Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Czy znajdą się chętni do gry w przedstawionych klimatach pod pieczą nowicjusza?
Tak 12 80.00%
Nie 3 20.00%
Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-11-2015, 00:23   #1
 
ChoasGuard's Avatar
 
Reputacja: 0 ChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodze
Stalker - Sesja nowicjusza

Witam
To mój pierwszy post, choć forum czytam od jakiegoś już czasu. Teraz postanowiłem się ujawnić, bo w związku z przeprowadzką i stratą ekipy do grania, rośnie mój głód na rpg.
Kilka słów o sobie, jak na rozmowie wstępnej
Fan fantastyki, a w szczególności horroru i postapo. Urodzony i mieszkający do niedawna w Warszawie. Obecnie Oslo. Trzy dychy na karku, choć mentalnie dużo mniej. Trochę dzieciuch ze mnie, jak mawia moja dziewczyna, ale mniejsza z tym.
Pisać potrafię, choć za literata, czy artystę się nie uważam. Uwielbiam rpg i mam nadzieję, że znajdę tutaj ludzi do wspólnej gry.
Choć mam obawy, czy podołam poziomowi jaki tutaj panuje.

Dość tego ekshibicjonizmu. Przejdźmy do konkretów.
Chciałbym odpalić tutaj sesję w klimatach Stalkera, choć w mojej autorskiej wersji.
Temat sondy, bom nowicjusz i jeszcze rekrutacja nie gotowa. A z tego, co zauważyłem jej jakość ma spore znaczenie, ile osób przyciągnie.

Zatem pytam, czy znajdą się chętni na sesję w takich klimatach?

Kilka słów o mojej wizji świata
Świat w jakim zagramy to miks tego co napisali bracia Strugaccy, tego co jest w serii gier S.T.A.L.K.E.R (Cień Czarnobyla, Czyste Niebo, Zew Prypeci) i moich własnych wizji.

Czas akcji to rok mniej więcej dwutysięczny.
Miejsce akcji to Czarnobyl i okolice.
Katastrofa w Czarnobylu w roku 1986 to początek wydarzeń, które odmieniły oblicze ziemi. Tak, tej Ziemi
(dokładny harmonogram później)
Była katastrofa, była akcja ratunkowa i jak się później okazało było też lądowanie, czy też wypadek Obcych.
W wyniku decyzji władz powstała Zona, czyli zamknięty obszar wokół elektrowni.
Na jej terenie powstało kilka ośrodków badawczych.
Pojawili się też stalkerzy, czyli szaleńcy którzy dla chęci zysku, w imię walki o prawdę, czy innych pobudek wkradali się do Zony, zamkniętej strefy.
To dzięki nim do opinii publicznej dotarły informacje o tym, co dzieje się w strefie zamkniętej, Zonie.
Tylko dzięki nim ludzie dowiedzieli się o sile skażenia, o mutantach, o artefaktach i anomaliach.
To dzięki stalkerom, władza musiała przyznać się do wielu błędów i ujawnić informację, które miały być tajne i znane tylko nielicznym.
Zona stała się dość szybko terenem walki władzy i wolnych obywateli, reprezentowanych przez stalkerów.
Lata mijały i Zona zaczęła żyć własnym życiem. Stała się ona ziemią niczyją, swego rodzaju nowotworem na zdrowym ciele ZSSR.
W jej obrębie zaczęły powstawać frakcje, klany, a nawet nowe religie.
Sytuacja zaczęła się wymykać spod kontroli władzy. Nie chodziło tylko o aktywność i działalność stalkerów, ale także to co się działo z anomaliami, promieniowaniem.
Dokładny harmonogram wydarzeń wrzucę później. (Ciągle nad nim pracuje)
Ogólnie w momencie startu sesji, Zona jest terenem poza kontrolą kogokolwiek.
Zona rozrasta się samoczynnie i oficjalna władza musi niemal z miesiąca na miesiąca rozszerzać jej obszar, aby chronić cywilów przed tym, co dzieje się w jej obrębie.
W samej Zonie, czy to ze świadomego wyboru, czy też z powodu wymuszonych okoliczności ludzie organizuję się i jakoś starają się żyć.

