Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zobacz wyniki ankiety: Wybierz swoją przygodę
1. Łałałakinara 3 20.00%
2. Gorgo-san 0 0%
3. Wampir - Kroniki rodu Giovanni 5 33.33%
4. Wraith - Tzoah Rotachat 4 26.67%
5. Orpheus - Projekt Adam 3 20.00%
6. Planescape - Święta misja Napoleona Von Tona 3 20.00%
7. Birthright Lenno Grabentod 3 20.00%
8. Cyberpunk/Altered Carbon - Łupieżcy dusz 4 26.67%
9. Kult Divinity Lost - Sprawa Caspara Olivera Toblera 0 0%
10. Traveller/Chthonian Stars - Lux Occulta 2 13.33%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2019, 21:08   #1
 
PeeWee's Avatar
 
Mega sonda - wybierz sobie przygodę

Mam czas, chęci i pomysły. Wszystkich ich nie zrealizuje, więc prośba do was. Pomóżcie wybrać coś, co pójdzie na pierwszy ogień.
Poniżej kilka moich propozycji:

1. Łałałakinara
Mega łakowy cross. Anno domino 2020, grudzień. Moskwa, Filowskij Park
Na poddaszu państwowego sierocińca im. Maksyma Gorkiego, umiera w wieku 93 lat, jego długoletni dyrektor i wychowawca, Aleksiej Iwanowicz Jeremiejew . O jego śmierci zostaje powiadomiony jego przyjaciel i prawnik, Igor Petrov. Jest on wykonawcą ostatniej woli zmarłego.
I tutaj na scenę wchodzą BG, którzy wszyscy jak jeden mąż, są wychowankami sierocińca i oczywiście łakami różnych gatunków.
I tutaj zaczyna się przygoda pełna magii, tajemniczych wydarzeń osób i różnych łaczych światów. Kim tak naprawdę był Aleksiej Jeremiejew, czym jest Arca Vos Draconis, czym tak naprawdę zajmuje się bractwo św. Filareta i kim są podejrzane typki z czarnej Wołgi?
Magiczna i tajemnicza Moskwa staje się areną dla sieci intryg w której rywalizują ze sobą różne siły i stronnictwa i rasy. Na to wszystko nakładają się pewne międzynarodowe wydarzenia, które mogą wszystko zmienić.

2. Gorgo-san
#Tokio, #yakuza, #magia wschodu
Kilku młodych chinpira imprezuje w klubie na dachu jednego z wieżowców w centrum miasta. W jej trakcie zostają brutalnie zamordowani. i w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby policja na miejscu zbrodni nie znalazł śladów świadczących o tym, ze zbrodnia może mieć jakieś okultystyczne podłoże.
Policja prowadzi swoje śledztwo, a tymczasem młodzi chinpira trafiają do Tysiąca Piekieł i wbrew wszystkiemu udaje im się stamtąd uciec.
Budzą się niby w swoich ciałach, ale świat wokół jest już zupełnie inny.
Kim jest tajemniczy Gorgoniusz i co ma wspólnego z młodymi chinpira? Czy zwycięży lojalność wobec oyabuna, czy strah przed nowym panem?

Rozbudowane preludium w klimatach wschodnich.

3. Wampir - Kroniki rodu Giovanni
Kto nie słyszał o tej sadze. Chyba wszyscy, którzy choć w minimalnym stopniu interesują się Światem Mroku.
Opowieść zaczyna się w roku 1444, a kończy w 2000. Ładnych kilka wieków i pewnie tyle trzeba mieć czasu, żeby odegrać całą sagę.
Mam jednak pewien pomysł, żeby ugryźć to w formie pbf-u. Skracanie scen, rozgrywanie pewnych wątków bardziej, że tak powiem z lotu ptaka, z dalszej perspektywy, filmowe klapsy i podejmowanie decyzji dalekosiężnych bez nadmiernego wchodzenia w detale.
Taki rodzaj eksperymenty.

