Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-12-2012, 18:12   #1
 
Elthian's Avatar
 
[Sci-fi/Postapo] Przebajerowana sesja nastawiona na dynamiczną akcję

Witam. Chciałbym przedstawić swój pomysł na sesję ograniczającą się do przesytu akcji. Głównym założeniem będzie stworzenie sensacyjne opowieści w klimatach łączących wojnę, wywiad i jednostki specjalne, a to wszystko w autorskim (nie moim) świecie łączącym zarówno elementy postapokaliptycze jak i futurystyczne. Na początek mała zajawka historii świata:

Pomysł uniwersum jest autorstwa mojego znajomego, który zgodził się na wykorzystanie go w sesji.
Cytat:
W czerwcu 1908 roku w środkowej Syberii w wyniku uderzenia meteorytu dochodzi do niewyobrażalnie ogromnej eksplozji, której siła rażenia objęła zalesiony teren w promieniu 40 km. W latach 80 XX wieku rosyjscy naukowcy w wyniku badań miejsca katastrofy Tunguskiej odkryli dotąd niespotykaną substancje o silnych właściwościach trujących. Związek mineralny otrzymał nazwę Ubut i został uznany za niepochodzący z Ziemi. Przez kolejne lata trwały badania nad nowym pierwiastkiem. W pierwotnej postaci stanowił ogromne zagrożenie dla życia, nawet daleki kontakt ze związkiem powodował śmierć i obumieranie roślinności.

Na początku XXI wieku amerykański fizyk Sean G. Rowell w wyniku badań nad ubut stworzył tanie i wydajne źródło energii bazujące na owym związku. Wkrótce została zarejestrowana spółka o nazwie 2SUN, która rozpoczęła na terenie Sahary budowę pierwszej elektrowni wykorzystującej ubut. Rozwój technologii pozwolił na rozpalenie w specjalnej komorze „mini-słońca”, stanowiącego niemal niewyczerpalne źródło energii. Wynalazek stał się niezwykle rewolucyjny, spowodował znaczny spadek cen energii oraz wprowadzenie nowego modelu gospodarczego opartego na energii elektrycznej. Wkrótce wszystko zaczęło działać na prąd, prężnie bogacąca się korporacja 2SUN rozpoczęła budowę kolejnych elektrowni. Wschodnie gospodarki oparte głównie na sprzedaży ropy zachodowi zaczęły podupadać. Szejkowie tracili majątki. Nie było już potrzeby powtarzania interwencji rodem z Iraku czy Kuwejtu. Zachód wszedł w nowa erę dobrobytu.

Nowa sytuacja powodowała represje na bliskim wschodzie, gdzie do głosu dochodzili radykałowie głoszący idee dżihadu i nienawiść do zachodu. W 2021 roku dochodzi do sabotażu Gwiazdy I, pierwszego mini-słońca rozpalonego na pustyni Sahara. Jeden z zdesperowanych pracowników elektrowni o bardzo radykalnych poglądach uszkadza system bezpieczeństwa i kontroli ciągłych wybuchów jądrowych, co powoduje eksplozję jądrową o ogromnej mocy. Słońce się zapada i tworzy czarna dziurę, system bezpieczeństwa natychmiast reaguje przykrywając go "płaszczem" z ubutu niestety poprzez uszkodzenie u but w postaci niekontrolowanej reakcji wydostaje się w postaci związków chemicznych do atmosfery zatruwając roślinność, ludzi i zwierzęta.

W dobie kryzysu ekologicznego dochodzi dodatkowo do konfliktów miedzy narodowych. Rozwinięte technologicznie, lecz wyniszczone katastrofą Stany Zjednoczone zostają, jako główny dostawca energii pochodzącej z 2SUN, obarczone winą za spowodowanie światowego kataklizmu. Ponadto wschód, wciąż opierający przemysł i gospodarkę na ropie, rozpoczyna walkę o każde źródło czystej wody, czy ziemię, na której cokolwiek byłoby w stanie urosnąć.
A teraz trochę o założeniach sesji. Jak już wspomniałem nastawiam się na ciągłą akcję, wybuchy, eksplozje, przerysowane akrobacje itd. Postacie graczy nie są zwykłymi żołnierzami, czy agentami. Stanowią elitarną drużynę do zadań specjalnych. Dzięki nowoczesnej technologii ich ciała są znacznie wzmocnione i pozwalają im m.in. na wytrzymywanie potężnych uderzeń, czy dokonywanie wspomnianych akrobacji.