Zona staje się zatem teren zupełnie obcym i poza kontrolą. O wpływy walczą liczne frakcje i ośrodki wpływu.

Zarys przygody
Są zasadniczo dwa. Dwa dobrze dopracowane
- wolni stalkerzy - gracze wcielają się w grupę nowicjuszy, którzy pod przywództwem jednego weterana idą do centrum Zony. Akcja zaczyna się w momencie, gdy to co miało być zdobyte jest w rękach stalkerów. Problem w tym, że ich przywódca (weteran i legenda Zony) jest w ciężkim stanie i ledwo żyje.
Celem przygody jest powrót z Zony, przy okazji dokonują trudnych wyborów moralnych i taktycznych.
Coś co ogólnie można nazwać survival horrorem z moralnym tłem.
- FSB - gracze to członkowie elitarnego oddziału kontrolującego w imię władzy znaczny teren Zony. Z rozkazu sekretarza zostaje wybrany oddział, który ma zbadać, a najlepiej przejąć kontrolę na centrum Zony.

Zatem pytanie jest takie, czy znajdą się chętni do grania w takich klimatach pod pieczą nowicjusza w pbf-ie.
 
ChoasGuard jest offline  
Stary 28-11-2015, 00:31   #2
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Dobrze, że nie uważasz się za literata. Pisać potrafisz, lecz poziom tego pisania zachęca do zaznaczenia opcji "Nie".

Po przeczytaniu zarysów przygody aż chciałoby się wcisnąć "Nie" po raz drugi.

Pytanie, które umieściłeś na końcu, mogłeś z powodzeniem zamieścić na początku, rezygnując z wypisywania reszty, która się kupy nie trzyma.
 
Bakcyl jest offline  
Stary 28-11-2015, 00:36   #3
 
ChoasGuard's Avatar
 
Reputacja: 0 ChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodze
A co dokładnie jest na "nie" tak z moim pisanie i zarysem przygody, jeśli mogę wiedzieć Bakcyl?
Co trzeba poprawić?
 
ChoasGuard jest offline  
Stary 28-11-2015, 00:47   #4
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Moim zdaniem:

Napisane jest to w sposób chaotyczny i nieprzemyślany. W kilku miejscach są takie dziwne potworki stylistyczne. Dodałeś, że wciąż nad tym pracujesz, więc po tym wszystkim wnoszę, że nie masz nic, lub masz niewiele. A sam pomysł podyktowany ekscytacją, to niewiele.
Ogólnie cały zarys to jeden wielki misz-masz, z którego wcale nie wynika, w jaki sposób te światy i klimaty miałyby się łączyć. Równie dobrze mógłby to być sam Stalker, bez żadnych domieszek, i z pewnością niczego by to nie zmieniło.

Z pierwszego zarysu przygody nie za wiele zrozumiałem. Naprawdę. O co chodzi, co, jak, po co? To weteran czy legenda, ledwo żyje? I co z tego? Ekhem.
Poza tym już na wstępie czytamy o tym, że gracze będą prowadzeni przez weterana. Nawet jeżeli to nie ty miałbyś w sesji tego weterana zagrać, to i tak sterowałbyś postacią NPC. Zatem już na wstępie zabierasz graczom to co jest najważniejsze dla nich - bycie w centrum uwagi. To oni mają grać, a nie weteran, który ich będzie prowadził.

Drugi zarys też jest opisany niemrawo, choć już zrozumiały. Jednak brzmi infantylnie.

Poza tym w dwóch zarysach mowa jest o centrum Zony. To już nie masz własnych pomysłów, tylko kopiujesz bezpośrednio z gry? Więc po co grać?
 
Bakcyl jest offline  
Stary 28-11-2015, 01:02   #5
 
ChoasGuard's Avatar
 
Reputacja: 0 ChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodzeChoasGuard jest na bardzo dobrej drodze
Ok. Rozumiem zarzut.
Centrum Zony to tylko punkt wyjścia. W obu przypadkach jest to też punkt kulminacyjny, choć zdaje sobie sprawę, że może to niewiele mówić.

