Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Systemy i dyskusje historyczne
Zarejestruj się Użytkownicy

Systemy i dyskusje historyczne Tematy związane ze wszystkimi systemami historycznymi i okołohistorycznymi, a także dyskusje poświęcone historii.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-04-2015, 18:49   #21
 
Tildan's Avatar
 
Reputacja: 8569 Tildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputację


To zdjęcie repliki pierwszego na świecie motocykla.
W 1885 roku skonstruowali go wspólnie Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach.
Drewniana rama pojazdu była umieszczona na drewnianych kołach opasanych żelaznymi rantami.
Pierwszego publicznego testu tej maszyny dokonał syn Daimlera, Adolf, przejeżdżając odcinek 3 kilometrów, co pozwoliło jego ojcu opatentować wynalazek.
 
__________________
Życie to ciągłe czekanie: na dorosłość, na miłość, na autobus, na ulubiony serial, na szczęście, na wakacje, na przyjaciela... aż w końcu na śmierć.

Ostatnio edytowane przez Tildan : 25-04-2015 o 20:43.
Tildan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-06-2015, 14:29   #22
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 56359 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Już od dłuższego czasu zbieram się do podrzucenia wam paru fotek, ale powstrzymywało mnie lenistwo. Musiałem wybrać tylko dziesięć, ale mam tego całą masę. Jak się spodoba to wrzucę wam coś jeszcze. Jeśli gdzieś pod zdjęciem wypatrzycie jakąś głupotę, albo będziecie wiedzieć więcej to piszcie i zwróćcie uwagę (podpisy wrzucam takie jakie mam. Trochem za leniwy żeby tłumaczyć ).

1. An Obergefreiter Ladeschütze (Loader) holding a high explosive 8,8 round with percussion fuze, inside the Turret of a Panzer VI 'Tiger'. 3.schwere Panzer-Abteilung 502, Heeresgruppe Nord, Estonia March 442. Hans-Georg Henke a 16 year old 'Flakhelfer' (anti-aircraft warfare helper), taken prisoner by the 9th.US.Army in Giessen, Germany, April 1945
3. Erwin Rommel inspecting the defenses in Normandy, 1944. - Gość po lewej wygląda na lekko spiętego.
4. Rommel 15th Pz Div Libya 41
5. Rommel helps to push his stuck staff car somewhere in Northern Africa, January 1941
6. Herman Graf 202 victory ace sits in his bf-109G6 showing the JG50 insignia surrounded by young want to be pilots 1943
7. Skrzypek na panterze.
8. Niestety brak jakiejkolwiek informacji. Pewnie czyjaś żona/dziewczyna.
9. Soldier pours water to a homeless cat. The Battle of Tarawa, 1943
10. Cambodian soldier, 1972


 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-06-2015, 18:07   #23
 
Imre Voeres's Avatar
 
Reputacja: 18 Imre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodzeImre Voeres jest na bardzo dobrej drodze


Improwizowany pojazd APC (armored personnel carrier) Dodge WC52 w armii francuskiej, Algieria, prawdopodobnie wczesne lata 50.
 
Imre Voeres jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-10-2015, 23:57   #24
 
Ivar's Avatar
 
Reputacja: 167 Ivar ma wyłączoną reputację
Wielka Wojna

 

Ostatnio edytowane przez Ivar : 31-10-2015 o 16:22.
Ivar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-10-2015, 15:50   #25
 
Anonim's Avatar
 
Reputacja: 6478 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Chińska najwyższa kara przewidziana przez prawo karne - LingCzi - polegająca na odcinaniu kawałeczków ciała, a potem co raz więcej i więcej, aż ofiara umierała od utraty krwi. Skazani zazwyczaj byli naćpani, w karze chodziło o dalsze problemu jakie spotykały przestępcę w zaświatach (a z drugiej strony ratowały go przed gorszymi katuszami jakie czekały go tam). Kara o stopień łagodniejsza to było ścięcie. LingCzi było przewidziane na najwyższych zbrodniarzy - zabójców nastawiających się na strukturę państwa i rodziny, a także, o ile pamiętam, na tych, którzy bezcześcili zwłoki.

Fotografia przedstawia jedną z przełomu XIX i XX wieku.

