Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Chętnie zagrałbym w:
Miasteczko Diamond Taint. Horror. 4 21.05%
Morfa. Karawana. Fantasy. 1 5.26%
Kolonia karna. S-f. 8 42.11%
Jakiś inny storytell. 5 26.32%
Nic z powyższych. Nie lubię storytellingów. 2 10.53%
Nie wiem o co chodzi ale lubię brać udział w sondach. 6 31.58%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27-10-2019, 19:18   #1
 
GreK's Avatar
 
Storytelling.

Aktualnie biorę udział w dwóch sesjach, które kiedyś się skończą (mam wrażenie, że wcześniej niż później) i pomyślałem, że spróbuję coś poprowadzić, mimo że ostatnia sesja nie dotarła do końca, gracze się wykruszyli a ja zniechęciłem brakiem ich zaangażowania.

Dlatego tym razem nim wyskoczę z rekrutacją chciałbym spytać Was o opinię.

Nim napiszę o pomysłach, dodam jeszcze, że prowadzę storytellingi z marginalną mechaniką. Rzucam rzadko i nie angażuję w to graczy. Sesje są ambitne (tak lubię o nich myśleć), chociaż czuję, że ostatnio pióro mi stępiało klawiatura mi zruściała. Liczę na duże zaangażowanie graczy, podsuwających smaczki, możliwe rozwinięcia fabuły, zgodnie z zasadą: im więcej dajesz MG, tym więcej dostajesz.
Moim sesjom zarzucano, że są sandboxami i chyba coś w tym jest, bo główny wątek z reguły płynie gdzieś w tle i tylko od gracza zależy czy zechce się w nim zanurzyć czy iść zupełnie obok i czekać aż sam go porwie, z tym że wtedy jest już zazwyczaj za późno. Wątki w moich sesjach mają zazwyczaj drugie dno, o którego odkrycie trzeba się postarać. Nie prowadzę graczy za rączkę i ogrom wyboru może przytłoczyć tych niedoświadczonych.

Wrzucę tutaj linka do najbardziej udanej z moich sesji: Morfa ([storytelling, autorskie fantasy] Morfa. Cz.1. W sieci.)
żebyście zobaczyli czego można się spodziewać.

A teraz pomysły:
1) Miasteczko Diamond Taint.
Horror.
Byłaby to kontynuacja ostatnio prowadzonej przeze mnie sesji, która zdechła.
link do sesji

W skrócie.
Rzecz się dzieje w amerykańskim miasteczku Diamond Taint, pośrodku pustyni Moyave w Stanie Utah. Czasy świetności miasteczka minęły gdy wyczerpały się złoża kopalni diamentów. Większość mieszkańców uciekła gdy zabrakło miejsc pracy. Pustostany i ogólna bieda. Sytuacja zmieniła się trochę na lepsze gdy kopalnię przejął rząd i zaczął w niej przeprowadzać prace geologiczne. Powstały nowe miejsca pracy.
Od pewnego czasu w miasteczku zaczęły narastać akty przemocy i wandalizmu. Zaczynacie sesję w momencie gdy miasteczko zostaje otoczone przez szczelny kordon sanitarny. Chwilę po tym zanikł sygnał radiowy i telewizyjny, telefony przestały działać a w komputerach, w przeglądarkach internetowych pojawił się komunikat: you are offline. Miasto zostało odcięte od świata. Ulicę zaczęły patrolować wojskowe hammery i żołnierze w maskach przeciw-chemicznych. Wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Akty agresji narastają, wojsko nie radzi sobie z opanowaniem sytuacji, liczba chorych w szpitalu rośnie a Wy zdajecie sobie sprawę, że nie mówi się Wam wszystkiego.

