Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16-02-2013, 15:45   #1
 
Rahaela's Avatar
 
Wh40k: Rogue Trader

Zastanawiam się czy byliby chętni do gry w Rogue Tradera

W przygodzie gracze wcielają się w kapitana i jego popleczników w poszukiwaniu skarbów i bogactw na granicach imperium oraz poza nim. Zdobywanie informacji na czarnych rynkach, wyścigi z flotami innych kapitanów po skarby, zakradanie się na salony możnych oraz na światy obcych w celu kradzieży egzotycznych skarbów. Naginanie praw imperium, wchodzenie w konflikty z inkwizycją lub nawet space marines.

Klasy postaci:
Rogue Trader - Jeden gracz zostaje kapitanem głównego statku, reszta wciela się w załogę (do której mogą należeć kapitanowie innych statków). Źródła przychodów oraz zasoby floty kapitana określimy rzutem na kość.
główne cechy rozwoju dotyczą walki wręcz, dowodzenia, wiedzy i charyzmy.
Arch-Militant - zbrojne ramię kapitana, człowiek, który przeżył mrożące krew w żyłach wydarzenia na nie jednej wojnie. Główne cechy: umiejętności strzeleckie, siła, zręczność, wiedza i trening w broni.
Astropath Transcendent - Psionik korzystający z mocy, by kontaktować się z okrętami i planetami. Zaufany doradca kapitana. Rozwój to inteligencja, siła woli, wiedza i moce.
Explorator - Tech-priest na usługach kapitana, nikt inny nie zna się na działaniu maszyn i rozgryzaniu dawnych artefaktów jak on. Rozwój to siła, odporność, inteligencja, wiedza, budowa i naprawa.
Missionary - Misjonarz niosący wiarę i światłości w mroki kosmosu. Wyczulony na Chaos, demony i heretyków. Broniący mocą płynącą z wiary towarzyszy. Rozwój to walka wręcz, siła woli, charyzma, wiedza, moce wiary
Navigator - Posiada Warp Eye pozwalające mu spostrzegać świat niematerialny. Widzi przez spacznie i wszystkie inne kosmiczne zjawiska pozwalając mu mistrzowsko pilotować pojazdy. Jednak wystawienie na spacznie naraża go na choroby, szaleństwo i mutacje. Rozwój to inteligencja, zmysły, siła woli, wiedza, moce nawigatora
Seneschal - Szpiedzy i handlarze informacją, budują siatki informacyjne, werbują ludzi knują intrygi. Rozwój inteligencji, percepcji, charyzmy, zdolności łotrzyka
Void-Master - Dozorcy statków, szef zabezpieczeń, zbrojmistrze, dowódcy. Ludzie, którzy spędzili całe życie na statku, gdzie piastują ważną funkcje. Znają pojazd jak własną kieszeń i potrafią obsługiwać, naprawiać i pilotować go. Rozwój to umiejętności strzeleckie, zręczność, siła woli, pilotaż, konserwacja, ochrona

Sesja byłaby storytellingiem ze statystykami, rzucaniem czasem kostką i rozwojem postaci. Jednak trudno objąć zakresem pojmowania wszystkie organizacje i zachowania poszczególnych grup, mocy i technologi. Dlatego zastrzegam sobie spłycanie reali, bazowanie na nich, niż skrupulatne ich przestrzeganie.

Chciałabym wiedzieć:
1 ile osób byłoby chętnych.
2 jaka jest wasza znajomość świata (znacie? czy nic o nim nie wiecie, ale byście spróbowali)
 

Ostatnio edytowane przez Rahaela : 25-02-2013 o 07:32.
Rahaela jest offline  
Stary 16-02-2013, 17:46   #2
 
Kelly's Avatar
 
Powiedziałbym, że wspomnianego universum nie znam. Zagrałbym jednak ewentualnie w jakąś lekką względnie przygodówkę space-opera. Nie wiem, czy prowadziłabyś coś takiego, czy też bardziej ciemne klimaty.
 
