Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: W co chcielibyście zagrać?
Uciekinierzy (WFRP2ed) 7 63.64%
Kłopoty w sektorze 961 (DH2ed) 3 27.27%
Kultyści (BC) 3 27.27%
Rebelia na Tygres Prime (OW) 4 36.36%
Raz na czołgu, raz pod czołgiem (OW) 3 27.27%
Ku chwale Imperium! (DW) 2 18.18%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 11. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-03-2018, 12:50   #1
 
Yellow King's Avatar
 
Pierwszy prowadzony PBF - Warhammer. Sonda przedrekrutacyjna.

Cześć i czołem czytającym.

Wreszcie zebrałem się w sobie, i po uznaniu że mam wystarczająco dużo czasu i samozaparcia by coś poprowadzić na forum. Zielony w kwestii mistrzowania nie jestem, a na samym warhammerze - bardziej na czterdziestce można powiedzieć że zjadłem zęby. Myśl o prowadzeniu gdzieś tam kłębiła się w głowie właściwie odkąd zacząłem postować na forum, no ale teraz jestem przekonany by coś poprowadzić. Mam kilka pomysłów, odnośnie tego co mógłbym poprowadzić. Być może podobne koncepty już były, być może nie - ale tak czy inaczej przechodzę do rzeczy.

Motyw z rozpiską propozycji trochę podkradłem z tematu Pipboya79.

1. WFRP 2ed - Uciekinierzy.


Klimat: Survival, horror, akcja/sensacja, psychologiczny.

Najbliższe moje skojarzenia: Manhunt, Fahrenheit. (gry)

Ogólny zamysł: Miesiąc przed kulminacyjnym punktem Burzy Chaosu. Więzienie, tudzież ośrodek dla obłąkanych w którejś z prowincji Imperium. Początek nieco inspirowany grą Manhunt 2 - cele zostają przez kogoś otwarte, i rozpoczyna się bunt. Zależnie od tego co gracze wybiorą będzie ciężko, albo jeszcze ciężej w przypadku szpitala psychiatrycznego. Tak czy inaczej, początek nieco będzie "na torach", potem będzie semi-sandbox.

Ilość graczy: Do czterech, pięciu. Bez dodatkowych rekrutek, opowieść opiera się na uciekinierach.

Ucieczka, i przeżycie. W przypadku więzienia oczywiście gracze będą kryminalistami - nikt tam nie trafia z przypadku. Szpital psychiatryczni - chorzy psychicznie, ale tutaj myślę że postawię wyraźny warunek że ja wybieram chorobę, co by było ciekawie i żeby czasem się nie trafił jakiś opętany przez demona Khorne'a.

Jednostrzał/Długoterminowa: W zależności od poczynań graczy.

2. Dark Heresy 2nd Edition - Kłopoty w sektorze 961.

Klimat: Horror, thriller, kryminał, akcja/sensacja, być może slasher.

Ogólny Zamysł: Świeżo upieczeni akolici Inkwizycji sprawdzają co się stało ze Śledczym Inkwizycji, czyli kimś "pomiędzy" akolitami a samym inkwizytorem. Sesja prowadzona przeze mnie dwukrotnie, "połowicznie" autorska na podstawie jednej którą poznałem na anglo-języcznym forum.

Ilość Graczy: Do siedmiu. Z pewnością wyzwanie zarówno dla postaci graczy, jak i dla mnie jako Mistrza. Dodatkowa rekrutacja jeśli sesja okaże się długoterminowa, ewentualnie z jeden gracz gdzieś tam w "trakcie".

Jednostrzał/długoterminowa: Jednostrzał, ewentualna sesja długoterminowa z "weteranami" akcji w sektorze 961.

Miejsce Akcji: Wcześniej wspomniany Sektor 961, planeta Desoleum - śród-ul planety-kopca. Ciasne uliczki, metalowe "niebo", niepewne kondygnacje i ciężki, metaliczny zapach w powietrzu.

3. Black Crusade - kultyści.


Klimat: Akcja, korupcja bohaterów, dramat polityczny i obyczajowy.


Ogólny Zamysł: Kultyści w ulu, na różnych szczeblach życia i władzy. Robotnik w tyranii wiecznej pracy koglomeratu? Szlachcic który znudził się życiem doczesnym? Weteran, który stracił wiarę w Imperatora? Ganger, szukający lepszego życia? Done. Gracze będą powoli korumpowani przez Niszczycielskie Potęgi, z finalnym buntem w kopcu przeciwko imperialnej władzy. Czy będą Adeptus Astartes? Oczywiście, że nie. Pomysł łączenia kultystów i adeptus astartes w jednej sesji jest tak samo poraniony jak myśl że taka grupa może w jakikolwiek sposób funkcjonować czy to że Kosmiczny Marine się znajdzie w kopcu.

Ilość Graczy: Do sześciu, zapewne z dodatkową rekrutacją "gdzieś tam".

