Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Która opcja?
Age of Terra 3 20.00%
Carta Extremis 7 46.67%
Unreal revisited 4 26.67%
Dark Heresy 2 13.33%
Rogue Trader 5 33.33%
Deathwatch 6 40.00%
Black Crusade 3 20.00%
Only War 1 6.67%
Żaden 1 6.67%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-06-2013, 17:22   #1
 
Micas's Avatar
 
Oferta biura podróży "Łaska Boga-Imperatora"

Bry.

W związku z jako takim sukcesem mojej ostatniej sesji "Operacja Moonbreaker" i zbliżania się tejże do końca, noszę się z zamiarem kontynuowania swojej działalności w tym przybytku. Zbliżają się wakacje (czy tam już się zbliżyły, ja tam nie patrzę z kim wy się zbliżacie) i macie więcej czasu, żeby go poświęcić moim jakże profesjonalnym zabiegom psychiatrycznym.

Tematyka podobna jak w poprzedniej sondzie ( http://lastinn.info/sondy-rekrutacyj...ach-wh40k.html (Czyn społeczny w realiach Wh40k) ) - Warhammer 40 000. Dlaczego? Bo znam, bo lubię, bo się w nim "specjalizuję". Bo tak.

Bez zbędnego brąchania:

Age of Terra (vel Age of Progress)
Coś unikatowego. Pierwsza przygoda z, chytrze a snadnie zaplanowanego przez mą nieskromną osobę, monumentalnego cyklu "Historia Warhammera 40 000". O co tu chodzi? Otóż zamiast w 41 milenium, akcja toczyć się ma w dalekiej przeszłości. Przygoda ma być podzielona na 3 rozdziały: starożytność/średniowiecze/renesans (wedle demokratycznego wyboru graczy), cyberpunk (czyli bliska przyszłość) i gdzieś między 10-15 milenium. Trzy rozdziały, trzy postacie na każdego gracza, trzy niezależne, krótkie historie (które być może się ze sobą będą przeplatały). Moja własna wizja (poparta skąpymi oficjalnymi materiałami) czasów historycznych (wydarzenia jak najbardziej prawdziwe i udokumentowane, ale wzbogacone o rzeczy, o których historycy chyba zapomnieli... celowo), kiedy Ludzkość była w stadium wczesnego rozwoju, nie narażona na gniew Mrocznych Potęg, najazdy Xenos czy depredacje wiecznej wojny.

Carta Extremis
Rzecz dziać się ma w Sektorze Calixis, w oddalonym od cywilizacji systemie gwiezdnym znanym jako Gromada Gelmiro. Wg. oficjalnych materiałów miała tam miejsce swego czasu "Mosiężna Wojna" (vel "Wojna Mosiądzu", jak komu pasuje, w oryginale "Brass War") przeciwko heretyckim buntownikom i przejawom Chaosu.
Historia lubi się powtarzać. Wg. kolejnych oficjalnych materiałów, trzy zamieszkane planety Gelmiro znów się zbuntowały (i pewnie znów pod egidą Ekip Wyburzających), tym razem pod wodzą grzmotniętego w czerep kardynała-apostaty.
Sesja na wysokim poziomie postaci. Inkwizycja, dowództwo Imperial Guard i Imperial Navy, Space Marines z Deathwatch, Rogue Traders, wybrańcy Chaosu (tak ludzcy jak i Chaos Marines). Nacisk na fortele, strategię, taktykę politykę i planowanie. Jeśli pojawią się postacie tak po stronie Imperium, jak i Chaosu, to będzie pełen PvP. Mam nadzieję, że brutalny i chamski.

Unreal revisited
Sesja solowa w dowolnym istniejącym systemie 40k, dla praktycznie dowolnej postaci o odpowiednim poziomie.
Pamiętacie taką gierę, z czasów kiedy na FPSy mówiło się jeszcze FPP? Rzecz się nazywała Unreal. Grałem w nią, kiedy słońce było bogiem (w sumie to nadal musi być bogiem, bo z jakichś powodów cyklicznie temat mnie nawiedza).
Jednemu, bystremu i ogarniętemu graczowi oferuję możliwość ponownego przeżycia Nierealnych przygód, przeniesionych w realia Wh40k. Co to oznacza? Ano samotność, zbieranie sprzętu i informacji, eksploracja nieznanego, bogatego w lokacje i życie świata. Pełen survival jako Cruzoe czterdziestego pierwszego tysiąclecia. I tylko dwa cele: przeżyć i uciec z planety, na której postać się rozbiła.

