Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Wybierz swoją przygodę
1. Łałałakinara 3 20.00%
2. Gorgo-san 0 0%
3. Wampir - Kroniki rodu Giovanni 5 33.33%
4. Wraith - Tzoah Rotachat 4 26.67%
5. Orpheus - Projekt Adam 3 20.00%
6. Planescape - Święta misja Napoleona Von Tona 3 20.00%
7. Birthright Lenno Grabentod 3 20.00%
8. Cyberpunk/Altered Carbon - Łupieżcy dusz 4 26.67%
9. Kult Divinity Lost - Sprawa Caspara Olivera Toblera 0 0%
10. Traveller/Chthonian Stars - Lux Occulta 2 13.33%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2019, 20:08   #1
 
PeeWee's Avatar
 
Mega sonda - wybierz sobie przygodę

Mam czas, chęci i pomysły. Wszystkich ich nie zrealizuje, więc prośba do was. Pomóżcie wybrać coś, co pójdzie na pierwszy ogień.
Poniżej kilka moich propozycji:

1. Łałałakinara
Mega łakowy cross. Anno domino 2020, grudzień. Moskwa, Filowskij Park
Na poddaszu państwowego sierocińca im. Maksyma Gorkiego, umiera w wieku 93 lat, jego długoletni dyrektor i wychowawca, Aleksiej Iwanowicz Jeremiejew . O jego śmierci zostaje powiadomiony jego przyjaciel i prawnik, Igor Petrov. Jest on wykonawcą ostatniej woli zmarłego.
I tutaj na scenę wchodzą BG, którzy wszyscy jak jeden mąż, są wychowankami sierocińca i oczywiście łakami różnych gatunków.
I tutaj zaczyna się przygoda pełna magii, tajemniczych wydarzeń osób i różnych łaczych światów. Kim tak naprawdę był Aleksiej Jeremiejew, czym jest Arca Vos Draconis, czym tak naprawdę zajmuje się bractwo św. Filareta i kim są podejrzane typki z czarnej Wołgi?
Magiczna i tajemnicza Moskwa staje się areną dla sieci intryg w której rywalizują ze sobą różne siły i stronnictwa i rasy. Na to wszystko nakładają się pewne międzynarodowe wydarzenia, które mogą wszystko zmienić.

2. Gorgo-san
#Tokio, #yakuza, #magia wschodu
Kilku młodych chinpira imprezuje w klubie na dachu jednego z wieżowców w centrum miasta. W jej trakcie zostają brutalnie zamordowani. i w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby policja na miejscu zbrodni nie znalazł śladów świadczących o tym, ze zbrodnia może mieć jakieś okultystyczne podłoże.
Policja prowadzi swoje śledztwo, a tymczasem młodzi chinpira trafiają do Tysiąca Piekieł i wbrew wszystkiemu udaje im się stamtąd uciec.
Budzą się niby w swoich ciałach, ale świat wokół jest już zupełnie inny.
Kim jest tajemniczy Gorgoniusz i co ma wspólnego z młodymi chinpira? Czy zwycięży lojalność wobec oyabuna, czy strah przed nowym panem?

Rozbudowane preludium w klimatach wschodnich.

3. Wampir - Kroniki rodu Giovanni
Kto nie słyszał o tej sadze. Chyba wszyscy, którzy choć w minimalnym stopniu interesują się Światem Mroku.
Opowieść zaczyna się w roku 1444, a kończy w 2000. Ładnych kilka wieków i pewnie tyle trzeba mieć czasu, żeby odegrać całą sagę.
Mam jednak pewien pomysł, żeby ugryźć to w formie pbf-u. Skracanie scen, rozgrywanie pewnych wątków bardziej, że tak powiem z lotu ptaka, z dalszej perspektywy, filmowe klapsy i podejmowanie decyzji dalekosiężnych bez nadmiernego wchodzenia w detale.
Taki rodzaj eksperymenty.

