Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Świat Mroku
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz fora jako przeczytane

Świat Mroku Świat Mroku


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-07-2006, 17:24   #1
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1801 Lhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłośćLhianann ma wspaniałą przyszłość
Sekty...która?

Sekty.Podstawa bytowa jak się wydaje w nie-życiu wamprzym.
Więc....
Camarilla? ta stateczna , wypróbowana i ...no coż,nie bojmy się tego powiedziec,nudna Camarilla?

czy może...

Sabat.Niepokojny,o bardzo twardej wewnętrznej hierarhi, z pozoru szaleńczy,acz wiedzący czego chce Sabat?

Czy może...niezrzeszenie...czy

...Iluminati?
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2006, 19:33   #2
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 643 Solfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemu
Camarilla.

O wiele twardszy jest system Rodziny Wschodu, niżeli Sabatu. Poza tym, po tym, co się dowiedziałem z Clanbooka Baali, nie chciałbym być w skórze Sabatników, którzy dowiedziliby się o swoich korzeniach i kto komu naprawdę służy w Jyhad.

Pozdrawiam
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-09-2006, 10:29   #3
 
*JOAN*'s Avatar
 
Reputacja: 0 *JOAN* ma wyłączoną reputację
Zależy. Głwonie Camarilla, ale Sabbatem nie pogadzę.
 
__________________
Może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie
Może lepiej się łudzić, że Bóg jest jednym z ludzi
Może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie
Łatwiej karmić się prawdą, że On jest - tylko zasnął
*JOAN* jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-09-2006, 17:39   #4
 
Nirian Samalai Feireniz's Avatar
 
Reputacja: 0 Nirian Samalai Feireniz ma wyłączoną reputację
Sabbat, tylko i wyłącznie Sabbat. Camarilla według mnie jest śmieszna i niezbyt chetnie bym zagrał kimś z tej sekty. Ostetecznie zawsze mogę być neutralnym, jednak Camarilla napawa mnie odrazą. Takie moje skormne zdanie.
 
__________________
Gdzieś zapodziałem swojego różowego króliczka...
Nirian Samalai Feireniz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-09-2006, 07:25   #5
 
Vasemir's Avatar
 
Reputacja: 1244 Vasemir ma wyłączoną reputację
Ja zacząłem przygodę ze Światem Mroku od MMORPGa (MUDa na systemie Vallheru). Wszyscy starali się (i musieli, to było w regulaminie) odgrywać swoje postacie. Tak jak byłem całkowicie nowy, tak dołączyłem do Sabatu i zostałem 'wychowany' na ich... propagandzie? Tak, to chyba dobre słowo. W każdym razie jeśli mogę, to wstępuje do Sabatu. Jeśli będę musiał wybrać stronę przeciwną, to będę Anarchistą.
Ale ogólnie to Sabat
 
Vasemir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-09-2006, 17:37   #6
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 643 Solfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemuSolfelin to imię znane każdemu
Szczerze mówiąc - to dla mnie Sabat (czy też anglojęzyczny Sabbath) jest śmieszny, bez odnoszenia tego do Camarilli po przeczytaniu Księgi Klanu Baali. Bo ("SPOJLER!") wszystko, na czym Sabat jest oparty, to właśnie diabolizm, Ścieżka Złych Objawień (jeśli dobrze pamiętam nazwę tej Ścieżki Oświecenia ); no i oraz coś gorszego, niż przedpotopowcy, którzy też są uwikłani w kontrolę nad sektą. Demony.

Więc tak ogólnie - Camarilla, jeszcze raz Camarilla, te piękne iścia do przodu lub do tyłu, ten świetny europejski klimat; nawet, jeśli biorę Lasombra, to koniecznie Odszczepieńca, do tych z Sabatu brak i szkoda słów.

Oczywiście nic nie mam do żadnej wampirzej sekty w Świecie Mroku. I tak najbardziej będą mi się podobać Odszczepieńcy Malkavianów z Sabatu. Mają w sobie to coś, co napędza i nadaje sens akcji. Mimo to wolę gry polityczne, typowe rządzenie Camarilli.

http://www.camarilla.org.uk/
http://www.camarilla.org.au/
http://camarilla.white-wolf.com/
 
