Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: W co potencjalnie najchętniej byś zagrał/-a?
Europa 11 52.38%
Orient 6 28.57%
Bliski Wschód 1 4.76%
Ameryka Południowa 3 14.29%
Głosujących: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-10-2012, 00:47   #1
 
Pietro's Avatar
 
Reputacja: 18 Pietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodze
Scion - pick Your poison.

Witam. Przy okazji przeglądania forum zauważyłem, że Scion nie jest tu tak zapomnianym systemem jak mogłem przypuszczać. Między innymi dlatego postanowiłem założyć ten temat. Zanim przejdę do szczegółów zaznaczę jedną rzecz - mówimy tu o niezbyt bliskiej przyszłości, a przynajmniej w odniesieniu do uruchomienia samej sesji. Myślę o końcówce roku. Powód jest dość prosty, chcę odrobinę pograć na Lastinn, zobaczyć jak wszystko wygląda tu od kuchni. Dopiero wtedy będę czuł się na siłach do poprowadzenia jakiejś przyzwoitej sesji.

Temat założyłem tak wcześnie między innymi dlatego, że chcę mieć trochę czasu na opracowanie scenariusza. Zdążyłem już zauważyć, że przygody na tym forum potrafią toczyć się latami, więc bez dobrego planu łatwo się pogubić, zacząć przesadnie kombinować i w rezultacie stracić całą ochotę do gry.

Kolejny powód to fakt, że z mojego doświadczenia jako MG w tym systemie - wbrew popularnym opiniom zbyt duży wybór to nie zaleta, a wręcz utrapienie tego settingu. Łączenie wątków dla niezgranej ekipy pełnej bohaterów z różnych zakątków świata rzadko wygląda sensownie, no chyba że poświęci się na to naprawdę dużo czasu. Dlatego postanowiłem podzielić wszystkie panteony na poszczególne kręgi kulturowe (lub coś w ich rodzaju) i zabrać się za opracowywanie przygody dopiero w oparciu o nie. Wiem, że taki krok może ograniczyć liczbę chętnych, ale co poradzić. Wolę skupić się na jakości sesji niż ilości zgłoszeń.

Teraz jednak do konkretów:

1. Europa
Panteony: Aesir, Tuatha de Danann, Bogovi, Dodekatheon
W jednym zdaniu można powiedzieć, że głównym celem tej przygody jest pokazanie jak niektóre elementy folkloru potrafią przetrwać nawet pomimo upływu czasu i rozwoju technologii. Połączenie tego bardziej subtelnego rodzaju horroru z elementami detektywistycznymi. Grupa graczy trafia do niewielkiej wioski, która już od dawien dawna stanowi centralny punkt w konflikcie dzielącym dwa kręgi składające się z prawdziwie mitycznych bestii. Dzień przybycia na miejsce jest jednocześnie odległy o tydzień od rytualnej ofiary, którą mieszkańcy składają co roku, by uchronić się przed gniewem zamieszkujących okoliczne lasy potworów. W sesji pojawi się sporo reliktów drugiej wojny światowej, szczególnie pozostałości po hitlerowskich eksperymentach tak nierozłącznie związanych ze skandynawskimi mitami. Również tak jak już pisałem sporo folkloru, elementów rodem wydobytych z twórczości braci Grimm etc. Przygoda może przybrać postać typowo politycznej rozgrywki, gdzie gracze starają się zażegnać odwieczny konflikt, rozwiązując przy okazji kilka zagadek. To jednak tereny gdzie dominowały panteony słynące ze swojego uwielbienia walki, bohaterowie mogą więc równie dobrze odnaleźć się w roli tarczy osłaniającej wioskę przy użyciu bardziej dosłownych metod.