4. Wraith - Tzoah Rotachat
W serii Black Dog wyszedł kiedyś podręcznik pod tytułem Charnel Houses of Europe: The Shoah. Dotyczy on oczywiście Holocaustu i jego wpływu na Krainę Cieni.
Bazując na tym podręczniku proponuję mroczną opowieść o historii, cierpieniu , zaświatach i odkupieniu..
Akcja rozpoczyna się we współczesnej Warszawie, gdzie żywi jeszcze BG prowadzą historyczne śledztwa z ramienia IPN-u. Dotyczy ono pewnej podziemnej organizacji, która za pomocą żydowskiej pralni przekazywała grypsy do Auschwitz.
Pewne okoliczności sprawiają, że BG zostają upiorami i trafiają do Krainy Cieni, gdzie będą musieli zmierzyć się nie tylko z faktem swojej własnej śmierci, ale też z licznymi cierpiącymi duszami, które pragną odkupienia.

Kameralna przygoda dla dwójki graczy. Będzie ona mocno skupiona na psychologii postaci, historii, retrospekcjach i eksplorowaniu mrocznych aspektów ludzkiej duszy.

5. Orpheus - Projekt Adam
Orpheus to zamknięta tylko w sześciu podręcznikach mało znana linia WoD. Orpheus to taki lżejszy Wraith, tak to chyba można powiedzieć.
Grupa Orfeusz to firma, która początkowo zajmowała się kriogeniką. W wyniku pewnych eksperymentów odkryli oni, że mogą oddzielić duszę od ciała, a później je na nowo połączyć.
Obecnie firma to lider w dziedzinie zajmowaniem się nawiedzeniami i pozbywaniu się groźnych i niebezpiecznych duchów.

BG dostają misję zbadania nawiedzenia pewnej okazałej willi na obrzeżach LA. Śledztwo jest wstępem do intrygi w której niepomierną rolę odegra pewien Adam.

6. Planescape - Święta misja Napoleona Von Tona
Napoleon Von Ton, to istota Foo, która wyruszyła ze świętą misją. Jej pierwszym etapem było zebranie grupy Wybrańców. Wybrańcy to oczywiście BG.
Napoleon Von Ton przekonał BG, że zostali wybrani przez bogów do wypełnienia świętej misji, która wpłynie na losy całego multiwersum.

Przygoda w Multiwersum, gdzie BG odbędą długą podróż po wielu, wielu światach.
Przygoda dla postaci na poziomie 6-8.

7. Birthright Lenno Grabentod
Senior rod Ludwik Grabentod tuż przed śmiercią ofiaruje swoim kilku najwierniejszym ludziom lenno we władanie. Tymi ludźmi są oczywiście BG. Przejmują oni kontrolę nad niewielką dzielnicą tuż nad brzegiem morza.
Senior rodu umiera i jego synowie, którzy rozpoczynają kłótnię o schedą nie patrzą już tak przychylnym okiem na swoich lenników. Wojna wisi na włosku
Polityka i zarządzanie państwem w świecie fantasy

Przygoda dla postaci na poziomie 2-4.

8. Cyberpunk/Altered Carbon - Łupieżcy dusz
Przygoda inspirowana światem stworzonym przez Richarda Morgana. Ludzkość podbiła kosmos i zasiedliła liczne planety. Podróże kosmiczne są nadal dość drogie, ale dostępne dla coraz większej grupy ludzi. Wakacje na Marsie, czy której z trzech Nowych Ziemi, to już nie bajania pisarzy sf, ale rzecz jak najbardziej realna o ile masz odpowiednią ilość kredytów.
Modyfikacje cybernetyczne zaszły już tak daleko, że możliwe staje się zgranie swojej osobowości na ceramiczny dysk. Jeżeli jesteś odpowiednio bogaty możesz albo stworzyć sobie klona, albo odkupić ciało jakiegoś umarlaka i wszczepić w jego ciało swoją osobowość.
Roboty, Sztuczna Inteligencja, netrunnerzy, którzy buszują w sieci jako cyfrowe programy.

BG to pracownicy korporacji Eterna. Otrzymują misję zbadania zabójstwa jednego z dyrektorów korporacji. Śledztwo zmusi ich do odbycia kilku podróży kosmicznych i zapuszczenia się do podziemnego miasta wykluczonych.

