Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz?
Grałbym! 13 81.25%
Turlaj dropsa. 3 18.75%
Głosujących: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-10-2016, 22:16   #1
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Miecze, mechanika i magia


W skrócie
 • Klimaty miecza, mechaniki i magii.
 • Totalna swoboda działania, ograniczona wyłącznie wyobraźnią.
 • Niezbędna własna inicjatywa i dobre pytania, bowiem one dopowiadają i krystalizują świat przedstawiony.
 • Postacie graczy to awanturnicy z nizin społecznych.
 • Bezlitosna, śmiertelna mechanika - można zginąć w pierwszej scenie sesji, jeśli tak zawyrokują kości.
 • 100% mechaniki w mechanice (autorska, prosta), rzuty po stronie MG (kwestia dynamiki).
 • Jako odpisy dopuszczalne nawet suche deklaracje.
 • Sesja zasadniczo w wątku sesji, dopuszczalne jakieś dodatkowe rozkminy w komentarzach.
 • Na początek raczej solo, w przyszłości niewykluczone zrekrutowanie dodatkowych graczy.
 • Tempo zasadniczo szybkie, ale możliwe drobne przestoje wynikające z życia poza grą.
 • Zgłoszenie w prywatnej wiadomości, szczegóły niżej.

Świat
Nieznany świat fantasy po jakiejś, bliżej nieokreślonej apokalipsie. Niemal wszechobecna dzicz od czasu do czasu ustępuje punktom światła - większym i względnie bezpiecznym ośrodkom cywilizacji. Ośrodki te bywają połączone niestabilnymi, nielicznymi szlakami handlowymi, które często dopiero powstają, przetarte przez odważnych awanturników, by za chwilę upaść, pochłaniając kilka kolejnych kupieckich karawan. Ustroje poszczególnych punktów świata bywają najróżniejsze - od demokracji po krwawą tyranię i zmieniają się z dnia na dzień na skutek przewrotów. Niewolnictwo w jednym miejscu bywa normą, w innym jest surowo karane. Cywilizacje rodzą się i upadają w niesamowitym tempie.

Uniwersalnym środkiem wymiany są kruszce, ale króluje barter. Poza tym najcenniejsza ze wszystkiego jest informacja, wiedza i specjalistyczne umiejętności. Bezcenne są wieści ze świata, bezcenne są mapy, bezcenne są księgi (zwłaszcza pozostawione przez cywilizacje sprzed apokalipsy). Na sowite wynagrodzenie mogą liczyć przewodnicy, bardzo wysoki status - w co bardziej światłych nie teokratycznych cywilizacjach - mają inżynierowie. Świat jest pełen ruin pozostałych po cywilizacjach sprzed apokalipsy. Ruiny te są łakomym kąskiem dla wszelkiej maści awanturników ze względu na zapomnianą wiedzę, która może się w nich znajdować i inne bogactwa.

Postacie w świecie
Postacie są awanturnikami z nizin społecznych, którzy chcą odmienić swój los zdobywając bogactwo i przepuszczając je na hulanki i swawole lub zbudowanie czegoś trwalszego - w zależności od fantazji i potrzeb. Grę zaczynają w nieznanym sobie mieście. Czy zaangażują się życie miejskie, czy raczej wykorzystają pierwszą lepszą okazję, żeby wyruszyć w jakąś mogącą przynieść profity wyprawę, to już zależy tylko od nich i od okoliczności, które zaistnieją w trakcie gry.

Mechanika
Konflikty będą rozgrywane runda po rundzie - często będę odsłaniał stawki, żeby gracz mógł podejmować świadome decyzje. Mechanika jest dynamiczna i śmiertelna, więc zazwyczaj szybko jest po zawodach a jeśli konflikt się przeciąga, to i tak jest dość ciekawie.