W tym momencie sesji moglibyście grać:
- Miejscowymi, ludźmi, którzy zostali odcięci od świata, dość szerokie spektrum wyboru, od pracowników związanych z kopalnią, , "nielegali" fedrujących nielegalnie pod ziemią, poprzez zwyczajnych ludzi, wszystkie możliwe zawody, które mają sens istnienia w tak małym miasteczku, po lekarzy pracujących w szpitalu, czy np. strażników więziennych w miejscowym więzieniu o zaostrzonym rygorze, czy też samych więźniów tegoż...Potrzebowałbym min. 3 osoby w środku.
- Grupą rządową, do opanowania sytuacji wysłano wojsko i naukowców, można zagrać i członka Gwardii Narodowej i naukowca o wysokiej specjalizacji. Maks 1 naukowiec, maks 2 żołnierzy.
- Media / poszukiwacz sensacji. Aczkolwiek nie ma komunikacji z miasteczkiem i możliwości wjechania do / wyjechania z niego, to media oczywiście ustawiły się za ostatnim wojskowym kordonem i próbują niuchać. Mogę przyjąć jednego wścibskiego.

Jest opcja kontynuowania sesji postaciami, które nie zginęły przez graczy, którzy je prowadzili.

2) Morfa. Karawana..
Nie jestem pewien tego odgrzewanego kotleta ale pomysł jest i sentyment do świata, więc...

Fantasy.
Byłaby to szybka jednostrzałówka dla tych, którzy by chcieli poświęcić chwilę, żeby wgryźć się w konwencję, która była inspirowana takimi książkami jak Inne Pieśni, Malowany człowiek.
Materiały do sesji ([materiały do sesji] Morfa.)

Rzecz nie będzie się dziać w Skilthry, miasteczku, w którym miały miejsce trzy poprzednie części Sesji, lecz bliżej serca Cesarstwa, tam gdzie morfa, magiczna i niebezpieczna substancja, która wpływa na strukturę materii i może ją zmieniać (morfować) występuje w znikomych ilościach. Karawana, w skład której wejdą Wasze postacie, wyrusza w bardziej dzikie rejony. W jej skład wchodzi Diatrys (zakonnik, który jest w stanie obronić Was przed wpływem morfy i zmorfieńcami - w pewnym zakresie oczywiście), jacyś zbrojni i Wy, którzy macie jakiś powód, żeby w tej karawanie się znaleźć.
Droga będzie niebezpieczna i nikt nie dojedzie do celu... ale nie uprzedzajmy faktów.
Diatrysem grać nie można. Magusem również, chyba że ktoś lubi jak jego postać ginie w pierwszej, może drugiej turce.

3) Kolonia karna.
No i świeżynka. Last but not least - jak mówią anglicy. W tej chwili ten pomysł mnie najbardziej kręci ale też wymagałby największego przygotowania z mojej strony. Pomysł jest na razie bardzo luźny, muszę go dopracować w szczegółach, jeśli byłoby zainteresowanie.
Sesja s-f. Rzecz się dzieje w dalekiej przyszłości. Jesteście załogą statku kosmicznego. Znacie się jak łyse konie, przynajmniej tak Wam się zdaje...
Akcja zaczyna się w momencie gdy zostajecie zaatakowani (przez kogo i dlaczego to jeszcze wymyślę) i udaje się Wam uciec, wskakując w nadprzestrzeń. I to tyle z dobrych informacji. Po wyjściu z nadświetlnej okazuje się, że statek ma poważne uszkodzenia i bez poważniejszego remontu to może Wam posłużyć jedynie jako blaszana trumna. Ale to nie jest ta najgorsza informacja. Ponieważ uciekaliście właściwie w trybie awaryjnym nie było czasu na dokładne ustawienie koordynatów i skok był trochę przypadkowy, więc znajdujecie się na galaktycznym zadupiu. To też jeszcze nie jest ta najgorsza informacja. Należy się spodziewać, że ten kto Was zaatakował, przeanalizuje widmo, które pozostawiliście po skoku w nadprzestrzeń i z dużym prawdopodobieństwem skoczy za Wami, żeby dokończyć to, czego nie zdążył.
Aaaale, od czego macie MG? Okazuje się, że tuż pod nosem znajduje się planeta, która jak zdawkowo informuje Was system, jest kolonią karną. Całkiem możliwe, że tam znajdziecie ocalenie... albo i nie...

Myślałem, żeby stworzyć gotowe karty załogi, z profilem, motywami działania, ukrytymi celami.