9. Kult Divinity Lost - Sprawa Caspara Olivera Toblera
Przygoda w kultowym Kulcie, a dokładnie w jego najnowszej odsłonie, czyli czwartej już edycji.
Caspar Olivier Tobler to światowej sławy autor powieści kryminalnych. Człowiek znany, szanowany i niezwykle bogaty. Na tydzień przed premierą filmu na podstawie jego powieści, Tobler znika bez śladu. Na domiar złego w jego mieszkaniu policja znajduje zamordowaną w bestialski sposób jego żonę oraz dwójkę dzieci.
BG wcielają się w rolę dziennikarzy, którzy piszą biografię pisarza i starają się odkryć, co zaszło feralnej nocy w jego domu oraz odszukać miejsce, gdzie obecnie on przebywa.
Śledztwo doprowadzi ich do bardzo niezwykły i przerażających wniosków. Wniosków, które na zawsze zmienią ich życie i postrzeganie świata.

10. Traveller/Chthonian Stars - Lux Occulta
Rok 2159 to czas niezwykłej prosperity dla całego gatunku ludzkiego. Nie tylko wyzbyliśmy się większości naszych złych cech, które prowadziły do ciągły wojen i waśni. Zapanował pokój i harmonia. Dzięki czemu potrafiliśmy skupić się na nauce i podboju kosmosu. Układ Słoneczny stał się w końcu naszym układem w pełnym tego słowa znaczeniu. Skolonizowaliśmy planety i kilka księżyców. Podróże kosmiczne nadal są długie, ale zwykły człowiek jest w czasie swojego życia bez trudu zwiedzić każdą z zamieszkanych planet.
Ludzie żyją w spokoju i dobrobycie.

Niestety okazuje się, że ten dobry czas może zostać rychło przerwany. Do naszego układu zbliża się bowiem tajemnicza obiekt o dużej masie i niezwykle dużej prędkości. Naukowcy podejrzewają, że to jakiś olbrzymi zlepek czarnej materii, który nazwali Ciało Fonga.
Są jednak też inne podejrzenia. Okultyści i ludzie zaznajomieni ze starymi tekstami i przepowiedniami przypuszczają, że to Gwiazda Chthonian. Świadczyć ma o tym fakt, że obiekt ten emituje dziwny i nieznany ludzkości rodzaj energii, który powoduje, że zjawiska i istoty znane tylko z legend zaczynają pojawiać się w świecie rzeczywistym.
Coraz liczniejsze doniesienia o zjawiskach paranormalnych zmuszają władze UWC (Unified World Council) do baczniejszego przyjrzenia się sprawie. Powołana zostają specjalna agencja, która ma monitorować i zajmować się badaniem wszystkich tego typu przypadków, jak i zająć się ustaleniem czym jest tak naprawdę Gwiazda Chthonian.

W tej przygodzie BG wcielą się w Strażników UWC i zostają wysłani, aby zbadać dziwne doniesienia z Titanii, jednego z księżyców Urana. Ponoć wśród tamtejszych poszukiwaczy i górników szerzy się bardzo dziwna religia. Z racji, że księżyc jest praktycznie prywatną własnością rodziny Wesley, BG muszą pod przykrywką przedostać się na powierzchnię Tytanii i zbadać ten kult.I to tyle moich propozycji. Ograniczyłem się do złotej dyszki, bo taka jest maksymalna liczba opcji w ankiecie.
Kilka pomysłów nie znalazło miejsca, ale to i dobrze, w końcu jakaś selekcja musi być.
Z przyjemnością poczytam wasze opinię na poszczególne pomysły, słowa krytyki lub uwagi. Jestem także otwarty na jakieś wasze propozycje systemów, czy też przygód.
Zapraszam do dyskusji.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 01-11-2019 o 20:12.
PeeWee jest offline  
Stary 01-11-2019, 20:47   #2
 
Brilchan's Avatar
 
Najchętniej bym zagrał w kolejności 1. Planescape bo mam kilka postaci które by się nadawały i ogólnie mój ukochany system tylko nie bardzo jest okazja żeby zagrać.

