Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2013, 00:01   #1
 
Komiko's Avatar
 
Sonda: Marvel

Wyobraź sobie, że ktoś łapie cię za włosy, i uderza twoją twarzą o chodnik tak mocno, że ten drugi pęka, a ta pierwsza pęka włączając w to wytrysk twoich oczodołów na lewo i prawo.

Wyobraziłeś to sobie? Spoko. Dodaj do tego sensowną fabułę, która nie jest wymorusaną z odwłoku opowieścią o jedzeniu tostów, która rozgrywa w specjalnej szkole do nastolatków (nie grasz kimś ułomnym), tylko o tym, że ktoś przewiercił im stare (powiedzmy, że wiertarką) i są bardzo niezadowoleni.

To oczywiście przykład. Pomysł jest prosty, ale zacny. Chcę stworzyć sesję osadzoną w realiach komiksów Marvela, na zasadach względnego realizmu, ale zarazem hardcore'ową w pewnym zakresie, nie omijającą wątków obyczajowych, ale nie sprowadzającą ich do infantylnej obyczajowości na zasadzie pamiętników spedalonego czarodzieja.

Chciałby wysłuchać ewentualnych sugestii, od osób potencjalnie zainteresowanych.

Na przykład, czy wolicie grać postaciami kanonicznymi, czy tworzyć własne? Czy wolicie skupiać się na danej grupie docelowej (na przykład na mutantach), czy uskutecznić dowolność kreacji?

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, i zainteresowanych proszę o aktywną dyskusję. Chciałbym stworzyć sesję, która będzie bawić nas wszystkich. A nie taką, którą stworzę dla siebie, a później zgłosi się do niej trzech zapaleńców. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany, ale chce na przykład stwierdzić, że mój pomysł jest warty pytonga... też proszę go, o czynny udział w dyskusji. Konstruktywna krytyka, zawsze jest mile widziana.

Ps: Bez względu na sugestie, o ile sesja wystaruje, będzie miała kategorię +18. Po prostu nie widzę się w innej jako MG.
 

Ostatnio edytowane przez Komiko : 10-07-2013 o 10:58.
Komiko jest offline  
Stary 10-07-2013, 00:25   #2
 
Brilchan's Avatar
 
Pomysł rzeczywiście zacny . Wolę własne twory, mam nawet gotową postać mutanta która by się nadawała

Rick Tunder. Grałem nim w innej sesji ale starczy pozmieniać.
Kilka szczegółów:

- PL 10 MOCE - siła i odporność generalnie egzekutywa

- Jest niezbyt rozgarnięty bo nie miał żadnej formalnej edukacji, przejął się nim tylko jeden nauczyciel w poprawczaku ale miał dużo do nadrobienia więc ma - 1 do inteligencji przez to zaniedbanie

- był w gangu wystawili go na akcji i trafił do więzienia. W pace ujawniły się jego moce i zabił dwóch gości w samoobronnie. X -mani wyciągnęli go z więzienia i załatwili mu areszt domowy w Instytucje Xaviera. Musi nosić obrożę blokującą moc kiedy nie jest na lekcji albo nie ćwiczy. Plan jest taki że ma się nauczyć wykorzystywać moce dla dobra społeczeństwa

- Jego mentorem jest Gambit który też zaczynał po "złej stronie prawa"

Tu masz linka do Gdocka cześć informacji jest nieważna bo były do drugiej sesji ale są tam opisani ważni dla postaci NPCe https://docs.google.com/document/d/1...cZX57e8UlTuHrM

Z chęcią zagrałbym w sesje skupiającą się właśnie na mutantach i Xmenach jakaś walka może jakaś zagadka do rozwiązania
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 10-07-2013 o 00:28.
Brilchan jest offline  
Stary 10-07-2013, 00:48   #3
 
Nemo's Avatar
 
Co to są "zasady względnego realizmu"?
Bril, twój dokument jest prywatny.
 
__________________
A true gamer should do his best to create the most powerful character possible! And to that end you need to find the most gamebreaking combination of skills, feats, weapons and armors! All of that for the ultimate purpose of making you character stronger and stronger!
That's the true essence of the RPG games!

Ostatnio edytowane przez Nemo : 10-07-2013 o 00:57.
Nemo jest offline  
Stary 10-07-2013, 07:10   #4
 
JaTuTylkoNaChwilę's Avatar
 
Za x-menami. Stworzyć swoje postacie (może nawet z nowymi mocami). Nie bać się krwi i flaków. Pomysł wart "pytonga".

P.S. Już wiem gdzie jest Nemo ^^ Zagadka mego życia rozwiązana.
 
JaTuTylkoNaChwilę jest offline  
Stary 10-07-2013, 10:07   #5
 
F.leja's Avatar
 
Podoba mi się, próbowałam sama. Gracze się trochę wykruszyli, może to i moja wina.
Nie wiem, czy znajdę czas by pograć, ale bym chciała.

