Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Którą ścieżkę kariery wybierzesz w rekrutacji?
Wiarus 0 0%
Klecha 0 0%
Agent 2 16.67%
Jegier 1 8.33%
Kawaler 1 8.33%
Maniak (zagłosuj aby dodać ścieżkę biczownika) 0 0%
Żadna. Nie wezmę udziału. 8 66.67%
Głosujących: 12. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-12-2014, 09:27   #1
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 5178 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
[Warhammer] Inkwizycja/sonda nr2

Po informacjach jakie dostałem od graczy w pierwszej sondzie wychodzę z drugą, by sprawdzić czy proponowane przeze mnie zmiany spodobają się ewentualnym graczom a mianowicie dodanie ścieżki Kawalera oraz dwóch innych czyli Jegiera i Wiarusa.


Teraz powtórzę część rzeczy jaka pojawiła się w poprzednim poście dla tych, którzy go nie widzieli.


Inkwizycja jak sama nazwa sugeruje skupiać się będzie na Łowcach Czarownic w służbie Kościoła Sigmara oraz ich misji w Erze Trzech Cesarzy. Dokładnej pod koniec tego okresu.

Założenia fabularne.
Niewiele mogę zdradzić gdyż, ponieważ, albowiem jeszcze nie skończyłem pisać ale gra będzie się zaczynać od dość dramatycznego wydarzenia w Altdorfie w roku 2200KI i trochę.
Bohaterowie graczy będą musieli zażegnać kryzys jaki powstał w Imperium po stracie najwyższego lidera, odkryć sekret tajemniczej grupy stojącej za morderstwem, a do tego uporać się nie tylko z wewnętrznym wrogiem ale też i niebezpieczeństwami z zewnątrz. Czy wspomniałem też i niepokojach w Sylvanii? O tak, umarlaki też się trafią. Gracze będą mieli okazje podróżować po całym Imperium by wprowadzać porządek i prawo Inkwizycji, choć mogę pominąć kilka mniej ciekawych prowincji (na razie w scenariuszu przewijają się 10 prowincji a dopiero zacząłem pisać questy.

Ciekawostka
By poradzić sobie z tak potężnym chaosem Bohaterowie Graczy nie będą skazani na samych siebie. Wspomagać ich będzie aż 12 Bohaterów Niezależnych na 5 poziomie postaci (pięć pełnych profesji!) z trzech grup klasowych:magów, wojowników i łotrzyków. Każdy z bohaterów posiada nie tylko unikatowy zestaw umiejętności pozwalający stworzyć naprawdę wszechstronny oddział, ale również do każdego przypisana jest Misja Osobista pozwalająca na odblokowanie dodatkowych zadań i przygód.

Cel Gry
Celem jest oczywiście uratowanie Imperium przed wielkim złem, wyniesie postaci graczy do rangi kapitów lub mistrzów zakonnych oraz wybór kolejnego cesarza.

Bohaterowie Graczy
Scenariusz przewiduje od jednego do pięciu graczy w bardzo długiej i zaplanowanej co do kroku kampanii mogącej potrwać nawet rok, może dwa. Z tego powodu zależeć mi będzie na graczach mogących naprawdę poświecić część swojego prywatnego życia dla tej przygody. Szukam więc rzetelnych graczy.

O samych postaciach słów kilka również się należy. Wspomniałem, że BG są postaciami na pełnej 6 profesji i są oni już gotowymi postaciami z wybranymi umiejętnościami i wylosowanymi statystykami oraz historią postaci. Gracze będą więc mieli za zadanie wcielić się w postacie, których nie stworzyli oraz nie mieli wpływu na ich historię. Oznaczać to będzie dodatkowe PD za dobre odegranie swojej roli.

BG dzielą się na 6 Ścieżek Inkwizytora, stąd też scenariusz przewiduje od 1 do 6 graczy. Każda ze ścieżek jest inna choć są pewne podobieństwa spowodowane klasami.