4. Wraith - Tzoah Rotachat
W serii Black Dog wyszedł kiedyś podręcznik pod tytułem Charnel Houses of Europe: The Shoah. Dotyczy on oczywiście Holocaustu i jego wpływu na Krainę Cieni.
Bazując na tym podręczniku proponuję mroczną opowieść o historii, cierpieniu , zaświatach i odkupieniu..
Akcja rozpoczyna się we współczesnej Warszawie, gdzie żywi jeszcze BG prowadzą historyczne śledztwa z ramienia IPN-u. Dotyczy ono pewnej podziemnej organizacji, która za pomocą żydowskiej pralni przekazywała grypsy do Auschwitz.
Pewne okoliczności sprawiają, że BG zostają upiorami i trafiają do Krainy Cieni, gdzie będą musieli zmierzyć się nie tylko z faktem swojej własnej śmierci, ale też z licznymi cierpiącymi duszami, które pragną odkupienia.

Kameralna przygoda dla dwójki graczy. Będzie ona mocno skupiona na psychologii postaci, historii, retrospekcjach i eksplorowaniu mrocznych aspektów ludzkiej duszy.

5. Orpheus - Projekt Adam
Orpheus to zamknięta tylko w sześciu podręcznikach mało znana linia WoD. Orpheus to taki lżejszy Wraith, tak to chyba można powiedzieć.
Grupa Orfeusz to firma, która początkowo zajmowała się kriogeniką. W wyniku pewnych eksperymentów odkryli oni, że mogą oddzielić duszę od ciała, a później je na nowo połączyć.
Obecnie firma to lider w dziedzinie zajmowaniem się nawiedzeniami i pozbywaniu się groźnych i niebezpiecznych duchów.

BG dostają misję zbadania nawiedzenia pewnej okazałej willi na obrzeżach LA. Śledztwo jest wstępem do intrygi w której niepomierną rolę odegra pewien Adam.

6. Planescape - Święta misja Napoleona Von Tona
Napoleon Von Ton, to istota Foo, która wyruszyła ze świętą misją. Jej pierwszym etapem było zebranie grupy Wybrańców. Wybrańcy to oczywiście BG.
Napoleon Von Ton przekonał BG, że zostali wybrani przez bogów do wypełnienia świętej misji, która wpłynie na losy całego multiwersum.

Przygoda w Multiwersum, gdzie BG odbędą długą podróż po wielu, wielu światach.
Przygoda dla postaci na poziomie 6-8.

7. Birthright Lenno Grabentod
Senior rod Ludwik Grabentod tuż przed śmiercią ofiaruje swoim kilku najwierniejszym ludziom lenno we władanie. Tymi ludźmi są oczywiście BG. Przejmują oni kontrolę nad niewielką dzielnicą tuż nad brzegiem morza.
Senior rodu umiera i jego synowie, którzy rozpoczynają kłótnię o schedą nie patrzą już tak przychylnym okiem na swoich lenników. Wojna wisi na włosku
Polityka i zarządzanie państwem w świecie fantasy

Przygoda dla postaci na poziomie 2-4.

8. Cyberpunk/Altered Carbon - Łupieżcy dusz
Przygoda inspirowana światem stworzonym przez Richarda Morgana. Ludzkość podbiła kosmos i zasiedliła liczne planety. Podróże kosmiczne są nadal dość drogie, ale dostępne dla coraz większej grupy ludzi. Wakacje na Marsie, czy której z trzech Nowych Ziemi, to już nie bajania pisarzy sf, ale rzecz jak najbardziej realna o ile masz odpowiednią ilość kredytów.
Modyfikacje cybernetyczne zaszły już tak daleko, że możliwe staje się zgranie swojej osobowości na ceramiczny dysk. Jeżeli jesteś odpowiednio bogaty możesz albo stworzyć sobie klona, albo odkupić ciało jakiegoś umarlaka i wszczepić w jego ciało swoją osobowość.
Roboty, Sztuczna Inteligencja, netrunnerzy, którzy buszują w sieci jako cyfrowe programy.

BG to pracownicy korporacji Eterna. Otrzymują misję zbadania zabójstwa jednego z dyrektorów korporacji. Śledztwo zmusi ich do odbycia kilku podróży kosmicznych i zapuszczenia się do podziemnego miasta wykluczonych.

