Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: W co byś chciał(a) zagrać?
X-MEN: WORLD WAR X 6 37.50%
X-MEN: APOCALYPSE WARS 7 43.75%
X-MEN: CHILDREN OF THE ATOM 3 18.75%
YOUNG JUSTICE: REVOLUTION 2 12.50%
THUNDERBOLTS: ROUGH JUSTICE 8 50.00%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-06-2016, 18:33   #1
Konto usunięte
 
Kenshi's Avatar
 
SuperHero Stuff - badanie rynku.

Cześć!

Jako, że sesja Uncanny Avengers, którą prowadzę, zbliża się do szczęśliwego zakończenia, a ja od jakiegoś czasu otrzymuję zewsząd zapytania o kolejną sesję superbohaterską spod mojej ręki, mam więc dla Was kilka propozycji - myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie . Można głosować na kilka pozycji, a sonda oczywiście da mi pogląd na to, z jaką rekrutacją w niedalekiej przyszłości warto wystartować. Do dzieła zatem.

X-MEN: WORLD WAR X
Zarys fabularny: Homo Sapiens idą na wojnę z Mutantami po tym, jak Magneto odwrócił bieguny magnetyczne Ziemi i zatopił niemal cały Nowy Jork. Zginęło wielu bohaterów i villainsów (w tym sam Mistrz Magnetyzmu), Fantastic Four nie istnieją, a wszyscy mutanci zostali okrzyknięci terrorystami, ścigani przez Sentinele, Avengers i inne super-grupy. Zdziesiątkowani X-Men (została ich dosłownie garstka) nie mogą zostać w Instytucie, dlatego muszą zejść do podziemia. Zaszyć się gdzieś i kontynuować marzenie Xaviera o koegzystencji homo superior i homo sapiens. Jak poradzą sobie w świecie, w którym są kryminalistami? Czy będą bronić ludzkości, kiedy wszyscy ludzie żądają ich uwięzienia?
Uniwersum: Fuzja 616 i Ultimate + moje widzimisię.
Gracze i bohaterowie: 5-6 Graczy (nie więcej); postaci oryginalne, bez kanonicznych.
G-doc: Decyzję pozostawiam graczom.
Format: Storytelling.

X-MEN: APOCALYPSE WARS
Zarys fabularny: Apocalypse rządzi światem twardą ręką - ludzie, którzy mu się przeciwstawili zginęli, a reszta została uwięziona w tajnych, podziemnych ośrodkach. Mutanci zostali zdziesiątkowani i zmuszeni do wycofania się i ukrycia przed niszczycielskimi siłami En Sabah Nura. Uznani za terrorystów, mają zamiar obalić jego rządy, jednak czy Magneto jest w stanie poprowadzić ich do zwycięstwa, gdy wszyscy inni zawiedli?
Uniwersum: Age of Apocalypse.
Gracze i bohaterowie: 5-6 Graczy (nie więcej); postaci oryginalne i kanoniczne.
G-doc: Decyzję zostawiam graczom.
Format: Storytelling.

X-MEN: CHILDREN OF THE ATOM
Zarys fabularny: Od zera do bohatera. Tworzycie młodych mutantów, których rozwijacie na sesji wg. własnego (wymyślonego przez Was), pięciopoziomowego łańcucha mocy. Co do fabuły, będą to perypetie nastolatków w Szkole dla Uzdolnionej Młodzieży Charlesa Xaviera, w której dość szybko się przekonają, że dzieciństwo skończyło się szybciej, niż sądzili i są zaangażowani w coś, czego do tej pory nie byli świadomi. Sesja odpowiednia dla osób, które potrzebują chwili, by się wkręcić w przygodę i odgrywaną postać oraz dla tych, którzy lubią widzieć rozwój bohatera. W skrócie: wałkowany na milion sposobów patent o tym, jak dzieciaki z supermocami trafiają do szkoły, gdzie uczą się je kontrolować.
Uniwersum: 617 (616 z moimi modyfikacjami).
Gracze i bohaterowie: 5-6 Graczy (nie więcej); postaci oryginalne, bez koanonicznych.
G-doc: Decyzję zostawiam graczom.
Format: Storytelling.