Odnośnie pomysły z weteranem, to gracze będę w centrum wydarzeń. Oni będą decydować, co i jak. Weteran i legenda Zony jest tak poważnie rany, że jego życie zależy tylko i wyłącznie od decyzji graczy.
Ta decyzja niesie za sobą wiele konsekwencji.

Druga opcja jest opisana ogólnie, bo nie widzę sensu opisywać moich pomysłów w tym zakresie. Wiadomo, że wyprawa w nieznane to wielka niewiadoma.
Może nie jest to dobry pomysł na sesję, ale smiem twierdzić, że mam ciekawe pomysły w tym temacie. To tylko zarys i jako taki, siłą rzeczy nie daje pełnego obrazu sytuacji.

Odnośnie materiału to mam go całkiem sporo, choć jest nie uporządkowany i wymaga redakcji.
Ten topic to na razie luźna dyskusja i sprawdzenie ilu znajdę tutaj fanów takich klimatów.
 
ChoasGuard jest offline  
Stary 28-11-2015, 02:00   #6
 
valtharys's Avatar
 
Reputacja: 2801 valtharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputacjęvaltharys ma wspaniałą reputację
Choas, Bakcyl to nasz naczelny troll forumowy więc bez stresu
Ja jestem za. Parę pytań. Jaki system odpisywania widzisz? Jak ktoś nie grał i nie czytał też może spróbować swych sił? Gdock będzie w użyciu?
 
__________________
Dzięki za 7 lat wspólnej zabawy:-)
valtharys jest offline  
Stary 28-11-2015, 12:59   #7
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Valtharys ma ból zadka, więc jest za, bo ja jetem przeciw. Nie zwracaj na niego uwagi, bo on łyka wszystko, jak pelikan i każdego kto nie raczy lizać komuś kupra, nazywa trollem.. Potem w innym temacie będzie narzekał, bo jest hipokrytą.

Teraz to jest bardziej zrozumiałe. Może jednak warto najpierw dopracować cały materiał i uporządkować go, byś sam wiedział, co ci z tego wyjdzie.
A i tak prawdziwą ilość zainteresowanych poznasz dopiero po rekrutacji.
 
Bakcyl jest offline  
Stary 28-11-2015, 13:20   #8
 
Fearqin's Avatar
 
Reputacja: 1707 Fearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłość
Bakcylem możesz się nie przejmować, jak i opinią większości ludzi na internecie, jego kariera jako gracza na tym forum nie powala, mimo, że już pewien czas tu gości. Za literata czy krytyka literatury raczej nikt tu nie uchodzi. Zaś miejsce na ulepszenie tych zdolności jest to całkiem niezłe.

Tak czy inaczej stalker moim światem postapo ulubionym jest i będzie na pewno. Co do doświadczenia to gdzieś trzeba zacząć
Jeśli tempo gry nie będzie przytłaczające to akurat mam czas na jeszcze jedną sesję tak myślę se.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^
Fearqin jest offline  
Stary 28-11-2015, 13:44   #9
Banned
 
Reputacja: 0 Bakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicachBakcyl nie jest zbyt sławny w tych okolicach
Ogólnie opinią wszystkich ludzi możesz się nie przejmować. Rób po swojemu.
Tym bardziej nie przejmuj się Liczami, bo oni zawsze miarkują człowieka poprzez jego "karierę" na tym portalu, bo jest on dla nich jedyną ostoją RPG w ogóle.
Dopóki nie wyrobisz sobie tutaj w ich mniemaniu renomy, to zawsze będą na ciebie krzywo patrzeć.

I nie zapomnij klepać reputacji, to szybko się nachapiesz.
 
Bakcyl jest offline  
Stary 28-11-2015, 14:25   #10
 
Asenat's Avatar
 
Reputacja: 5765 Asenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputacjęAsenat ma wspaniałą reputację
ChoasGuard, nie słuchaj marudzenia ani czarnowidztwa. Załóż rekrutację i baw się dobrze .

Stalker nie należy do moich faworytów, ale świat jest na tyle bogaty i grywalny, że można sporo z niego wycisnąć. Ma też wielu fanów i chętni powinni się znaleźć. Powodzenia
 
Asenat jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166