Ścieżki Kariery dla BG to:


Wiarus

ex-Ochotnik;ex-Najemnik;ex-Ochroniarz;ex-Łowca Nagród;ex-Egzekutor
->Łowca CzarownicKlecha

ex-Akolita;ex-Zakonnik;ex-Kapłan;ex-Wybraniec Boży;ex-Egzorcysta
->Łowca CzarownicaAgent

ex-Śmieciarz;ex-Ciura Obozowa;ex-Szarlatan;ex-Szpieg;ex-Zakapturzony Brat
->Łowca CzarowniJegier

ex-Żołnierz,ex-Przepatrywacz,ex-Strażnik Dróg,ex-Zwiadowca;ex-Łowca Wampirów
->Łowca CzarownicKawaler

ex-Sługa,ex-Paź,ex-Giermek,ex-Rycerz;ex-Rycerz Panter
->Łowca CzarownicManiak

ex-Chłop,ex-Fanatyk,ex-Cierpiętnik,ex-Biczownik;ex-Bicz Boży
->Łowca Czarownic

Każda ze ścieżek, każda z profesji to osobny bohater z osobną historią stworzoną przez MG, NIE można jej zmienić. NIE można wybrać innych profesji na ścieżce. NIE można grać nie-Sigmarytą. (Oznacza to zakony rycerskie/religijne innych bogów)

MOŻNA będzie wybrać płeć bohatera i imię, które będzie trzeba podać wraz ze zgłoszeniem w trakcie rekrutacji*.

*Zasady rekrutacji mogę się zmienić.

Pytanie
Teraz gdy już wiecie mniej więcej czym będzie gra pora na pytanie. Pytanie jest następujące. Kto, ilu i jaką klasą chciałby zagrać w tą sesje? Przypominam, że jest to plan długoterminowy więc tylko poważni gracze proszę.


EDIT: Z chęcią zobaczę ścieżki rozwinięć proponowane przez graczy.
 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 19-12-2014 o 20:04.
Baird jest offline  
Stary 19-12-2014, 10:09   #2
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 5477 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Cytat:
Misja Osobista pozwalająca na odblokowanie dodatkowych zadań i przygód
Cytat:
O samych postaciach słów kilka również się należy. Wspomniałem, że BG są postaciami na pełnej 6 profesji i są oni już gotowymi postaciami z wybranymi umiejętnościami i wylosowanymi statystykami oraz historią postaci. Gracze będą więc mieli za zadanie wcielić się w postacie, których nie stworzyli oraz nie mieli wpływu na ich historię. Oznaczać to będzie dodatkowe PD za dobre odegranie swojej roli.
Cytat:
PD będe dawał hojnie, naprawdę hojnie gdyż na 5 poziomie przeciwnicy będą majestatyczni (lista mini bossów uwzględnia większego demona, nekromantów (wampir i licz, 2 różne na innych poziomach), lorda (lub coś w podobie) chaosu, oraz standardowe, hordy zwierzo i szczuro ludzi z fajniejszymi okazami (szczuroogry, gorebull'e), ogry zwykłe i zmutowane, i ogólnie epickie starcia. Jak nie przeciwnicy duzi to liczni, albo i liczni wspierani przez dużych a nawet liczni duzi. Cholera, jak mnie poprosicie to dam wam nawet smoka, zwłaszcza, że jeden BN wspomagający już ma jakiegoś na kącie (ex-zabójca smoków) .
(pogrubienia własne)

Cytat:
Każda ze ścieżek, każda z profesji to osobny bohater z osobną historią stworzoną przez MG, NIE można jej zmienić. NIE można wybrać innych profesji na ścieżce. NIE można grać nie-Sigmarytą. (Oznacza to zakony rycerskie/religijne innych bogów)

MOŻNA będzie wybrać płeć bohatera i imię, które będzie trzeba podać wraz ze zgłoszeniem w trakcie rekrutacji*.
Oczywiście nie chcę krytykować, bo każdy gra po swojemu, ale... Nie za dużo gier komputerowych? Gdyby nie Warhammer w tytule sondy, to mógłbym pomylić tę rekrutację z rekrutacją do oficjalnych przygód w świecie Dragonlance'a, if u know what I mean (niemal całkowity railroading z pregenami, taki Władca Pierścieni do rozegrania w D&D). Z perspektywy potencjalnego gracza, jeśli jedynym wyborem jest płeć i imię bohatera, to po co grać? Nie lepiej, jak MG napisze książkę lub opowieść w domowym zaciszu?

