Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Jaki klimat?
Heroic Fantasy 6 28.57%
Dark Fantasy 11 52.38%
Postapokalipsa 3 14.29%
Survival 1 4.76%
Głosujących: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-10-2012, 15:34   #11
 
flunkie's Avatar
 
Reputacja: 15 flunkie nie jest za bardzo znanyflunkie nie jest za bardzo znanyflunkie nie jest za bardzo znanyflunkie nie jest za bardzo znanyflunkie nie jest za bardzo znanyflunkie nie jest za bardzo znanyflunkie nie jest za bardzo znany
Akcja - 4
Walka - 2
Brutalność - 3
Groza i mrok - 4
Humor - 2/3
Romans - 2/3
Erotyka/Seks - 3
Tajemnica - 5
Intryga - 4

edit:

To ja może przykleję swój kawałek z innego tematu

- Walking Dead
- klimaty Mad Mena z wątkiem kryminalnym
- survival
- współczesne detektywistyczne
- psychodela w stylu LOST
- Cyberpunk

Generalnie znudziły mi się już trochę oklepane sesje w stylu "siekasz mieczem w orka, odcinasz mu rękę, dobrze potoczyły się kostki". Marzy mi się sesja z konwencją serialową, dobrym budowaniem napięcia i ciekawą fabułą. Skłaniam się raczej do współczesnych/futurystycznych settingów, ewentualnie brudne i dobrze prowadzone fantasy.
 

Ostatnio edytowane przez flunkie : 21-10-2012 o 16:25.
flunkie jest offline  
Stary 21-10-2012, 15:59   #12
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6827 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Komiko Zobacz post
Ten temat chyba powinien być przeniesiony do działu sondy rekrutacyjne
Taki był mój zamiar, ale po wrzuceniu tematu wyszło, że nie trafiłem w podforum.
Ale jest to połączenie sondy i rekrutacji, więc trochę też pasuje.

Co do głosowania w sondzie, to bez ankiety i jakiś dodatkowych informacji to ten głos jest dla mnie nieważny - bo tu wygrywają pojedyncze osobniki, a nie kategoria.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 22-10-2012, 00:47   #13
 
ImperatorK's Avatar
 
Reputacja: 9 ImperatorK nie jest za bardzo znany
Czy MG zdradzi jaki system wogóle to będzie?
 
ImperatorK jest offline  
Stary 23-10-2012, 19:52   #14
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6827 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
A czytałeś co napisałem w tym temacie? System taki, jaki wybiera chętny.

Zacząłem solo z AJT, który wydał mi się osobą najbardziej wiedzącą czego chce i najbardziej zbliżoną do mojego własnego stylu.

Nie zamykam jednak jeszcze tego tematu, jeśli ktoś jest chętny i mnie przekona do tego, że powinienem mu prowadzić, to dlaczego nie?
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 27-10-2012, 21:09   #15
 