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-10-2006, 09:45   #7
Banned
 
Reputacja: 0 Rhamona nie jest za bardzo znany
Ja "wychowywałam się" na Camarilli. W tej sekcie czuję się jak w domciu. Podręcznik od Sabatu kurzył się na półce, bezużyteczny. Tak naprawdę nigdy nie rozumiałam o co chodzi w Sabacie, streotypy pisane w Camarilli przyjęłam za prawdę ograniczając się tak jakby. No i przyszedł czas i internetowa motywacja aby sięgnąć po Podstawkę i zacząć grę.
Jestem zauroczona tą sektą, właściwie to wcale się nie dziwie. Camarilla ostatnio poprostu zaczęła mnie nudzić a sama zmiana podejścia do Wampira była bardzo ekscytująca.
Można powiedzieć, że Sabat jest lepiej zorganizowany, wszyscy wszytskich ostro trzymają za pyski, ale to wcale nie wyklucza sesji politycznych, opartych chociażby o to co napisał Solfelin. Pozatym zarówno Sabat jak i Camarilla skrywają mroczne tajemnice starych czasów, więc po co się tym przejmować?
Kiedyś nawet doszłam do wniosku, że granie Wampirem to nic innego jak granie Marionetką śpiącego pod miastem Matuzalema, nieudolna próba uwolnienia się od jego sterów i oszukiwanie samego siebie, że jest się wolnym. Oczywiście nie traktuje tego jako coś zniechęcającego do gry, wręcz przeciwnie.

Mój typ na dziś - Sabat (jednak).

PS: Samalai, to tobie zawdzięczam motywację do Sabatu :P
 
Rhamona jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-03-2008, 13:41   #8
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 17817 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Z dwóch (jakże to wąski wybór) sekt wybrałbym oczywiście Camarillę. Co prawda trochę wstyd, że powstała aby bronić się przed niewychowana hołotą (czyt. anarchiści), ale to jednak najsilniejsza, najpotężniejsza i posiadająca największe wpływy sekta świata. Oczywiście jeśli patrzeć na nią z pozycji 12 pokoleniowca, to nie zapewnia ona niczego dobrego, ale gdy na karku ma sie kilkaset lat, silną krew w żyłach i głowę na karku to żyć nie umierać (no w każdym razie nie po raz kolejny).

Sabat zaś jest tak w głębi psem, który gryzie sam siebie i nawet nie wie, że jest trzymany na smyczy. O ile jeszcze władze Sabatu są świadome istnienia ścieżki Złych Objawień a kroczące nią wampiry są tępione, o tyle nie ma zielonego pojęcia czym jest (a nawet skąd się tak naprawdę wzięła) Czarna Ręką, czyli najsilniejsza frakcja Sekty.
Sabat po za tym wcale nie jest zorganizowany, dzięki czemu na każde trzy kroki w przód, robi dwa w tył. Sama ich historia w Nowym Świecie daje dowody temu, że są dla siebie większym wrogiem niż Camarilla. Do tego dochodzi jeszcze sprzeczna wewnętrzna ideologia i kompletny brak instynktu samozachowawczego by dwa razy zastanowić się nad graniem Sabatnikiem.

Inconnu zaś i anarchiści nawet nie są sektą per se, więc nie ma się co nimi interesować w tym temacie.

Nowy Świat Mroku na szczęście jest już bardziej rozbudowany i skomplikowany politycznie. Wybór między Invictus, Lancea Sanctum, Ordo Dracul, Circle of the Crone, Carthianami, czy nawet VII albo Belialem jest już znacznie mniej oczywisty (choć dla mnie prywatnie sprowadza siedo wyboru między rządem pieniądza Invictus, a rządem dusz Koscioła Longinusa).
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2008, 13:11   #9
 
Sasza's Avatar
 
Reputacja: 0 Sasza nie jest za bardzo znany
Sabat to sekta watach... Watach towarzyszy, braterstwa, bez zbędnych formalności... To mnie w niej pociąga... No i Lasombra... ;] Ulubiony klan, więc i ulubiona sekta... Odszczepieńcy tego klanu to dla mnie słabiacy, przerażeni tym co zastali po śmierci...

Camarilla to sekta konwenansów, utartych regułek, sztywnej etykiety i obrzydliwej obłudy...

A przeszłość? Nic to... Przyszłość będzie gorsza!
 
Sasza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-10-2008, 20:30   #10
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 6244 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Jeżeli chodzi o mnie to tylko Camarilla. Jako gracz i jako MG . A gdybym miał być prawdziwym wampirem i wybierać to chyba wolałbym pozostać niezrzeszonym :>, no ale rozwijając temat, dlaczego właśnie Camarilla?

Kilka powodów:
- Camarilla bardziej niż Sabat jest lepsza do prowadzenia (grania) w sesjach, w których stawiamy raczej na intrygę polityczną

- Wielu graczy zamienia granie Sabatem w rąbankę w stylu WFRP czy D'n'D [nie ujmując nic tym dwóm systemom]. Słyszałem o sesjach, w których gracze urządzali sobie konkursy, kto szybciej oczyści dane piętro wieżowca ...

- Trochę odnoszące się do powyższego punktu, dla mnie przede wszystkim Wampir jest tragiczną walką o swoje człowieczeństwo, szaleńczą (i raczej skazaną na niepowodzenia) próbą zachowania ludzkich emocji, części swojego dawnego życia ... w Sabacie jakoś tego nie czuję
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:48.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169