Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - play by forum > Toplisty
Zarejestruj się Użytkownicy

Toplisty Tutaj możesz zamieścić informacje o zakończonej przez Ciebie lub Twojego Mistrza sesji i sprawdzić, jak oceniają ją współgracze i czytelnicy w porównaniu z innymi rozgrywkami prowadzonymi na LI. W subforum "Raporty z sesji" możesz ponadto umieścić raport ze swojej sesji.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-08-2016, 02:26   #1
 
Leoncoeur's Avatar
 
[oWoD] Jaki tu spokój...

JAKI TU SPOKÓJ...Opis Sesji:
Sesja w trybie mortal oWoD obliczona na swoiste preludium do preludium. Czyli odegranie historii w której postacie odkrywają iż coś tam jednak jest za kulisami, za kurtyna spokoju normal life. Preludia w WoD obejmują zazwyczaj kreację historii w której postać staje się nadnaturalem, ja tu chciałem stworzyć opowieść która stawiała na odkrywanie, nie na wstąpienie z buciorami w świat nadnaturali. Nawet więcej! Zakładałem, że nawet pomyślne zakończenie przygód graczy może nie dać im (PC) nawet pewności, że na świecie są wampiry, wilkołaki, magowie... Ot smaczek, gracz wie, a postać?: "Jaki tu spokój".

Sesja technicznie podzielona była na 5 solówek z przewidywaniem crossów wątków poszczególnych postaci. Pod koniec fazy solo miała przejść w klasyczna sesję multi. Wyszło to w przypadku wątków dziewczyn, ale się rozdzieliły nim panowie mieli szanse do nich doszusować. Obie poległy (nie fizycznie) tracąc możliwość ciągnięcia fabuły. Kolejny gracz również spadł (Hakon-Mieczkowski) i wylądował w pudle, a jedyny co został na placu boju (Mi Raaz-Sykurski) mogący podziałać by jakoś wyciągnąć ich z problemów, lub choć dać możliwość pociągnięcia historii dalej... życie go dopadło.
Sesja została zawieszona na czas nieokreślony. Być może permanentnie jak setki innych, być może (mam nadzieje) wrócimy do JTS gdzieś, kiedyś. Chyba, że chcecie by Ernest woził się po mieście
Dodam jeszcze, że zacząłem z karkołomnego pomysłu, że pierwszy post jednej postaci inicjuje wątek innej. A że od początku dawałem wolną rękę graczom... a niektórzy juz mieli posty gdy inni wciaz szaleli w gdoc..., to GM się już na starcie kilka razy spocił.
Finalnie jednak to założenie wyszło

Sesja była niełatwa. Jestem GM który nie daje wszystkiego na talerzu, ba, trzeba to sobie wyszarpać. Poziom mindfuck i problemów dotykających postaci/graczy zbliżał się czasem do absurdu, mam nadzieje, że okruchy sukcesów dawały tym większą satysfakcję... Choć wiem, że czasem mogło to wyglądać na znęcanie się. Taki był zresztą zamysł (nie w kwestii znęcania :P ) bo postacie nieświadomie wkraczające w mrok WoD winny mieć mindfuck i koszmar porównywalny z najlepszymi horrorami Armiela
Zawiodłem w tym, że choć udawało mi się budzić emocje, to gorzej było z dawaniem w tym wszystkim zasłużonej dawki satysfakcji i nadziei. Za co w kocia futrzastą pierś się bije.

W ramach ciekawostki: dwie graczki zupełnie rozsypały założenia wątków PC w scenariuszu, epickimi, swietnymi i nieszablonowymi akcjami swych postaci. To w zamierzeniu był sandbox, ale okazał się nim być również dla GMa. Za co dziękuję

Założenie miałem jeszcze jedno. By pokazać Warszawę. Nie wyidealizowaną, o bynajmniej. Czasem wręcz brutalnie obrzydliwą, ale wyrazista. Głównie za pomocą miejsc. W tym się trochę zgubiłem przez ciężar prowadzenia 4-5 wątków jednocześnie, ale myślę, że jak kto przyjedzie to może wpadnie do Hydro
Albo żywiej zabije serce na kładce nad torami przy Olszynce Grochowskiej, czy przy stawie w Parku Łazienkowskim. A może kiedyś weźmiemy po czteropaku i pojedziem badać obiekt w kampinosie?
Fabuła
Warszawa roku 2015, późna jesienią po zmianie władzy. W mieście pojawia się zorganizowana grupa hunterów, która wchodzi w chwiejny sojusz z silną grupa Wilkołaków reprezentujących rosyjską mafię. Chwiejny... bo wymierzony w wampiry z Camarilli, którym przewodzi dość stary Malkav. Wilkołaki mają własne ambicje, chcą zakończyć sflankowanie stolicy przejmując Las kampinoski, domenę Rysiołaków. Rysie przyciśnięte do ściany zawiązują jeszcze bardziej chwiejny sojusz z pijawkami. Rodzime Garou obserwują, nie ufają napływowym Srebrnym Kłom z matiuszki Rosji, ale wymiecenie Kainitów wzięliby z pocałowaniem reki. Pozostałe nadnaturale przygotowują się na mocną imprezę mniej lub bardziej otwarcie deklarując się po którejś ze stron.