Zarys fabularny: Po wydarzeniach z Invasion, oryginalna drużyna Young Justice dowodzona przez Nightwinga to już za mało, zatem Batman i jego towarzysze z Justice League postanawiają powołać do życia równolegle działającą ekipę młodych bohaterów - globalną grupę uderzeniową do zadań specjalnych.
Uniwersum: Earth 0 (Prime Earth) + DC Animated Universe.
Gracze i bohaterowie: 3-5 Graczy; postaci oryginalne, bez kanonicznych.
G-doc: Decyzję pozostawiam w rękach Graczy.
Format: Storytelling.
THUNDERBOLTS: ROUGH JUSTICE
Zarys fabularny: Gdy na szóstkę zamaskowanych złoczyńców spada ultimatum - dołączyć do nowoformowanego oddziału Thundebotls, albo skończyć na krześle elektrycznym, wybór okazuje się jasny. Nick Fury i jego zespół superprzestępców do zadań specjalnych zrobią wszystko, by uczynić świat lepszym miejscem. Za wszelką cenę. Czy osadzeni w tajnej bazie S.H.I.E.L.D. w stanie Minnesota, z dala od cywilizacji, będą chcieli uciec, czy może jednak wypełnić swoje przeznaczenie?
Uniwersum: Zmodyfikowane 616.
Gracze i bohaterowie: 5-6 Graczy (nie więcej); postaci własne.
G-doc: Decyzję zostawiam graczom.
Format: Storytelling.
I to tyle. Sonda powisi z tydzień, myślę, że to odpowiednio dużo czasu, by się rozeznać, co by najlepiej "zażarło". Z tym, jak prowadzę i piszę możecie zapoznać się w Avengersach (link w podpisie) - w skrócie napiszę tylko, że prowadzę dynamicznie, bez przestojów, lubię dawać graczom dużo swobody i doceniam dobre pomysły. Jest czas na walkę, czas na jakieś luźniejsze momenty, więc typowo komiksowo. Zresztą, najlepiej pytać moich Graczy .

Pozdrawiam i w razie pytań - walcie!
 
__________________
[i]Don't take life too seriously, nobody gets out alive anyway.[/i]

Ostatnio edytowane przez Kenshi : 05-07-2016 o 12:09.
Kenshi jest offline  
Stary 30-06-2016, 18:47   #2
 
Raist2's Avatar
 
X-MEN: CHILDREN OF THE ATOM o czymś podobnym pisałem w życzeniach
 
Raist2 jest offline  
Stary 30-06-2016, 19:05   #3
 
Brilchan's Avatar
 
Wow super z chęcią zagram we wszystkie propozycje co do X-MENów mam pomysł na postać mutanta o którym ci pisałem tak właściwie to przy drobnych modyfikacjach wpasuje się w każdą propozycje. Super silny mutant z problemami z prawem przez ciężkie układy rodzinne...

Najchętniej jednak zagrałbym w Young Justice gdyż mam postać dziesięcioletniego syna Flasha i boginki jeziora z innego wymiaru młody narodził się w wyniku sesji solowej w której miałem szczęście grać http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...valley-10.html ([Justice League]Hero From The Valley)

W wielkim skrócie Barry został przyzwany do wymiaru Fantasy żeby pomóc uwolnić tamtejszy świat od mrocznego lorda który go opanował. Wspomógł resztki tamtejszych herosów i wrócił do domu a po roku odwiedziła go stuknięta niebiesko włosy synek ( w wymiarze bogów czas płynie inaczej) którego wysłali żeby nauczył się kontrolować moc było to tuż po tym jak Kid Flash poświęcił życie w walce z Reach. Koncept to mniej więcej Impuls z oryginalnego komiksu Young Justice (1988) skrzyżowany z moim Jazzmanem

