Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Która sesja najbardziej Ci pasuje
The Dark Side of the Moon 3 12.00%
Piekło Hordy 5 20.00%
Dark Wood 8 32.00%
Solo w klimacie Noir 6 24.00%
The High School of the Dead 8 32.00%
Necessary Evil: Na ratunek ludzkości 7 28.00%
Weird War II: Operacja Wilk 2 8.00%
Naruto: Oddział Shikune 9 36.00%
Inna - podać opis w poście... 2 8.00%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-08-2013, 08:22   #1
 
JPCannon's Avatar
 
Nowa Sesja vol.2

Witam ponownie. Ostatnio uruchomiłem rekrutację do sesji która w poprzedniej sondzie miała największą popularność. Niestety zgłoszeń było bardzo mało więc zmuszony byłem zrezygnować z owej sesji. Nie jestem pewien, czy powodem było zbyt późne zrobienie sesji w stosunku do czasu zrobienia sondy, czy też po prostu gracze spodziewali się czegoś innego po owej sesji. W rekrutacji pisałem, że jeśli HSotD nie wypali, to zrobię rekrutkę do kolejnej sesji z rankingu. Ilość zgłoszeń do rekrutacji była jednak tak niewielka, że uznałem iż może aktualnie sonda potoczyła by się zupełnie inaczej. By nie robić teraz x rekrutek bez chętnych graczy, zamieszczam czystą sondę na nowo, tym razem z opcją wielu wyborów i jasnym dostępem do listy głosujących, tak bym wiedział kogo zapraszać do rekrutacji. Tym razem obiecuję, że rekrutka pojawi się chwilę po tym jak sonda się zakończy czyli za jakiś tydzień. Zapraszam wszystkich do głosowania Z ciekawości pozostawiłem HSotD w sondzie by zobaczyć jak bardzo spadło zainteresowanie tą sesją od poprzedniego głosowania.

[media]http://3.bp.blogspot.com/-iW79bL60vbY/T4tCCxlBmRI/AAAAAAAABEw/VnC71FKKVf8/s1600/Moon_Movie_by_snayps.jpg[/media]

1. The Dark Side of the Moon - Jest rok 2087. Ludzie zbudowali pierwszą bazę na księżycu, która funkcjonuje od dłuższego czasu. Dotąd skupiała się na badaniu jasnej strony księżyca, zbierając próbki z okolic. Wyprawy sprawdzały możliwości życia w kosmosie, zachowanie roślin i wykonywały różne temu podobne badania. technologia naprawdę się rozwinęła i na stacji znajdują się takie elementy jak sztuczna grawitacja, komory leczące, czy najnowsza aparatura badawcza. Gracze wcielają się w załogę kolejnej zmiany. Będą mieli spędzić rok na księżycu badając tym razem ciemną stronę księżyca. Dla nauki to kolejne niezwykłe wydarzenie. Znów odkrywaliśmy coś co dotąd było dla nas niezbadane. Niestety jak to czasami bywa, niepoznane tereny nie zawsze są przyjazne...nie zawsze wyludnione, a nie raz to co żyje w swoim mrocznym świecie, nie lubi gdy ktoś wkracza na nie swoje terytorium. Gracze będą grali tylko naukowcami. Na stacji jedyne co można uznać za broń to nowoczesne paralizatory. sesja w klimacie horroru, Z zasadami paskudnych obrażeń i umiejętności odwagi. Czyli jedno spotkanie z czymś co dla człowieka jest przerażające i można szybko pożegnać się z życiem lub rozumem Gra z użyciem podstawki Savage Worlds.

[media]http://wydawnictwogramel.pl/wp-content/uploads/2011/12/8.jpg[/media]

2. Piekło Hordy - Gracze znajdują się na Cor, planecie opanowanej przez hordę. Potwory przypominają tyranidów z Wahammera 40k. Uczestnicy są członkami jednego z elitarnych oddziałów, walczących na pierwszej linii frontu. Sesja nastawiona mocno na dużą ilość starć. Zaczyna się od razu na poziomie weteranów. Gra z użyciem settingu SW Nemezis. Gracze są wyjadaczami których mało co ruszy, więc w sesji nie dokładam opcjonalnych zasad, chyba, że zwiększających obrażenia zadawane przez graczy, ale przy walkach z setkami robali to bywa niezbędne. W skład oddziału mogą wchodzić wszelkiej maści osobnicy, od psioników, przez hardych wojskowych, po członków innych ras, ze specyficznymi dla siebie bonusami.

