Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: W co chcesz zagrać?
"Między wódkę a zakąskę" 8 57.14%
"Ciężka noc w gospodzie “Pod Trzema Piórami" 5 35.71%
“Dobry chłopak był i mało pił" 5 35.71%
“Krasnoludzka olimpiada w Zhufbarze” 4 28.57%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 14. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-04-2015, 20:06   #1
Ośmiorniczka
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 9297 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
[WARHAMMER] Głosy niechaj zostaną rzucone!Witajcie w ponurym świecie niebezpiecznych przygód, gdzie na każdym kroku czai się… humor. Czarny, biały, szary, w ciapki… ironia i groteska niech będą z Wami wszystkimi...
Witajcie w sondzie mającej na celu określenie scenariusza, do której stworzę rekrutację, a w konsekwencji również sesję.

Kilka ogólnikowych uwag na wstępie:
  • Mechanika: Grać będziemy na mechanice pierwszej edycji, zgodnie z głównym podręcznikiem, rozszerzonym o zasady z “Potępieńca” i okraszone “Galerią bohaterów”. Z miejsca ostrzegam, że jeśli o mechanikę idzie, purystą nie jestem i nie pochłonąłem ton podręczników opisujących ten aspekt gry. Tedy zasady z innych podręczników, niźli wymienione, używane będą na prośbę graczy i za zgodą MG.
  • Wybór nie ogranicza się do tła fabularnego sesji. Każda z możliwości różni się zasadniczo od pozostałych, specyfiką gry głównie. Tedy zachęcam do wnikliwego zapoznania się z opisem sesji, na którą/które zagłosować zamierzacie.
  • Głosować możecie na dowolną liczbę sesji. Jeśli zdecydować się nie możecie, tedy nie wahajcie się rozdysponować swych głosów na więcej, niż jedną z możliwych opcji.
  • Czas na głosowanie do soboty. Niedużo, ale w weekend zapuścić chcę rekrutację, a w niedzielę mogę nie móc takowej stworzyć i wrzucić. Tedy nie zwlekać z wyborem!
  • Tempo zależeć będzie od sesji. Dwie są full doc, dwie są tradycyjnymi krótkolinijkowcami. W wypadku tych drugich roboczy czas odpisu to 3 dni gracze, dwa dni MG. W wypadku sesji w google dokumentach, mile widziane byłoby codzienne odzwiedzanie doca.
  • Długość postów w wypadku krótkolinijkowej sesji, to, podając za wysokość posta ok. 250 px, “na awatara”, a najlepiej dwukrotność, lub trzykrotność tej długości. Jeśli nie będzie weny, czasu, pierwszy wymiar starczy w zupełności. Sesja w docu będzie “full doc”, a to, co wytworzy się w dokumencie, wrzucał na forum będzie MG, czyli ja, w cyklicznie wrzucanych postach.

A co w menu, pytacie? Oto i dania dnia:

“Między wódkę a zakąskę”, czyli nieco humorystyczny scenariusz, którego styl można ochrzcić “klasycznym”. Mamy tu walkę, tajemnicę, historia zaś rozpoczyna się na z lekka zakurzonym trakcie, gdzieś hen, na zaścianku Imperium. Scenariusz nie jest mego autorstwa, a niektórzy, dryfując po internetach, mogli go kiedyś przyuważyć. Jeśli nie znacie, a zagrać chcecie, nie szukajcie. Jest to przygoda, gdzie nie wszystko jest takie, jakie się wydaje, o nie! Droga doprowadzi bohaterów do Knöpperdorf, wioski położonej w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się krasnoludzka osada. A z czym zmierzą się na szlaku przygody? Zagłosujcie, zagrajcie i sprawdźcie sami!

