Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Chętny na CP2020?
Tak, powiedz tylko kiedy! 4 18.18%
No nie wiem, więcej informacji... 13 59.09%
Raczej nie, chyba że mnie zaskoczysz 2 9.09%
E, nie? 3 13.64%
Głosujących: 22. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-01-2013, 23:31   #1
 
necron1501's Avatar
 
Cyberpunk 2020

Już od dawna mam niesamowitą ochotę zagrać w cyberpunk. Jednak jakoś sesji nie ma, postanowiłem zrobić rekonesans co tam w trawie piszczy.
Czy jesteście gotowi powierzyć swój czas i zapał początkującemu MG chcącego przedstawić wam CP2020?

PS: Sonda jest mocno wystosowana naprzód (termin rozpoczęcia rekrutacji wciąż nieznany) ot chcę się dowiedzieć czy zgłębianie podręczników ma sens.
 
necron1501 jest offline  
Stary 12-01-2013, 12:27   #2
 
Pinn's Avatar
 
Tak zdecydowanie czekam na mój ulubiony system, choć nie wiem czy bd miał czas.
 
Pinn jest offline  
Stary 12-01-2013, 16:14   #3
 
Pinhead's Avatar
 
Na Cyberpunka nie ma raczej wielu chętnych. Są fani, jak Pinn, czy ja ale to wbrew pozorom raczej mało popularny system na tym forum.
Poza tym, co by nie mówić CP2020 bardzo się zestarzał i to też wiele osób zniechęca. Dużo więc zależy, jak podasz ten temat, jaką zaproponujesz przygodę i klimat.

Ja wstępnie mogę powiedzieć, że chętnie zagrałbym w CP. Czekam jednak na jakieś konkrety.
Jaki klimat preferujesz? Jakie masz ogólnie podejście do CP? Czy będziesz się trzymał oryginalnego podręcznika, czy też będziesz go unowocześniał na swój sposób? Może podasz jakiś zarys przygody, jaką zamierzasz poprowadzić?

Ogólnie mogę powiedzieć, że zagrałbym w coś sensacyjnego, dynamicznego i szybkiego (mowa o postach). Raczej celowałbym w ludzi z samego dołu społeczeństwa. Jakiś punków żyjących z dnia na dzień, od zlecenia do zlecenia. Klepiących biedę i borykających się z codziennymi problemami, jak jedzenie, czy brak amunicji.

Podsumowując, same hasło gramy w CP, to dla mnie za mało. Czekam na jakieś szczegóły i doprecyzowanie.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 12-01-2013, 16:43   #4
 
Qumi's Avatar
 
Czyżby cyberpunk przeżywał renesans z powodu nowej gry CPR?

[media]http://www.youtube.com/watch?v=5y9711pvZkc[/media]
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 12-01-2013 o 17:33.
Qumi jest offline  
Stary 12-01-2013, 17:41   #5
 
Pinhead's Avatar
 
Bardzo możliwe, bardzo możliwe
Gra, podobnie jak film o Paktofonice, napędzi nowych fanów. I nie ma w tym nic złego, moim zdaniem.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 12-01-2013, 17:47   #6
 
Pinn's Avatar
 
Mogę podciąć się pod słowa Pinhead`a, bo wiele cyberpunkowych postów z nim przeżyłem. Osobiście miałem dawno chęć zagrać nomadem lub netrunnerem.

Co do unowocześniania, to jest do przyjęcia - podam na przykładzie sieci:

Wszyscy jak w naszym świecie posiadają przenośne komputery (powiedzmy jakieś lepsze smartfony), ale mało kto przenosi się przez dek do prawdziwych w pełni wirtualnych środowisk. Sądzę , że tak zostanie przedstawione to w zapowiadanej grze.

W pewnym sensie możesz również przenieść akcję do 2077. Gra od CDprojekt jest robiona z Mike`m Pondsmith`em ojce orginalnej papierówki, stąd możliwe , że po wyjściu gry otrzymamy odświeżoną wersję paper&pen RPG w tym oto roku AD. 2077 ( i jak się tak nie stanie to focham cały świat! :] ).

Ważne, by wykorzystać takie smaczki jak choćby na powyższym filmiku psycho-squad , czy wszystkie oryginalne smakołyki.

***

Aha widzę, że dopiero zgłębiasz podręczniki. Są dobrze napisane , główny spokojnie znajdziesz po polsku.

Tu podaję dodatkową stronę pełną soczystego fluff`u.

