Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Czy stawisz się na wezwanie bogów?
Tak! Prawdziwy Nors jest zawsze gotowy. 4 16.00%
Nie! Jestem mięczakiem z południa. 17 68.00%
Może. Los jest zagadką. 4 16.00%
Głosujących: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-10-2015, 02:41   #1
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 5177 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
[Warhammer 2] SAGA CHAOSU - Wichry Północy


Witajcie drodzy forumowicze. Niedawno przyśnij/wymyślił mi się pomysł na ciekawą i epicką przygodą, którą najchętniej poprowadził bym poza forum, jednak z powodu braku graczy w moich okolicach jestem ograniczony do lastinna.

Już na wstępie zapowiadam, że jeśli miałbym prowadzić tę sesję to tylko i wyłącznie przez dok oraz w pierwszej osobie (dość mam tych postów na kilka akapitów w trzeciej osobie. Nie tak się gra w młotka i całkowicie rujnuje to klimat IMO). Teraz jednak o grze swój kilka.


CZAS I MIEJSCE

Rok 2518. Na dalekiej północy zamieszkanej przez norsmańskie plemiona wiatry chaosu zaczęły silniej wiać zwiastując czas zmian. Południowe plemiona Sarlów, Skaelingów oraz Bjornlingów jako pierwsze odpowiadają na zew bogów.

BOHATEROWIE I WYZWANIA

Gracze będą zmuszeni wcielić się w norsemańskich wojowników oraz Jarlów, wodzów władających jedną z przybrzeżnych osad należących do trzech wielkich plemion.
Bjornlingowych
- Kaugang
- Olricstaad-Heorot
Skaelingowych
- Aarvik
- Birka
Sarlowych
- Suderholm
- Stromstaad

Jako Jarlowie BG będą mogli zabrać swoich wojów na wyprawy łupieżce na południe, zawierać sojusze z innymi osadami, walczyć o terytorium z wrogimi jarlami oraz odpierać ataki dzikich plemion z północy. Jednak życie Jarla to nie tylko walka, czasem trzeba rozstrzygać spory między poddanymi i składać ofiary bogom.

Bogowie będą odgrywać ważną rolę w tej przygodzie, zarówno czterej mroczni bogowie jak i inne bóstwa. Panteon północy jest bogaty w pomniejsze bóstwa i demony. O tym jednak we właściwej rekrutacji.

BG, będą musieli stanąć przed wieloma wyzwaniami. Od nich będzie zależeć czy podążą ścieżką jaką wybrali dla nich bogowie.


Do rozpoczęcia tej sagi oprócz graczy będę potrzebował również pomocy drugiego MG. Rekrutacja, nawet jeśli sonda będzie sukcesem, nie odbędzie się dopóki nie znajdę pomocniczego MG.
 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 23-10-2015 o 02:46.
Baird jest offline  
Stary 24-10-2015, 00:23   #2
 
PanDwarf's Avatar
 
Reputacja: 5559 PanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputacjęPanDwarf ma wspaniałą reputację
A co się stało z twoja Inkwizycją tak długo szykowaną?
 

Ostatnio edytowane przez PanDwarf : 24-10-2015 o 00:42.
PanDwarf jest offline  
Stary 24-10-2015, 00:44   #3
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 593 Ulli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemuUlli to imię znane każdemu
To samo co z "Krwią na butach". Baird zapala się do pomysłu jak chłopaczyna z podstawówki, by po poście lub kilku stracić wenę, chęci, pomysły i zaangażowanie. Szkoda bo dobrych sesji w WH 2 ed. nigdy za wiele. Nawet jeśli są to jednostrzałówki.
 
Ulli jest offline  
Stary 24-10-2015, 01:51   #4
Femme Fatale
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 36521 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ulli Zobacz post
To samo co z "Krwią na butach". Baird zapala się do pomysłu jak chłopaczyna z podstawówki, by po poście lub kilku stracić wenę, chęci, pomysły i zaangażowanie. Szkoda bo dobrych sesji w WH 2 ed. nigdy za wiele. Nawet jeśli są to jednostrzałówki.
Proszę tylko bez niemiłych odzywek i bez prowokowania do kłótni.
Bo takie teksty aż proszą się o ripostę i zaraz powstanie tutaj piaskownica

Czy sesja przetrwa czy nie - nie powinno interesować osób niezainteresowanych.
W ostateczności, z sesji Mistrza Gry rozliczą jego gracze.Pozdrawiam.
 
Nami jest offline  
Stary 24-10-2015, 04:12   #5
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 5177 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Choć Ulli ma w tym przypadku rację. Nie jest to jednak brak weny czy pomysłu, a raczej nagły natłok obowiązków (co stało się z inkwizycją).