To są propozycje oryginalne. Co do pozostałych: pozwólcie, bym zacytował siebie samego (to chyba nie plagiat, co nie? Nie wyrzucajta mnje z fora, błagajut!):

Dark Heresy
Cytat:
Myślę tutaj o skrajnie miejskich, skrajnie brudnych i lekko cyberpunkowych klimatach w jakimś fajnym, syfiastym mieście-kopcu. Postacie na służbie Inkwizycji (tak by było najlepiej) albo jako freelancerzy (mało prawdopodobne, ale co to się nie dzieje w Nibylandii...). Tematem będzie, jakżeby inaczej, śledztwo w sprawie jakiejś bandy świrów (tudzież osób równie nieprzyjemnych), mroczne klimaty, przymusowa wiwisekcja osób wywrotowych za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych, a także (często pomijany na wielu sesjach) opis życia przeciętnego Hivera w 41 tysiącleciu A.D.

Konkrety: myślę o Kopcu Subrique (kto wertował Book of Judgement ten wie o co chodzi) i walce z przestępczością oraz "herezją" (co jest w zasadzie wszystkim, z czym Kredo Imperium się nie zgadza).
Od siebie (siebie siebie, tak) dodam, że temat może równie dobrze dotyczyć czegoś innego - np. rozpracowania jednej z większych organizacji kryminalnych czy heretyckich w Calixis.

Rogue Trader
Cytat:
Specyfika tego systemu zakłada pewną dowolność oraz inicjatywę po stronie graczy. MG nie jest odpowiedzialny za to, w którą stronę poleci sobie krypa ReTarda i jego przydupasów. Temat aż prosi się o dłuższą kampanię, coś w rodzaju kronik konkretnej dynastii RT. Myślę jednak, że na start poleci wyprawa na pewną zrujnowaną planetę kopców celem szabru, plądru i lootobrania. Yarr arr! Loot and plunder!

Konkrety: świeżo upieczony Rogue Trader ze swoim entourage i pojedynczym statkiem chce udowodnić swoją wartość, a także zarobić grubą kasę i ugruntować swoją pozycję w Ekspansji Koronus. Tak się składa, że ten zrujnowany świat, okryty złą sławą i przesądami, jeszcze nie został splądrowany, więc...
Mogą być też inne konkrety, nawet konkretniejsze. Mianowicie jakaś oficjalna czy półoficjalna przygoda.

Deathwatch
Cytat:
Obok tego ustrojstwa chyba nikt nie przechodzi obojętnie. Jedni go nie znoszą, inni ubóstwiają. System o Kosmicznych Marines, mimo swego skupienia na wojnie, wojowaniu, kombatanctwie, konfliktach zbrojnych et cetera et cetera, ma pewne cechy które przyciągają - silne postacie, gra o dużą stawkę, konieczność taktycznego i strategicznego myślenia, okazję do walki z naprawdę potężnymi wrogami oraz całkiem sporą garść intryg, śledztw, a nawet dyplomacji w ramach stosunków z Inkwizycją, imperialnymi siłami zbrojnymi oraz między tak różniącymi się od siebie zakonami Astartes.

Konkrety: podręcznikowo - Obręb Jericho, Krucjata Achilus. Misja świeżo utworzonego Kill-teamu Deathwatch na jednym z trzech frontów krucjaty. Front pozostaje do wyboru dla graczy - Orpheus (Tyranidy), Acheros (Chaos) lub Canis (Tau).
Post scriptum: tych tam, no, przygód, co to niby FFG czy jakieś fany wysmażyły, to jest też sporo.

Black Crusade
Cytat:
Niepowtarzalna okazja do zagrania kimś innym niźli niewolnikiem Fałszywego Imperatora. Plejada heretyków, bluźnierców, secesjonistów, świrów, wariatów, degeneratów i innych osobistości poszukujących "pałer ow de Dark Godz". Luźny, spójny i dość elastyczny system tworzenia oraz rozwoju postaci w połączeniu z rzadko spotykanym spojrzeniem na świat Wh40k z drugiej strony barykady idą na plus.