“Ciężka noc w gospodzie “Pod Trzema Piórami”. Ha! Tym razem przygoda oficjalna. I to jaka! Kto grający w Młotka, pierwszą, czy drugą edycję, nie słyszał o tym scenariuszu, który ukazał się w pierwszoedycyjnym “Potępieńcu” i almanachu przygów do drugiej edycji, o wdzięcznym tytule “Splądrowane Krypty”. Gdy skończy się plądrowanie, bohaterowie wręcz muszą odpocząć, napić się, krótko mówiąc - spędzić miły i spokojny wieczór w gospodzie. A więc zajazd przydrożny “Pod Trzema Piórami” będzie w sam raz. Prócz nich na noc zatrzymają się w gospodzie nieliche indywidua, tacy jak hrabina z obstawą i szampierzem, zmierzająca na sąd, tajemnicza para, nowicjusze Morra z zajętą już trumną, zazdrosny narzeczony, gnomy i niziołki, prawnicy, mordercy, łowcy nagród… ach, to nie będzie spokojny wieczór! A jaki będzie, pytacie? Zagłosujcie, zagrajcie i zobaczcie sami!

“Dobry chłopak był i mało pił”, a mowa tu o niejakim Wernerze Steinmachersohnie, synu kamieniarza z Nuln. Młodzieniec, jak się z początku wydaje, został porwany. Ojciec nie łudząc się zbytnio co do wyników dochodzenia prowadzonego przez straż miejską postanawia sfinansować prywatne śledztwo, aby odnaleźć i odzyskać syna. Tak też w to wszystko zostają wplątani bohaterowie. Prawda jest jednak znacznie bardziej skomplikowana niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Ale zacznijmy od początku... od rekrutacji i sesji. Jeśli lubisz tajemnice, miejskie sesje, zechcesz wstąpić do najekskluzywniejszego burdelu z Imperium, albo po prostu odkryć, co stało się z Wernerem… zagłosuj! I na tą przygodę natknąć się mogliście. Jeśli tak nie było, nie psujcie sobie niespodzianki!

“Krasnoludzka olimpiada w Zhufbarze”, czyli wisienka na torcie… tfu, sondzie. Ach, cóż to za turniej konkurencji wszelakich! Szansa na taką sesję zdarza się raz na milion, nic, tylko głosować. Członkowie drużyny, zapewne krasnoludzkiej, zmierzą się z konkurentami w dziesięciu unikalnych konkurencja takich jak pojedynek na tyczkach, czyli dwóch przeciwników stojących na kilkustopniowych tyczkach, ubranych w pełne zbroje płytowe i okładających się nawzajem korbaczami. Piękne i tradycyjne. Mamy też bieg przez płotki na szczudłach, błotny plusk, skok po flaszkę, próbę kozła i bieg przez korytarze, czyli prawdziwy podziemny maraton, wiodący przez dolne partie twierdzy. Niezbyt bezpieczne. Mechanicznie bieg to dungeon crawl w wydaniu sportowym. Ach, te krasnoludzkie sporty narodowe… sesja składała by się z kolejno dziesięciu dyscyplin. Zmagania sportowe przerywane by były interludiami, scenkami rodzajowymi, czy też sparingami pomiędzy graczami. Ale istota sesji kryłaby się w próbie zwyciężenia w którejś z konkurencji. Laury niech spoczną na skroniach zwycięzców! Głosujcie, moi drodzy, głosujcie! Moduł autorstwa Tomasza "Smartfoxa" Smejlisa, stworzył on też moduł “Sylvania” i nie tylko. Gorąco polecam jego twórczość.

Nie wahajcie i się i rozdzielcie swe głosy! Z chęcią usłyszę też Wasze uwagi i komentarze, a także odpowiem na wszelkie pytania.

E. Zapomniałem powiedzieć, co z dociem, a co na forum! Otóż, "Między wódkę..." i "Dobry chłopak..." są krótkolinijkowe, a "Olimpiada" i Ciężka noc..." są full doc.
 
__________________
A bad necromancer always blames the corpse.

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 22-04-2015 o 21:50. Powód: dodanie przecinka, który to zaginął w akcji ;)
Fyrskar jest offline  
Stary 22-04-2015, 20:27   #2
 
KhalKrakowa's Avatar
 
Reputacja: 18 KhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodzeKhalKrakowa jest na bardzo dobrej drodze
Grałbym, grałbym we wszystko. :3
No, może prócz czwartego. W każdym razie - kupiłeś mnie.
 