[media]http://image.ceneo.pl/data/products/12279491/i-denix-odznaka-straznika-teksasu.jpg[/media]

3. Dark Wood - Strażnicy teksasu. Grupa wyjątkowych i niepowtarzalnych desperado. Nie jeden wytwór upiorytu poczuł na sobie serię ołowiu wystrzelonych z ich rewolwerów. Tym razem otrzymali depeszę z miasteczka Dark Wood. Wiadomość jest bardzo niejasna, jednak najważniejszy jest fakt, że znajduje się w niej prośba o pomoc. Texas Rangers przyjmą swoją kolejną misję. Tym razem może się ona jednak okazać dużo cięższa niż to z czym mieli do czynienia wcześniej. Sesja z użyciem settingu SW Deadlands. Strażnicy to nie byle kto więc odpuszczam zasadę umiejętność odwagi i testy strachu będą testem ducha. Jednak nawet tacy twardziele wykrwawią się jak prosiaki jeśli dorwie ich jakieś draństwo, więc tutaj będę używał zasady paskudnych obrażeń. Cóż Dziwny Zachód to dosyć zabójcze miejsce

[media]http://2.bp.blogspot.com/-ZiMbOgviliA/T0wWvIfQw7I/AAAAAAAAE1M/35WfCd1u8zE/s1600/Film+Noir+3.jpg[/media]

4. Solo w klimacie Noir - Nazwa zapewne się jeszcze zmieni. Myślę nad sesją w klimatach Noir z użyciem settingu Sensacja i Przygoda. Chcę by była to sesja dla jednego Gracza, który byłby detektywem. Przygoda będzie idealna dla ludzi znających się na kryminałach. Znajdzie się w nim sporo zagadek i tajemnic. Postaram się by nic nie było do końca takie na jakie wygląda a główny bohater, wciąż będzie głowił się nad kolejną łamigłówką.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=CMa-XSoWAUk[/media]

5. High School of the Dead - Sesja na podstawie serialu anime. Bohaterowie serialu są uczniami o ponadprzeciętnych zdolnościach. Każde z nich umie walczyć i radzić sobie w trudniejszych sytuacjach. Gracze byli by uczniami trochę innej szkoły. Szkoły dla wyjątkowo uzdolnionych. Nie chodzi tu tylko o mądralów czy przyszłych olimpijczyków, ale o uczniów którzy wykraczają poza ludzką skalę pojmowania. Uczniowie posiadają nadludzkie umiejętności, niewielkie moce, czy niezbyt potężne zdolności paranormalne. Oczywiście sceneria jest ta sama. Japonię jak i cały świat opanowała plaga zombie. Wy jednak nie będziecie chowającymi się z płaczem pod schodami dzieciakami. Wy będziecie tymi którzy krzykną fuck this all i polęcą w tłum zombie wyżynając ich w pień. Postaram się tak dopasować wrogów by pod ciosami graczy padały całe tłumy truposzy Oczywiście nie jest to nadal rajska kraina, a wy mimo swoich zdolności, nie musieliście dotąd oglądać zjadających się dzieci na żywo, więc będę tutaj stosował zasadę odwagi. Niestety czasem zdąży się, że w momencie kiedy będzie trzeba walczyć któraś z postaci zostanie zmuszone do zrzygania się gdzieś na boku, przez okrucieństwo nowego świata. W zależności od ilości żeńskich graczy postaram się dodawać też elementy ecchi, czyli lekkiej erotyki, jednak ma to być bardziej parodyjne, także wszelkim 12 latkom liczącym na soczyste opisy jak z hentaia dziękuje Liczę tutaj na dojrzałych graczy którzy potrafili by się bawić i żartować z golizny, a do tego potrafili by stworzyć nietuzinkowe postaci. Gra odbywać się będzie z użyciem autorskiego, darmowego settingu Supernaturalis.