9. Kult Divinity Lost - Sprawa Caspara Olivera Toblera
Przygoda w kultowym Kulcie, a dokładnie w jego najnowszej odsłonie, czyli czwartej już edycji.
Caspar Olivier Tobler to światowej sławy autor powieści kryminalnych. Człowiek znany, szanowany i niezwykle bogaty. Na tydzień przed premierą filmu na podstawie jego powieści, Tobler znika bez śladu. Na domiar złego w jego mieszkaniu policja znajduje zamordowaną w bestialski sposób jego żonę oraz dwójkę dzieci.
BG wcielają się w rolę dziennikarzy, którzy piszą biografię pisarza i starają się odkryć, co zaszło feralnej nocy w jego domu oraz odszukać miejsce, gdzie obecnie on przebywa.
Śledztwo doprowadzi ich do bardzo niezwykły i przerażających wniosków. Wniosków, które na zawsze zmienią ich życie i postrzeganie świata.

10. Traveller/Chthonian Stars - Lux Occulta
Rok 2159 to czas niezwykłej prosperity dla całego gatunku ludzkiego. Nie tylko wyzbyliśmy się większości naszych złych cech, które prowadziły do ciągły wojen i waśni. Zapanował pokój i harmonia. Dzięki czemu potrafiliśmy skupić się na nauce i podboju kosmosu. Układ Słoneczny stał się w końcu naszym układem w pełnym tego słowa znaczeniu. Skolonizowaliśmy planety i kilka księżyców. Podróże kosmiczne nadal są długie, ale zwykły człowiek jest w czasie swojego życia bez trudu zwiedzić każdą z zamieszkanych planet.
Ludzie żyją w spokoju i dobrobycie.

Niestety okazuje się, że ten dobry czas może zostać rychło przerwany. Do naszego układu zbliża się bowiem tajemnicza obiekt o dużej masie i niezwykle dużej prędkości. Naukowcy podejrzewają, że to jakiś olbrzymi zlepek czarnej materii, który nazwali Ciało Fonga.
Są jednak też inne podejrzenia. Okultyści i ludzie zaznajomieni ze starymi tekstami i przepowiedniami przypuszczają, że to Gwiazda Chthonian. Świadczyć ma o tym fakt, że obiekt ten emituje dziwny i nieznany ludzkości rodzaj energii, który powoduje, że zjawiska i istoty znane tylko z legend zaczynają pojawiać się w świecie rzeczywistym.
Coraz liczniejsze doniesienia o zjawiskach paranormalnych zmuszają władze UWC (Unified World Council) do baczniejszego przyjrzenia się sprawie. Powołana zostają specjalna agencja, która ma monitorować i zajmować się badaniem wszystkich tego typu przypadków, jak i zająć się ustaleniem czym jest tak naprawdę Gwiazda Chthonian.

W tej przygodzie BG wcielą się w Strażników UWC i zostają wysłani, aby zbadać dziwne doniesienia z Titanii, jednego z księżyców Urana. Ponoć wśród tamtejszych poszukiwaczy i górników szerzy się bardzo dziwna religia. Z racji, że księżyc jest praktycznie prywatną własnością rodziny Wesley, BG muszą pod przykrywką przedostać się na powierzchnię Tytanii i zbadać ten kult.I to tyle moich propozycji. Ograniczyłem się do złotej dyszki, bo taka jest maksymalna liczba opcji w ankiecie.
Kilka pomysłów nie znalazło miejsca, ale to i dobrze, w końcu jakaś selekcja musi być.
Z przyjemnością poczytam wasze opinię na poszczególne pomysły, słowa krytyki lub uwagi. Jestem także otwarty na jakieś wasze propozycje systemów, czy też przygód.
Zapraszam do dyskusji.
 
__________________
>>> Wstań i walcz z Koronasocjalizmem <<<
Nie wierzę w ani jedno hasło na ich barykadach
Illuminati! You're never take control! You can take my heartbeat, but you can't break my soul!

Ostatnio edytowane przez PeeWee : 01-11-2019 o 21:12.
PeeWee jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:44.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168