E. do poniższego Uwaga o grach komputerowych dotyczyła użytego języka. A TSR sprzedawało tego typu scenariusze już w latach osiemdziesiątych. (stąd nadmieniony Dragonlance)
 
__________________
Waterdeep: Dragon Heist - deadline: 48h - czekam: na Aiko, Amon, Asmodian, Fiath, Hungmung, Icarius

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 19-12-2014 o 15:35.
Clutterbane jest offline  
Stary 19-12-2014, 10:52   #3
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 2801 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
To ja mimo wcześniejszego zainteresowania muszę podziękować. Gra postacią, którą MG już ułożył mi i to jeszcze jego historią, nie będzie dawać mi ani przyjemności ani satysfakcji.
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline  
Stary 19-12-2014, 15:19   #4
 
K.D.'s Avatar
 
Reputacja: 370 K.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetnyK.D. jest po prostu świetny
Jojczenie. Masa scenariuszy erpegowych podaje pregenerowane postaci, czesto takie w ktorych NIE mozna zmienic plci czy imienia. Ludziom nie musi sie to podobac , ale bez pierdu-pierdu ze to jakas pochodna vidya gejms. Prac quentinowych nigdy nie widzieliscie?
 
__________________
"Uproczywe[sic] niestosowanie się do zaleceń Obsługi"
K.D. jest offline  
Stary 19-12-2014, 16:03   #5
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 5150 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Podzieliłem się na PW moimi obiekcjami z Bairdem.
Nadal są takie same, a nawet pogłębiły się.
Jak nie mam zastrzeżeń do samych nazw Wiarus, Klecha, Agent, Jegier, Kawaler, Maniak, to mam zastrzeżenia, iż są to sztywne postaci bez możliwości tworzenia ścieżki rozwoju przez gracza.
Pułapki jakie z tego faktu wynikają przedstawiłem ci Barid na PW. Zamiast im zapobiec pogłębiłeś je.

Przy tak postawionej rekrutacji rezygnuję.

PS. Równocześnie podkreślam, iż jestem nadal zainteresowany grą gdy ramach postaci Wiarus, Klecha, Agent, Jegier, Kawaler, Maniak, gdy gracze będą je będą tworzyli sami od podstaw z własnymi ścieżkami rozwoju.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974 Zło kroczy ulicami. Coś się psuje. *** Warsztaty - Życie.
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975

Ostatnio edytowane przez Cedryk : 19-12-2014 o 16:10.
Cedryk jest offline  
Stary 19-12-2014, 18:37   #6
 
wysłannik's Avatar
 
Reputacja: 147 wysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znanywysłannik wkrótce będzie znany
Trochę szkoda, bo gra Inkwizytorem może być naprawdę fajna, ale tutaj widzę tak by nie było.
 
__________________
Inkwizycja tylko wykonuje obowiązki, jakie na nią nałożono. Strach przed nią jest zbyteczny; nienawiść do niej, to herezja." - Gabriel Angelos, Kapitan 3 Kompani Krwawych Kruków.
wysłannik jest offline  
Stary 19-12-2014, 18:55   #7
 
Saverock's Avatar
 
Reputacja: 144 Saverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znanySaverock wkrótce będzie znany
Cóż gdyby nie to, że 3 sesje mi wystarczą, bo chciałbym zająć się jeszcze czymś innym, to chyba byłbym zainteresowany. W Warhammera grałem raz tak naprawdę, więc tworzenie wiarygodnej historii i postaci zapewne stworzyłoby pewne problemy, ale jak byłby już historia to jeden problem z głowy. Jakby MG pomagał przy ewentualnej mechanice, to już w ogóle nie byłoby problemów. No, ale niestety angażowanie się w kolejną sesję raczej nie wchodzi w rachubę w tej chwili.
 
__________________
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Saverock jest offline  
Stary 19-12-2014, 19:43   #8
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 5178 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
(pogrubienia własne)
Co z tymi pogrubieniami?