Konkrety: propozycja graczy, albo gotowa przygoda oficjalna (przykładowo "False Prophets" z rulebooka).
Nic dodać, nic ująć.

Only War
Temat trochę (trochę?!?) przeżarty na wylot, przeżuty, przetrawiony, zdefekowany i spuszczony w toalecie. Mimo to, nadal wraca. Mianowicie chodzi tu o <gasp!> wojnę. W wydaniu Imperialnej Gwardii.

Konkrety: jeśli po raz kolejny tłumy rzucą się na ten temat i nie dadzą mi żadnego wyboru (czytaj: jeśli będzie mi się chciało), to może być jakaś oficjalna przygoda, akcja na Froncie Spinward, Krucjacie Achilus albo w calixiańskich wojenkach mojego autorstwa.

Jestem jak (prawie) zawsze otwarty na pytania i propozycje. Proszę nie zadawać tylko tych co bardziej obscenicznych. Od tego jest PW.
 
__________________
A man only begins to be valued when he is no longer there.
Micas jest offline  
Stary 26-06-2013, 18:26   #2
 
Cranmer's Avatar
 
miało być w głosach jeszcze Carta Extremis ale miss click i takie tam.

RT lub BC najbardziej by mnie zainteresowały. Czym bym zagrał teraz nie powiem poczekam aż bardziej sie wyklaruje system.
 
Cranmer jest offline  
Stary 26-06-2013, 20:52   #3
 
Stalowy's Avatar
 
Pierwsze trzy opcje mi się bardziej podobają.
Druga ma jeszcze ten smaczek że można w nią wkomponować postacie podchodzące pod pozostałe systemy.
 
Stalowy jest offline  
Stary 26-06-2013, 21:12   #4
 
Baird's Avatar
 
Najbardziej zagrał bym jako Chaos Marine, choć opcja Rogue Trader tez jest fajna

zagłosowałem na Carta Extremis i myśle że ta opcja najszesciej bedzie klikana :P tez dobra opcja
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Stary 28-06-2013, 01:12   #5
 
Asuryan's Avatar
 
Deathwatch, jeśli bym grał to potrzebowałbym odrobiny pomocy z mechaniką :/
 
__________________
Once the choice is made, the rest is mere consequence
Asuryan jest offline  
Stary 29-06-2013, 18:26   #6
 
Rudzielec's Avatar
 
Jak dla mnie zabrakło opcji "wszystkie powyższe" więc kliknęłam na Carta Extremis.
 
__________________
Kasia(moja przyszła MG)-"Ale ja nie wiem czy pamiętam jak prowadzić sesje!"
Sebastian(mój kuzyn)-"Spoko to jak jazda na jeżozwierzu, tego się nie zapomina."
Rudzielec jest offline  
Stary 29-06-2013, 18:37   #7
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Rogue Trader bez dwóch zdań. Mam nawet kilka podręczników do niego.
 
Warlock jest offline  
Stary 30-06-2013, 02:34   #8
 
Baird's Avatar
 
Tak wstepnie sobie myslalem nad postacia, myslalem bo jeszcze ktory podrecznik nie wiemy, ale jakbardziej zagral bym jako mechanicus albo chaos marine (kapelan)
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Stary 30-06-2013, 12:36   #9
 
Arvelus's Avatar
 
Cytat:
Jak dla mnie zabrakło opcji "wszystkie powyższe"
Była taka opcja.
Ankieta jest wielokrotnego wyboru. Ja kliknąłem Cartę, Unreala i RT : P
 
Arvelus jest offline  
Stary 30-06-2013, 22:40   #10
 
Rudzielec's Avatar
 
Jakiś cudem nie przyszło mi to do łebka
 
__________________
Kasia(moja przyszła MG)-"Ale ja nie wiem czy pamiętam jak prowadzić sesje!"
Sebastian(mój kuzyn)-"Spoko to jak jazda na jeżozwierzu, tego się nie zapomina."
Rudzielec jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172