Kelly jest offline  
Stary 16-02-2013, 18:11   #3
 
deMaus's Avatar
 
Yes, yes,yes, jak mawiał nasz ex premier. Jestem za, nawet na solo.
Kapitan lub arch militian się kłania.

mechanike i setting znam dobrze. grywał em i prowadziłem.
 
deMaus jest offline  
Stary 16-02-2013, 18:21   #4
 
Darth's Avatar
 
Ja... nie jestem pewien. Z jednej strony Wh40k to mój ulubiony setting sf. I od dawna miałem chęć na sesję Rouge Tradera. Z drugiej strony...

Cytat:
Dlatego zastrzegam sobie spłycanie reali, bazowanie na nich, niż skrupulatne ich przestrzeganie.
To mnie martwi. Ponieważ równocześnie jestem warhammerowym purystą, i nie chciałbym brać udziału w sesji która będzie mnie irytować niezgodnością z materiałem źródłowym.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 16-02-2013, 19:09   #5
 
Potwór's Avatar
 
Wstępnie chętny, świat znany
 
__________________
Blood angels are red,
Ultramarines are Blue,
In the Grim Darkness of the 41st millenium,
The Emperor protects you.
Potwór jest offline  
Stary 16-02-2013, 20:55   #6
 
Rahaela's Avatar
 
Skonsultowałam się z paroma osobami i przemyślałam sprawę. Zrobię sesje raczej dla początkujących bo sama nie czuje się ekspertem. Sesja zdecydowanie nie będzie dla purystów, będzie was raziło dużo rzeczy bo nie umiem przetłumaczyć z podręcznika na polski fachowo terminów lub poszczególnych zasad. W zamian wymyślam podobne lub wprowadzam te znane mi z Deathwatcha.

Tak więc skłaniam się w stronę sugerowanej przez Kellego lekkiej przygodówki w świecie Warhammera 40 000 na zasadach bazujących z Rouge Trader. Co to oznacza? Kreacja kart postaci i ich rozwój w zasadzie podręcznikowy, czyli wykupywanie za punkty doświadczenia zdolności i zdobywanie rang. Ekwipunek, pojazdy i rasy także. Klasy postaci podręcznikowe, chociaż nie będę narzucała jakiegoś szczególnego obowiązku jak nimi grać i je odgrywać. Szwankować może trochę nazewnictwo i zastosowanie zdolności, czy mniej znanego mi wyposażenia oraz technologia.

Sesje rozwijałabym powoli, aby świeży gracze mogli pojąć najprostsze koncepcje i zasady. Myślę o wyprawie na zaginiony statek kosmiczny, który miał przewozić pokaźne skarby. Tak więc na początku byłaby rywalizacja z podobnymi do was poszukiwaczami. Następnie walki z bardziej napastliwymi piratami, by w końcu zmierzyć się z obcymi Orkami, a w dalszym odstępie Eldarami.

Chętnie przyjmę doświadczonych graczy, którzy będą mi w trakcie przygody podpowiadać odnośnie paru rzeczy, ale będą na tyle elastyczni by zaakceptować miks podręcznikowych i moich własnych zasad
 

Ostatnio edytowane przez Rahaela : 16-02-2013 o 21:04.
Rahaela jest offline  
Stary 16-02-2013, 21:00   #7
 
deMaus's Avatar
 
Ponowię.

Yes,yes,yes, dokładnie to o co chodziło. Realia, epickość formy(przynajmniej tak rozumiem brak sztywnego trzymania się realiów podręcznika ).

Ja nadal chętnie się zgłoszę. Nie przeszkadza mi to, że MG ma swoją wizję (lub nie zna settingu w 100%). Jeśli na początu jest jasno powiedziane, że jest to sesja na motywach/realiach W40k:RT to chyba wszystko jest jasne.
Rację co do świata ma MG, nawet jak się okaże że orkowie są przyjaźni, to co z tego, przynajmniej będziemy mile zaskoczeni.