2. Orient
Panteony: Amatsukami, Celestial Bureaucracy
W świecie Sciona wiara ludzi potrafi powołać do życia nawet najbardziej nieprawdopodobne mity i legendy. Kiedy więc historie o zagubionych duszach nawiedzających Wyspę Duchów - Hashimę, zaczynają nabierać kształtów, nikt nie potrafi przejść obok tego obojętnie. Nocą marynarze na przepływających nieopodal statkach widzą światła w opuszczonych przed laty domach. Niekiedy rządni przygód i dodatkowego dreszczu emocji turyści znikają, by ich rozczłonkowane ciała tygodnie później pojawiły się u brzegu Nagasaki. Dziwny zielony dym wydobywający się ze starych szybów kopalnianych przy każdym, nawet najmniejszym wstrząsie, jedynie potęguje wyobraźnie Japończyków. Bogowie są świadomi ogromnego zagrożenia, które stanowi wyspa. Udręczone dusze uwolnione w trakcie ucieczki Tytanów znalazły tu dla siebie dom, ale coś zdaje się przeistaczać je w mroczne i łaknącego odwetu na żyjących widma. Kto wie, może źródłem owej korupcji jest tajemniczy dym, może coś zupełnie innego. To tajemnica, którą gracze będą zmuszeni rozwiązać już podczas sesji. Nie muszę chyba pisać, że każda osoba lubująca się w legendach orientu i pochodzących z tamtejszych rejonów horrorów nie powinna być zawiedziona.

3. Bliski Wschód
Panteony: Devas, Anunna, Pesedjet, Yazata, Elohim
Dusza, jej czystość i nieprzemijalność, reinkarnacja. To jak wielką rolę w ogromnej ilości mitów odgrywa czas oraz wszelakiej maści jego manipulacja. Wszystko to jest podstawą przygody dla osób decydujących się na ten wybór. Kiedy niemal całe życie w mieście ustaje, tylko ichor płynący w żyłach wszystkich mitycznych istot, pozwala bohaterom pozostać poza tym dziwnym wpływem. Oczywiście w pierwszej kolejności będą zmuszeni się odnaleźć, co może okazać się niemałym wyzwaniem. Tak się bowiem składa, że w metropolii nie są jedynymi nadal „żywymi” istotami. Dopiero później czeka ich właściwa podróż poza granicę czasu, we wnętrze umysłów, które okupowali przed tym jak narodzili się na nowo jako boskie dzieci. Przygoda zdecydowanie dla wszystkich lubujących się w lekko psychodelicznych sesjach. Wiele snów, wizji i igrania z umysłami postaci. Przynajmniej kilka osób może skojarzyć elementy fabuły z takimi produkcjami jak Assassins Creed i Prince of Persia. Jeśli tak to w sumie dobrze, bo fani tego typu rozgrywki również znajdą tu coś dla siebie.

4. Ameryka Południowa
Panteony: Atzlanti, Apu, Loa
Szczególnie na terenach Ameryki Południowej, nawet pomimo upływu czasu, nadal niezwykle często mówi się o zaginionych miejscach pełnych bogactw. El Dorado, Tomoanchan oraz wiele innych. Kiedy więc słynny podróżnik decyduje się na odnalezienie nieosiągalnego do tej pory Paititi stanowiącego ostatni bastion cywilizacji Inków, wywołuje to ogólne poruszenie. Setki fanów przybywają tłumnie chcąc podjąć się tej wyprawy wspólnie ze swoim idolem, nieświadomie ściągając na swą głowę katastrofę. Gdy sama roślinność zdaje się atakować nie spodziewających się zagrożenia podróżników, jest już za późno na ucieczkę, a to niestety dopiero początek. Nie ulega wątpliwości, że w rzeź zamieszane są siły wykraczające poza świadomość zwykłych śmiertelników. Ciężar odkrycia prawdy spada więc na barki bohaterów. Zdecydowanie scenariusz o którym trudno napisać cokolwiek bez zdradzania szczegółów fabuły. Warto zaznaczyć, że w zamyśle to nie typowy horror, choć sceneria zdecydowanie sprzyja. Ostatecznie połączenie voodoo, krwawych ofiar, przerażających kultów i klaustrofobicznej dżungli potrafi wywołać dreszcze. Wszystkie te elementy powinny rozluźnić nieco akcenty rodem z Indiany Jones’a czy gier Uncharted. Słowem sesja przygodowa z elementami grozy i charakterystycznymi dla tych terenów wierzeniami.

Na koniec zwrócę jeszcze uwagę mniej uważnych na obecność czterech autorskich panteonów - Bogovi (Słowianie), Anunna (Mezopotamia), Apu (Inkowie) i Elohim (dzisiejsza Palestyna i Syria). Zdecydowałem się na ich dopuszczenie głównie dlatego, że autorzy postarali się by wyglądały dokładnie jak oficjalne dodatki. Innymi słowy całkowicie profesjonalnie.

