Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-11-2012, 13:22   #1
 
Sierak's Avatar
 
[d20] Naruto

Jeju, wreszcie mój net ożył. Postaram się krótko i zwięźle (co w moim przypadku jest mało możliwe), czyli mniej więcej tak jak pisze w temacie - chodzi mi po głowie sesja w zmodyfikowanych realiach Naruto w prawie-że-autorskim systemie d20, co do terminu jej założenia to będzie to raczej po nowym roku lub koło świąt (chodzi o rekrutę), więc póki co wolę wybadać teren, ile ewentualnie osób się na takie coś pisze i jaki charakter wam odpowiada samej sesji.

Zacznę więc od samego początku, czyli co oznaczają zmodyfikowane realia Naruto? Generalnie system rangowania ninja jest ten sam, mamy podział genin-chuunin-jounin i wyżej, misje działają w podobny sposób, techniki działają tak samo, gdzieś po świecie kręcą się wolne lub zapieczętowane bijuu i jest pięć głównych wiosek. Co się zmienia? Przede wszystkim klimat i podejście do terminu: ninja. Chcę wziąć setting i wywalić z niego wszystkie pierdołowate bzdury pokroju pomarańczowych dresów i innych dattebayo. Robimy naprawdę mroczny świat shinobi, gdzie na każdym kroku może czekać kosa w żebro, średnia życia wynosi dwadzieścia lat i generalnie dość łatwo zginąć, a przede wszystkim ninja to elita elit, wioska liczy ich sobie najwyżej setkę. Dla tych, którzy nie do końca kupili ten pobieżny opis powiem, że w moim Dark Naruto (jak nazwałem sobie autorsko ten świat), z mang będzie to bardziej przypominało Basiliska, niż naszego pomarańczowego blondynka. W odstawkę pójdzie zapewne sporo technik nuklearnych, nie kręci mnie prowadzenie shinobi-bombowców, bardziej podoba mi się ich skrytobójcza strona. Z tego co było w samym Naruto postaramy się zbliżyć niebezpiecznie blisko klimatów Chigiri (czyli wioski krwawej mgły). Druga istotna zmiana to świat i system. Kontynent i podział państw zostaje nietknięty, nazwy oczywiście się zmienią (ale to już bliżej rekrutacji), zmianie ulegnie również idea pięciu głównych wiosek i wbrew temu co nauczyła nas manga, nie będą to wielkie metropolie, a naprawdę dobrze schowane, niewielkie wioski-miasteczka. Jak ja to widzę (podane niżej wioski to wstępne założenia, ich idea może się lekko zmienić ale chodzi o sam podział charakterów)?

Ukryta Wioska Lodowca - wioska znajdująca się ukryta w szczytach gór będących obecnie siedliskiem ziomków z Kumogakure, tutaj jednak będziemy bardziej realistyczni. Klimat sąsiedniego kraju Śniegu udziela nam się bardziej niż w mandze, tak więc góry te są najwyższym pasmem lodowców i pokryw śnieżnych, gdzie temperatury są bardzo niskie i ogółem przeżywalność jest dość niska. Pierwsza z wiosek ma charakter najbardziej zbliżony do dobrego (wg. dedekowych standardów dałbym praworządny neutralny). Dobrze dogaduje się z daimyo, wykonuje misje na terenie całego kraju i posiada kilka posterunków-szkół na jego terenie. Jest to wioska najbardziej niedostępna, chroniona przez pasma górskie, temperaturę i wysokość, bo znajduje się gdzieś wysoko hen. Co więcej ninja stamtąd wyspecjalizowani są w technikach elementu powietrza, mogąc bez ograniczeń zsyłać lawiny na ewentualnego adwersarza. Dzięki w miarę dobremu nastawieniu do świata (charakter bardziej samurajski niż ninja, nastawienie ów są w stanie utrzymać dzięki świetnemu położeniu geograficznemu) przykładowe klany rezydujące w takiej wiosce to np. Hyuuga (Byakugan) albo Yuki (Hyouton) - kwestia dogadania się z graczem.

