Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Sondy
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy Tu możesz wrzucić sondę nt. zmian organizacyjnych na forum, ankietę do swojej pracy magisterskiej lub po prostu "zbadać rynek".


Zobacz wyniki ankiety: Życzę sobie:
liczyć reputację 32 44.44%
mieć system feedbacku 32 44.44%
nie liczyć reputacji i nie mieć systemu feedbacku 8 11.11%
Głosujących: 72. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-11-2022, 23:26   #1
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Arrow Reputacja, feedback czy żadne z tych narzędzi? I TURA

Poniżej przedstawiam to co zostało opracowane przez Obsługę w wyniku dyskusji i jej wewnętrznych głosowań w oparciu o feedback Użytkowników w tym temacie.
Nowa formuła sondy odzwierciedla stanowisko całości Obsługi, mam również nadzieję, że w większym stopniu usatysfakcjonuje Użytkowników niż poprzednim razem.

Obsługa bez dostępu do kodu w bazie danych nie jest w stanie zresetować całego systemu, aby liczył wszystko od nowa, dlatego włączenie systemu lub jego modyfikacje, odbywają się modelowaniem wszystkich dotychczasowych faktorów, które są właściwe kontom użytkowników, a które wpływają na wyświetlaną pod avatarem siłę reputacji, czyli dotychczas zgromadzone punkty za staż, licznik postów lub oceny za posty.Zasady głosowania są następujące:
Użytkownikami uprawnionymi do głosowania będą właściciele aktywnych kont, które w okresie między 22.09.2021 (data zakończonej zeszłorocznej sondy o reputację) a 31.10.2022 (przeddzień rozpoczęcia przerwanej tegorocznej sondy o reputację) zostawiły weryfikowalny Obsłudze ślad w bazie (np. napisany post, wpis na krzykaczu, opublikowana notka lub głos w jawnej sondzie) oraz posiadają w dorobku konta minimum 10 kiedykolwiek opublikowanych postów na forum.

Z powodu ograniczeń ilości znaków w narzędziu sondy, pytania będą zawierały pogrubiony z poniżej tekst, natomiast część opisowa do każdego, będzie w pierwszym poście tematu głosowania.


Pierwsza runda:

odpada opcja z najmniejszą ilością oddanych głosów


Życzę sobie:

- liczyć reputację
- mieć system feedbacku
- nie liczyć reputacji i nie mieć systemu feedbacku
Druga runda:

z dwóch opcji wyłonionych w pierwszej rundzie odpada, która zgromadziła w głosowaniu drugiej tury najmniej głosów; jeżeli w drugiej rundzie nie zwycięży opcja „Życzę sobie nie liczyć reputacji i nie mieć systemu feedbacku”, to nastąpi wybór zwycięzcy w trzeciej rundzie
Trzecia runda:

Pytania będą następujące, jeżeli w drugiej zwycięży opcja:


Życzę sobie liczyć reputację:

- po staremu
, czyli z siłą reputacji pod avatarem, na której liczbę wpływa licznik postów, staż konta oraz punkty z ocen postów z ograniczeniem 20 kont, których post trzeba ocenić zanim można wystawić ocenę temu samemu użytkownikowi

- po nowemu
, czyli z siłą reputacji pod avatarem, na której liczbę wpływa licznik postów i staż konta oraz bez ograniczeń liczby kont, których post trzeba ocenić zanim można wystawić ocenę temu samemu użytkownikowi dając feedback pozytywny (zielone ikony przy wiadomościach) lub negatywny (czerwone ikony).A jeżeli zwycięży opcja:Życzę sobie mieć system feedbacku:

- w kolorze tylko zielonym
, czyli siła pod avatar wyświetlana docelowo wszystkim zawsze jako stała cyfra 1, bez ograniczeń liczby kont, których post trzeba ocenić zanim można wystawić ocenę temu samemu użytkownikowi dając feedback neutralny (zielone ikony przy wiadomościach)

- w kolorze zielono - czerwonym
, czyli jak wyżej „w kolorze tylko zielonym”, lecz z dodatkową opcjonalną możliwością wystawienia oceny za post dając feedback z czerwoną ikoną przy wiadomości.W przypadku finałowego zwycięstwa opcji „liczenia reputacji po staremu” na wysokość siły reputacji będą wpływały następujące, dotychczasowe standardowe kryteria:

- 1 punkt za minimum 50 postów - ten limit ilości postów na koncie jest warunkiem wyświetlania siły reputacji oraz możliwości wpływania nią na oceny postów,

- 1 punkt za każde kolejne 1000 postów konta,

- 1 punkt za każde 365 dni stażu konta,

- ograniczenie progu 20 kont, których post trzeba ocenić zanim można znowu wystawić ocenę temu samemu użytkownikowi.W przypadku finałowego zwycięstwa opcji „liczenia reputacji po nowemu” ostateczny kształt tego, jak licznik postów i staż będą wypływać na wyświetlaną liczbę siły reputacji pod avatarem oraz jaka ilości minimalnej liczby postów konta będzie wymagana do wyświetlania siły reputacji, zostaną określone przez wszystkich spełniających kryteria głosowania Użytkowników z tej sondy - w oddzielnym forumowym głosowaniu.