Zagrożeniem będzie, prócz ścigającego Was statku, cele poszczególnych członków załogi, które mogą stać w sprzeczności z Waszymi, trudności jakie napotkacie przy próbie naprawy statku i lokalne intrygi w jakie (na to liczę) zostaniecie wplątani.


Czekam na komentarze i konstruktywną krytykę.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 27-10-2019, 22:01   #2
 
PeeWee's Avatar
 
Jak jest storytelling i w ankiecie jest opcja "Jakiś inny storytell" To ja się pytam, czy poprowadzisz waść cosik takiego, co się The Amber Diceless Roleplaying Game, zowie.
Jeżeli tak to z marszu masz jednego gracza. Mnie, we własnej osobie, oczywiście.

Przemyśl waszmość sprawę, bo system zacny jest i zaprawdę godny uwagi. Ja z lubością wcielę się w syna Corwina, Branda lub Caine'a.

Podbijać temat ludzie, nich Amber będzie na tapecie.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 27-10-2019, 22:13   #3
 
kanna's Avatar
 
Osobiście lubię stroyteling Lubię tez grać u Ciebie, choć ostatnio w tyn nieszczęsnym Diamond Taint grałam, i się sesji zdechło. Hmm. Pewnie też swój udział w tym zdechnięciu mam.

Choć doceniam Twój zapał, to chyba już trzecie próba reanimacji.

Wiec jak coś odpalisz, to chętnie. Choć akurat Morfa nie.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline  
Stary 27-10-2019, 22:15   #4
 
GreK's Avatar
 
@PeeWee.
Nie znam, a że do gotowych systemów jakiś niczym nie wytłumaczony wstręt mam, to i pewnie nie poznam.
Więc niestety lub stety ale nie.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 27-10-2019, 22:20   #5
 
PeeWee's Avatar
 
Jak nie sam system, to polecam dziesięcioksiąg Rogera Zelaznego.
Świetna rzecz i mocno inspirująca.

No nic, szkoda. Pozostaje mi czekać na następnego śmiałka, albo... samemu odpalić sesję na zamku Amber.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 28-10-2019, 12:33   #6
 
Gortar's Avatar
 
Greku, no to bym się pisał może Na trójeczke.
 
__________________
---------------
Rymy od czasu do czasu :)
Gortar jest offline  
Stary 30-10-2019, 08:53   #7
 
Phil's Avatar
 
Odpowiedzi czysto teoretyczne ode mnie, bo czasu nie ma na kolejną sesję, i raczej prędko mi się żadna nie skończy.
Chętnie storytelling, jeśli tylko nie wymaga się za każdym razem epopei w ramach odpisu. Sam brak mechaniki (albo jakaś jej szczątkowa obecność) mi nie przeszkadza.
W ankiecie wybrałem Morfę (bo brzmi pomysł ciekawie), sf (bo bym zagrał sf, nawet jeśli pomysł ograny już na milion sposobów) i coś innego (nie wiem co, ale pewnie jakieś inne propozycje też by mi przypadły do gustu).
Kiedy byś zaczynał sesję?
 
__________________
Bajarz do wynajęcia. Warhammerophil.
Phil jest offline  
Stary 30-10-2019, 11:00   #8
Edgelord WoDu i Horroru
 
Zell's Avatar
 
Diamond Taint i kolonia karna, GreKu.
 
__________________
How the birds can sing a tuneless song?
How can they stay in the sky?
Maybe they’re just screaming
Maybe it’s not music and it’s all a lie
Zell jest offline  
Stary 30-10-2019, 12:26   #9
 
GreK's Avatar
 
@Phil
Jeśli będzie zainteresowanie, to jak skończy się jedna z sesji w których biorę udział zabiorę się za dopracowanie szczegółów. Zainteresowanym wyślę PW.

@pozostali
Dziękuję za opinię i głosy w sondzie.
 
__________________
Aktualnie gram w:
Dreamcatcher. Horror. Storytelling. Dokąd prowadzi tunel z koszmaru?
Atrofia Baydura. Postapokaliptyczny świat tonący w strugach deszczu.
GreK jest offline  
Stary 30-10-2019, 18:53   #10
Administrator
 
Kerm's Avatar
 
Kolonia karna brzmi ciekawie
 
Kerm jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:23.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168