Największy problem miałbym chyba z postaciami kanonicznymi w Tundersach ale chyba wziąłbym Shockera bo bardzo podobał mi się fanfiction o nim i sądzę że można by coś ciekawego z tego wyciągnąć The Shocker Legit / Fan Fic - TV Tropes
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 30-06-2016 o 20:22.
Brilchan jest offline  
Stary 30-06-2016, 22:10   #4
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Siemka


- Co rozumiesz przez postać oryginalną/kanoniczną?
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline  
Stary 30-06-2016, 22:15   #5
Konto usunięte
 
Kenshi's Avatar
 
Cześć, Pip . Postać oryginalna, czyli własna, wymyślona przez Ciebie; kanoniczna - bohater Marvela, którego sobie wybierasz, żeby nim zagrać .
 
__________________
[i]Don't take life too seriously, nobody gets out alive anyway.[/i]
Kenshi jest offline  
Stary 30-06-2016, 22:18   #6
Konto usunięte
 
Clutterbane's Avatar
 
Szkoda, że wszystko storytelling, w takiego Championa albo Marvel Super Heroes chętnie bym zagrał, tego drugiego nawet KIEDYŚ poprowadził. Zasady tego drugiego, z zapomnianą mechaniką FASERIP, to prawdziwa perełka i do tego (chyba) całkowicie darmowa. Dla mnie jeden z niewielu RPG, w którym całą sesję może trwać walka i nadal wciąż się dobrze bawisz, bo zasady wciągają tak samo dobrze jak komiks Marvela.
 
__________________
[B]Prowadzę:[/B]
- [D&D 5E] Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage (kampania przez Roll20)
[B]Gram:[/B]
- [Stars Without Number] WARHAMMER 29K (kampania przez Roll20)

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 30-06-2016 o 22:20.
Clutterbane jest offline  
Stary 30-06-2016, 22:42   #7
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
@Kenshi

- Wolę sesje z oryginalnymi postaciami Szkoda, że Boltów mówisz, że z kanonicznymi trzeba... Bo miałbym takiego jednego...

- Ok, ale widzę, że mówisz storytell? Ale tak w ogóle bez mechy/cyferek? Jak więc oszacować jakiś poziom wyzwania/zagrożenia jeśli by było bez cyferek? Albo kto wygrał daną sytuację sporną.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami
Pipboy79 jest offline  
Stary 30-06-2016, 22:43   #8
 
Mike's Avatar
 
Też żałuję braku mechaniki. Ja z kolei widział bym M&M albo Savage world z dodatkiem Superbohaterowie

Jest szansa Kenshi żebyś dał się przekabacić na mechanikę jakąś?
 
Mike jest offline  
Stary 01-07-2016, 08:22   #9
Konto usunięte
 
Kenshi's Avatar
 
@Pip: jadę 'na logikę' wsparty przez power grid z oficjalnej strony Marvela i tony przeczytanych komiksów . W Avengers nie zdarzyło się, żeby ktoś na to narzekał, więc się sprawdza.

@Mike: nope, nie ma szans .
 
__________________
[i]Don't take life too seriously, nobody gets out alive anyway.[/i]
Kenshi jest offline  
Stary 01-07-2016, 09:03   #10
 
Brilchan's Avatar
 
Pip przecież ty i tak w 9 na 10 przypadków nie używasz mechaniki od siebie mogę dodać że Kenshi bardzo sprawiedliwe prowadzi ST i ani razu nie poczułem się skrzywdzony. Do tego wykorzystuje "zachaczki" które mu się wpiszę w KP można z nim dogadać szczegóły ale widać że ma wszystko porządnie rozplanowane

Gorąco POLECAM tego MG sam już wysłałem wstępne szkice postaci może tym razem Rick będzie miał więcej szczęścia ? choć trochę mi żal że Young Justice i Dzieci Atomu przegrywają a ja lubię grać smarkaterią

Trochę się obawiam Tundersów bo nie bardzo mi idzie odgrywanie postaci kanonicznych Gambita totalnie zawaliłem :P jak na razie wyszedł mi tylko Iron Man alkoholik w miarę dobrze :P
 
Brilchan jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:13.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168