Aby ogłoszeniem, podjętej już przez Obsługę, decyzji w sprawie możliwości reasumpcji głosowań nad system reputacji w kolejnych latach, nie wpływać na wynik w tegorocznej sondzie, Obsługa zdecydowała podać szczegóły i warunki tej informacji po zakończonym procesie głosowania, czyli po styczniu 2023.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill

Ostatnio edytowane przez Campo Viejo : 30-11-2022 o 23:31.
Campo Viejo jest offline  
Stary 12-12-2022, 14:37   #2
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Odświeżenie tematu by był widoczny z strony głównej, sonda wyżej.
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!
Dhratlach jest offline  
Stary 12-12-2022, 19:15   #3
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Trochę nieszczęśliwie się złożyło, że wrzuciłem swoją sondę na temat Degenesis w tym samym czasie, co trwająca znacznie ważniejsza sonda nr systemu reputacji - tak więc podobnie jak przedmówca podbijam temat, żeby ta akurat sonda była widoczna z poziomu głównej strony forum (ze względu na świeży post Marrta w moim topiku).
 
__________________
Królestwo i pół księżniczki za MG gotowego poprowadzić Degenesis!
Ketharian jest offline  
Stary 13-12-2022, 21:59   #4
Bellis perennis
 
Tildan's Avatar
 
Reputacja: 1 Tildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputację
A ja patrzę na wyniki sondy i przyznam, że jestem zarówno nieco zdziwiona jak i nieco rozczarowana.
Odniosłam wrażenie, ze w dyskusjach tzw. "nowa reputacja" miała więcej zwolenników, aniżeli sam feedback.
Ale jeśli ta opcja wygra, też w sumie będzie nieźle.
W końcu lepszy rydz niż nic.
 
__________________
Życie to ciągłe czekanie: na dorosłość, na miłość, na autobus, na ulubiony serial, na szczęście, na wakacje, na przyjaciela... aż w końcu na śmierć.
Tildan jest offline  
Stary 14-12-2022, 09:46   #5
 
archiwumX's Avatar
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
A ja widzę to inaczej... nowa reputacja to dopiero opcja w III rundzie, gdzie będzie się mierzyła ze starą. A z tematu poprzednich sond i ogólnie dotyczącego tej sfery wynika, że wtedy wygraliby zwolennicy tej starej, a zatem głosowanie na feedback staje się takim wyjściem bezpieczeństwa.

A z drugiej strony zaznaczyli się też przeciwnicy reputacji w ogóle... i dla nich to też wyjście bezpieczeństwa tylko, że bez takich dylematów jak wyżej.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 14-12-2022, 17:39   #6
 
Elenorsar's Avatar
 
Reputacja: 1 Elenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwuElenorsar jest godny podziwu
Dla mnie to jest właśnie bolączka obecnej formy sondy. Ogólnie głosowałbym za nową reputacją. Daje to co bym chciał ja, rozszerzając to też na elementy, na których może zależeć innym, jednak mi są obojętne. Niestety nie mam pojęcia z jakiego powodu osoby głosujące na opcje numer 1, wybrały właśnie tę opcję. Chcą starej, czy nowej reputacji? Nie wiadomo. Jak głosy padną na starą, to nie będzie tego na czym najbardziej mi zależy, czyli na feedbacku bez ograniczeń. W ten sposób głosuje zapobiegawczo na feedback, tak jak zauważył archiwumX. Tam obie wersje dają to co chcę. Jedna bogatsza, druga uboższa.

Wracając do pierwszego zdania, to jest bolączka (według mnie), obecnej formy sondy. Były różne propozycje, ale padło ostatecznie na tę, którą tu widzimy, więc trzeba dopasować się do tego co dostaliśmy i właśnie z tego powodu mój głos jest taki, a nie inny. Podejrzewam, chociaż nie wiem, czy słusznie, że może znaleźć się jeszcze kilka takich osób jak ja.
 
Elenorsar jest offline  
Stary 14-12-2022, 19:58   #7
Bellis perennis
 
Tildan's Avatar
 
Reputacja: 1 Tildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputację
Cytat:
A ja widzę to inaczej... nowa reputacja to dopiero opcja w III rundzie, gdzie będzie się mierzyła ze starą. A z tematu poprzednich sond i ogólnie dotyczącego tej sfery wynika, że wtedy wygraliby zwolennicy tej starej
A ja przyznam, że niecierpliwie czekałam właśnie na tę rundę, by móc oddać swój głos na nową reputację. I właśnie sądzę, że w kolejnej rundzie zwolennicy "nowej reputacji" byliby w większości.
Szkoda, że tak wielu z nich wybrało kunktatorstwo.
 
__________________
Życie to ciągłe czekanie: na dorosłość, na miłość, na autobus, na ulubiony serial, na szczęście, na wakacje, na przyjaciela... aż w końcu na śmierć.
Tildan jest offline  
Stary 15-12-2022, 06:20   #8
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Dzisiaj poszło PW z linkiem przypominające wszystkim, którzy oddali głosy w przerwanej sondzie, a tej jeszcze nie. 9 osób.

Frekwencja teraz jest już wyższa od poprzedniej o 5 głosów, po podobnym okresie czasu trwania głosowania.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Stary 29-12-2022, 23:33   #9
 
archiwumX's Avatar
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Właśnie zaczyna się ostatni dzień sondy i zauważam, że jest w niej prawie kompletn brak (...)kampanii referendalnej(...)...
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline  
Stary 30-12-2022, 23:07   #10
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
W ostatnim dniu głosowania cieszy mnie całkiem wysoka frekwencja zważywszy na ograniczenia ważności głosu (kryterium aktywności) oraz fakt, że nie ma pytania o głos wstrzymujący się.

Oby w drugiej turze, która startuje 1 stycznia, czyli już pojutrze było nie gorzej!
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:46.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172