Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Rekrutacje do sesji RPG > Sondy rekrutacyjne
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy rekrutacyjne W tym dziale możesz umieścić sondę na temat zbliżającej się rekrutacji, zasadności swoich pomysłów lub po prostu "zbadać rynek" pod kątem przyszłej sesji - zarówno z pozycji gracza jak i MG.


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-09-2021, 20:16   #1
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
{WFRP 2ed.] Ich Oczami - Gobliny - "Prawdopodobnie najgorsze piwo na świecie".

Od dawna już chodzi za mną pomysł stworzenia sesji "od drugiej strony". Niektórzy poznali już świat Warhammera widziany oczami strażników miejskich ([WFRP II] - Ich oczami - Straż, straż!) i mieszkańców obleganego miasta (Ich oczami II - Oblężenie.), teraz chciałbym Was zaprosić do świata goblinów. Niekoniecznie ściśle kanonicznego...

"Nikt nigdy nie uznałby odmawiania grzybom praw człowieka za akt zła. Dlatego, jeśli zdefiniujesz istoty mówiące innym językiem, istoty innego koloru, innego pochodzenia, jako grzyby, wszelki ucisk, wszelkie prześladowania lub okrucieństwa, jakie możesz im wyrządzić, nigdy nie byłyby uważane za okrutne lub nieludzkie."
Jurgen Hambaldt, Rozprawa 86.

Rola graczy:

Chcesz spróbować swoich sił nie jako "standardowy bohater", ale jako istota, której żywot w sesji zamyka się zwykle pomiędzy zdaniami "atakuje Was 2k6 goblinów" a "niedobitki zielonych próbują uciekać"? Jako mieszkaniec świata, który samo Twoje istnienie uważa za obrzydliwość, a Twój dobry stan zdrowia traktuje jako osobistą obrazę? W którym Tobie mają za złe kradzież kury, a Poszukiwaczy Przygód wychwalają za wymordowanie całego plemienia Twoich pobratymców?
Wkurza Cię, że "uczciwej walki, jeden na jeden i bez brudnych sztuczek" żądają zakute w stal cwaniaki dwa razy większe od Ciebie i masz wielką ochotę dać im nauczkę?
A może po prostu zastanawiasz się, skąd się właściwie biorą te małe zielone paskudy, na które ciągle się natykałeś w innych sesjach i co je popycha do działania?

Fabularnie:
Plemię goblinów mające pewne zaszłości z Szarym Czarodziejem udającym goblińskiego Szamana i krasnoludami, które kiedyś kazały im spierdalać (a mogły zabić)* ma nieszczęście być obdarzone w nowym pokoleniu dwoma wybitnymi przedstawicielami - geniuszem-alchemikiem (zapomniał gdzie schował skradzione ziarno, do pojemnika dostała się jeszcze woda, znalazł dopiero jak sfermentowało) i wodzem z przerostem ambicji. Przechodząc do sedna - Wódz usłyszał o odbywającym się nie tak znowu daleko konkursie na najlepsze piwo na świecie i postanowił wysłać własną reprezentację. Znaczy się Was, drodzy Gracze.
Ponieważ niemal w każdej sesji jestem pozytywnie przez Was zaskakiwany dam Wam nie jeden, nie dwa, ale trzy niemożliwe do zrealizowania cele. I zobaczymy co się stanie.
Jeden. Dotrzeć do Dziedzictwa Bugmana, gdzie Krasnoludzkie Towarzystwo Ochrony Historii zabezpieczyło ruiny Browaru i odbudowało Karczmę, a teraz co roku z okazji Tygodnia Piwa organizuje konkurs na najlepsze piwo na świecie.
Dwa. Zdobyć szansę na zaprezentowanie swojego produktu - dowiezienie go będzie z tego, podejrzewam, najłatwiejsze.
Trzy - wygrać konkurs.
Na przeżycie nie będę dawał osobnego punktu, wszyscy wiemy jak ta historia się skończy, nie? W końcu to tylko gobliny. Które też nie wiedzą, dlaczego akurat w pobliże tego miejsca zbliżać się naprawdę nie powinny.

Mechanicznie:
W tej sesji postacie będą świetnie wyposażone i doświadczone. Nie Wasze, oczywiście. Punkty przeznaczenia też będą. Tzn. oni je będą mieli.
Wy, z drugiej strony, będziecie mieć liczebność. Myślę, że każdy z graczy, oprócz "swojego" goblina dostanie możliwość sterowaniem resztą tego tałatajstwa plączącego się pod nogami.

Rzuty i losowość oczywiście będą, ale nie wyobrażam sobie tej sesji bez humoru i absurdalnych rozwiązań, więc nie zamierzam być niewolnikiem mechaniki. Mork i Gork też nie będą przecież siedzieć bezczynnie.
Światotworzenie - zalecane.

Stworzymy sobie postacie goblinów korzystając z dodatku "Zagubione w Waagh" (te kilka stron wkleję) czy dowolnego innego, w razie czego chętnie pomogę.

Czego spodziewam się w sesji:
Humor / akcja / pościgi (obawiam się jednak, że to Was będą ścigać) / walka (albo i nie, zależy od Was) / "skradanie się" (bo w końcu to gobliny).


