć wszyscy zdawali sobie sprawę, że prawdziwym odbiorcą był genasi. Nie mogli liczyć na nic dopóki genasi zachowywał prawdę dla siebie.
- Niby tak, ale - zastanowił się Nataniel - Jakby to wyłuszczyć dokładniej. Z Sigil Miasta Drzwi udasz się bez problemu na Plan żywiołu. Na tym planie bez problemu otworzysz za pomocą magii portal na Szarość. Z Szarości, jeśli masz sprawny umysł bez problemu otworzysz portal na Athas. Oczywiście pomijając kwestię tego typu, że możesz być gdzieś po drodze napadnięty przez jakiegoś stwora. Choćby smoka - wskazał na smoka obok - który może zamieszkiwać choćby plan żywiołu. Ale lądując na Athas masz praktycznie zamkniętą drogę powrotną. Magia teleportacyjna w waszym świecie jest bardzo niebezpieczna dla czarodzieja, bardzo zawodna. Nawet jeśli jesteś naprawdę dobrym w magii, nawet jak jakimś cudem uda ci się otworzyć portal, to wcale nie musisz trafić tam, gdzie chcesz. Na Athas są jeszcze bardzo nieliczne portale stałe prowadzące na jakiś Plan Żywiołu. Trzeba je tylko znaleźć, lub zostać przeniesionym na Szarość.
- Jeśli nie chcecie sprowadzić na nas wzroku kogoś o wiele potężniejszego od bezimiennego, radzę nie wspominać więcej o smokach. - Eupatryd autentycznie ściszył głos, skulił się w sobie mimowolnie gdy wspominał o wzroku władców Athas.
- Eh, późno już. - mruknął wstając. Otrzepał spodnie. - Jak wspomniałem, na pustyni trzeba sobie pomagać. Moja karawana jest otwarta dla wszystkich podróżnych o dobrych zamiarach i nie zostawiam nikogo na pastwę losu… dopóki mogę na nich liczyć. Trzeba sobie pomagać, więc jeśli macie nieczyste zamiary lepiej jeśli nie będzie was jako będziemy wyruszać. - odpowiedział na pożegnanie. Wrócił do siebie spoglądając jeszcze na kryształowy totem.
 

Ostatnio edytowane przez psionik : 11-02-2020 o 20:24.
psionik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2020, 20:27   #253
 
Zaalaos's Avatar
 
Reputacja: 14548 Zaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputację
Niebezpieczne warunki pogodowe nie ruszyły specjalnie łotrem. Była to zwyczajnie kolejna przeszkoda na drodze nad którą nie miał kontroli. Przesunął się bliżej pleców kolumny, z trudem walcząc z coraz silniejszym wiatrem i bagnem w jakie zmieniło się ich podłoże. Dopiero obecność tornad zrobiła na nim wrażenie.

- Nie przesadzasz z tymi chędożonymi testami?! - spróbował przekrzyczeć wiatr. Wiadomo było do kogo się zwraca.

- - Tu nie wszystko podlega mi! - odpowiedziała

Ułamek sekundy później Dalacitus złapał za amulet wiszący na szyi i w pośpiechu zaczął skandować zaklęcie. Gdy skończył na silnym wietrze uniosła się cuchnąca woń siarki, a sam łotr zawył z bólu. Z wszystkich powierzchni jego ciała i przez każdą lukę w pancerzu wychyliły się zabójczo ostre kolce, a twarz nabrała demonicznego wyrazu.

- To żywiołaki powietrza! - zadeklarował zmienionym, chrapliwym głosem.

Edit. akcja standardowa - Investiture of Spined Devil
knowledge devotion - 14
+1 do trafienia/obrażeń

 

Ostatnio edytowane przez Zaalaos : 13-02-2020 o 21:28.
Zaalaos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-02-2020, 14:54   #254
 
Sindarin's Avatar
 
Reputacja: 20685 Sindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputację
Canth chwycił za broń, kiedy tylko ujrzał ten nadnaturalny wicher. Rozejrzał się dookoła, sprawdzając gdzie są jego ludzie. Brak wozów i zwierząt oznaczał mniej rzeczy, których trzeba pilnować, ale i też mniej miejsc, w których można się schronić.
- Trzymać się blisko, nie oddalać się od grupy! - próbował przekrzyczeć ryk wiatru. Jednocześnie koncentrował się, tworząc wojownika odpowiedniego do walki z takim przeciwnikiem. Po chwili obok niego pojawił się konstrukt z masywnymi skrzydłami i potężnymi pazurami.

Astral construct z wild surge i psionicist gloves - konstrukt 6 poziomu (koszt 9PP). Daję mu Fly (6m) i Improved Natural Attack
Surge (Kostnica - nie ma)

 
Sindarin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2020, 01:11   #255
 
Klebern's Avatar
 
Reputacja: 3800 Klebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputację
Potężne trąby po raz kolejny przemknęły obok was, lecz tym razem powietrzne pięści, które uformowały się z tych trąb, uderzyły w wybrane cele. Celami byli Modliszka, Gwardzista i Arystokrata.


Ataki na trafienie to 25 w Modliszkę, 30 w Gwardzistę i 33 w Arystokratę, obrażenia kolejno 12, 13 i 14.

Atakują was w przelocie, na zasięgu ataku 10 ft.