Masz mój głos
 
deMaus jest offline  
Stary 16-02-2013, 21:55   #8
 
Darth's Avatar
 
Niestety, w takim razie nie będzie to sesja dla mnie. Jestem zwolennikiem przedstawiania Wh40k w sposób Grimdark, i wszelkie próby rozjaśniania tego świata, jak i dodawania mu lekkości strasznie mnie rażą.

Może zmienię zdanie widząc rekrutację, ale wątpię. Niektórzy fani Wh40k są tak fanatyczni jak ich uniwersum, i ja się do tej właśnie kategorii zaliczam

Mimo wszystko, życzę powodzenia. Podejrzewam że to co odstrasza mnie, zachęci osoby w mniejszym stopniu zaznajomione z systemem.
 
__________________
Najczęstszy ludzki błąd - nie przewidzieć burzy w piękny czas.
Niccolo Machiavelli
Darth jest offline  
Stary 17-02-2013, 02:33   #9
 
Micas's Avatar
 
Obok ReTarda nie przejdę obojętnie, nawet jeśli temat jest traktowany luzacko.

Rozumiem, że nie ma co się pytać o szczegóły świata/realiów twórczyni potencjalnej sesji, więc zapytam o co innego: jak podchodzisz do Xenos jako bohaterów graczy?

Podręczniki: Into the Storm i Soul Reaver dorzucają do kotła możliwość gry Orkiem, Krootem i/lub Mrocznym Eldarem. Do Dark Heresy natomiast cyrkulował swego czasu po odmętach internetu fanowski .pdf z eldarskim wyrzutkiem/rangerem.

Odpowiadając na pytanie z pierwszego posta: Ekspansję Koronus (i większość Wh40k) znam jak własną chatę.
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur

Ostatnio edytowane przez Micas : 17-02-2013 o 15:10.
Micas jest offline  
Stary 17-02-2013, 10:41   #10
 
Rahaela's Avatar
 
Na jednego obcego w szeregach mogę pozwolić, ale musi się liczyć z tą całą nienawiścią oraz faktem, że pewne etapy rozgrywki musiałby przesiedzieć lub się ukrywać z braku tolerancji i wstępu w pewne miejsca i wątki fabularne. Taki gracz musiałby być w częstym kontakcie i sugerować różne rozwiązania na bieżąco. Ponadto musiałby jakoś zgrabnie wszystko uzasadnić w historii postaci.

Jeśli historia postaci, jej motywacja aby pomagać kapitanowi i determinacja do dalszych przygód z ludźmi oraz sugerowane rozwiązania mnie przekonają to ja oczywiście nie widzę problemu Tylko coś pieką mnie mocniej spojrzenia purystów

Chyba, że wybierzesz coś z mojej propozycji obcych:
Grynix - Tajemnicze kocie stworzenia ze światów Eldarów kręcące się przy starożytnych ruinach. Są bardzo ciekawskie i potrafią przywiązać się do osób, które je zainteresują. Z czasem wytwarzają mentalną więź z takim osobnikiem, uwielbiają psioników dając im dodatkowe możliwości, ale samym również czerpiąc z ich. Mógłby się rozwijać intelektualnie oraz przy pomocy mistycznej energii odnajdywanych artefaktów czy starożytnych świątyń.
Watcher in the Dark - Tajemniczy obserwator często towarzyszący ważnym osobą w zakonie Dark Angels. Tu też mógłby służyć jako zwiastun tajemniczych wydarzeń oraz jako sługa, któregoś bohatera. Zwiastując mu udział w ważnych i mrocznych wydarzeniach. Jako wyjątek od reguły mógłby w końcu powalczyć i się odezwać
 

Ostatnio edytowane przez Rahaela : 17-02-2013 o 10:47.
Rahaela jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:56.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168