Ghoster's Avatar
 
Reputacja: 49 Ghoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodze
Hmm... Może jeszcze ja spróbuję, chociaż z góry mówię, iż interesuje mnie coś naprawdę konkretnego.
Akcja: 4 - Ważne, by w sesji coś się działo. Dobrze prowadzone słowo winno w jakiś sposób odciskać swoje piętno na wyobraźni, wbrew pozorom stworzenie realnej sytuacji szybkich zdarzeń jest naprawdę trudne na sesjach i często, przynajmniej w przykładach, jakie dane mi było widzieć, ociera się o banał.
Walka: 3 - Poniekąd łączy się ona z akcją, ale i nie do końca. Przede wszystkim ważne by było tutaj rozgraniczenie pomiędzy pewnym realizmem a heroic fantasy, ja osobiście preferowałbym coś pomiędzy.
Brutalność: 2/4 - Cóż, wszystko zależy przede wszystkim w jakiej postaci owa brutalność ma być ukazana i co dokładnie przez to pojęcie rozumiesz. Jeśli ocena jaką wymieniłem ma określać zwyczajnie bardziej kwieciste opisy podczas komentowania sytuacji walk, to zdecydowanie nie jest to coś, co chciałbym widzieć, toteż 2, niemniej jeśli "brutalność" miałaby prezentować pewien... Powiedzmy "doroślejszy obraz, który nie boi się krwawej łaźni", to byłbym jak najbardziej za, toteż 4. Warto jednak nadmienić, iż jestem zwolennikiem bardzo rozwięzłego stylu piśmienniczego i gdy "czaszka się rozbryzga", to zazwyczaj brnę z komentarzem nawet odnośnie posoki ściekającej pod futrynę.
Groza i Mrok: 4 - Myślę, że to dość ważna kwestia. Coś, czego absolutnie nie cierpię, to "sesja z elfami i krasnoludami". Byłbym niezwykle zainteresowany gatunkiem dark fantasy, który faktycznie miałby być tworzony dobrą ręką pisarską (którą, jakżem już widział w wielu przypadkach, zdecydowanie posiadasz).
Humor: 3 - To bardzo ostrożny temat, żeby stworzyć dobry wątek humorystyczny trzeba się napocić o wiele bardziej niż przy tworzeniu dobrej atmosfery grozy. Bardzo dobrze byłoby w sesji ujrzeć kilka niezłych żartów, które winny śmieszyć i to właśnie by robiły. Tak czy tak to dość wątły temat, by na nim faktycznie opierać dużą część sesji, to raczej seria dodatków.
Romans: 1/2 - Ech, nie wiem, temat bardzo wytrzebiony w wielu miejscach i jednak byłbym zdecydowanie przeciwny, gdyby miałby zająć dłuższy moment czasu. Osobiście uważam, iż jest to coś absolutnie niepotrzebnego, ale jeśli miałby się pojawić, to musiałby być absolutnie wątkiem pobocznym, który długo nie trwa; 1, jeśli miałoby go nie być, 2, by go maksymalnie ograniczyć, jeśli by już się jakiś trafił.
Erotyka/Seks: 2 - Ostatnią rzeczą jaka mnie interesuje jest tak zwana "sesja erotyczna", niemniej nie chciałbym jednocześnie, by sesja ucierpiała na jej "odmłodzeniu", by specjalnie przypasowała do pewnego stopnia "bezerotycznego", lecz Mistrz, który nie bałby się wstawić opisów erotyki, byłby bardzo dobrym Mistrzem (zakładając, iż nie byłoby to wszystko bezbarwne).
Tajemnica: 5 - To coś, co winno być elementem każdej sesji; rozgrywka winna ciekawić, wciągnąć swym sekretem, który miałby być komuś opowiedziany, na to też bym liczył. Gdyby na tym miała być oparta cała koncepcja fabuły, byłbym tym bardziej zainteresowany.
Intryga: 5 - Tak samo ważna rzecz. Można stworzyć sesję, która polegałaby na brnięciu swym bohaterem wgłąb jakichś mrocznych czeluści - można też poprowadzić nad wyraz interesującą opowieść, skłaniającą gracza do przemyśleń i wrzucić go w centrum tematowej intrygi. Nie musiałaby być ona wątkiem przewodnim, ale jak najbardziej byłaby mile widziana.
Dodatkowe: Cóż, chciałbym nader wszystko powiedzieć, iż jednak byłbym najbardziej chętny do gry w sesję osadzoną w klimatach Dark Fantasy, a już w ogóle byłbym wniebowzięty, gdybyś zechciał poprowadzić sesję Planescape'a - to mimo wszystko jeden z moich faworytów. To było tak jeszcze odnośnie preferencji. Do ewentualnych opcji zaliczyłbym może jeszcze uniwersum Fallouta.

Gdybyś był wciąż zainteresowany, to mogę ci przesłać próbkę moich doświadczeń w sesjach (niestety, ale na tym forum nie dane mi było się szczególnie wykazać, dodatkowo było to dość spory czas temu).
 
