Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > O forum > Sondy
Zarejestruj się Użytkownicy

Sondy Tu możesz wrzucić sondę nt. zmian organizacyjnych na forum, ankietę do swojej pracy magisterskiej lub po prostu "zbadać rynek".


Zobacz wyniki ankiety: Czy dopuszczasz inkryminowane posty?
Tak 14 50.00%
Nie 14 50.00%
Głosujących: 28. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-07-2007, 05:55   #1
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Angry Krótkie informatywne posty w rekrutacjach.

Czy dopuszczasz krótkie komunikaty w rekrutacjach do sesji typu:
"Zgłaszam sie.", czy tez "Kartę wyśle jutro." Jedni twierdza, ze to przeszkadza w odnalezieniu ważnych informacji. Inni, ze to jest informacja sama w sobie - wiesz z kim w danej sesji będziesz grał. Nikt tego do tej pory nie zamieścił, a w moim odczuciu taka sonda jest potrzebna, ponieważ obsługa może mieć błędne odczucia o zdaniach użytkowników.
 
 
Stary 01-07-2007, 07:29   #2
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze


Chodzi zapewne o owe 60 znaków ?

Jestem jak najbardziej za pisanie PEŁNYMI zdaniami. Postukać w klawisze te 60 razy to nie dużo, szczególnie patrząc ile trudu i potu poświęcają niektórzy na mozolne układanie zdań na SB.

Nie ma wtedy zalewu postów typu "zgłaszam się", " KP wyśłę ...", " Kp wysłana " itp bo ktoś za kwadrans przypomni sobie, że czegoś nie dopisał i wysyła następny równie krótki post powodując tylko "sztuczny tłok" i bałagan na rekrutacji.

Taka rozbudowana powyżej owych 60 znaków informacja pozwala zamieścić w jednym kto się zgłasza, kiedy wysle KP i że się cieszy z sesji.

Po co pisać trzy posty, skoro wszystko mozna zawrzeć w jednym ?

Rekrutacje tylko zyskają na przejrzystości, zamiast 3 stron do przeglądnięcia MG ma jedną i pełen zakres informacji co przyszłych graczy, terminów itp.

Chcesz powiadomić MG o wysłaniu KP ? Jest gg, jest PW, jest mail, jest SB - możliwości chyba aż nadto ?

Dlatego jestem jak najbardziej za utrzymaniem owego limitu,.
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 01-07-2007 o 12:02.
Arango jest offline  
Stary 01-07-2007, 10:05   #3
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację


Coś czuję, że temat zaraz padnie ale co tam:

Uważam, że posty informacyjne typu: "Zgłaszam się do sesji, kartę wyślę dnia ..." (informacja o karcie załączona w informacji zgłoszeniowej) są potrzebne, ponieważ
1. są informacją o popularności sesji, zachęcającą innych do zgłaszania się. Widać dzięki temu, żę sesja ma wzięcie i nie będzie trzeba czekać ruski rok, aż się zbierze odpowiednia ilość chętnych.
2. informacją dla MG i modów, by nie zamykali rekrutacji w czasie, gdy dziesięć osób tworzy swoje karty w domowym zaciszu, tylko nikt o tym nie wie.
3. gracz też człowiek, ma swoje sympatie i antypatie, więc ma prawo wiedzieć z kim będzie grać w sesji. Jeśli potem się wycofa, bo mu współgracz nie odpowiada, wtedy robi się prawdziwy problem.
4. i kilka innych powodów też by się pewnie znalazło.

Jestem przeciwna postom typu "Kartę wysłałem." - przecież skoro wysłałeś to MG widzi PW (to czerwone, migające u góry - taaaak, jest taki fajny bajer na tym forum) czy maila, więc po co dodatkowa informacja? Po nic - więc to jest SPAM.

A sam limit znaków jest potrzebny choćby po to, żeby zmusić ludzi do myślenia zanim wyślą posta i tu zgodzę się z Arango.
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 01-07-2007 o 10:08.
Sayane jest offline  
Stary 01-07-2007, 11:29   #4
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu


Limit to rzecz, przynajmniej dla mnie, niezauważalna. Każdy inteligentny człowiek, który posiadł tą trudną zdolność pisania pełnymi i trochę bardziej rozbudowanymi zdaniami, nie powinien mieć problemu z limitem sześćdziesięciu znaków- w końcu to dwie-dwie i pół linijki!