http://www.godwars2.org/SavageWorlds/Supernaturalis.pdf

Setting ten zawiera między innymi listę mocy z których mogą korzystać gracze. Na starcie każdy gracz będzie posiadał jedną zdolność. Nie liczcie jednak na serie magicznych pocisków, rzucanie w zombie budynkami itp. Setting ten jest zrobiony tak, by do większych mocy dochodziło się powoli, a mi zależy by gracze umieli użyć niewielkich mocy tak by stały się niezwykle przydatne.

[media]http://2.bp.blogspot.com/_tXIhwKxOXb8/TTrUOnQvDKI/AAAAAAAAALA/AkhxJEMLIjU/s1600/Necessary%2BEvil%2BExplorer%2527s%2BEdition%2B%252 8Savage%2BWorlds%2529.png[/media]

6. Necessary Evil: Na ratunek ludzkości - Ziemia. Piękna sielska kraina, na której zło związane jest wieczną walką z dobrem, niczym Jing i Jang równoważąc się wzajemnie. Pewnego dnia jednak, owa równowaga została zachwiana. Naszą wieczną planetę najechała kosmiczna rasa nazwana przez ludzi "Fins". Nie było ostrzeżeń, nie było negocjacji. Tylko jedna wielka anihilacja. Bohaterowie dzielnie bronili Ziemi, jednak w końcu i oni padli. Jedynymi zdolnymi powstrzymać obcych, którzy pozostali przy życiu, byli Ci dla których życie bliźnich dotąd nie było zbyt istotne. Mowa rzecz jasna o wszelkiej maści super złoczyńcach. Gracze wcielą się w rolę supervillynów próbujących odeprzeć obcych z naszej planety. Sesja była by raczej dłuższą kampanią, skłądającą się z wielu pomniejszych misji. Wiadomo jak to wygląda walka z okupantem, małymi kroczkami aż do pełnego wyzwolenia. Sądzę, że było by to dodatkowo korzystne, z racji, że liczył bym, że gracze faktycznie odgrywali by łotrów, a nie zebrali się radośnie w drużynę i chcieli klepać kosmitów od tak. Czyli wszelkie zgrzyty w na siłe zebranej drużynie, walka o dowództwo, nie przejmowanie się niewinnymi ofiarami, działanie pochopnie i emocjonalnie, czyli jak na rasowego villyna przystało

[media]http://www.peginc.com/wp-content/uploads/2012/04/ejpg1-e1334097194342.jpg[/media]

7. Weird War II: Operacja Wilk - Jest rok 1943. Alianci powoli zyskują przewagę nad III Rzeszą. Niestety, nie na długo. Gdy ludzie byli już pewni, że wojna dobiega końca, tajne organizacje Hitlera wypuściły do walki swoje najdziwniejsze twory. Wilkołaki, zombie, wampiry i inne eksperymenty rozpierzchły się po polach bitew mordując, dzielnych alianckich żołnierzy. Trzeba szybko coś z tym zrobić, inaczej losy wojny będą przesądzone, jednak nie tak jak chciała by tego historia. Gracze wcielą się w rolę oddziału spadochroniarzy, zrzuconego głęboko za linie wroga. Ich celem będzie odnalezienie miejsc gdzie tworzone są potwory wszelakiej maści i zniszczenie ich. Plan jest prosty, jednak wykonanie go będzie nie lada wyzwaniem dla wojskowych. Daleko od wszelkiej pomocy, w niewielkim oddziale, zdani tylko na siebie, na swój spryt i taktykę, gdy w okół tysiące wrogich wojsk i co gorsza stworzeń o których słyszeli tylko w opowieściach. Nie będe używał zasady paskudnych obrażeń bo nie chce by cała drużyna wykitowała w pierwszym starciu jednak oddzielny skill odwagi i częste testy będą obowiązywać. Gracze zaczynali by jako doświadczeni, bo byle rekrutów nie puszcza się w taką misję, jednak nawet twardzi weterani nie są przygotowani na atak chodzących zwłok...