W porządku. Dość tej litanii.
Zapraszam do głosowania, komentowania, pytania i oceniania. Wszystko będzie brane pod uwagę, tyle mogę obiecać.
 
__________________
Sometimes you have to play a long time to be able to play like yourself.
- Miles Davis

Ostatnio edytowane przez Pietro : 09-10-2012 o 00:52.
Pietro jest offline  
Stary 09-10-2012, 01:44   #2
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Reputacja: 336 Lucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skałLucifer oO jest jak klejnot wśród skał
Praktycznie za każdym razem jak piszę w co najchętniej bym zagrał, Scion wraz z panteonem słowiańskim widnieje u mnie na najwyższych pozycjach i widzę że w końcu się doczekałem

Oczywiście głosuję na europę, jednocześnie zapytując czy przyjmiesz do sesji kogoś kto nigdy nie grał w tym systemie i czy przeszkodą będzie brak znajomości mechaniki? Co prawda do końcówki tego roku pozostało jeszcze trochę czasu i myślę że śmiało ogarnę mechanikę z podręcznika, ale różnie to z robotą i życiem codziennym bywa, więc wolę się upewnić czy miejsce dla żółtodzioba też się znajdzie :P

A przede wszystkim gdzie można znaleźć opis tego panteonu Bogovi bo jedyne dwa słowiańskie panteony jakie udało mi się znaleźć to panteon Svarga i Rodovica... no chyba że to któryś z nich lecz pod inną nazwą
 
__________________
...
Lucifer oO jest offline  
Stary 09-10-2012, 09:06   #3
 
necron1501's Avatar
 
Reputacja: 30 necron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodzenecron1501 jest na bardzo dobrej drodze
Ja ujmę to tak. Mechanikę i tworzenie postaci w tymże stylu ogarnąłem przy okazji poprzedniej sesji. Jednakże najpierw poczekam aż powstanie rekrutacja i jak będziesz się wtedy prezentował jako gracz. Ostatnia sesja została założona przez nowego na forum i zakończyło się po 3 stronach bez znaku życia z jego strony.
 
necron1501 jest offline  
Stary 09-10-2012, 10:11   #4
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 7028 Kelly ma wyłączoną reputację
Zasadniczo w Sciona grałem raz w sesji przez Skypa. Całkiem, całkiem. Mnie interesuje najbardziej Orient, ewentualnie Ameryka Południowa, Europa oraz Bliski Wschód kompletnie odpadają.
 
Kelly jest offline  
Stary 09-10-2012, 11:37   #5
 
Pietro's Avatar
 
Reputacja: 18 Pietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Luficer oO
Oczywiście głosuję na europę, jednocześnie zapytując czy przyjmiesz do sesji kogoś kto nigdy nie grał w tym systemie i czy przeszkodą będzie brak znajomości mechaniki?
Osoby chcące rozegrać pierwszą przygodę w systemie nie będą problemem. Brak znajomości mechaniki, a raczej jej podstawowych aspektów to już inna bajka. Tłumaczenie przy co drugim rzucie co, gdzie i jak można wykorzystać nie sprzyja prowadzeniu ciekawej przygody.

Każdy gracz musi na pewno opanować sposoby wykorzystywania i odnawiania virtues, punktów legendy oraz siły woli. Dobrze znać też ogólny sposób funkcjonowania mechaniki w tej grze. Jak wykonuje się rzuty, kiedy, gdzie i co decyduje o sukcesie etc. White Wolf nie stosuje tu niczego zbyt odmiennego w stosunku do reszty swoich produktów. Kto grał w cokolwiek ze Świata Mroku lub Exalted, może uznać się za osobę znającą podstawy.

Tak jak już było powiedziane - czasu jest sporo. Jeśli ktoś nie posiada podręcznika, ewentualnie brak znajomości języka angielskiego uniemożliwia mu poznanie jego zawartości, zawsze można spytać. Ba, kilka duszyczek mogę nawet przeprowadzić przez cały proces tworzenia postaci o ile rzecz jasna nie zgłoszą się na ostatnią chwilę.

Cytat:
Napisał Luficer oO
A przede wszystkim gdzie można znaleźć opis tego panteonu Bogovi bo jedyne dwa słowiańskie panteony jakie udało mi się znaleźć to panteon Svarga i Rodovica... no chyba że to któryś z nich lecz pod inną nazwą
Link do 36-cio stronicowego pdfa znajduje się TUTAJ.
W środku opis dwunastu bóstw i wszystko co można znaleźć w profesjonalnych dodatkach - moce, relikty, kreatury, wrogowie tego panteonu i kilka dodatkowych informacji.
 