Inspiracja nastąpiła wraz z obejrzeniem filmu Sucker Punch (który zresztą polecam), skupiając się na przedstawionym tam świecie fantazji głównej bohaterki. Gracze stanowiliby drużynę podobną do tej, którą tworzyły dziewczęta w filmie, jednak tym razem o bardziej realistycznym charakterze. Mimo wszystko chciałbym aby efektowność walk było ukazana w podobny sposób. Podobnie wizualizacja świata gry, która także jest zainspirowana klatkami ze wspomnianego filmu.

Jeżeli chodzi o fabułę, to będą ją tworzyć różnorodne misje, być może wkroczy do tego globalny konflikt. Stawiamy na rozwój bohaterów graczy, osiąganie przez nich coraz bardziej niesamowitych umiejętności umożliwiających podsycić akcje jeszcze bardziej. Nie zabraknie eksplozji, pościgów, prezentowania ponadprzeciętnej, a niekiedy wręcz olbrzymiej siły (nie, nie tylko przez postacie graczy).

Ciekaw jestem, czy znaleźliby się chętni na uczestnictwo w takiej pełnej akcji przygodzie.
 
Elthian jest offline  
Stary 19-12-2012, 19:46   #2
 
Someirhle's Avatar
 
No cóż, parę uwag na wstępie:
To fajnie, że drużyna ma być jak w filmie, i podobna ma być efektowność walk, jak i wizualizacja świata gry. To mi perfekcyjnie obrazuje twoją wizję gry. A nie, czekaj, nie widziałem filmu. Myślę że sensownie byłoby opisać twój zamysł także dla ludzi którzy filmu przypadkiem nie widzieli, no chyba że na takich ci nie zależy, czego wyrazem był taki właśnie opis.

Druga sprawa jest taka, że ta historyjka jaką zapodajesz, ma niepokojące dziury.
Co to w końcu jest to coś z kosmosu, minerał czy pierwiastek? Skąd niby biorą go Amerykanie, skoro na Ziemi nie występuje, a cały znany zapas wylądował na Syberii? Poza wszystkim, to dziwne że nikt poza USA nie odkrył zastosowania tego cosia, choćby wtórnie. Jakim cudem Ameryka zdołała postawić sobie coś takiego na Saharze, tego też nie pojmuję, nikt normalny nie zgodziłby się na to na swoim terenie. Podsumowując, debile Rosjanie oddają źródło taniej energii swoim ukochanym kumplom z Ameryki, a debile z Afryki pozwalają by na ich terenie powstała elektrownia masowej zagłady, zapewne w zamian za paczki żywnościowe z amerykańskiego czerwonego krzyża i darmowe prezerwatywy. W tym samym czasie debile z Europy dłubią se w nosie, a debile z dalekiego Wschodu drapią się bezmyślnie po dupie. Świat pełen upośledzonych umysłowo, interesująca koncepcja.
Na koniec wzmianka o biednych stanach które ucierpiały od kataklizmu, od którego oddziela ich cały atlantyk...?
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline  
Stary 19-12-2012, 22:01   #3
 
Elthian's Avatar
 
Charakter gry został opisany wystarczająco, a film wykorzystałem jedynie posiłkowo. Można go porównać to innych przebajerowanych filmów akcji napakowanych ujęciami w slow motion.

Co do historii świata każdy twój zarzut da się sensownie wytłumaczyć. Nie umieszczałem tego w tekście, bo to ma być streszczenie, a nie kompletny opis świata, który zająłby objętościowo znacznie więcej miejsca.

Substancja początkowo nie była szczególnie zdefiniowana, dopiero po jej głębszym zbadaniu została zarejestrowana jako pierwiastek. Nie jestem chemikiem i nie interesuje mnie szczególnie profesjonalna terminologia w tej kwestii, bo nie jest to nikomu potrzebne. Wiadomo o co chodzi - obca substancja pozaziemskiego pochodzenia o takich a takich właściwościach. I to właśnie zostało przekazane w tekście powyżej.

W ramach zbadania tej obcej materii została ona udostępniona największym instytutom naukowym. I jak widać prezentuje to okres następujący już po chociażby zimnej wojnie, więc nie było problemu z dostępem do źródła ubutu. Poza tym 2SUN nie jest korporacją rządową, więc nie dostrzegam żadnego problemu w jej działaniach na terenie Sahary, która zresztą, chociażby ze względów bezpieczeństwa, jest jednym z najlepszych miejsc na budowę placówki.