Pytania rekrutacyjne (odpowiedzi przesłać w prywatnej wiadomości):
 1. Gra solo i/czy w grupie?
 2. Rozdziel 10 pkt między miecze, magię i mechanikę (chodzi o świat przedstawiony, które aspekty chciałbyś, żeby były bardziej wyeksponowane, a które mniej).
 3. Dodatkowe motywy, które chciałbyś napotkać w świecie przedstawionym.
 4. Motywy, których nie chciałbyś napotkać w świecie przedstawionym.
 5. Jak byś zareagował na poniższe odpisy? Może to być deklaracja, mogą to być pytania, może to być lista warunków. Ważne, żebym zrozumiał, co postać chce osiągnąć, dlaczego o coś pytasz, itd. Odpisy nie są oryginalne i niekoniecznie oddają klimat sesji.
Cytat:
Krasnoludy prowadzą cię do stołu. Przynoszą na półmiskach czystą, zieloną sałatę. Stawiają pucharki. Rozlewasz napój. Kątem oka spostrzegasz, że dwa krasnoludy wychodzą z pokoju wschodnimi drzwiami. Pozostali uśmiechają się. "Nareszcie jakiś kulturalny potwór" - mówią. "Wszyscy tylko wpadają tu, wyrywają główki sałaty i zwiewają. Ale nie mamy im tego za złe. Przynajmniej komuś przyda się nasze warzywko, he, he". Zamyśliłeś się chwilę nad tym "he, he", a tu już gospodarze zaczynają snuć opowieści. Niewielu z nich zapuszczało się kiedykolwiek w dalsze rejony podziemi. Ci, którzy wrócili, mówią, że najstraszniejszą rzeczą którą można spotkać jest ogień. Błąka się też po labiryncie tłusty Smok. Podobno jest bardzo groźny, choć niektórzy powiadają, że jest przekupny. Słuchasz tych opowieści, ale ciągle coś nie daje ci spokoju. Tymczasem krasnoludy patrzą wyczekująco na postawione przed tobą jedzenie i trunki. Co robisz?
Cytat:
Licho u ciebie z kiesą. Ostatnie grosze przepuściłeś na hulanki i swawole. Dopijasz miejscowe szczyny dla niepoznaki zwane piwem, kiedy do karczmy wchodzi poborca podatkowy. Mówi, że płaci 100 sztuk złota i daje zwolnienie podatkowe na 5 lat za udanie się do oddalonej o dzień drogi wieży maga, który zalega z podatkami i przyniesienie zaległego podatku. Jeden z karczemnych gości wstaje i mówi: "Ja się zgłaszam, nie szukaj dalej". Co robisz?
Cytat:
Dżungla, widoczność na kilka kroków, dalej zbita ściana zieleni. Trzaskanie gałęzi zwiastuje, że coś się zbliża, ni to chrząkając, ni to charkocząc. Dzik, guziec, nosorożec? Jesteś uzbrojony w miecz i włócznię, prowadzisz muła obładowanego ekwipunkiem. Muł zaczyna się robić nerwowy. Szacujesz że masz kilka chwil nim to coś wyłoni się zza krzaków. Co robisz?
Dlaczego rekrutacja w dziale sond?
Bo w sumie nie zdecydowałem jeszcze, czy sesja będzie solowa, czy dla większej ilości graczy. Przy czym ta druga opcja absolutnie nie musi oznaczać klasycznej drużyny, w sensie że postacie działają razem - chodzi tylko o to, że się znają. Ich drogi mogą się swobodnie schodzić i rozchodzić w zależności od sytuacji. Jeśli nie bierzesz pod uwagę obu opcji, koniecznie zaznacz to w zgłoszeniu.

Terminy
Jako że formalnie jest to sonda a nie rekrutacja, toteż i pozwolę sobie nie dawać terminów. Właśnie wyjeżdżam na kilka dni w świat daleki i mogę mieć utrudniony dostęp do internetu. Jeśli będą ciekawe zgłoszenia, to może sesja ruszyć już gdzieś w połowie października. Niemniej niczego na ten moment nie obiecuję, bo przykładowo jeśli niebo zwali mi się na głowę, to kiedyś tam albo wcale.

Pytania? Jacyś chętni wariaci?
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 05-10-2016, 14:25   #2
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15973 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Grałbym ale w drużynie, bo weselej.
Jakieś szczegóły odnośnie mechaniki też by się przydały.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline  
Stary 06-10-2016, 23:51   #3
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Szczegóły odnośnie mechaniki. Ogólnie. Są jakieś cechy, które są podstawą testu, są jakieś umiejętności, które go mogą wesprzeć i są jakieś okoliczności, które na to wpływają. Generalnie standard.Tylko że wynik testu zawsze przyjmuje wartość jedną z: tak, i; tak; tak, ale; nie ale; nie; nie i. To daje niesamowitą elastyczność i kopa fabularnego.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.

Ostatnio edytowane przez dzemeuksis : 07-10-2016 o 21:14.
dzemeuksis jest offline  
Stary 11-10-2016, 22:03   #4
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 16546 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał dzemeuksis Zobacz post
Szczegóły odnośnie mechaniki. Ogólnie. Są jakieś cechy, które są podstawą testu, są jakieś umiejętności, które go mogą wesprzeć i są jakieś okoliczności, które na to wpływają. Generalnie standard.Tylko że wynik testu zawsze przyjmuje wartość jedną z: tak, i; tak; tak, ale; nie ale; nie; nie i. To daje niesamowitą elastyczność i kopa fabularnego.
Samą sesją jestem zainteresowany, ale bardziej zasadami - Gawędziarz jest cool, to może i tą mechanikę udostępniłbyś w zjadliwej formie?
 