2. Ruski wilkołak kocham łaka i kocham crossovery już na samo hasło łak+ Rosja + Sierociniec mam parę pomysłów.

3. Cyberpunk zawsze na propsie a rzadko kiedy jest okazja zagrać Korposzczurem także też mogłoby być ciekawie. Szczególną sympatie mam do netrunnerów i wymyślanie różnych głupawych awatarów w stylu filmów z lat 90tych pierwsza sesja którą na tym forum ukończyłem była właśnie netrunnerem

Wiem że ankieta ale jako że nigdy nie miałem okazji z tobą grać ani nic twojego nie czytałem to zadałbym kilka pytań:

- Jak się zapatrujesz na mechanikę ? Pamiętając ten temat o Ravenlofcie mam wrażenie że nie jest ona dla ciebie najważniejsza ? Ale wolę się zapytać.

- Planujesz używać dużo docka na sesjach ?

- Jaką planujesz częstotliwość odpisów ?

Pytania może niepotrzebne skoro ankieta ale zapytać nie zaszkodzi.
 
Brilchan jest offline  
Stary 01-11-2019, 21:05   #3
 
PeeWee's Avatar
 
Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Pytania może niepotrzebne skoro ankieta ale zapytać nie zaszkodzi.
Podyskutować zawsze można. Temu służyć ma między innymi ten temat.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
2. Ruski wilkołak kocham łaka i kocham crossovery już na samo hasło łak+ Rosja + Sierociniec mam parę pomysłów.
Ten sierociniec, to nie tylko dla wilkołaków. Może nie napisałem tego dość wyraźnie, ale w sierocińcu przebywały łaki wszelkiej maści. Zatem w tej przygodzie można zagrać i klasycznym wilkołakiem, ratkinem, bastetem, niedźwiedziołakiem , czy inną małpą, czy rekinem

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
- Jak się zapatrujesz na mechanikę ? Pamiętając ten temat o Ravenlofcie mam wrażenie że nie jest ona dla ciebie najważniejsza ? Ale wolę się zapytać.
Dokładnie tak. Mechanika jest potrzebna, żeby określić możliwości postaci. Uważam jednak, że przesadne skupianie się na niej jest pozbawione sensu. Kilka z powyższych pomysłów spokojnie można rozegrać praktycznie bez mechaniki. Inne wymagają paru cyferek, ale zawsze będą one stanowić u mnie dodatek, a nie esencję sesji.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
- Planujesz używać dużo docka na sesjach ?
To w sumie zależy od graczy i ich podejścia do tematu. Wszystkie moje dotychczasowe sesje korzystają z niego w niewielkim stopniu.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
- Jaką planujesz częstotliwość odpisów ?
Taki chyba standard na forum, 1-2 posty tygodniowo.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Stary 01-11-2019, 21:32   #4
 
Hungmung's Avatar
 
Święta misja z istotą Foo- to brzmi dumnie. Chętnie bym się wybrał.
 
Hungmung jest offline  
Stary 01-11-2019, 21:59   #5
 
Googolplex's Avatar
 
Oczywiście, że 10!

Ciało Fonga... taaaaaaak to jest kometa Zargothraxa! Sami oceńcie.
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=YGV6bCTMM5w[/MEDIA]

Rezerwuję sobie rolę Sir Proletiusa (W istocie potężnego!).


HOOTS!!
 
__________________
De mortuis crepitus
Aberdonensis de furor
Infernus irae!
Then they died

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 01-11-2019 o 22:02.
Googolplex jest offline  
Stary 01-11-2019, 23:25   #6
 
Brilchan's Avatar
 
Cytat:
Ten sierociniec, to nie tylko dla wilkołaków. Może nie napisałem tego dość wyraźnie, ale w sierocińcu przebywały łaki wszelkiej maści. Zatem w tej przygodzie można zagrać i klasycznym wilkołakiem, ratkinem, bastetem, niedźwiedziołakiem , czy inną małpą, czy rekinem
Akurat z małpą to mógłby być problem Yereny czyli małopołaki to jedne z tak zwanych Szyderczych Ras (Mocking Breeds) projektów Pentexu na stworzenie sztucznych łaków służących Żmijowi. Chociaż w sumie ciekawym mógłby być gdyby Maksym ściągnął z ulicy takiego młodego dilera przemienionego w chciwego Małopłaka i podstawionego przez Pentex jako pułapka żeby go zabić a staruszek dałby go radę jakimś cudem nawrócić na Gaje