Gracze będą mieli możliwość wybrać czy chcą robić dodatkowe zadania czy nie. To czy je wybiorę będzie rzutować na dalszą część scenariusza.

Tak. PD za dobre odegranie, bo odegrać coś nie znając postaci jest tym za co się dostaje w Warhammere PD, to oraz zabijanie potworów. :P

Lista mini bossów. No więc co z nią? Jakiś problem w tym, że MG planuje zawczasu starcia i łupy czy co bo nie rozumiem? Jeśli jakaś krytyka (miło przyjmę), to taka z jakimś sensem, kontekstem a najlepiej pełnym zdaniem .

Cytat:
Napisał Clutterbane Zobacz post
Oczywiście nie chcę krytykować, bo każdy gra po swojemu, ale... Nie za dużo gier komputerowych? Gdyby nie Warhammer w tytule sondy, to mógłbym pomylić tę rekrutację z rekrutacją do oficjalnych przygód w świecie Dragonlance'a, if u know what I mean (niemal całkowity railroading z pregenami, taki Władca Pierścieni do rozegrania w D&D). Z perspektywy potencjalnego gracza, jeśli jedynym wyborem jest płeć i imię bohatera, to po co grać? Nie lepiej, jak MG napisze książkę lub opowieść w domowym zaciszu?
Niektórzy powiedzą ze "railroading" inni uznają, że z góry zaplanowana kampania mająca określone cele i bohaterów. Zwłaszcza że poruszamy się w sferze historycznej młotka z Erą Trzech Cesarzy w tle. Przyznaje będzie narzucony typ gry. Ale dla tego, że jako MG tak postanowiłem. A jak to mówię. Prawo MG prawem świętym. Jest to tylko sonda by zbadać grunt, i rekrutacja może wyglądać inaczej. Wątpię aby tak było, ale może. Wybór płci i imienia jest niewielkim ukłonem w stronę graczy z mojej strony.

Czy dragonlancing? Może, choć osobiście sugerowałem się Warhammerem i jego:
- Przez ostępy Drakwaldu
- Popioły Middenheim
- Wieże Altdorfu
- Kuźnie Nuln
Jeśli chodzi o budowę scenariusza.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Stary 19-12-2014, 19:52   #9
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 5150 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
W większości wymienionych przez ciebie przygód nie ma narzuconych z góry ról dla graczy. Dodawane są jedynie przykładowe postacie.
Gra z postaciami narzucanymi i BN powiązanymi z nimi siecią zależności to już całkiem inna para kaloszy.

Zapewne wiele osób czekało na młotka w klimatach inkwizycji, lecz nie przy tak narzuconych i ograniczonych postaciach.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974 Zło kroczy ulicami. Coś się psuje. *** Warsztaty - Życie.
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline  
Stary 19-12-2014, 19:54   #10
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 5178 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Saverock Zobacz post
Cóż gdyby nie to, że 3 sesje mi wystarczą, bo chciałbym zająć się jeszcze czymś innym, to chyba byłbym zainteresowany. W Warhammera grałem raz tak naprawdę, więc tworzenie wiarygodnej historii i postaci zapewne stworzyłoby pewne problemy, ale jak byłby już historia to jeden problem z głowy. Jakby MG pomagał przy ewentualnej mechanice, to już w ogóle nie byłoby problemów. No, ale niestety angażowanie się w kolejną sesję raczej nie wchodzi w rachubę w tej chwili.
Mechanika będzie całkowicie po stronie MG. Od graczy oczekiwać będę jedynie deklaracji co robią w trakcie eksploracji oraz kogo atakują (lub nie) w trakcie walki.

Sama sesja nie będzie miała charakteru opowiadania w 3 osobie jak to się najczęściej na forum odbywa a charakter bardziej stołowy w pierwszej osobie po stronie gracz oraz z moimi odpisamy w drugiej, jak
MG: "widzicie trzy orki z tasakami. Co robicie?" oraz
Gracz: "Kopię jednego w jajca." (dla przykładu)

Znajomość mechaniki nie będzie więc wymagana przez graczy. Może jedynie znajomość tego jakiej kości użyć do danego testu (najprawdopodobniej na kostnicy), podpowiem, prawie zawsze test k100.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166