Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Jaki klimat?
Heroic Fantasy 6 28.57%
Dark Fantasy 11 52.38%
Postapokalipsa 3 14.29%
Survival 1 4.76%
Głosujących: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-10-2012, 17:19   #1
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6828 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Pogadanka o sesji solowej.

Jak w tytule.
Znów mnie naszło, że coś bym poprowadził, opcji do wyboru kilka, ale nie chcę robić konkretnej rekrutacji, bo konkretne rekrutacje zawierają konkretne ustalenia.

NAJWAŻNIEJSZA uwaga, jeśli będziecie rozważać cokolwiek:
Sesja będzie rozgrywała się na docu, będzie z wykorzystaniem mechaniki a także, co istotne najbardziej, będzie pisana prawie wyłącznie w godzinach 9-17 w dni powszednie. Szukam więc tylko takich osób, które będą miały czas w tych terminach.

Prócz opcji wyboru klimatu, do uzupełnienia ankieta dotycząca zawartości danej sesji. Pozwolę sobie przytoczyć ankietę z rekrutacji Lady (za jej pozwoleniem):

Akcja (wszelkiego rodzaju ucieczki, pościgi, akrobacje, zmuszanie postaci do wysiłku)
Walka (także akcja, ale skupiona na zabijaniu wszelkiego rodzaju potworów)
Brutalność (czy opis to ma być “zastrzeliłeś zombie” czy “czaszka zombiaka pękła, a kawałki mózgu rozprysły się po ścianie)
Groza i mrok (ile w sesji ma być elementów horrorowatych, lekkie przeciwieństwo następnej kategorii)
Humor (czyli jak wielka ma być dawka humoru)
Romans (ile watków romansowych, takie bardziej na poważnie)
Erotyka/Seks (czyli nie tylko sceny i chętne npcki/npce ale także odpowiedni ubiór - wyuzdane zachowanie, krótkie spódniczki itp.)
Tajemnica (czyli próba odkrycia czegoś)
Intryga (czyli problem do "detektowania")

Do rozdania od 1 do 5 punktów w każdej kategorii, przy czym 5 oznacza, że na tym zależy Wam najbardziej.

Nie mam pojęcia ilu i czy będą chętni, sesję będę mógł poprowadzić jedną. Na razie więc bez pisania postaci, najważniejsze jest dla mnie "zgranie" się z potencjalnym chętnym tak, aby nasza wizja była wizją wspólną.
Temat zostaje otwarty, więc można dopytywać i inne takie. Rekrutacji z tego na pewno nie będzie, nawet jak tu nie znajdę chętnych.

Ps. Temat trochę przypadkowo jednak trafił do rekrutacji, ale tak czy inaczej jest to raczej rzadko spotykany typ rekrutki. Jeśli moderacji przeszkadza sonda w dziale rekrutacji to proszę przenieść do sond.
 

Ostatnio edytowane przez Sekal : 20-10-2012 o 17:22.
Sekal jest offline  
Stary 20-10-2012, 17:24   #2
 
Reputacja: 6228 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Już ci nie wystarczam! Zdrajca! *Chlip*

A serio to bardzo polecam taką formę zabawy i potwierdzam, że Sekal faktycznie ma czas, by taką przygodę poprowadzić sprawnie i w szybkim tempie
 
Tadeus jest offline  
Stary 20-10-2012, 17:25   #3
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6828 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Tadeus, u Ciebie gram.
Teraz czas też poprowadzić.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 20-10-2012, 17:55   #4
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 14597 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację
Głos poszedł na Dark Fantasy, a dokładniej interesowałby mnie WH 2ed. I to bardzo, bardzo Gra z takim MG byłaby na pewno niezwykle ciekawa!

Gdziny dla mnie idealne, pracuję (czyli i lastinuję) w godzinach 8 - 15. I jestem praktycznie dostępny w nich codziennie poza weekendami. Czyli jak u Ciebie.

Akcja - 4 - jak najbardziej, nie ma 5, bo przygoda parta na intelekcie też pewnie byłaby dobra.
Walka - 4 - jak wyżej, ogólnie wszystko zależy od rodzaju przygody.Oparta na walce super. Oparta na myśleniu tak samo super To już myślę do dogadania.
Brutalność - 4 - nie zależy mi na tym by sesja była brutalna. Ale zupełnie ta brutalność mi nie przeszkadza. Będzie dodawała dużego smaczku i pasowała do systemu jaki wybrałem.
Groza i mrok - 5 - jednak to dark fantasy. Chciałbym zagrać w taką mocno dark sesję
Humor - 4 - ale zawsze jakieś wątki humorystyczne będą mile widziane Lubię nawet jak w ciężkich klimatach jest dawka humoru i tak staram się prowadzić u siebie. W końcu nie zawsze musi być ciężko i źle
Romans - 1 - a na tym mi kompetnie nie zależy. Nie oczekuje, że będą jakieś w sesji.
Erotyka/Seks - 2 - jw. ale jeśli to są jednorazowe wątki, czy opisy, to jak najbardziej
Tajemnica - 5 - jak najbardziej, myślę że najfajniej coś odkrywać
Intryga - 4 - Podobnie jak w akcji i walce. Wydaje mi się, że każda stworzona sesja będzie ciekawa. Trzeba będzie po prostu dograć postać. Nie stworzyć fightera pod kombinowanie, a myśliciela pod walczenie.
 