Ukryta Wioska Oceanu - wioska o charakterze typowo true nautral, mająca czysto formalne stosunki z państwem i utrzymująca z nim kontakty, dopóki to płaci. Jak łatwo się domyślić, wioska znajduje się pod powierzchnią oceanu i jej ninja wyspecjalizowani są w technikach należących do elementu wody, jak i ogółem są wyspecjalizowani w podwodnych starciach, wielu z nich poddała się zakazanej (w innych wioskach) technice transformacji, upodabniając się do rekinów (patrz: Kisame). Przykładowe klany należące do tej wioski to posiadacze Mokuton albo Futton.

Ukryta Wioska Lasu - wioska tak samo jak poprzednia, true neutral jako jedyna nie posiadająca swojej stałej bazy. Jej mieszkańcy nauczyli się żyć w namiotach i na łonie natury, ciągle przemieszczając się i zmieniając pozycje, będąc po prostu koczownikami. Ich nastawienie do władz jest neutralne i to oni zawsze kontaktują się z daimyo (gdyż ten generalnie pojęcia nie ma, gdzie może ich zastać). Teren, po którym wędrują to północna część wielkiej pustyni, wschodnia kraju w którym znajduje się obecnie Amegakure i zachód i południowy-zachód kraju Ognia. Specjalizują się w elemencie ognia, zaś przykładowe klany to posiadacze Shakuton, Jinton albo Shikotsumyaku (Kaguya).

Ukryta Wioska Mroku - wcale nie odkrywcze, aczkolwiek jest to wioska typowo lawful evil, zła i mroczna, wyrywająca flaki. W jej państwie nie istnieje daimyo, bo to kage jest daimyo i finansuje wioskę z funduszy kraju, dzięki czemu jako jedyna jest ona całkiem spora. Jej domeną jest iluzja i element błyskawicy, przykładowe kekkei genkai to sharingan, meiton (ten z filmu kinowego) albo ranton, spokojnie można dać tutaj też klan Nara.

Ukryta Wioska Krat - formalnie nie jest to wioska, a chaotic evil zbiorowisko największych wykolejeńców swoich czasów. W dawnych czasach nukeninów umieszczało się w specjalnym super-więzieniu, skąd praktycznie nie było ucieczki gdyż to blokowane było od zewnątrz. Więźniowie oczywiście przejęli władzę wewnątrz i zaczęli żyć w swojej społeczności, chodzą plotki że udało im się znaleźć sposób na opuszczenie pułapki. Ich społeczność przypomina bardzo sithów ze Star Wars - często uczeń zabija mistrza by zwiększyć swoje wpływy i tak dalej, specjalizacja w elemencie ziemi i generalnie tutaj nie ograniczam klanów, bo każdy mógł tu trafić. Ich jednak w miarę możliwości wolałbym mieć jako bata na was.

Oczywiście nazwy są robocze, chodziło mi o przedstawienie czegoś innego, czego klimatu będę się starał trzymać. Ze spraw ważnych wypada całkowicie (prawie) technologia, nie ma komputerów i innych bzdur - mamy prawie-feudalną Japonię i tego się trzymamy, a nie lodówki i inne bzdury.

Na sam koniec mechanika, dlaczego prawie-autorska? Bo postanowiłem sam do niej usiąść i przerobić z tego, co już znane. Otóż (tutaj też wszystko na etapie założeń, przy rekrutacji rozpiszę już konkret) podzielę waszych ninja na coś na wzór klas korzystających z postaci D&D 3.5 jako baz, bo generalnie na D&D 3.5 będziemy grać.

Taiuser - przeróbka warblade, style walki to stance, wysokopoziomowe stance można zrobić bramami. Ciosy rzecz jasna to manewry, aczkolwiek mowa tutaj o czystych zabijakach pokroju Lee albo Gaia.
Nin/Genuser - przeróbka psiona (punkty psioniki świetnie pod to pasują), gdzie techniki będą zamiast mocy, tak samo jak manewry i stance, tak i tutaj przerabiać będziemy to co jest w podręcznikach.
Hybryda - czyli typowy ninja potrafiący dokopać i potrafiący użyć technik. Będzie to fuzja psychic warrior i swordsage (Nemo dawał mi jakąś klasę homebrew dobrą pod to).

Większość zdolności będzie atutami, część zdolności można podpiąć pod istniejące atuty, tak samo z kekkei genkai, bo mając na przykład Hyouton można wykupić przerobione craft ice weapon i robić drużynie “magiczne” bronie z lodu. Wszystko będzie do dogadania w trakcie rekrutacji i tworzenia postaci, lista umiejętności prawdopodobnie też ulegnie lekkiej modyfikacji.