Wspomniana korporacja dzięki odkryciu zdominowała rynek energii i stała się w sumie jedynym wydobywcą substancji (której zresztą i tak było mało, a aktualnie znajduje się w miejscu katastrofy w ilościach śladowych). Zresztą kłania się czytanie ze zrozumieniem. Rosja nie udostępnia źródła energii tylko posiada na swoim terytorium pokłady ubut, a to jedynie środek, który został wykorzystany w odpowiedni sposób. Budowa Elektrowni w Afryce wiązała się także z wieloma udogodnieniami dla państw afrykańskich. W końcu za udostępnienie tak dogodnego terenu mieli ułatwiony dostęp do najtańszej energii na Ziemi. Cały świat (no prawie) korzysta z produktu firmy 2SUN, jest ona obecna niemal wszędzie. Wszyscy mają z tego profity, oprócz bliskiego wschodu rzecz jasna. Po wybuchu elektrowni zaczyna cierpieć cały glob, zatrucie jest globalne, liczba ludności drastycznie spadła, ziemia została skażona, wiele terenów zurbanizowanych po prostu opustoszało. Oczywiście były miejsca bardziej lub mniej dotknięte katastrofą, jednak mimo to straty okazały się niewyobrażalnie dotkliwe.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Z chęcią je rozwieje.
 
Elthian jest offline  
Stary 19-12-2012, 22:07   #4
 
Bachal's Avatar
 
Ja jestem jak najbardziej za i się pisze, o ile czas pozwoli ( a z tym jest różnie, za co przepraszam niektórych MG), a szczerze mam nadzieję, że tak będzie, gdyż zapowiada się przednia zabawa. Wzoruj się do tego na technikach SEAL i mój głos pewny.
 
Bachal jest offline  
Stary 19-12-2012, 22:19   #5
 
daamian87's Avatar
 
Powiedzmy, że odpowiedziałeś w miarę logicznie na argumenty przytoczone przez Someirhle. Ja też mam pewne wątpliwości, którymi podzielę się z Tobą, jako że pomysł jest ciekawy.

Wspominasz, że postacie prowadzone przez Graczy mają być "odpicowane". Wzmocniona karoseria, podrasowane silniki, karbonowe lusterka etc. I z kim ci mega fajni bohaterowie mają walczyć? Z arabami, którzy w turbanach i z zacinającymi się kałachami będą strzelać zza beczek z ropą? Toż to będzie wyglądało tak:
Mike odbił się od stalowych drzwi, wyskakując na 4 metry. Od jego napiętych mięśni brzucha, silnych niczym tytan, odbiły się dwie serie z kałasznikowa oraz jedna rakieta z wyrzutni. Kiedy wylądował, 39 arabów rzuciło się na niego z nożami rzeźnickimi. Ten jednak, bez strachu w oczach, zabił dwoma ruchami 21, kolejnych 7 unieruchomił wiążąc im włosy spod pachy za uszami, a pozostałych zahipnotyzował swoimi pomarańczowymi oczami.

Tak to ma wyglądać? Bo jeśli zakładamy walkę bohaterów prowadzonych przez Graczy z przeciwnikami o podobnych zdolnościach, to wkracza mi to niebezpiecznie na grunt a'la Marvel. Dlatego też proszę o sprecyzowanie z kim mają bohaterowie walczyć, jak i po co (nie chodzi mi o zdradzanie fabuły).
 
__________________
"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku". - Janusz Leon Wiśniewski
daamian87 jest offline  
Stary 19-12-2012, 22:47   #6
 
Elthian's Avatar
 
Co do samego "odpicowania", rozumiem że twój opis był stanowczo przerysowany, tylko chciałbym skłonić się tutaj bardziej ku ponadprzeciętnej finezji u postaci, ich wybitnych zdolności walki wręcz jak i strzelectwa. Poza tym nie bądźmy nierozsądni, jeżeli w postać gracza pierdolnie pociąg z dużą prędkością to umrze on tak czy siak (bohater, nie pociąg). Myślę bardziej nad granicą w stylu bezszkodowego upadku z 30 m (może wylądować bez szkód, może spaść i się trochę poobijać), albo uderzenia przez maszynę, które spowoduje odrzucenie na znaczną odległość, ale bohater mimo to wstanie, otrzepie sie, poprzeciąga i ruszy dalej do boju.