Jednostrzał/długoterminowa: Zapewne długoterminowa.

Miejsce Akcji: Bliżej, na tą chwilę nienazwany kopiec pod kontrolą Imperium.

4. Only War - Rebelia na Tygres Prime - SOP.

Ogólny Zamysł: Tygres Prime, agrarny świat z kilkoma fortecami, pozostałościami po obecności Imperialnej Gwardii na tym świecie sto lat wcześniej. Z dnia na dzień wybucha rebelia wśród ludu Tygres Prime, a gracze znajdują się w środku kabały w Siłach Obrony Planetarnej. Rebelia wewnątrz samego regimentu, rebelia w mieście w którym stacjonowali i rebelia na świecie - heresy, heresy everywhere.

Klimat: Dramat Wojenny, Wojenny, dramat, psychologiczny, akcja.

Najbliższe Skojarzenia: "Cieńka Czerwona Linia", "Pluton", "Full Metal Jacket", "Rules of Engagement"

Ilość graczy: Do sześciu, z ewentualną dorekrutką.

Jednostrzał/długoterminowa: Długoterminowa.

Miejsce Akcji: Tygres Prime, początkowo garnizon regimentu.

Opowieść Wojenna
okraszona rzeczami, które w prawdziwym życiu można by było uznać za prawdziwą. Dylematy graczy, panika i chaos - a wszystko to w słabo wyszkolonych SOP/Planetary Defence Force. W jednym momencie gracze będą na apelu swojego regimentu, a w drugim będą walczyć o życie z upstrzonymi symbolem jakiejś... gwiazdy heretykami, walcząc o każdy budynek i każdą ulicę.

5. Only War - Raz na czołgu, raz pod czołgiem.

Ogólny Zamysł: Działania na froncie na skalistej, pustynnej planecie Dioxis X. Pancerny regiment w którym gracze się znajdują został wplątany w niezłą kabałę - w walki z orczymi najeźdzcami. Gracze, jako załoga jednego czołgu będą zmuszeni walczyć w nieprzyjaznych warunkach, z małymi zapasami amunicji i paliwa - czasem nawet na bagnety i pistolety, które posiadają jako czołgiści.

Najbliższe Skojarzenia: "Furia", "Dunkierka", "Złoto dla Zuchwałych", "Czterej Pancerni i Pies" ()

Klimat: Survival, Akcja, Wojenny.

Ilość Graczy: Do pięciu, bez dodatkowej rekrutacji.

Jednostrzał/Długoterminowa: Jednostrzał.

Najbliższe skojarzenia, które zapewne niektórzy mają? Film Furia, tylko sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza - no i może będzie mniej rzeczy z dramatu wojennego, a więcej z próby przetrwania w ciężkich temperaturach skalistej planety Dioxis X.

Miejsce Akcji: Dioxis X, świat pustynny kontestowany przez Imperialną Gwardię i orczych przeciwników.

6. Deathwatch - Ku chwale Imperium.

Ogólny Zamysł: "Pośród setki ludzi może nie być żadnego, który nadaje się na Adeptus Astartes. Pośród setki Adeptus Astartes może nie być żadnego który nadaje się do Straży Śmierci." Czwórka Kosmicznych Marine służących w Straży Śmierci została przydzielona do ochrony Inkwizytora Ordo Xenos podczas pertraktacji z emisariuszami Tau. Jak się okazuje, nie wszystko jest takie jak być powinno - i wcześniej wspomniani Adeptus Astartes wkraczają do akcji.

Klimat: Akcja, akcja i jeszcze raz akcja, z posypaną pompatyczną akcją.

Ilość Graczy: Do czterech, bez dodatkowej rekrutacji.

Miejsce Akcji: Pogranicze Imperium i Dominium Tau.

Zdecydowanie jest to sesja najbardziej nastawiona na akcję. Problemy pomiędzy danymi zakonami, problemy w kill-teamie Deathwatch, w akompaniamencie kanonady karabinów boltowych.


***

Moje Wymagania i najważniejsze informacje: Na moich sesjach będzie pełna mechanika, z materiałami na doc-u albo otrzymanymi na privie. Znajomość danego świata (fantasy albo 40k) powinna być na poziomie od minimalnego do "przeciętnego", w zależności od danego pomysłu. Odpisy w formacie 5 (gracze) - 3 (ja), a ankieta kończyć będzie się w czwartek (05.04). Rzuty po mojej stronie, zawiłości odnośnie mechaniki będą wyjaśniane - także do zielonych z danym systemem kieruję słowa: Proszę się nie bać! Niejedną osobę poprowadziłem przez zawiłości systemów 40k. W pewnych miejscach oczywiście mechanika, ze względu na PBF będzie uproszczona, będą zasady "domowe" i jakieś fajne smaczki. Wy jako gracze będziecie przedewszystkim musieli się zajmować swoją postacią i immersją, a nie jakimiś wyliczeniami bonusów ze strzału. Odnośnie postaci - to też zależy od pomysłu, ale zasadniczo rzuty na postać otrzymujecie na priv, ale to jak już będzie rekrutacja. Czy będą jakieś drobne zmiany? Zapewne będą, ale na pewno po zakończeniu ankiety.