Chociaż nie to zbyt dziwny pomysł chodzi mi jeszcze po głowie pomysł Metysa bez nóg oparty na jednym rosyjskim* pisarzu chociaż większość Narratorów powiedziałoby że postać z 7 punktową wadą byłaby niegrywalna

*https://pl.wikipedia.org/wiki/Rub%C3...%A1lez_Gallego

Potrafię wymyślać też normalniejsze postaci zresztą na razie nie ma co dumać skoro i tak nie wiadomo co wygra w ankiecie :P
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 01-11-2019 o 23:28.
Brilchan jest offline  
Stary 02-11-2019, 10:20   #7
 
Phil's Avatar
 
Na razie brak czasu na kolejne sesje, ale parę rzeczy tu wpadło mi w oko, szczególnie jeśli mechaniki nie trzeba bardzo ogarniać

Wampir - miałem tu jedną wampirową próbę na forum, ale mi średnio do gustu klimat przypadł (nowoczesno-teledyskowy, z akcją ciągłą, wybuchami itd.). Taka saga brzmi ciekawiej, szczególnie w takim ujęciu filmowym, bez wchodzenia w szczegóły typu "nie zawiązałeś sznurówek, potknąłeś się". Można gdzieś o niej poczytać? Moje google-fu mnie zawiodło.

Birthright - z podobnego powodu, szersza pespektywa niż u zwykłej postaci w zwykłej sesji przygodowej.

Kult - bo bym chciał i tyle
 
__________________
Bajarz - Warhammerophil.
Phil jest offline  
Stary 02-11-2019, 10:22   #8
 
PeeWee's Avatar
 
Brilchan zarówno małpołak, jak i kaleka są jak najbardziej do zaakceptowania. W przypadku tworów Pentaxu potrzebne są pewne założenia, ale jak wspomniałem wszelkie łaki będą w tej sesji dostępne.
W końcu każdy chciał kiedyś zagrać żabołakiem

Phil wiadomo, że każdy system można ugryźć na różne sposoby. Można postawić bardziej na akcję, bardziej na intrygę, czy gotyckie klimaty.
Co do sagi to tutaj masz kilka słów o niej:
https://whitewolf.fandom.com/wiki/Giovanni_Chronicles

Birthright jest że tak powiem dwupoziomowy. Jest poziom makro, gdzie BG jako władcy, mistrzowie gildii i podejmują decyzje, które mają wpływ na całe księstwa, czy królestwa, ustalają podatki, prowadzą wojny. Jest też poziom mikro, gdzie mamy klasyczne przygody.
W przygodach te oba poziomy się przenikają.

A Kult, to Kult. Jeden z moich ulubionych systemów.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 02-11-2019 o 10:32.
PeeWee jest offline  
Stary 02-11-2019, 11:52   #9
 
Mi Raaz's Avatar
 
Cóż, ja mam słabość do łaków. Najbardziej do wilkołaków, ale na forum jest tak mało możliwości pogrania czymś innym, że nie odpuściłbym jakiegoś Mokola czy Ananasa.

A Zmodyfikowany Węgiel i cała trylogia z Emisariuszem bardzo mi się podobała. Od dawna jakiś cyberpunk za mną chodzi i szukam czegoś ciekawego. A świat, w którym się nie umiera a obcy mają postać Aniołów wydaje mi się do tego rewelacyjny.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline  
Stary 17-11-2019, 13:14   #10
 
PeeWee's Avatar
 
Sonda zakończona. Dziękuję wszystkim za głosy, wypowiedzi i poklepania po plecach.

Z głosowania wynika, że mamy trzech liderów:
- Wampir - Kroniki rodu Giovanni
- Wraith - Tzoah Rotachat
- Altered Carbon - Łupieżcy dusz

Różnice są na tyle niewielkie. że z tej trójki pozwolę sobie wybrać sesję, którą odpalę. Rekrutacja pojawi się myślę w ciągu tygodnia. Liczę na was liczny w niej udział.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!
PeeWee jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:40.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172