Ghoster jest offline  
Stary 28-10-2012, 19:36   #16
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 24061 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Akcja - 4 lubię jak coś się dzieje.
Walka- 4 jak najbardziej.
Brutalność 4 nie wzdrygam się ale nie muszę znać każdego szczegółu ich mózgu z tej ściany
Groza i mrok 4- mile widziane
Humor 3 dobra wstawka tego typu zawsze mile widziana.
Romans 1 moje narzeczona czyta to forum i może być zła
Erotyka/Seks 3 ale jak będzie trochę zazdrosna nie zaszkodzi
Tajemnica 5 yes,yes,yes... jak powiedział ktoś no, mało istotny
Intryga 5 -węszenie, lubię węszenie...

Czas nie codziennie ale w wyznaczonych godzinach jest. Świat. Do dogadania Warhammer, Gra o Tron jak znasz...(drugie even better) Założenia sesji WH: Karawana ludzi którzy chcą osiąść w jakiś dzielnicach opuszczonych po inwazji chaosu... Powody motywacje do dopracowania... Oczywiście będą mieli tam wesoło... GoT: Dzicy próbują wykorzystać zawieruchę wojenną i przejść przez mur podczas wojny pięciu królów. A jam jest mądra głowa co im pomoże... Brud,krew,łzy... Patykami ciężko się przebić przez mur;p
 
Icarius jest offline  
Stary 01-11-2012, 14:31   #17
 
Uzuu's Avatar
 
Reputacja: 298 Uzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skał
Heroic albo Dark Fantasy jak dla mnie i tu pewnie Dnd albo Młotek. Z czego zaznaczam że do dyspozycji mam tylko 2-3 dni z tych wyznaczonych przez Ciebie.

Akcja 4 - bo jest fajnie jak coś się dzieje.
Walka 4 - no cóż dobra akcja nie obejdzie się bez walki, walka o szeroko pojętym znaczeniu? bitwy itp.
Brutalność 3 - nie chce opisów, "nie masz nogi" ale rozpisywanie się nad tym do najdrobniejszych szczegółów też mnie nie kręci, w sumie zależy od sytuacji... sala tortur jak najbardziej 5.
Groza i mrok 3/5 - pierwsze dla heroic a drugie dla dark fantasy
Humor 5 - czarny humor jest najlepszy choć mam nadzieję nie oznacza to gry w cyrku jako klaun :P
Romans 2 - dziękuję wystarczy, coś w tle lub pojedyncze epizody, na pewno nie chcę by oś fabuły się wokół tego kręciła.
Erotyka/Seks 2 - o tyle ile wymaga realizm świata i postaci tyle też seksu, nie ma potrzeby spędzać godzin by się ślinić do monitora :P
Tajemnica 5 - tak, zdecydowanie tak
Intryga 4 - lubię bardzo

Postać, świat to wszystko do dogadania.
 
__________________
He who runs away
lives to fight another day
Uzuu jest offline  
Stary 04-11-2012, 22:33   #18
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6827 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Hm, same dark fantasy i skomplikowane intrygi... Jedną sesję WFRP już z AJT mam i dochodzę do wniosku, że drugie takie same solo nie ma sensu.

Może ktoś heroic? Takie klasyczne, bez kombinacji. Nawet niekoniecznie tylko w podanych godzinach i może np. dla 2 osób? Tyle, że wciąż nalegał był na sprawne dość tempo.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 04-11-2012, 23:06   #19
 
Uzuu's Avatar
 
Reputacja: 298 Uzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skał
zdaje się że ja wpisałem się na heroic :P nadal tylko 2-3, z doskoku w godzinach późno nocnych
 
__________________
He who runs away
lives to fight another day
Uzuu jest offline  
Stary 04-11-2012, 23:10   #20
 
Wnerwik's Avatar
 
Reputacja: 124 Wnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znanyWnerwik wkrótce będzie znany
A w jakim systemie byłby ten heroic?
Może coś gwiezdnego? Sesji w D&D i podobne mam już za dużo, ale chętnie bym u ciebie zagrał... Więc jeśli pomysł będzie dobry to mógłbym się skusić. ;>

Postapo/Survival też mogło by być niezłe.
Doca jakoś przeżyję, a grać to bym pewnie mógł od środy do piątku w godzinach 14-17. Oczywiście, jeśli miałoby pasować do twoich terminów, bo normalnie to na LI jestem codziennie, tylko że wieczorem (i w weekendy).
 
Wnerwik jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169