No to tyle mojego tłumaczenia, skończyłem. Teraz moje pytanie jak zapatrujecie się na taki wynalazek, ilu będzie chętnych (myślę o 4-6 graczach), która wioska was interesuje (od tego zależy w dużej mierze fabuła, a chcę żebyście zaczynali razem). Poziom to około 10. bo jesteście świeżo mianowanymi, obiecującymi jouninami, więc macie dostatecznie zabawek. Co ważne, z racji że nie oszukujmy się, mechanika każdej postaci = zabawa dla mnie w przerabianie ed. 3.5, rekruta będzie na zasadzie: przyjmuję sześć najlepszych fabularnie postaci i do tych postaci siadam z graczami i robię mechanikę.

Enjoy.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 12-11-2012, 13:38   #2
 
Pietro's Avatar
 
Wszystko ładnie pięknie, ale kiedy w tytule widzę Naruto, a w poście informacje o wioskach, kekkei genkai i innych pseudo magicznych sztuczkach. Jakoś nie potrafię się przełamać i uwierzyć w ten mroczny klimat.

Shinobi to mocno niewdzięczny temat. Przez te wszystkie anime, mangi, gry i filmy o turbo kozakach znikających w kłębach dymu, gatunek mocno się zniekształcił.

Gdybyś faktycznie zrobił z tego feudalną Japonię, zrezygnował z tego całego naruto-syfu i poprowadził sesję o wojownikach mroku, kto wie, może coś by z tego było. Ewentualnie pójść bardziej w kierunku takiego Tenchu.
 
__________________
Sometimes you have to play a long time to be able to play like yourself.
- Miles Davis
Pietro jest offline  
Stary 12-11-2012, 14:11   #3
 
andramil's Avatar
 
Bardzo ciekawy pomysł, daje naprawdę wiele możliwości (co czasem jest problem - tak jak kobieta nie wie w co się ubrać czasami gracz nie wie kim zagrać, bo zagrać chciałby każdym).

Chętny jestem, i to bardzo. Mroczne realia Naruto są całkiem kuszącym pomysłem. Dają całkowicie nowe spojrzenie na świat Uzumakiego.

Co do postaci to kuszące jest pochodzenie z krain lodu, bądź koczownikami. Choć i wioska mhroku wydaje się być pociągająca (zapewne niechętnie przyjmiesz zabójcę z więzienia, a rekinoludy niezbyt mnie nakręciły :P)

Edit: Co z rasami dnd? Zostają tylko ludzie czy przewidujesz jakieś miejsce dla krasnali, elfów i innych humanoidów?
 
__________________
Why so serious, Son?

Ostatnio edytowane przez andramil : 12-11-2012 o 14:20.
andramil jest offline  
Stary 12-11-2012, 15:22   #4
 
Sierak's Avatar
 
Andramil, rzecz jasna tylko i wyłącznie ludzie. Wioski to na razie rzuty koncepcyjne, zapewne podczas rekrutacji rozpiszę wszystko co i jak (jak Makotto w swojej sesji), a tutaj chodziło mi o przedstawienie charakterów, chociaż wioska koczownicza i lodowcowa na 80% zostanie, więzienie jako ci mhroczni także.

Pietro, jakbym chciał prowadzić Naruto bez kekkei genkai i technik, to bym prowadził Ninja d20 jako sesję historyczną. Mi sama mechanika chakry bardzo się podoba, podobnie jest z klanami, jak pisałem, techniki nukowe będę mocno ograniczał, aczkolwiek wszystko jest dla ludzi.

Co do Tenchu to nie mam pojęcia co to jest, ale klimatem mam zamiar mocno zbliżyć sesję do Basiliska. Prowadzenie w Naruto jakieś tam mam, bo kilka lat bawiłem się na PBF w tej tematyce i podobno nieźle mi to wychodziło.

No i wiedziałem, że zapomniałem dodać jeszcze jednego pytania - założenie fabularne: wolicie łagodne wprowadzenie w fabułę, która z czasem odkrywana odsłoni coś większego, czy typowe "jest bardzo źle" i od razu wiecie, że ciąży na was ratowanie świata?