Własne postaci mile widziane. Brutalność mile widziana. Wątki osobiste mile widziane. Bez głupich spandeksów i innych bzdetów. No i wolałabym postaci, które już coś tam maja za skórą, a nie zaczynają od podstaw.

Nie wiem, czy warto umieszczać w jakichś realiach komiksowych, ale jeśli już to Marvel zawsze mi się wydawał odrobinę bajkowy, wolę DC. Jakaś forma Avengersów, ale raczej na kanwie - zbierzmy do kupy odpady, jak w parszywej 12, czy czymś - i hop do przodu.

Można by też zrobić - odkrywasz swoje moce, ale to raczej na solówkę.

Mechanika szczątkowa, proszę! XD

Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to podebatuję
 
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out. ~~ Bill Hicks
F.leja jest offline  
Stary 10-07-2013, 10:11   #6
 
Kitsu's Avatar
 
Jestem za. Pomysł ciekawy, a możliwość tworzenia postaci z mocami wręcz nieograniczona. Jeżeli fabuła będzie nieprzeciętna, akcja dość wartka, a przeciwnicy wymagający to piszę się na taką sesję

Czy jeżeli ma to być sesja typu Marvel to można połączyć bohaterów X-mena z innymi postaciami tegoż wydawnictwa?
 
__________________
Kto kocha, ten czuć powinien i przeczuwać, a kto nie odgadnie serca kobiety, ten go nie wart.
Kitsu jest offline  
Stary 10-07-2013, 10:55   #7
 
Komiko's Avatar
 
Wybaczcie, wczoraj pisząc posta byłem już bardzo ospały i wyraziłem się niezbyt precyzyjnie

Cytat:
Co to są "zasady względnego realizmu"?
Trudno mi teraz znaleźć dobry przykład, ale to znaczy mniej więcej, że przyjmujemy działanie takich samych praw fizyki jak w naszym świecie itp. Słowo względny występuje bo dopuszczamy zjawiska paranormalne, takie jak strzelanie laserami z oczu. Nie mniej jeśli już ktoś będzie nimi strzelał to staramy się odwzorować skutki tego zajścia w miarę zgodnie z działaniem realnych promieni laserowych. Niżej ludzie piszą o mile widzianem brutalności, więc należy pamiętać, że nasze postacie pomimo super mocy nie są nieśmiertelne.

Cytat:
Czy jeżeli ma to być sesja typu Marvel to można połączyć bohaterów X-mena z innymi postaciami tegoż wydawnictwa?
Tak. To już zależy od przebiegu sesji. Wiadomo, jak w życiu, nigdy nie wiadomo na kogo się napatoczysz na ulicy. Gdybyśmy zdecydowali się na grę mutantami to nie wykluczałbym, że w świecie, gry istnieją inne postacie z komiksów.

Cytat:
Nie wiem, czy warto umieszczać w jakichś realiach komiksowych, ale jeśli już to Marvel zawsze mi się wydawał odrobinę bajkowy, wolę DC. Jakaś forma Avengersów, ale raczej na kanwie - zbierzmy do kupy odpady, jak w parszywej 12, czy czymś - i hop do przodu.
Zgodzę się, jeśli rozmawiamy np. o Marvelu w kinie, czy w telewizji. Filmy Marvela są bardziej dziecinne, od na przykład filmów o Batmanie. Ale komiksy, moim zdaniem trzymają podobny klimat. Jeśli chcielibyśmy grać w coś w stylu Avengersów, to też nie trzeba tworzyć oddzielnego wszechświata, wystarczy wymyślić sobie nazwę, wspólny cel, określić ewentualnie co służy nam za bazę i można smiało tworzyć nową supergrupe w świecie marvela. Wtedy postacie mogłyby być bardziej zróżnicowane.... Ale nie wiem czy jako mistrzowi gry nie byłoby łatwiej prowadzić sesji grupce kilku mutantów, niż grupce składającej się z mutanta, wietnamskiego cyborga bojowego, kosmity w kształcie ośmiornicy, somalijsiego bożka płodności, super księdza egzorcysty z rakietnicą i kilku bliżej niezidentyfikowanych pedzi w pelerynach. Gdyby każdy był z innej bajki to musiałbym ciągnąć jakieś indywidualne wątki tych postaci. Z jednej strony to spore urozmaicenie, bo zagwarantuje to różnorakie przygody, z drugiej może powstawać chaos w fabule, każdy będzie miał inne cele itp.
 