KhalKrakowa jest offline  
Stary 22-04-2015, 20:31   #3
Ośmiorniczka
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 9297 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Na owłosiony zadek Grimnira, czyżbyś nie cenił sobie sportowych zmagań?!

Cieszę się, że zagłosowałeś. Teraz czekać ino, aż rozstrzygnie się pytanie: co prowadzić będę ja?

E. Na cycki Valayi, kolejny głos i znów wzgardzono sportem! Ach, lenie wy!
 
__________________
A bad necromancer always blames the corpse.

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 22-04-2015 o 20:36.
Fyrskar jest offline  
Stary 22-04-2015, 20:49   #4
 
Hazard's Avatar
 
Reputacja: 6924 Hazard ma wyłączoną reputację
Byłbym skłonny zagrać w trzy pierwsze, z priorytetem dla tych z docem.
 
Hazard jest offline  
Stary 22-04-2015, 20:58   #5
 
Pan Elf's Avatar
 
Reputacja: 17069 Pan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputacjęPan Elf ma wspaniałą reputację
Zagłosowałem na opcję numer 1. Najbardziej mnie zaintrygowała, szukać po Internecie nie zamierzam, a i podróżować też lubię (dlatego odrzuciłem scenariusz miejski).

Na sporty nie chciałem zagłosować, bo nie dla mnie rola krasnoluda... Chociaż tych cwanych brodaczy lubię i cenię jako towarzyszy.
 
Pan Elf jest offline  
Stary 22-04-2015, 21:38   #6
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 5679 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Wychodzi na to, że kojarzę wszystkie propozycje, więc życzę tylko powodzenia.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Stary 22-04-2015, 21:41   #7
 
Orthan's Avatar
 
Reputacja: 1581 Orthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłośćOrthan ma wspaniałą przyszłość
Grałbym w wszystkie scenariusze, Młotka nigdy nie za wiele - choć przygoda “Ciężka noc w gospodzie “Pod Trzema Piórami” wydaję mi znajoma. Sportowe zmagania krasnoludów jak najbardziej, jeśli jeszcze pojawiło by się do tego kilka gobosów do ubicia i do wyżłopania piwo Bugmana , to ja się piszę na tą krasnaludzką olimpiadę.
 

Ostatnio edytowane przez Orthan : 22-04-2015 o 21:47.
Orthan jest offline  
Stary 22-04-2015, 21:47   #8
Ośmiorniczka
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 9297 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Ha! Nagrodą za zwycięstwo w jednej z konkurencji (bieg na beczce) nagrodą są, m.in., cztery beczki najprzedniejszego Burmana. A w biegu podziemnymi korytarzami spotka się zapewne niejednego goblina w niewłaściwym miejscu i czasie

Cytat:
Napisał Campo Viejo
Wychodzi na to, że kojarzę wszystkie propozycje, więc życzę tylko powodzenia.
Dzięki

E. Uzupełniłem pierwszy post o informacje, co na czym gramy. Kompletnie o tym zapomniałem, psiamać!
 
__________________
A bad necromancer always blames the corpse.

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 22-04-2015 o 21:51.
Fyrskar jest offline  
Stary 23-04-2015, 04:07   #9
Samozwańczy Suweren
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 11671 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
"Między wódkę a zakąskę" jakoś do mnie przemawia... jest tylko jedno "ale" (niestety nie na bazie chmielu), kompletnie nie znam mechaniki czy świata, widzisz w tym problem?
 
__________________
A HERO CANNOT BE DEFEATED
SIMPLY BY MAKING HIM DIE...
Googolplex jest offline  
Stary 23-04-2015, 10:58   #10
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 22024 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Między wódkę i zakąskę i olimpiadę.

Przygody oficjalne są mi znane - więc dla mnie niestety żaden fun.
Intrygi na razie sobie podaruję. Pierwsza opcja obiecuje coś lekkiego i z humorem, ostatnia zresztą też. Pierwsza lepiej się też kojarzy.....
 
Asmodian jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166