Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Któremu z poniższych pomysłów byś przyklasnął?
Planescape? Czemu nie?! 6 25.00%
Intrygi Borgiów? Jasne! 14 58.33%
Panie, nikt w to nie zagra. Poszukaj lepiej kogoś do piotrusia. 6 25.00%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-02-2013, 22:38   #1
 
Zapatashura's Avatar
 
Może to, a może tamto?

Od dłuższego czasu chodzą mi po głowie dwa zamysły na sesję, ale dopóki nie nauczę się osiągać prędkości bliskich światła to niestety zabraknie mi czasu by prowadzić obie. Dlatego też zdecydowałem się zamieścić sondę, aby wybadać który (o ile którykolwiek) z moich pomysłów lepiej rokuje na sukces.

Pomysł pierwszy: Planescape. Namnożyło się tego tałatajstwa ostatnimi czasy, co albo oznacza, że tematyka jest popularna, albo że już jest jej przesyt.
Sesja byłaby storytellingowa, bo doświadczenia forumowe nauczyły mnie, że mechanika na lastinn się nie sprawdza i wpędza sesję do grobu. Nie byłbym jednak sobą, gdybym przy tym nie nakombinował, dlatego też Planescape przedstawiony w sesji byłby rodem z 4-tej edycji, a nie 2-ej. Wiąże się z tym inna kosmologia, inne realia polityczne, inna magia a przede wszystkim inny balans ras i klas. Dzięki temu (przynajmniej w założeniach) gracze mieliby bardziej wyrównane warunki – bard niziołek byłby równie ważny w drużynie co drow czarodziej. A i stary wyga, który czytał podręczniki do AD&D, mógłby się czymś w sesji zaskoczyć na równi z graczem znacznie mniej obeznanym w settingu.
Sesja rozbita byłaby na cztery rozdziały rozgrywające się na czterech różnych planach, przeplatane wizytami w Sigil (co to byłby za Planescape bez Sigil?). Formuła sesji heroicznie przygodowa, nastawiona na odkrywanie tajemnic i klasyczne awanturnictwo. Przewiduję dziwaczne lokacje, jeszcze dziwniejszych NPCów i ścisłą współpracę graczy.

Pomysł drugi: XVI wieczny Rzym. Konkretnie schyłek rządów papieża Alexandra VI, czyli samiuśki początek wieku. Sesja byłaby czymś pomiędzy serialem „Rodzina Borgiów” a Assassin Creedem – może nie od razu radosną siekaniną pod włoskim niebem, ale z całą pewnością czymś nastawionym bardziej na zabawę niż rygorystyczne trzymanie się realiów epoki. Czysta statystyka pokazuje, że 33% moich sesji jest erotyzujących i trwa cztery lata, a 66% jest grzecznych i kończy się za szybko, dlatego też schyłek papiestwa byłby skupiony na intrygach, walkach i okazyjnych romansach, czyli w sumie tak jak serial SHO. Krwawo i pikantnie. Gracze związani ze sobą byliby luźniej niż w pomyśle pierwszym. Wolałbym oczywiście prowadzić jeden scenariusz, zamiast kilka solówek wokół jednego tematu, niemniej przymierza mają to do siebie, że czasem ktoś komuś wbija nóż w plecy. Ostatecznie kiedy lepiej brać przykład z Machiavellego, niż wtedy kiedy żył?

Znalazłby się ktoś, a nawet grupa ktosiów która chciałaby zagrać w któreś z powyższych? Czy raczej powinienem szukać pary do piotrusia?
 
Zapatashura jest offline  
Stary 17-02-2013, 22:52   #2
 
necron1501's Avatar
 
A gdzie opcja "idę w ciemno, niezależnie co wybierzesz!"? Nie mam sesji, a są na tyle ładnie zarysowane, że się piszę na obie opcje i czekam na rekrutację
 
necron1501 jest offline  
Stary 17-02-2013, 23:22   #3
 
Micas's Avatar
 
Planescape? Sigil? 4 edycja D&D? Trzy razy tak. Nawet przetrawię tą drętwą nową kosmologię.