Na co Wy chcielibyście położyć nacisk, zakładając, że chcielibyście się zgłosić? I czy w ogóle są osoby, które chciałyby zagrać w takiej sesji?*
W mojej ostatniej sesji w gościnnej roli pojawił się Szary Czarodziej, który przybrawszy postać szamana przekonał plemię goblinów do udziału w wojnie partyzanckiej przeciwko najeźdźcy, a w kulminacyjnym momencie (kulminacyjnym w każdym razie dla goblinów) nawet do walki z demonami, z którymi aktualnie walczyli także gracze (grający krasnoludami i wcześniej śledzący gobliny). Ku zdumieniu goblinów, mojemu, a prawdopodobnie nawet i graczy, po walce z demonami wszyscy rozeszli się bez próby wymordowania się nawzajem. 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin

Ostatnio edytowane przez hen_cerbin : 03-09-2021 o 00:32.
hen_cerbin jest offline  
Stary 02-09-2021, 21:14   #2
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Ja się piszę. Sam pracuję nad scenariuszem, w którym można wcielić się w snotlingi i kiedyś go wam zaprezentuję (chociaż prace trwają już pewnie ponad rok, więc nie wiem, kiedy dotrę do końca).

Miałem też okazję grać w http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...-moze-ork.html ([WFRP 2ed. 18+] - Gork i Mork - może goblin może ork) oraz http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...enego-kla.html ([WFRP 2ed] Gork i Mork - Klan Złamenego Kła), jako snotling. Może znajdzie się też miejsce dla snotlinga w gobliniej wyprawie?
 
Gladin jest offline  
Stary 02-09-2021, 21:51   #3
 
Lynx Lynx's Avatar
 
Reputacja: 1 Lynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputacjęLynx Lynx ma wspaniałą reputację
Cóżżż... na początku pandemii zdarzyło mi się bez pożegnania zniknąć z forum na jakiś czas. Jeśli za bardzo nie zraziłem do swojej osoby to bym się zgłosił Pomysł mam nawet na goblinowego elegancika XD
 
Lynx Lynx jest offline  
Stary 02-09-2021, 22:02   #4
 
Junior's Avatar
 
Reputacja: 1 Junior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputację
Świetny pomysł. To znaczy nadal więcej mam pytań niż odpowiedzi, ale to też nieźle wpisuje się w kontekst.
 
__________________
To nie lada sztuka pobudzać ludzkie emocje pocierając końskim włosiem po baraniej kiszce.
Junior jest offline  
Stary 02-09-2021, 22:14   #5
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Kurka mol, dlaczego akurat teraz?! Będę musiał zacząć hurtowo zabijać swoich graczy, aby zamknąć przynajmniej dwie sesje, bo na tak przednią zabawę musiałbym sobie zarezerwować dodatkowy czas!

Wstępnie jestem bardzo na tak!
 

Ostatnio edytowane przez Ketharian : 02-09-2021 o 23:29. Powód: edycja soft vulgar thing ;-)
Ketharian jest offline  
Stary 03-09-2021, 00:39   #6
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Może znajdzie się też miejsce dla snotlinga w gobliniej wyprawie?
Znajdzie się.

Lynx lynx, Junior, Ketharian - dla Waszych bohaterów zapewne też.

Sesja byłaby na czterech do sześciu graczy (max ośmiu, a conto tego, że się pewnie ktoś wykruszy), widzę, że minimum już jest, jak u Was z terminami? Sonda jeszcze trochę powisi, potem zrobię oficjalną rekrutację, ale chciałbym żebyście zagrali.

Junior, nie wahaj się ich zadawać. Albo dzielić się pomysłami i oczekiwaniami.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline  
Stary 03-09-2021, 08:37   #7
Wiedźmołap
 
wysłannik's Avatar
 
Reputacja: 1 wysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputacjęwysłannik ma wspaniałą reputację
Też zdarzyło mi się tutaj grać zielonoskórym. Zabawa była przednia. Daj rekrutę to pomyślimy :P
Czy wśród tej bandy goblinów znalazłoby się miejsce dla mało ambitnego orka?
 
__________________
"Inkwizycja tylko wykonuje obowiązki, jakie na nią nałożono. Strach przed nią jest zbyteczny; nienawiść do niej, to herezja." - Gabriel Angelos, Kapitan 3 Kompanii Krwawych Kruków.

Ostatnio edytowane przez wysłannik : 03-09-2021 o 08:43.
wysłannik jest offline  
Stary 03-09-2021, 10:01   #8
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
Ja nie będę miał problemu z czasem. Czy teraz, czy później. Abyś miał lepsze rozeznanie: mam jedną pełnowymiarową sesję (zresztą u Ciebie), oraz końcówkę innej sesji nie wymagającej dużo czasu (zamknie się pewnie w przeciągu 2 miesięcy).
Trzecia sesja - czekam od 2 miesięcy na odpis więc możemy uznać, że jej nie ma. Czwarta sesja - MG miał wrócić we wrześniu, na razie się jeszcze nie odezwał.
 
Gladin jest offline  
Stary 03-09-2021, 10:05   #9
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał wysłannik Zobacz post
Też zdarzyło mi się tutaj grać zielonoskórym. Zabawa była przednia. Daj rekrutę to pomyślimy :P
Czy wśród tej bandy goblinów znalazłoby się miejsce dla mało ambitnego orka?
Widzę że jest chęć na bardziej mieszana grupę. Zastanowię się, choć obawiam się że ork będzie za silny dla tej grupy. Jak byś uzasadnił dlaczego z miejsca nie przejął przywództwa?
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline  
Stary 03-09-2021, 10:06   #10
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację
To może być ork, któremu wydaje się, że jest snotlingiem
 
Gladin jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:05.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172