__________________
Sometimes you have to play a long time to be able to play like yourself.
- Miles Davis
Pietro jest offline  
Stary 09-10-2012, 22:06   #6
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2791 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
The Rus fajniejszy od Bogovi pomimo gorszej nazwy. Użyj The Rus i daj nazwę "Bogovi".
 
Anonim jest offline  
Stary 11-10-2012, 02:07   #7
 
Pietro's Avatar
 
Reputacja: 18 Pietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodzePietro jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
The Rus fajniejszy od Bogovi pomimo gorszej nazwy. Użyj The Rus i daj nazwę "Bogovi".
Zdania są podzielone, dobrze byłoby więc to "fajniejszy" poprzeć jakimiś konkretnymi argumentami. Bogovi są znacznie bardziej przystępni dla nowego gracza, obszerniejsze opisy, więcej elementów itd. No i przynajmniej moim zdaniem bliżsi swoim mitologicznym pierwowzorom, choćby pod względem dostępnych mocy.
Druga sprawa to fakt, że z moich doświadczeń, bohaterowie tworzeni w oparciu o Rus zmieniają się w potworne przepaki. Plus to całe Duality jest jakieś takie chaotyczne i nieprzemyślane.
Jest tam na pewno sporo rzeczy, które spokojnie można wykorzystać podczas sesji. Na potrzeby tworzenia postaci wolę jednak Bogovi.
 
__________________
Sometimes you have to play a long time to be able to play like yourself.
- Miles Davis
Pietro jest offline  
Stary 11-10-2012, 21:30   #8
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2791 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Już nie pamiętam. Rzuciłem teraz okiem na Bogovi i ogólnie Duality bardziej pasuje do tego panteonu. Wcale ten lud do niczego się nie przystosowuje, bo my nie gęsi i swój język mamy. Także dwuwiara nie jest zbyt dobrym odnośnikiem definiującym cokolwiek tutaj. Podwójność to już inna sprawa, bo rzeczywiście pasuje do wielu bóstw. W "The Rus" nie widzę Chorsa, ale z drugiej strony Chors to mężczyzna w odróżnieniu od wielu obcych bóstw lunarnych - w Bogovi natomiast przedstawiono go jako kobietę. Przykre. Poza tym Jedność to rzeczywiście większy wróg niż Stworzenie pomijając już fakt, że Terra odzwierciedla stworzenie biologiczne, a Muspelheim techniczne, więc Stworzenie to tylko kopia tamtych. Inna sprawa, że bóstwa słowiańskie były związane z ogniem i chaosem co odzwierciedla przecież z jednej strony Muspelheima, a z drugiej Hunduna - zachód i wschód.

Ale to tak zupełnie na marginesie, bo pytałeś o argumenty czemu fajniejszy

Głos na Ameryka Południowa, bo Atzlanti mają styl.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 11-10-2012 o 21:37.
Anonim jest offline  
Stary 02-11-2012, 01:52   #9
 
Balzamoon's Avatar
 
Reputacja: 8705 Balzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputacjęBalzamoon ma wspaniałą reputację
Jestem zainteresowany, bardzo zainteresowany możliwością zagrania w Sciona. Głos oddaję na Amerykę Południową, moim zdaniem Scion jako system jest stworzony do przygód nastawionych na akcję i właśnie w taką sesję najchętniej bym zagrał.
 
__________________
"Prawdziwy mężczyzna lubi dwie rzeczy – niebezpieczeństwo i zabawę, dlatego lubi kobiety, gdyż są najniebezpieczniejszą zabawą."
Fryderyk Nietzsche
Balzamoon jest offline  
Stary 04-11-2012, 11:23   #10
 
Eyriashka's Avatar
 
Reputacja: 262 Eyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skałEyriashka jest jak klejnot wśród skał
Ale fajnie!

To, ja się opowiem za Europą w związku z moją świeżą fascynacją Irlandią.

Tak na prawdę - wahałam się pomiędzy Europą, a psychodelicznym Bliskim Wschodem, ale czego byś nie poprowadził to z chęcią zagram
 
__________________
Life is a bitch. Sometimes I think it even might be a redhead with a bad case of short temper.
Eyriashka jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168