Garść pytań do ojca prowadzącego:

1. Nie bawi mnie uproszczony system charakterów. Przywrócisz stare rozwiązanie w tej kwestii?

2. Masz coś przeciwko którymś charakterom na tej hipotetycznej sesji?

3. Poziom startowy postaci?

4. Są jakieś źródła mechaniczne, których nie uznajesz?

5. Uprzedzenia do jakichś klas lub ras?
 
__________________
Jeszcze dzień wyjdę stąd
Rzucę bagnet rzucę broń
Przeskoczę każdy mur
Micas jest offline  
Stary 18-02-2013, 11:14   #4
 
Kelly's Avatar
 
Czwórki DD nie trawię, choć próbowałem, więc skoro tak, pozostaje Rzym. Wprawdzie ani serialu nie oglądam owego, ani grą się także nie zajmowałem, ale powiedzmy, ze parę książek biograficznych na ten temat mam zaliczone. Toteż zdecydowanie opcja II. Bez owej czwórki miałbym dylemat, bowiem Planescape lubię. Tym bardziej, ze pewnie poprowadzenia Planescape'a może się podjąć kilka osób, zaś dobra sesja historyczna to rzadkość. No, chyba, żeby ów Rzym był taki pvp bardziej, niż drużynowy. Wtedy zrezygnowałbym w ogóle. Jednak póki co Rzym wygrywa.
 
Kelly jest offline  
Stary 18-02-2013, 12:39   #5
 
abishai's Avatar
 
Ja pewnie skusiłbym się... na dowolną z wybranych dwóch sesji, choć jak Kelly za czwórką nie przepadam w ogóle (znaczy za mechaniką bo świat jest nawet ciekawy). Więc do sondy dolicz sobie po jednym głosie w obu sesjach.

Cytat:
Nie bawi mnie uproszczony system charakterów. Przywrócisz stare rozwiązanie w tej kwestii?
Też bym się tego czepił... Ze wszystkich zmian czwórki ta najbardziej gryzie i jest cóż... głupia i nielogiczna. Niby detal, ale jak ta drzazga uwiera i boli.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline  
Stary 18-02-2013, 14:16   #6
 
Brilchan's Avatar
 
Ja byłbym zainteresowany Planescape, czy 4 edycja oznacza rezygnacje z Frakcji ? Bo to byłoby niefajne. Mam dwa koncepty postaci jeden to początkujący planarny traper Assamir a drugi to Dandys Kapłan Akadi z pewnego podupadłego szlacheckiego rodu. Ganesi powietrza który większość życia spędził na Torilu i dostał się na Sfery przez przypadek

Bardzo by mi zależało na obecności frakcji mogę udostępnić opisy postaci na Gdocku jeżeli dostanę maila na PW ganesi ma Gdock a historie Assamira opisałem w karcie na myth wavers
 
Brilchan jest offline  
Stary 18-02-2013, 21:12   #7
 
Zapatashura's Avatar
 
Odpowiedzi na parę pytań i wątpliwości.

Cytat:
1. Nie bawi mnie uproszczony system charakterów. Przywrócisz stare rozwiązanie w tej kwestii?

2. Masz coś przeciwko którymś charakterom na tej hipotetycznej sesji?

3. Poziom startowy postaci?

4. Są jakieś źródła mechaniczne, których nie uznajesz?

5. Uprzedzenia do jakichś klas lub ras?
Ad.1 Mnie w ogóle nie bawią charaktery w DnD, bo dwa słówka w rubryczce karty postaci wcale nie opisują jej charakteru. 9 mało znaczących terminów, czy 5 mało znaczących terminów nie robi mi absolutnie żadnej różnicy.

Ad.2 Nie wyobrażam sobie Chaotycznej Złej postaci, która współpracuje w drużynie.