[media]http://fc04.deviantart.net/fs44/f/2009/057/0/6/Naruto_banner_by_countadyn.jpg[/media]

8. Naruto: Oddział Shikune - Sesja nie jest twardo oparta na serialu, jednak można będzie w niej natrafić na część bohaterów z serii. W Japonii źle się dzieje, pojawiło się w niej nowe zagrożenie. Mówi się o nich jako grupie Dark Moon - Kurai Tsuki. Głosy o nich pojawiły się w środkowej Japonii miesiąc temu. Znajdowano tylko kolejne ofiary z symbolem księżyca wyrytym na ciele. Zabójcy zabijali bez konkretnego schematu, ofiarami byli tak biedni jak i bogaci. Dzieci, starcy i dorośli. Na początku aż tak się tym nie przejmowano, do puki jednymi z pokonanych nie stali się Jonini. W dodatku nie z konkretnej wioski, lecz z każdej istniejącej na Japońskich ziemiach. Na Dark Moon wydano wyrok, a ich eliminacji chciała każda z wiosek. W tym celu założono grupę Shikune. Znajdują się w niej członkowie każdej z wiosek. do tego oddziału wybrano nie byle kogo, lecz elitarnych ninja, każdy z nich miał pokazać tym wyższość swojego pochodzenia nad innymi. Czy zwykle wrodzy sobie ninja dadzą radę współpracować dla wyższego celu? Czy uda im się powstrzymać nieznane ugrupowanie, a może zanim odkryją co kryję się za tym wszystkim, pozabijają się nawzajem? Jedno było pewne, jeśli Shikune zawiodą, każda z wiosek mogła zniknąć z map na zawsze... Tak jestem fanem serialu Jednak chodzi mi o samą sesję w owych realiach, a nie o sztywne trzymanie się anime. Także jeśli ktoś nie widział, a chciałby zagrać ninją o wyjątkowym stylu i mocach, to nic straconego Sesja z użyciem wyżej opisanego settingu Supernaturalis, jednak w tym wypadku gracze będą mieli do dyspozycji o wiele więcej zdolności na start

 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline  
Stary 22-08-2013, 09:44   #2
 
Vilir's Avatar
 
I znów prowadzi HSotD
No ale jeśli jeszcze raz ruszy do niej rekrutka, to zapewniam cię, że teraz się zgłoszę. We wcześniejszej rekrutacji nie zrobiłem tego głównie z braku czasu na napisanie karty i max.4 graczy, a właśnie tylu chętnych miałeś.
 
Vilir jest offline  
Stary 22-08-2013, 09:49   #3
 
JPCannon's Avatar
 
Miałem wielu chętnych, ale niestety mało zgłoszeń Poza tym niestety ale wydaje mi się, że bez żeńskich graczy ciężko będzie się wszystkim bawić równie dobrze w sesji tego rodzaju. Co najzabawniejsze płeć piękna narzekała głównie na zombi a nie na klimat ecchi co zupełnie mnie rozbroiło ehhh może HSotD z wampirami? Raczej gracze nie mieli by szans... chociaż setting do SAvega gdzie ziemią władają wampiry też już istnieje
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline  
Stary 22-08-2013, 12:39   #4
 
Brilchan's Avatar
 
Ja jestem chętny do HSOT bo udało się stworzyć naprawdę fajną postać którą chciałbym zagrać bardzo ale to bardzo

A przy dodatkowo , podobają mi się koncepty na sesji w systemie konieczne zło i Naruto

EDIT: Nie wiedziałem że można zagłosować na kilka jednocześnie więc zagłosowałem na jedno a teraz nie wumiem wrócić z powrotem do ankiety :P
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 22-08-2013 o 13:18.
Brilchan jest offline  
Stary 22-08-2013, 14:15   #5
 
Stalowy's Avatar
 
Mroczna Strona Księżyca
Swego czasu czytałem trochę s-f o mocnych naukowych podstawach i bardzo mi się ten klimat podobał. Pomysł mi się bardzo podoba i z chęcią bym zagrał.