Jeszcze co do Pietro, główna różnica wiosek u mnie, a wiosek w Naruto jest taka, że tam ludzie i ninja się integrowali. U mnie ninja to element wysunięty na margines, ludzie się ich boją i reakcja zwyczajnych mieszczuchów na pojawienie się któregoś z nich w mieście jest raczej paniczna. Gdyby zebrać ich z całego świata, wyszło by może kilkuset, około trzystu. No i na pewno żaden nie wyskoczy w jaskrawym dresie, bo mu przywalę taką karę do ukrywania się, że się tego... Popuści :P.
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 13-11-2012, 17:45   #5
 
Jaśmin's Avatar
 
Naruto d20

?
 
Jaśmin jest offline  
Stary 14-11-2012, 07:09   #6
 
Sierak's Avatar
 
Znam to, pamiętam nawet swojego czasu z chłopakami z poltera sami próbowaliśmy rozpisać taką mechanikę, jednak pozostanę przy swojej autorskiej psionomanewrowej .
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Stary 15-11-2012, 18:05   #7
 
Anonim's Avatar
 
Cytat:
Napisał Sierak Zobacz post
No i na pewno żaden nie wyskoczy w jaskrawym dresie, bo mu przywalę taką karę do ukrywania się, że się tego... Popuści :P.
No tak, ale Naruto to koksu, który do tego używa klonów-szpiegów. Dres mu się przydaje, bo dzięki niemu nie musi szukać wrogów. Poza tym jeśli Naruto przegra to i tak jakaś międzywymiarowa bestia, która przejmie jego ciało i pozabija wszystkich. Zatem: nie trzeba się ukrywać. Dla przykładu podam też Shackletona ze Skulls & Shackles aktualnie rozgrywanego na forum - jakiekolwiek punkty przeznaczone na ukrywanie się to stracone punkty. Już prędzej dam na Knowledge - Arcane niż skradanie się (no bo w sumie mam 3 punkty do zużycia przy każdym poziomie, a Climb i Intimidate to tylko dwie umiejętności i muszę dobierać jakieś bzdury; choć jak wrócimy na morze to Swim przestanie być bzdurą).

Ogólnie ciekawa będzie rekrutacja i przeczytam, aczkolwiek grać to pewnie nie będę.

ps. Och. Swim pewnie przyda się, żeby uciec z wyspy przez zalaną wodą jaskinię, którą Shackleton widział przez lunetę.
 
Anonim jest offline  
Stary 15-11-2012, 18:25   #8
 
SyskaXIII's Avatar
 
ja generalnie się piszę, ale jeśli będą inny chętni (więcej niż 6 ) to prawdopodbieństwo, że się dostanę jest znikome. Nie ukrywam, że pisanie historii postaci jest u mnie bardzo nisko i z pisaniem długich postów też raczej nie za bardzo. Ale tak czy inaczej się piszę. Tylko nie wiem jaki i skąd jak na razie
 
SyskaXIII jest offline  
Stary 16-11-2012, 16:10   #9
 
Elas's Avatar
 
Brutalny świat Naruto? Czekałem na to! :3 to co się wyprawia w mandze jest aż zbyt głupie, z pomarańczowym kostiumem dla ninja na czele. Sama fabularka więc pasuje mi idealnie, ale...
Mam coś, co sprawia, że systemy oparte w jakikolwiek sposób na D&D jakoś podświadomie mnie odstraszają. Jak dużo miałoby być mechaniki? Coś w gust PBFa o którym wspominałeś - a który rzecz jasna znasz - czy będzie jej mniej?
W każdym bądź razie, moje typy: lodowiec/las. Z tym, że z mechaniką pewnie będę miał spore problemy.

Swoją drogą, średnio mi się wyobraża Hyuuga w ich cienkim, nie krępującym ruchu strojów pomykający po lodowcu chociaż, od czego jest chakra.
 
Elas jest offline  
Stary 16-11-2012, 22:55   #10
 
Sierak's Avatar
 
Co do wiosek już mam solucję - będzie 4-6 osób i z tych osób przynajmniej jedna z każdej wioski musi być, ale to zobaczycie w rekrutacji. Co do mechaniki to standardowo karta postaci i do walk, ale to nie jest trudne, spokojnie .
 
__________________
- Alas, that won't be POSSIBLE. My father is DEAD.
- Oh... Sorry about that...
- I killed HIM :3!
Sierak jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168