Cyberpunk 2021
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 12-01-2013 o 17:50.
Pinn jest offline  
Stary 12-01-2013, 17:53   #7
 
Pinhead's Avatar
 
Jeżeli chodzi o sieć, to jej unowocześnienie jest świetnie moim zdaniem pokazane w Interface Zero. Kilku poziomowa sieć, to jest to.
To jeden z niewielu elementów, które naprawdę podobają mi się w IZ.

Omówiliśmy te i podobne kwestie wiele razy Pinn. Teraz pora, by się potencjalny MG wypowiedział i wyznaczył kierunek w jakim ewentualnie planuje poprowadzić sesję.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany
Pinhead jest offline  
Stary 12-01-2013, 18:26   #8
 
necron1501's Avatar
 
Rozpocznę od pytań Pinheada, myślę też że w ten sposób rozwieję pozostałe wątpliwości i pytania.

Zacznę od opierania się na CP 2020. Nie, nie widzę sensu aby opierać się całą sesję na tym systemie. Jak już powiedziałeś, jest przestarzały, w końcu był pisany w XX wieku, wtedy pojęcie przyszłości wyglądało zupełnie inaczej co zupełnie logiczne i zrozumiałe. Dlatego też myślę, że z oryginalnego podręcznika zapożyczyłbym jedynie zarys ogólny : jak prezentuje się układ sił politycznych, w jakim kierunku poszła ludzkość za te x lat, jak bardzo ucierpiał glob w międzyczasie. No i oczywiście klimat, bo o tym słyszałem wiele dobrego, więc czemu nie skorzystać?
Myślę że ostatnim zdaniem odpowiedziałem przy okazji na drugie pytanie. Świat nie prezentuje się zbyt różowo, tam w przyszłości i chciałbym to oddać jak tylko dam radę. Podczas gdy korporacje i ludzie powiązani żyją dostatnie, to reszta żyje tak źle, jak to tylko możliwe. Brud, smród i ubóstwo że tak to ujmę.
Co do zarysu fabularnego i czym będę was męczył: planowałem zrobić z was policjantów i pochodnych, prawdopodobnie utworzeni w ramach walki z korupcją. Co z tego będzie i jak to to wyjdzie, nie wiem. Muszę to sobie ładnie rozrysować, przemyśleć i postarać się abyście nie umarli z nudów. No a że policja, gdzie każdy robi na boku, to będzie i śledztwo, i strzelanie, i młócenie po mordach i co tam jeszcze zdołam wymyślić.
Nie wiem czy dałem radę odpowiedzieć, czy jeszcze bardziej namieszałem

Ah, co do mechaniki. Będę szczery, nigdy tego tworu nie kochałem, a jedyną jaką opanowałem to ta oferowana przez White Wolfa. No i na pewno będzie to storytelling, cyferkami itp. zajmę się ja. Ale chyba będę wymagał karty, do przemyślenia. Mechanika z CP 2020 podobno jest bardzo... upośledzona (hint otrzymany od Sekala, za co wielkie dzięki ) Jednego jestem pewien, że lubię i propaguje gdoca, więc pisanie z nim będzie bardzo możliwe. Oczywiście zapaleni przeciwnicy tegoż narzędzia, też są mile widziani, ot znajdziemy rozwiązanie.
 
necron1501 jest offline  
Stary 13-01-2013, 12:16   #9
 
Pinn's Avatar
 
Ogólnie widzę masz zarys. To dobrze Ale zastanów się nad ustalonymi rolami. Role to wielki plus CP2020 , w pewnym sensie (jest to nawet opisane w podręczniku) do drużyny policyjnej można włączyć i netrunnera i medyka ; lub co bardzo ciekawe fixera, który jest informatorem.

Jak widzisz takie mieszane role? Czy po prostu gramy od początku glinami? Nie zastanawiałeś się nad zwykłymi runnerami np. na usługach półświatka (to moja osobista propozycja, bo od dawna chciałem zagrać ) ?

Co do g.doca jestem raczej przeciw. Spokojnie można się bez niego obejść. Po prostu nie młócisz słowa po słowie a używasz bardziej narracji. Tak właśnie wyglądały nasze sesje z Pinhead`em.

***

Aha i najważniejsze w pewnym sensie ---> tak jak zasugerował Qumi , pomyślałeś nad CP2020 głównie przez grę naszego rodzimego studia, czy jesteś raczej wprawionym fanem tego gatunku? No Ghost In The Shell bez wątpienia oglądałeś co nie?
 