Ad.3 Nie ma mechaniki to i nie ma poziomów. Ale rozumiem, że kandydaci chcieliby się orientować jak wielkie smoki by zabijali, więc orientacyjnie coś w widełkach 13-15.

Ad.4 Nie ma mechaniki, to i jak mam jej nie uznawać, jak jej nie ma . Po prostu wolę zdecydować się na zbalansowaną koncepcję czwartej edycji, żeby mi wysoko-poziomowy mag czy kapłan nie rozwiązał całego scenariusza trzema zaklęciami.

Ad.5 Niby nie, ale paladyn potrafi zepsuć każde przyjęcie.

Cytat:
Wprawdzie ani serialu nie oglądam owego, ani grą się także nie zajmowałem, ale powiedzmy, ze parę książek biograficznych na ten temat mam zaliczone.
Sesja nie byłaby związana ani z serialem ani tym bardziej z grą. Znajomość historii to nawet większa zaleta, niż znajomość podanych przeze mnie źródeł. Przy czym do historii tej podchodzilibyśmy w sesji z dystansem, korzystając z the Rule of Cool .

Cytat:
No, chyba, żeby ów Rzym był taki pvp bardziej, niż drużynowy.
Nie planuję w żaden sposób szczuć na siebie graczy. Jeśli trzymaliby się jak tradycyjna włoska rodzina, to bardzo bym się z tego cieszył. Ale w zamyśle nie chciałbym w tej sesji niczego graczom na siłę narzucać, w tym sympatii i antypatii.

Cytat:
Ja byłbym zainteresowany Planescape, czy 4 edycja oznacza rezygnacje z Frakcji ?
Sesja zakłada świat 4-ej edycji, a więc całe wieki po Wojnie Frakcji, a nawet po Wojnie Krwi.

Naturalnie jestem gotów odpowiadać na dalsze pytania i wyjaśniać to co niejasne.
 
Zapatashura jest offline  
Stary 18-02-2013, 21:41   #8
 
Anonim's Avatar
 
Cytat:
Napisał Zapatashura Zobacz post
Odpowiedzi na parę pytań i wątpliwości.Ad.1 Mnie w ogóle nie bawią charaktery w DnD, bo dwa słówka w rubryczce karty postaci wcale nie opisują jej charakteru. 9 mało znaczących terminów, czy 5 mało znaczących terminów nie robi mi absolutnie żadnej różnicy.

Ad.2 Nie wyobrażam sobie Chaotycznej Złej postaci, która współpracuje w drużynie.
Belkar Bitterleaf to przykład chaotycznej złej postaci, która... no jest częścią drużyny. A te słówka o charakterach nie wiążą się z czarami czy magicznymi przedmiotami?
 
Anonim jest offline  
Stary 18-02-2013, 22:43   #9
 
Dhratlach's Avatar
 
Planscape brzmi ciekawie. Tym bardziej jako Storytelling, bo mechanikę to ja... powiedzmy, że mam tendencje do zmieniania na inną.

A Intrygi Borgiów, Rzym i jedna wielka włoska Familia złożona z graczy... tak, to może być bardzo ciekawy pomysł. Coś czuję, że w takowej sesji wiele będzie się działo w komentarzach do sesji i na gdoc'u.
 
__________________
"We aren’t no thin red ‘eroes, nor we aren’t no blackguards too,
But single men in barricks, most remarkable like you;
An’ if sometimes our conduck isn’t all your fancy paints,
Why, single men in barricks don’t grow into plaster saints!"
Dhratlach jest offline  
Stary 18-02-2013, 23:10   #10
 
Barthirin's Avatar
 
Jestem za bramką numer dwa Właśnie przebijam się przez serial, a i w AC grałem. Jeśli miałoby to być coś pomiędzy, to jak najbardziej!
 
__________________
Ash nazg durbatuluk,
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatuluk,
Agh burzum-ishi krimpatul!
Barthirin jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:16.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168