__________________
[D&D 5E Basic Rules] Zatraceni Pogromcy (18+) - Poszukiwanie przygód w świecie rzuconym na pastwę potężnych czarodziejów, gdzie dziesiątki chciwych państw nieustannie walczą o ziemię i bogactwa, a którego cudów większość ciężko harujących w polu ludzi nigdy nie odkryje i nie zazna.
Clutterbane jest offline  
Stary 11-10-2016, 22:06   #5
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Jak wezmę i spiszę w zjadliwej formie, to owszem, udostępnię. To bardziej framework do dostosowania według potrzeb i w sumie tych zasad jest niewiele, ale za to wymagają dobrych przykładów, bo bez tego mogą wydawać się dziwaczne. Kiedyś na pewno.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 16-10-2016, 19:05   #6
 
Agape's Avatar
 
Reputacja: 1764 Agape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłośćAgape ma wspaniałą przyszłość
Zaznaczyłabym "Grałabym!" ale takiej opcji nie ma :P
Będzie potrzebna historia postaci?
 
Agape jest offline  
Stary 16-10-2016, 20:43   #7
 
Clutterbane's Avatar
 
Reputacja: 16546 Clutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputacjęClutterbane ma wspaniałą reputację
Czemu miecze, mechanika i magia a nie magia i miecz? W sensie, czy z tą mechaniką chodzi o jakiś steampunk w świecie przedstawionym, czy o stopień jawności zasad i gry według zasad?

Jak podchodzisz do gonzo pomysłów? Chcę zagrać źle traktowanym psem, który pewnego dnia wymienił się ze swoim niedobrym właścicielem ciałami. Nowy "pies" uciekł, nowy "właściciel" zresztą też, bo niezbyt dobrze szło mu udawanie tamtej osoby i w ten sposób został awanturnikiem. Ma przez to na głowie gang łowców doppelgangerów, którzy niezbyt kumają, jak mogło dojść do takiej zamiany ciał. Do przodu gna go konieczność zarobienia golda na operację plastyczną.

Postaram się dać odpowiedź według szablonu w następnym tyg.
 
__________________
[D&D 5E Basic Rules] Zatraceni Pogromcy (18+) - Poszukiwanie przygód w świecie rzuconym na pastwę potężnych czarodziejów, gdzie dziesiątki chciwych państw nieustannie walczą o ziemię i bogactwa, a którego cudów większość ciężko harujących w polu ludzi nigdy nie odkryje i nie zazna.

Ostatnio edytowane przez Clutterbane : 16-10-2016 o 21:05.
Clutterbane jest offline  
Stary 16-10-2016, 21:01   #8
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 17924 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
A w tym nieznanym świecie można by zagrać goblinem lub orkiem, czy raczej podział na rasy społecznie tolerowane jest bliższy WFRP, Śródziemiu, etc.?
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Stary 16-10-2016, 21:31   #9
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 3793 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Agape
Uhh, ale faux pas z tą sondą Dziękuję za zgłoszenie. Dokładnie o coś takiego chodziło, jak podesłałaś. Historia nie będzie potrzebna na tym etapie, ani właściwie na żadnym bo w zasadzie bohaterowie zaczynają całkiem nowe życie. W zasadzie wystarczy krótki opis, z którego będzie wynikało na czym postać się zna, czym się zajmowała w przeszłości i tyle. Ale to dopiero kiedy będziemy się szykować do sesji, teraz to niepotrzebne.

Clutterbane
Z mechaniką chodzi mi o świat przedstawiony, o rolę techniki. Takie skrzywienie w stronę steampunku. Czy ma być tego dużo, średnio, czy wcale?
A szalone pomysły zawsze w cenie. Jak dla mnie może być nawet i tak, jak napisałeś. Do uzgodnienia ewentualnie z współgraczami, jeśli miała by wyjść z tego zabawa grupowa (do tej pory nikt nie okazał się chętny na solo).

Campo Viejo
W przypadku chęci na solo, cokolwiek sobie zażyczysz. W przypadku grania w większym gronie, trzeba by z grubsza uzgodnić wizję. Sam myślałem domyślnie o "ludzkiej" metropolii na start a ewentualne inne rasy (lub pozostałości po nich) do odkrycia już w trakcie gry. Ale też nie jestem jakoś desperacko przywiązany do tej wizji. Głównie to zależy od tego, co dostanę w zgłoszeniach.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala ci powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline  
Stary 16-10-2016, 22:01   #10
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 17924 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Chyba nie grałem nigdy w solówkę i chyba nie prędko się skuszę, więc wolałbym z drużyną, lub dołączyć się, jeśli solówka ewoluuje w jakąś fazę drużynową. Pytałem o orka, bo zawsze chciałem spróbować zagrać w "warband" z klimatów Stana Nichollsa. Żaden to mus i ludzie są fajni.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169