Ostatnio edytowane przez Pinn : 13-01-2013 o 12:21.
Pinn jest offline  
Stary 13-01-2013, 13:33   #10
 
Pinhead's Avatar
 
necron spokojnie można oprzeć cała sesję na wizji przedstawionej w podręczniku i będzie miało to swój jakiś urok. Retro urok, ale zawsze.
Ja przeważnie unowocześniam pewne elementy i dodaje jakieś gadżety, czy też zmieniam podejście do niektórych kwestii przedstawionych w podręczniku.
Ty możesz mieć inne podejście i dlatego pytałem, jak widzisz te sprawy i ogólnie klimat świata.
Oczywiście ciężko omówić wszystko i wiele rzeczy wychodzi po prostu w czasie gry.

Co do wariantu policyjnego, to ja osobiście byłbym jemu przeciwny. Dość mocno ogranicza on zarówno wybór fabuły, jak i ról.
Część ról faktycznie da się dopasować do policyjnego szkicu, ale nie wszystkie. I moim zdaniem może być problem ze stworzeniem drużyny.
O wiele chętniej wcieliłbym się w oddział Psycho Squadu lub solosów Arasaki, czy innej korporacji.
Najchętniej jednak widziałbym klasyczne podejście, gdzie tworzymy bandę tanich najemników, żyjących z dnia na dzień. Degeneratów ledwo trzymających się na powierzchni, prawdziwych ludzi z krawędzi. Ta opcja pasowałaby mi najbardziej.

Podobnie, jak Pinn byłbym przeciwny w tym wypadku obecności gdoc.
Prowadziłem dwie sesje w CP bez doca i szło to całkiem przyjemnie. Oczywiście niektóre posty mają wtedy po jednym, czy dwa zdania (gdy na przykład prowadzimy dialog), ale akcja idzie wtedy szybko i dynamicznie.
Gdoc spowalniałby sesję.

Jeszcze słowo o mechanice. Mechanika CP jest faktycznie z obecnego punktu widzenia troszkę archaiczne, ale gdy wyrzucisz pewne zbędne elementy, jak na przykład zasadę serii i pojedynczych strzałów, to jest ona na tyle prosta, że można ją stosować w pbf-ie.
Ja w moich sesjach wymagałem od graczy pełnej mechanicznej karty, by mieć obraz tego co potrafi ich postać. Pewne czynności, czy to strzelanie, czy jakieś skoki, czy prowadzenie pojazdu udawały im się bez rzuty, jeżeli tylko mieli raz fajny pomysł na rozwiązanie problemu, dwa dali fajny opis. Rzucałem tylko wtedy, gdy uznałem że dana czynność przekracza ich możliwości lub losowy element zdynamizuje daną scenę i wprowadzi niepewność.
Rzucałem tylko ja, a gracze po wpisaniu w postach swoich deklaracji otrzymywali w moim poście opis efektu, jaki uzyskali.

CP można przedstawić na różne sposoby. Od wizji jaka jest na przykład w wymienionym przez Pinna "Ghost In The Shell" poprzez "Łowcę androidów", czy "Neuromancerze" Gibsona lub jeszcze bardziej futurystycznie jak to jest ukazane w Interface Zero.
Każda wizja ma coś w sobie i jest tak samo grywalna i ciekawa. Wszystko zależy, jakie elementy cyberpunka chcesz uwypuklić.
Dla mnie CP, jako setting rpg to przede wszystkim akcja, dynamiczne sesja rodem z filmów sensacyjnych, do tego brud i "no future", desperacji klepiący biedę i psychole gotowi za pieniądze zrobić wszystko, a po drugiej stronie kopry w wyprasowanych garniturkach i białych kołnierzykach robiący przekręty na wielką skalę, bezwzględni i pozbawieni wszelkich oporów.

Rozgadałem się troszkę.
Lubię CP i chętnie bym zagrał jako gracz, a nie MG. Wszystko, jak już mówiłem zależy od szczegółów rekrutacji.
Im dłużej piszę tym bardziej nabieram chęci i na poprowadzenie, jakieś sesji.
 
__________________
"Zastanawiałeś się, czemu piekło ma bram siedem i dni w tygodniu jest siedem..." Martwy Snajper
"We have such sights to show you" - Hellraiser
"Dreaming of you is my great escape" - poeta zbłąkany

Ostatnio edytowane przez Pinhead : 13-01-2013 o 13:36.
Pinhead jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168