AJT jest offline  
Stary 20-10-2012, 20:12   #5
Konto usunięte
 
Lucifer oO's Avatar
 
Reputacja: 973 Lucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwuLucifer oO jest godny podziwu
Wybieram Cię Dark Fanatsy ^ ^

Akcja - 3
Walka - 2
Brutalność - 4
Groza i mrok - 3
Humor - 1
Romans - 3
Erotyka/Seks - 3
Tajemnica - 5
Intryga - 5
 
__________________
...
Lucifer oO jest offline  
Stary 20-10-2012, 20:34   #6
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 429 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
A... postapokaliptyczne heroic dark survival fantasy też :P ? Heh, szczerze to nasuwa mi się na myśl Klanarchia w takim settingu gdzie to wszystko :P No ale życzę powodzenia
 
Qumi jest offline  
Stary 20-10-2012, 21:19   #7
 
Pinn's Avatar
 
Reputacja: 13934 Pinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputację
Thumbs up

O idealnie miałem chęć na solówkę. Myślałem nad post-apo , ale wybrałem Dark Fantasy, z skojarzeniem mangi Berserk w głowie. W zamyślę jakiś samotny wędrowiec z wyjątkowo osobliwym mieczem (oj , tak nawet posiadającym duszę ). Jak najbardziej mogę pisać w tych godzinach, z wielkim zaangażowaniem w sesję , dużym tempem. W solówce na docu, nie mam problemu z rozwijaniem wypowiedzi o czym się ostatnio skarżyłeś. Aha, jestem otwarty na settingowe misz-masze.

Akcja - 4 - jak najbardziej. BG będzie dość zdatny do tych rzeczy. W końcu działa sam.
Walka - 4- nie wszędzie trzeba stosować przemoc , ale to w końcu Dark Fantasy.
Brutalność - 5- flaki nie wyglądają miło. Szczegółowe opisy, możliwość tortur, odrąbanych członków i powykręcanych zwłok.
Groza i mrok - 4- świat nie wiadomo czemu wyjątkowo epatuje mrokiem i złem. Przesiąka ona nawet najbardziej niewinne dusze.
Humor - 2- nie, BG będzie ponurakiem , ale spotkane postacie mogą być zabawne.
Romans - 3- w końcu ktoś pewnie ukoi jego samotne serce czyż nie?....
Erotyka/Seks - 4- ...ale zapewne częściej ktoś ulży jego przyrodzeniu.
Tajemnica - 3- ''Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło.'' Teraz myślę, wpadło mi z cytatem, że można przekuć trochę klimatu Shakespear`a. Na pewno wprawić w ruch tragizm, a odebrać heroizm.
Intryga - 2- dworskie intrygi i szczwane lisy tnę na pół.
 
__________________
"It's not the best choice, it's Spacers Choice."

la vie c'est la danse

Ostatnio edytowane przez Pinn : 20-10-2012 o 21:46.
Pinn jest offline  
Stary 20-10-2012, 21:25   #8
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 6828 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Pinn, ale wiesz, że samotny wędrowiec z osobliwym mieczem to heroic, a nie dark? :P A już na pewno nie moje dark.
U mnie samotny wędrowiec a'la dark to sesja na jedną walkę nawet.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline  
Stary 20-10-2012, 21:31   #9
 
Pinn's Avatar
 
Reputacja: 13934 Pinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputacjęPinn ma wspaniałą reputację
Uzupełniłem, rozpisałem. Mroczne czasy, mroczne gościńce. Nie rozsądnie rozstawać się z mieczem, ot tyle Lubię zagmatwane postacie, więc gadający miecz może być efektem schizofrenii na przykład. Dużo tragizmu jeśli Ci to pasuje A jeśli samotny wędrowiec nie będzie zbyt poteżny, to los i parę drani skopie mu tyłek. Nie lubię dobrze traktować swoich BG. Jak coś pisz na PW, lub jeśli się namyślisz możemy po- świato-tworzyć na docu, jeśli lubujesz lekki meta-gaming. IMO dark to bardziej klimat i stan świata niż potęga bohatera . Gość może być silny,ale kierują nim mało szlachetne motywy. Plus w moim przekonaniu świat dark fantasy będzie typowo ludzki z domieszka mutantow i pomniejszych demonów. Co sądzisz o świecie jako placu zabaw bogów , z setkami pomniejszych niematerialnych panów?
 
__________________
"It's not the best choice, it's Spacers Choice."

la vie c'est la danse

Ostatnio edytowane przez Pinn : 20-10-2012 o 22:16.
Pinn jest offline  
Stary 21-10-2012, 11:39   #10
 
Komiko's Avatar
 
Reputacja: 160 Komiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie cośKomiko ma w sobie coś
Ten temat chyba powinien być przeniesiony do działu sondy rekrutacyjne
 
Komiko jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169