Francuska fotografia pornograficzna nadrukowana na pocztówce z XIX wieku (zacenzurowana)

Martwa rodzina, XIX wiek, prawdopodobnie Anglia
Satelita Czarny Rycerz, współczesność
Joyce Vincent, bez znajomych za to z rachunkami opłacanymi automatycznie z konta bankowego, współczesność, wycinek z gazety


 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2017, 14:44   #26
Adi
 
Adi's Avatar
 
Reputacja: 10813 Adi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputacjęAdi ma wspaniałą reputację
Podwodne samoloty

"Wody atolu Kwajelein w archipelagu wysp Marshalla skrywają niesamowity cmentarz ponad 150 alianckich samolotów z czasów II Wojny Światowej. Co ciekawe maszyny przedstawione na fotografiach nie padły ofiarą działań wojennych i nie zostały jak można by przypuszczać, zestrzelone przez Japończyków.
Po prostu po zakończeniu wojny samoloty stacjonujące na pobliskim lotnisku nie były już nikomu potrzebne, a wysłanie ich na zezłomowanie z powrotem do USA było zbyt drogie. Najprostszym rozwiązaniem było więc zatopić je w płytkich wodach nieopodal bazy lotniczej. Wiele osób może dziwić takie potraktowanie pełnowartościowych maszyn bojowych. Należy jednak mieć na uwadze, że w momencie zakończenia II Wojny USA miały o tysiące samolotów za dużo w stosunku do wymagań nadchodzących nowych czasów. Podwodne cmentarzysko skrywa wraki różnych typów amerykańskich samolotów bojowych w okresu II Wojny Światowej: od myśliwców F4U Corsair i F4F Wildcat, przez torpedowo-bombowe Grummany TBF Avenger i bombowce takie jak SBD Dauntless czy B-25 Mitchell, po duże maszyny transportowe typu Curtiss C-46 Commando. Wraki leżą na głębokości ok. 40 metrów pod powierzchnią wody, co z technicznego punktu widzenia czyni je stosunkowo łatwo dostępnymi dla amatorów podwodnej fotografii. Dostęp do tego niezwykłego miejsca jest jednak bardzo utrudniony dla nurków ponieważ na terenie atolu Kwajelein znajduję się poligon Ronald Reagan Ballistic Missile Defense Test Site. Amerykańskie siły zbrojne testują tu m.in. rakiety balistyczne oraz systemy przeciwrakietowe.
Przedstawione w artykule niesamowite zdjęcia wraków wykonał marynarz Brandi Mueller, który otrzymał na potrzeby tego projektu specjalne zezwolenie od Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych."

Bardzo ciekawe zdjęcia znalezionych pod wodą samolotów. Oto kilka z nich:

Źródło: Ciekawe.org

Vought F4U Corsair – samolot myśliwski lotnictwa Marynarki Wojennej i Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Na Pacyfiku maszyny tego typu wylatały 64 tysięcy misji bojowych, z czego 10 tysięcy z pokładów lotniskowców. F4U dowiodły swojej skuteczności podczas walk z japońskimi myśliwcami.
Grumman F4F Wildcat był najskuteczniejszym amerykańskim myśliwcem pokładowym używanym w pierwszym okresie walk z Japończykami w latach 1941-1942. Samolot mógł latać z dużą jak na tamte czasy prędkością do 531 km/h. Do końca wojny maszyny te zanotowały korzystny stosunek zwycięstw do strat: 6,9 do 1.
Douglas SBD Dauntles – podstawowy pokładowy bombowiec nurkujący amerykańskiego lotnictwa morskiego. To właśnie te maszyny posłały na dno cztery japońskie lotniskowce i ciężki krążownik podczas decydującej dla losów wojny na Pacyfiku bitwy o Midway.
Curtis SB2C Helldiver – Kolejny pokładowy bombowiec nurkujący, który począwszy od 1943 roku zastępował w lotnictwie US Navy samoloty SBD Dauntless.
North American B-25 Mitchell, dwusilnikowy bombowiec używany zarówno przez Korpus Powietrzny Armii Stanów Zjednoczonych, jak i Marynarkę Wojenną. Maszyny wsławiły się w kwietniu 1942 roku dokonując pierwszego amerykańskiego nalotu na Tokio podczas II Wojny Światowej. W 1943 roku B-25 latały w operującym z Wysp Brytyjskich polskim 305. Dywizjonie Bombowym „Ziemi Wielkopolskiej i Lidzkiej” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Grumman TBF Avenger – samolot bombowo-torpedowy używany przez Amerykanów od bitwy o Midway w 1942 roku, aż do lat 60. XX wieku. Jednoczesne zaginięcie pięciu samolotów tego typu 5 grudnia 1945 roku na wschód od wybrzeża Florydy dało początek legendzie Trójkąta Bermudzkiego.
Curtiss C-46 Commando, średni samolot transportowy, który był największą dwusilnikową maszyną używaną podczas II Wojny Światowej. C-46 są wojskową wersją samolotów pasażerskich CW-20. Niektóre egzemplarze latają do dnia dzisiejszego zapewniając transport do Arktyki i odległych lokacji w Ameryce Południowej. Czyni je to jednymi z najbardziej długowiecznych samolotów w historii lotnictwa.