A teraz o samych postach- moje zdanie w większości pokrywa się z tym Sayane i Arango. Pierwsze posty są przeze mnie jak najbardziej tolerowane- często zawierają jakieś dodatkowe informacje (chociażby, kim planuje się zagrać- to bardzo ułatwia składanie drużyny), pozwalają dowiedzieć się, kto poza nami zagra w sesji (a np. ja nie mam ochoty grać z każdym), ba- często dobry gracz podnosi prestiż sesji.

Podobnie sensowne pytania co do przygody- one z pewnością powinny zostać, bo często przydają się innym graczom. Ale czy wyjaśni mi ktoś po co są posty w stylu "Wysłałem" (przecież MG i tak dostał tą kartę, po co mu o tym wiedzieć!?), "Czekam aż zaczniemyyyy!!!11oneone" i inne tego stylu? To tylko utrudnia orientacje w temacie- bo mi zależy, by znaleźć np. rok, w którym będzie się odbywała przygoda, a nie informacje o tym, że jednego z użytkowników rzuciła dziewczyna i z tego powodu ma ochotę zagrać szybciej.

I co tu więcej gadać...?
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Stary 02-07-2007, 16:38   #5
 
Corran's Avatar
 
Reputacja: 1 Corran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumnyCorran ma z czego być dumny


Powiedzmy szczerze... Post "Chce zagrać, karte wysłałem czy zgłaszam się" To głupota i nic nie wnosi tak samo może napisać na PW lub skontaktować się na jakze popularnym GG jestem za informowaniem za tym kim i jak kto zamierza grac a szczeóglnie dobrze to działa na innych graczy bo nie powielają swoich pomysłów przez co druzyny są bardziej złożone i kolorowe... To tyle mojego...

Szoton... \m/ ('-') \m/
 
__________________
Dyplomata to ktoś, kto mówi ci abyś poszedł do diabła, a ty cieszysz się na podróż...
Corran jest offline  
Stary 02-07-2007, 18:23   #6
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany


Pasuje do tego tematu: Co to jest "Wiadomość którą wpisałeś jest za krótka. Proszę wydłużyć swoją wypowiedź do przynajmniej 60 znaków."

Co to znaczy i jak w takim razie mam napisać posta skoro to już się ciąglę pojawia w mojej grze i nie mogę nic wysłać?

ps. poradziłem sobie, ale po co muszę wstawiać kilkadziesiąt, może więcej gwiazdek? Potem zeedytowałem i post jest. Irytująca blokada...

ps2. chyba błąd spowodował, że zamiast 60 wymagało tam 600 znaków - czemu?
 

Ostatnio edytowane przez AC. : 02-07-2007 o 18:33. Powód: już sobie poradziłem
AC. jest offline  
Stary 02-07-2007, 18:48   #7
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację


W sumie Saya, Kutak i Arango powiedzieli wszystko co powinno być powiedziane i powtarzał nie będę. Po prostu użytkownik powinien być w stanie rozróżnić gdzie się kończy informacja a zaczyna spam. A wiadomo, że spam nie jest dozwolony.
 
fleischman jest offline  
Stary 02-07-2007, 21:07   #8
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Dla mnie wyniki sondy wcale nie są takie oczywiste. Rozumiem, ze można sklecić 60 znaków - to nie problem. To jednak jest w sytuacji normalnej. A co z sytuacja wyjątkową? Chcesz sie zgłosić, a masz 5 sekund dopóki ojciec nie wylonczy komputera? Ja rozumiem, ze obsługa nie ma takich problemów - sam nie mam. Kiedyś jednak sie zdarzało. Poza tym co w tedy, jeżeli nie ma czego rozwijać? Nie ma sie jeszcze żadnych pomysłów, karty postaci, szkicu w umyśle?

Pozostaje tylko lanie wody - zabieranie innym cennego czasu.
 
 
Stary 02-07-2007, 21:12   #9
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację


No tak tylko, że w końcowym rozrachunku przeważnie liczy sie jakość przesłanej postaci a nie to czy ktoś napisał "zgłaszam się" 5 minut wcześniej. Przecież rekrutacje nie są otwarte przez 2-3 godziny, a przez kilka dni.
 
fleischman jest offline  
Stary 02-07-2007, 21:17   #10
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu


Cytat:
Zgłaszam się. Postać wyślę za parę dni. Mam kilka pytań, ale to na PW.
Mój Word twierdzi, że to 70 znaków, a swojemu Wordowi ufam. Sorry- na ŻADNYM forum nie są tolerowane jednolinijkowce, więc nie myśl, że u nas będą.

A co do sytuacji z 5 sekundami przed wyłączeniem kompa przez ojca komentarz będzie jeden.

Żizus..
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline  
Zamknięty TematZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172