Komiko jest offline  
Stary 10-07-2013, 11:00   #8
 
F.leja's Avatar
 
Cytat:
Napisał Komiko Zobacz post
Wtedy postacie mogłyby być bardziej zróżnicowane.... Ale nie wiem czy jako mistrzowi gry nie byłoby łatwiej prowadzić sesji grupce kilku mutantów, niż grupce składającej się z mutanta, wietnamskiego cyborga bojowego, kosmity w kształcie ośmiornicy, somalijsiego bożka płodności, super księdza egzorcysty z rakietnicą i kilku bliżej niezidentyfikowanych pedzi w pelerynach. Gdyby każdy był z innej bajki to musiałbym ciągnąć jakieś indywidualne wątki tych postaci. Z jednej strony to spore urozmaicenie, bo zagwarantuje to różnorakie przygody, z drugiej może powstawać chaos w fabule, każdy będzie miał inne cele itp.
Prawda. To nie jest łatwe.
 
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out. ~~ Bill Hicks
F.leja jest offline  
Stary 10-07-2013, 11:01   #9
 
Brilchan's Avatar
 
Cytat:
Napisał F.leja Zobacz post
Własne postaci mile widziane. Brutalność mile widziana. Wątki osobiste mile widziane. Bez głupich spandeksów i innych bzdetów. No i wolałabym postaci, które już coś tam maja za skórą, a nie zaczynają od podstaw.

Nie wiem, czy warto umieszczać w jakichś realiach komiksowych, ale jeśli już to Marvel zawsze mi się wydawał odrobinę bajkowy, wolę DC.
(...)


Mechanika szczątkowa, proszę! XD

Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to podebatuję
Mechanikę proponuje M&M bez rzutów tylko decyzje pozostawianie w kwestii MG do oceniania możliwości postaci według KP

A TERAZ POZWOLĘ SOBIE NA MAŁY OFFTOPIC:

Już drugi raz widzę jak ktoś mówi że DC jest mroczniejsze od Marvela. Wewnętrzny Geek się we mnie buntuj więc zrobię mini wykład

To właśnie DC jest bardziej cukierkowe mamy tam przepakowanych superbohaterów którzy są idealni, jedyny świat w którym ONZ jest działającą instytucją a nie łupią wydmuszką której realne wpływy zmarły razem z żelazną kurtyną :P

Jest kilka mrocznych przykładów dobrych komiksów z DC takich jak wczesny Frank Miller, miniserie Kingdomcome i Super Man RedSon ale to są wyjątki od reguły a nie całe uniwersum! Dwa ostatnie przykłady to światy alternatywne

Większość ludzi kojarzy DC z filmami kinowymi które rzeczywiście są w większości, dobre ciekawe i mroczniejsze od tych Marvelowych ale jest to zupełna odwrotność światów komiksowych

W ostatnich latach DC próbuje odwrócić ten trend i zrównoważyć nieco swoje uniwersum biorąc przykład z sukcesu filmów np. Batman Trybunał Sów jest świetny ale to kwestia ostatnich 10 -20 lat

DC jest światem idealistycznym, w którym bohaterowie są idealni, przepakowani i mają być dla nas wzorem odzwierciedleniem pewnych wartości.

Za to Marvel od początku swojego istnienia starał się tworzyć postaci bardziej ludzkie, które mają swoje wady i problemy żeby czytelnicy lepiej ich zrozumieli i mogli rozwiązywać własne problemy czytając o tym jak sobie radzą z nimi postaci

Mówiąc skrótowo DC stworzyło kanon są odpowiedzialni za erę Srebrną i złotą w historii komiksów pojawienie się Marvela i innych wydawnictw komiksowych zmusiło DC do zamiany


tu jest bardzo ładnych przystępnych artykułów:

The DCU - Television Tropes & Idioms

Marvel

Marvel Universe - Television Tropes & Idioms

Tak, zwane "Ery komiksów" mówiące o stylistyce

The Ages of Superhero Comics - Television Tropes & Idioms

Przepraszam jeżeli przedobrzyłem i dziękuję za inspiracje dla nowego posta na moim blogu brilchan - przemyślenia | blog który pewnie niedługo umrze śmiercią naturalną :P
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 10-07-2013 o 11:10.
Brilchan jest offline  
Stary 10-07-2013, 11:13   #10
 
Komiko's Avatar
 
Cytat:
To właśnie DC jest bardziej cukierkowe mamy tam przepakowanych superbohaterów którzy są idealni, jedyny świat w którym ONZ jest działającą instytucją a nie łupią wydmuszką której realne wpływy zmarły razem z żelazną kurtyną :P
Akurat w Marvelu ONZ za sprawą zwierzchnictwa nad Nickiem Fury i organizacją SHIELD, też ma sporo do powiedzenia. Ale nie offtopujmy.

Gdybyśmy grali jakąś grupką mutantów, wolelibyście być powiązani z instytutem Charlesa Xaviera dla uzdolnionych mutantów czy nie? I czy wolelibyśmy grać młodzieżą, czy postaciami powyżej trzydziestki, czy może wiek postaci nie ma znaczenia i robimy tu miks?
 
Komiko jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:22.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168