Dark Wood
Lubię westerny. Po prostu :P

HSoD
Zgłosiłem się to nadal jestem za. Najbardziej mi tak naprawdę zależy na industrial survival gdzie dobrym główkowaniem można więcej osiągnąć niż gnatem. A że zombie nie odpowiadają? Przeróbmy na mutasów czy inne cosie.
I tak wszystko jest na hita, jak to zwykł mawiać Legolas w Idziemy Expić.
 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 22-08-2013 o 14:45.
Stalowy jest offline  
Stary 22-08-2013, 18:59   #6
 
JPCannon's Avatar
 
Brilchan niestety nie da się cofać w wyborze do ankiety. Sam się nie raz na to naciąłem Nawet nie można zmieniać opcji na wielokrotny wybór gdy już się stworzyło pojedynczego. Jeśli chciałeś zagłosować na coś jeszcze napisz to wytłuszczonym drukiem tutaj w poście a ja za jakiś tydzień wszystko podsumuje

PS. Jak widzę wyniki ankiety to czuje, że jakbym zrobił normalnie bez niej Dark Site of the Moon to też te x osób które zgłosiło chęć w poprzedniej sondzie teraz gdzieś zniknęło ale poczekamy zobaczymy, może jeszcze nie widzieli sondy

PS2. Obrazek do NAruto Shikune składałem specjalnie pod sesje więc miło mi, że się podoba.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline  
Stary 22-08-2013, 19:05   #7
 
Brilchan's Avatar
 
Aha ok więc oprócz HSoTD na którą zagłosowałem i do której masz już postać byłbym zainteresowany:

-Sesją Naruto: Oddział Shikune

- Necessary Evil: Na ratunek ludzkości

Najbardziej mi zależy na tej pierwszej ale do dwóch pozostałych też mam pomysły na postaci
 
Brilchan jest offline  
Stary 22-08-2013, 20:04   #8
 
JPCannon's Avatar
 
Ciekawe czy w Necessary też pojawił by się Black Spider czy też coś odmiennego Chyba na początku sesji zabrakło by Ci punktów na taką postać, ale to jeszcze kwestia ustalenia przeze mnie od jakiego poziomu zaczniemy O ile oczywiście NE wygra głosowanie. Jak na razie Dark Wood ma największą i najbardziej różnorodną grupę chętnych.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline  
Stary 22-08-2013, 20:13   #9
 
Brilchan's Avatar
 
Cytat:
Ciekawe czy w Necessary też pojawił by się Black Spider czy też coś odmiennego
Black jest z innej bajki, do NE zrobiłbym kreolskiego czarownika VooDoo który oddał życie mrocznym Lao w zamian za moc a teraz musi składać ofiary żeby nasączyć swój magiczny kryształ Gris-Gris który utrzymuje go przy życiu

Generalnie postać słaba fizycznie skupiona na rytuałach przywołujących i kontrolujących miniony w typie duchów i zombie

Oczywiście żeby takiego miniona mieć trzeba najpierw znaleźć ofiarę poprawnie przeprowadzić rytuał a potem jeszcze trzeba uważać żeby taki poplecznik nie wygrał z nami testu siły woli i nie zabił w zemście :P

Cytat:
Chyba na początku sesji zabrakło by Ci punktów na taką postać
Black może wydawać się przyepakowany ale pamiętaj że to postać która przeżyła już jedną kampanie i ma za sobą + dziesiątków lat przeprawy w post apokaliptycznym świecie.

Po za tym z odpowiednim przygotowaniem można mu zrobić sporą krzywdę za pomocą magii i ultradźwięków
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 22-08-2013 o 20:25.
Brilchan jest offline  
Stary 22-08-2013, 20:34   #10
 
Stalowy's Avatar
 
Ja pierniczę. Oglądanie tej sondy to prawie jak oglądanie wyścigów

Tym bardziej emocjonujące że od tego co wygra zależy czy będę musiał robić nową postać :P
 
Stalowy jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168