Z krwią na butach zapał nie tyle mi przeszedł, co formuła utrwalana w PBF spowodowała, że moja własna sesja stała się na dla nie nudna. Chodzi mi tu o trzecią osobę i taki opowiadany tryb sesji. (np. Wilhelm, był dzielny lecz mimo tego trwożył się przed wejściem do lasu, leśnik ostrożnie rozejrzał się za zasadzką nim wszedł na elfie terytorium). I tak dalej, dobrze wiecie o czym mowa. Z stąd zapowiedź, że Wichry, czyli pierwsza część sagi będą, jeśli w ogóle się odbędą prowadzone w stołowym klimacie pierwszej osoby w której gracz jak taki Wilhelm będzie mógł co najwyżej napisać: Pochodzę do lasu i sprawdzam czy nie ma w okolicy jakiejś zasadzki. A nie pisać monologi o wewnętrzych rozterkach bohatera dotyczących za słonej zupy. Moim błędem było, że pozwoliłem na takie granie w Inkwizycji za co przepraszam. I moim błędem było, że kontynuowałem ten bezsens w zakrawionych kamaszach (za co graczy bardzo przepraszam). Wiem, że jako MG zbyt wielu sesji do końca nie doprowadziłem (żadej o ile sobie przypominam) jednak jestem człowiekiem upartym, mało wytrwałym, ale upartym. Ponoć definicją szaleństwa jest powtarzanie tych samych akcji oczekująć innego wyniku, jeśli tak nazwijcie mnie szaleńscem i oblejcie smołą. Co by jednak nie mówić, nauczyłem się trochę na tych porażkach.
1. Nie powierzać ważnych decycji graczą bo zwalą ci cały plan.
2. Nie starać się przypodobać graczą, spełniać swoją wizję, choćby miało się to spotkać z bezaprobatą kilku betonów.
3. Przygotwać ogólny zarys fabuły, bo bez względu na to co zrobisz BG i tak zrobią po swojemu i ci wszystko s....dolą.

Tak jak wspomniałem, sesja nie ruszy zanim nie znajdę kogoś, jakiegoś chętnego cierpiętnika, który pomógłby mi dokończyć fabułę scenariusza oraz w trudnych momentach wsparł by i ta przygoda nie zakończyła sie w dziale "Niedokończone sesje Baird'a".

Jest to sonda mimo wszystko, mająca na celu zbadać chcęci forumowiczów na dany temat. Jeśli nieudało by mi się znaleźć chętnych tylko dlatego, że moja skromna osoba jest w oczach graczy niedość wiarygodna to nie miałbym problemu by oddać scenariusz innemu MG do poprowadzenia. Nie jestem głupi i wiem, że wielu chętnych nie znajdę, jednak jest to pomysł na tyle ciekawy, że chciałbym go zobaczyć jeśli nie jako MG to chociaż jako widz.
 
__________________
Man-o'-War Część I
Baird jest offline  
Stary 24-10-2015, 09:51   #6
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 5250 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Mięczaki z południa!
 
__________________
Waterdeep: Dragon Heist - deadline: 48h - czekam: na Aiko, Amon, Asmodian, Fiath, Hungmung, Icarius
Clutterbane jest offline  
Stary 24-10-2015, 12:01   #7
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2417 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
Już na wstępie zapowiadam, że jeśli miałbym prowadzić tę sesję to tylko i wyłącznie przez dok oraz w pierwszej osobie (dość mam tych postów na kilka akapitów w trzeciej osobie. Nie tak się gra w młotka i całkowicie rujnuje to klimat IMO). Teraz jednak o grze swój kilka.
Po co ci dok? Można grać w pierwszej osobie bez długich wiadomości o tak jak tutaj (większość): http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...ch-trupow.html (Wojny Żywych Trupów)

ps. i nie pisz "imo" bo nie ma takiego słowa
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 24-10-2015 o 12:14.
Anonim jest offline  
Stary 24-10-2015, 13:17   #8
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 13132 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Dałem na nie z trzech przyczyn. Pierwsza, nie lubię doca. Druga, sesja wodzowsko-strategiczna wymaga doświadczonego MG. Trzecia, nie lubię doca.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 24-10-2015, 13:23   #9
Femme Fatale
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 36521 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Dałem na nie z trzech przyczyn. Pierwsza, nie lubię doca. Druga, sesja wodzowsko-strategiczna wymaga doświadczonego MG. Trzecia, nie lubię doca.
Bardzo dobre argumenty!
Doc posysa

Ja np nienawidzę pisania w pierwszej osobie, bo jak czytam czyis post to brzmi to glupio, widzac "ja zrobilem/am".
 
Nami jest offline  
Stary 24-10-2015, 13:29   #10
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 2417 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Dramat to też rodzaj literacki i nie brzmi głupio.
W grach fabularnych dodatkowo wzmacnia chęć gracza do utożsamiania się ze swoją postacią, która wówczas nie jest tylko pionkiem na planszy, a tym kim gracz chce być w danej grze.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 24-10-2015 o 13:31.
Anonim jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166