A jeżeli chodzi o przeciwników, to słabi przeciwnicy, tkz. mięso armatnie także wystąpi, jednak od strony mechanicznej będą to raczej "1-hit enemy". Jeżeli chodzi o bardziej interesujące starcia... Na myśl mi tu przychodzi trochę klimat Metal Gear Solid, jeżeli to pomoże ci bardziej zobrazować starcia. Pojedynki z miotającymi rakiety mechami, czy przeciwnikami zmodyfikowanymi genetycznie do granic możliwości, lub używającymi niekonwencjonalnej broni.

Myślę, że śmiertelność najlepiej zobrazują przykłady.
Dostanie kulkę w witalny punkt jest śmiertelny, ale trafienie ramienia nie ciągnie za sobą większych konsekwencji (oczywiście, jeżeli ranę opatrzymy).
Bezpośrednie trafienie pociskiem rakietowym spowoduje rozerwanie ciała bohatera, jednak w przypadku niedalekiej eksplozji skończy się na (szybko gojących się) oparzeniach i odrzuceniem na kilka(naście) metrów.
Uderzenie pociągu jadącego z duża prędkością kończy się śmiercią, jednak większość silnych uderzeń (szczególnie zablokowanych) czy upadków nie będzie ciągnęło za sobą nawet żadnych złamań (zostanie siniak i ból).
 
Elthian jest offline  
Stary 20-12-2012, 11:10   #7
 
skomand92's Avatar
 
1. 35 m to mają narożniki pałacu kultury. Niewiem czy jesteś świadom jaka to wysokość.
2. sam przesył energi powoduje jej straty. Między marokiem a europą w wysokości 30% więc bum technologiczny mósiałby być na bardzo ograniczonym obszarze.
3. nadal nie odpowiedziałeś jakim cudem ktoś był w stanie przejąć tyle Unobtainium by stać się monopolistą w jego wykożystaniu.
 
skomand92 jest offline  
Stary 20-12-2012, 16:22   #8
 
Someirhle's Avatar
 
Ja tam się jeszcze zastanawiam jak przesyłają energię do Ameryki. Kabelek na dnie Atlantyku? To tak pierwsze z brzegu... Ech, może się jutro wezmę i rozpiszę.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline  
Stary 20-12-2012, 17:00   #9
 
Elthian's Avatar
 
Cytat:
Napisał skomand92 Zobacz post
1. 35 m to mają narożniki pałacu kultury. Niewiem czy jesteś świadom jaka to wysokość.
2. sam przesył energi powoduje jej straty. Między marokiem a europą w wysokości 30% więc bum technologiczny mósiałby być na bardzo ograniczonym obszarze.
3. nadal nie odpowiedziałeś jakim cudem ktoś był w stanie przejąć tyle Unobtainium by stać się monopolistą w jego wykożystaniu.
1. Fakt, może się zagalopowałem, ale zakres i tak oscylował by mniej więcej +/- 10 metrów od założonego maksimum w wysokości 30 m.
2. Nie istniała jedna taka elektrownia, zbudowano ich kilka (nie w ogromnych ilościach, ale istniały placówki w Ameryce, przynajmniej jedna w Europie, które zostały zamknięte po wybuchu pierwszej gwiazdy). Poza tym nawet biorąc pod uwagę straty energii w takcie jej przesyłu nie należy zapominać, że to było niezwykle wydajne i tanie źródło.
3. Wykorzystanie substancji nie ma aż takiego związku z samą możliwością jego wydobycia. To było odkrycie, które zostało "kupione" przez korporację. Nikt poza 2SUN nie potrafił wykorzystać związku w celu pozyskania energii.


Na koniec chciałbym dodać, że faktycznie mogłem pominąć parę istotnych kwestii w pierwszym poście, za co przepraszam. Informacje odtwarzałem z pamięci, bo z dokładniejszym opisem uniwersum miałem kontakt dawno temu. Poza tym chciałbym zaznaczyć bardzo istotną rzecz. To świat fikcyjny, fakt wykrycia pewnych niedociągnięć nie jest powodem do ciągłego wypominania ich, zapewniam, że same w sobie nie ciągną za sobą żadnych drastycznych konsekwencji, a doszukiwanie się ich jest jedynie wynikiem czepialstwa. Powtarzam i radzę to sobie uświadomić: to świat fikcyjny, do tego osadzony w przyszłości, która jest nam nieznana. Hipotetycznie mogą istnieć tam rozwiązania, które tłumaczyłyby wszelkie wasze zastrzeżenia. Jako alternatywne przedstawienie otaczającego nas świata i jego historii mogłem tam wcisnąć nawet ufoludków z antenkami na głowach.

Pozdrawiam i czekam na kolejne pytania.
 
Elthian jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168