 
Klebern jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2020, 08:48   #256
 
shewa92's Avatar
 
Reputacja: 17153 shewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputacjęshewa92 ma wspaniałą reputację
Gwardzista zaklął szpetnie pod nosem. Nie miał szczęścia. Ostatnio jakoś wszystko brało go na cel, a wciąż nie wyleczył wszystkich obrażeń. Uważając, by nie nadziać się na kolejny atak, zdjął plecak i włożył rękę do środka. Pogrzebał chwilę, po czym dokonał szybkiej przemiany. Tym razem wybrał aligatora. Teren po którym się poruszali, był właściwie bagnem więc uznał, że przyda się trochę mobilności. Po przemianie opadł na płasko, a otaczającą ich breja praktycznie go zakryła.
Wildshape +7hp
FL +17
Knowledge nature:28
Knowledge Arcana: 28
Hide: 28

 

Ostatnio edytowane przez shewa92 : 17-02-2020 o 09:29.
shewa92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-02-2020, 21:53   #257
 
Zaalaos's Avatar
 
Reputacja: 14548 Zaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputację
Dalacitus jak zawsze gdy coś zaczynało iść nie po jego myśli zniknął wszystkim z pola widzenia. Po chwili zza masywnego konstruktu Cantha wystrzeliła fala zabójczo ostrych kolców, idealnych do trafiania w witalne punkty przeciwników. Problem polegał tylko na tym ze żywiołaki nie miały takich punktów.

Pociski porwane zostały przez huraganowy wiatr i uderzyły gdzieś daleko w bagnisty teren, a sam Łotr gdzieś przepadł.

Cloak of Deception - niewidzialność do końca tury
Ataki 7,7,21 (zapomniałem przypisać do postaci, zlinkuję tylko ten który ma szanse na trafienie)
Obrażenia z ataku 3 - 3

Po ataku postać korzysta z akcji ruchu żeby się gdzieś schować.
Hide 35
Move silently 25

 
Zaalaos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-02-2020, 11:14   #258
 
Sindarin's Avatar
 
Reputacja: 20685 Sindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputację
Canth zacisnął zęby ze złością – nie miał jak dosięgnąć tych stworów, a one mogły sobie z nimi pogrywać jak chciały. Posłał przodem konstrukta, najpierw tworząc więź między nim a sobą, a potem przygotował się, by móc zaatakować, gdy tylko jeden z żywiołaków zbliży się na odpowiednią odległość.

Canth:
Standard: Wild surge (Bez enervation) linked Synchronicity+Vigor
Vigor na siebie, +50hp
Move: Zbliżam się do reszty
Swift: White Raven Tactics na Eupatryda
Akcja z synchronicity: Aversion (latanie) na pierwszego żywiołaka, który będzie w zasięgu

Konstrukt:
Szarża na żywiołaka (leci tak, żeby być obok niego, dostanie oportem, ale wtedy odlatując żywiołak sprowokuje oporta)
Atak 33
Obrażenia 20

Ewentualny atak okazyjny
Atak 35
Obrażenia 20

 

Ostatnio edytowane przez Sindarin : 20-02-2020 o 18:42.
Sindarin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-02-2020, 12:22   #259
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 29615 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Sytuacja wyglądała na fatalną. Wszyscy dookoła Arystokraty brodzili coraz głębiej w solonej wodzie smagani potężnym wiatrem i wpadającymi do oczu kawałkami soli. Eupatryd co prawda był odporny na większość niedogodności - jego mlecznobiały pancerz doskonale chronił przed fruwającymi kawałkami piasku i soli, oraz jakimś cudem utrzymywał go całkowicie na powierzchni solnego bagna jakie się tworzyło, to jednak nie było to wystarczającą pociechą.

Trzy pustynne tornada ruszyły z hukiem atakując idących podróżników. Arystokrata przyjął atak zasłaniając się rękoma. Potężne wichry szamotały jego ciałem, jednak nie wydawało się czynić większego spustoszenia, albo było ono niewidoczne.
Eupatryd rozejrzał się oceniając sytuację. Przeklął pod nosem widząc co się dzieje wokoło. Dalacitus niewiele zdziałał, a gwardzista postanowił się zawinąć. Przynajmniej tak to wyglądało, psionik miał nadzieję, że to tylko próba przechytrzenia i zaatakowania od tyłu, o ile można uznać, że trąba powietrzna ma tył. Zmartwiło got o nieco, ale nie miał się nad czym zastanawiać. Stanął szerzej na nogach i skupił swoją wolę na najbliższym przeciwniku, jednak ten był nieprzenikniony. Arystokrata czuł wicher w swojej głowie targający nim niczym szmacianą lalką, nie zdołał zaczepić się w umyśle jak został z niego wyrzucony.Koncentracja: 19 - zdana
Rzut obronny naturalna 20
Ego Whip: 1 Cha damage


 
psionik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-02-2020, 00:30   #260
 
Klebern's Avatar
 
Reputacja: 3800 Klebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputacjęKlebern ma wspaniałą reputację
Konstrukt ruszył za przeciwnikami i do tej pory nie wrócił. Modliszka zamieniła się w prawdziwego giganta. Po krótkim czasie ponownie zaatakowały was żywiołaki, tylko, że tym razem tylko dwa i dodatkowo w postaci trąby powietrznej. Arystokrata i Canth poczuli jak potężna trąba powietrzna stara się ich oderwać od ziemi.

Arystokrata i Canth muszą wykonać rzut obronny na Refleks ST 22 albo zostaną porwani przez trąbę powietrzną.

 

Ostatnio edytowane przez Klebern : 24-02-2020 o 02:22.
Klebern jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:32.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169