 
__________________
I am a Gamer. Not, because i don't have a life. But because i choose to have Many.
GG 53887240
Adi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2017, 18:45   #27
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 56359 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Nie do końca bym się zgodził ze Helldiver zastępował cokolwiek.

Samolot był straszną porażką. Chyba więcej załóg w nim zginęło ze względu na awarie (jak np. odpadanie skrzydeł w locie), niż w samych walkach. Dzięki temu zyskał sobie wdzięczny przydomek Son of a Bitch 2nd Class, oczywiście będący rozwinięciem oznaczenia SB2C.
Płatowiec miał wysoką prędkośc przeciągnięcia i problemy ze sterownością, co nie pomagało w i tak niebezpiecznym już operowaniu z lotniskowców. Brytyjczycy w ogóle odmówili przyjęcia go do służby woląc latać swoimi starymi Swordfishami. A skoro ktoś wybiera szmatopłat nad nowoczesną konstrukcję to coś jest na rzeczy. Szybko wrócono do starych dobrych Wildcatów i Dauntlesów, starając się w ogóle zapomnieć o istnieniu Helldivera. W końcu oczywiście poprawiono wady i uporano się z częścią problemów ale koszmarna reputacja przylgnęła i nikt już nie chciał tykać tego samolotu. W końcu pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Cytat:
Indeed, so disappointing was the SB2C’s performance that Captain Joseph J. Clark, commanding officer of USS Yorktown–one of the first carriers on which the aircraft was deployed–recommended that it be withdrawn from service and production canceled. It is also interesting to note that a Douglas SBD Dauntless, rather than an SB2C, has been preserved in the National Air and Space Museum in Washington, D.C., to represent a World War II-era Navy dive bomber.
Ale żeby nie było że odchodzę od tematu. Skoro widzieliście już wrak to macie tutaj zdjęcie tego wyrodnego dziecka Curtissa w nieco lepszej formie, odpalającego Tiny Tima, czyli 270 kg wolności w rakietowej formie.

No ale przejdźmy do ciekawszych zdjęć. Dziewczęta, prosze o uwagę. Oto przed wami strzelec Cataliny w całej swojej okazałości.


Tutaj krótki opis gdzie i dlaczego akurat tak:

Cytat:
This young crewman of a US Navy “Dumbo” PBY rescue mission has just jumped into the water of Rabaul Harbor to rescue a badly burned Marine pilot who was shot down while bombing the Japanese-held fortress of Rabaul. Since Japanese coastal defense guns were firing at the plane while it was in the water during take-off, this brave young man, after rescuing the pilot, manned his position as machine gunner without taking time to put on his clothes. A hero photographed right after he’d completed his heroic act. Naked.

Photo taken by Horace Bristol (1908-1997). In 1941, Bristol was recruited to the U.S. Naval Aviation Photographic Unit, as one of six photographers under the command of Captain Edward J. Steichen, documenting World War II in places such as South Africa, and Japan. He ended up being on the plane the gunner was serving on, which was used to rescue people from Rabaul Bay (New Britain Island, Papua New Guinea), when this occurred. In an article from a December 2002 issue of B&W magazine he remembers:

Cytat:
“…we got a call to pick up an airman who was down in the Bay. The Japanese were shooting at him from the island, and when they saw us they started shooting at us. The man who was shot down was temporarily blinded, so one of our crew stripped off his clothes and jumped in to bring him aboard. He couldn’t have swum very well wearing his boots and clothes. As soon as we could, we took off. We weren’t waiting around for anybody to put on formal clothes. We were being shot at and wanted to get the hell out of there. The naked man got back into his position at his gun in the blister of the plane.”
Original title: PBY Blister Gunner, Rescue at Rabaul, 1944.Wiem. Nie chce mi się tłumaczyć. Kajam się.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2017, 15:59   #28
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 56359 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Cicho wszędzie, głucho wszędzie... no to coś wstawię.Widzimy tutaj P47 z 65 eskadry myśliwskiej. Podczas misji niedaleko Mediolanu zaczepił o ziemie ostrzeliwując jakiś cel. Pomimo wyraźnych braków w śmigle, pilot wrócił na lotnisko w Grosseto i jak widać bezpiecznie wylądował. Bo całe śmigła są dla słabeuszy... Odległość między tymi miastami to ponad 330 km. Całkiem nieźle. Dobry minus, za uszkodzone śmigło.
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2017, 16:16   #29
radiacja
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 37598 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Wzór bieżnika na szwedzkiej armatce p-panc Bofors,

Nasze miały bardziej konwencjonalny
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2017, 16:28   #30
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 56359 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Ho Ho Ho... Święty mikołaj woził się tą armatą?
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169