Cheers, i mam nadzieję że będzie zainteresowanie na forum. Trochę się boję że nie.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Stary 30-03-2018, 13:02   #2
 
Snigonas's Avatar
 
Cytat:
Napisał Yellow King Zobacz post
[...]
Cheers, i mam nadzieję że będzie zainteresowanie na forum. Trochę się boję że nie.
Masz jednego zainteresowanego, nie bój nic!
Chciałbym poznać Warhammera Fantasy (bo go prawie nie znam) i może tym razem udałoby się gdzieś dostać.
A w sumie reszta z Wh40k (dobrze wyguglowałem? ) też brzmi ciekawie, najbardziej Black Crusade i Dark Heresy. Masz chętnego.
 
Snigonas jest offline  
Stary 30-03-2018, 13:03   #3
 
Yellow King's Avatar
 
Cytat:
Napisał Snigonas Zobacz post
Masz jednego zainteresowanego, nie bój nic!
Chciałbym poznać Warhammera Fantasy (bo go prawie nie znam) i może tym razem udałoby się gdzieś dostać.
A w sumie reszta z Wh40k (dobrze wyguglowałem? ) też brzmi ciekawie, najbardziej Black Crusade i Dark Heresy. Masz chętnego.
Bardzo się cieszę, no i proszę się nie bać odnośnie tego że jesteś nowy. Wszystkie jakieś terminologie, czy zawiłości związane z danym światem będą na bieżąco wyjaśniane, czy to w odpisach czy w komentarzach.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Stary 30-03-2018, 13:25   #4
 
Feniu's Avatar
 
Ja też pewnie byłbym chętny, zawsze chciałem zagrać w 40stkę, jednak nie znam systemu. Pytanie kiedy byś chciał otworzyć rekrutację ?
 
__________________
Do nowego roku nieobecny
Feniu jest offline  
Stary 30-03-2018, 13:27   #5
 
Yellow King's Avatar
 
Cytat:
Napisał Feniu Zobacz post
Ja też pewnie byłbym chętny, zawsze chciałem zagrać w 40stkę, jednak nie znam systemu. Pytanie kiedy byś chciał otworzyć rekrutację ?
Zapewne w weekend po zakończeniu ankiety, i rekrutka będzie trwała od kilku dni do tygodnia myślę.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Stary 30-03-2018, 14:38   #6
INNA
 
Nami's Avatar
 
Ja może byłabym chętna, bo marzy mi się zagranie z pewnymi osobami :>

Warhammer na drugiej edycji, jakiś niedługi (nie lubię kampanii) - możliwa ewentualna kontynuacja ale po dłuższej przerwie raczej. Najlepiej gdyby postacie nie były pierwszopoziomowe, bo trochę to nudne już No i żeby nie było też tak, że druga profka i zero PD do wydania na niej, bo np w przypadku kapłana to straszna chała, zupełnie jakby nie był kapłanem tylko wciąż akolitą.

O, to takie cośEDIT: chyba nie trafiłam w "klucz" wydawało mi się, że więcej tam propozycji WH 2ed, a to tylko jedna :P
Chyba innych systemów mi się nie chce, ale mogę się zastanowić po zobaczeniu rekrutacji.
 
__________________
Discord podany w profilu

Ostatnio edytowane przez Nami : 30-03-2018 o 14:41.
Nami jest teraz online  
Stary 30-03-2018, 14:45   #7
 
Phil's Avatar
 
Zagłosowałem na Kłopoty w sektorze 961
 
Phil jest offline  
Stary 30-03-2018, 15:06   #8
 
Yellow King's Avatar
 
Odnośnie sesji warhammera drugiej edycji - trudno byłoby o takiego przykładowego kapłana w psychiatryku albo więzieniu, chyba że byłoby to poparte jakąś solidną historią. Jeszcze dodając - zapewne jeśli wyjdzie wfrp to będą to dwie profesje, jedna podstawowa i druga recydywisty.

Sesje wh40k dla zapoznanych z materiałem - będą także limity, ale nie jakieś wybitne. Dla przykładu, jeśli wyjdzie dark heresy myślę że raczej o mutancie można zapomnieć.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Stary 30-03-2018, 22:22   #9
 
Amon's Avatar
 
Dla mnie najbardziej kultyści ale wszystko 40k jest dobre

PS: właśnie maluje figurki :P
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline  
Stary 30-03-2018, 22:31   #10
 
Yellow King's Avatar
 
A jakież to są figurki? Czyżby właśnie chaośniaków? No i zachęcam do zaznaczania w sondzie powyżej posta, pozwala mi zobaczyć obecną sytuację w dużo bardziej przejrzysty sposób.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.
Yellow King jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168