W to wszystko wplątuje się piątka śmiertelników nieświadomych tego, że w czasie pełni nie powinno w nocy biegac sie po lesie kabackim lub pod Sulejówkiem, a gdy jakiś blady jegomość zaprasza na domówkę to powinno sie predzej bukować bilety do Dublina niż skoczyć do niego na kwadrat.

Główne negatywne postacie, to Ernest, szeryf wampirów, prywatnie bestia. Oraz zausznik przewodniczki stada Srebrnych kłów, podobny w profilu. Ogólnie jakos tak wyszło, że wampiry w sesji dzięki dziewczynom były bardziej wyraziste niż wilkołaki. Choc Hakon pewnie Dimitra nie zapomni, a Mirek "Afgańca"

W ramach ciekawostki... Pierwszy szablon scenariusza XD


GM
 • Leoncoeur

Gracze
 • corax jako Indira Gemmer, Amerykanka z ciężką przeszłością. Fashionistka mająca nadzieję (hahahahahhaah), że w Warszawie ucieknie od problemów. Z 4 letnią córeczka, która jak się okazuje... widzi duchy.
 • Wila jako Grażyna "Lulu" Stepień, Hakerka półsierota z ojcem alkoholikiem pod pachą. Genialna w tym co umie, ale mająca problemy z utrzymywaniem relacji społecznych. Lubi włamywać się do sieci miejskich kamer, co nie musi koniecznie doprowadzić do czegoś dobrego.
 • Hakon jako Michał Mieczkowski, były żołnierz z Iraku starający się odnaleźć się w społeczeństwie. Rycerski z wychowania i duszy, czołg gdy idzie o rozwiązywanie problemów. Delikatny i szarmancki gdy idzie o podryw blachary, rzucający granatami w policje przy Szkole Podstawowej
 • Mi Raaz jako Wojciech Sykurski, też były żołnierz zmagający się z koszmarami i utrata rodziny po rozwodzie, gdy była i córki mieszkają w tym samym mieście. Prywatny detektyw nie odmawiający trudnym zadaniom, czego żałuje przynajmniej jedno z jego oczu.

Byli gracze:
 • Arvelus jako Jerycho "Jerry" Czarnecki, jego wątek przejął Hakon swoja postacią, bo gracz poleciał se w jajo, zgłosił się sesja i aktywność jak misia Koala na eukaliptusowym haju.
 • Jasmin jako Piotr Wasilewski, jego wątek przejął Mi Raaz, Jasmin grał policjantem szturmującym ruska mafie. Zrezygnował z własnych powodów, trochę szkoda.
 • Mekov jako Lucja Podworska, jego watek został wygaszony. Umarł gdzieś w gdoc, bo chyba rozminęliśmy się jak to ma wyglądać, ale poziom gracza świetny, polecam

Data rozpoczecia sesji
 • 21.12.2015 - corax/Indira, Wila/Lulu, Jaśmin/Piotr, Arvelus/Jerry, Mekov/Lucja
 • 01.02.2016 - Hakon/Mieczkowski
 • 17.02.2016 - Mi Raaz/Sykurski


Linki do sesji
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 18-08-2016 o 21:10.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-08-2016, 10:45   #2
 
Brilchan's Avatar
 
SZKODA że nie udało wam się dokończyć. Fajnie, udało ci się obmyślić polski ŚM żałuje również że nie udało mi się w tej sesji uczestniczyć ale po prostu, postawiłem sobie za wysoki cel i zacząłem się obawiać że nie dam rady zbudować tak wielkiego tła dla postaci jak sobie zaplanowałem. Do tego doszły nawracające problemy ze zdrowiem :P ale to mało ważne.

Wielki plus za to że chciałeś dopuścić tak pokręconą postać z tak licznymi wadami jak moja. Dziękuję że poświęciłeś czas na komentowanie i rozkminy mimo że koniec końców zrezygnowałem.

Jeżeli kiedyś będziesz robić drugą część wydaje mi się że lepiej by było od razu spróbować jakoś połączyć to wszystko bo mam wrażenie że podobnie jak u mnie z tworzeniem postaci rozbiło się to o zbyt dużo wątków solowych na raz.

W każdym razie jeżeli kiedyś będziesz wracać to z chęcią się zgłoszę i tym razem mocniej przyłożę
 
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-08-2016, 13:35   #3
 
Mi Raaz's Avatar
 
Dla mnie największym problemem było zgranie czasowe postaci. Kilka wątków solowych ciężko było spiąć, gdy jedna osoba mogła pisać więcej, a inna mniej. W kluczowym momencie ci szybciej piszący musieli czekać na moją postać. W sumie dlatego projekt został zawieszony.

Drugim problemem były właśnie te "ochłapy informacji". Owszem dawały satysfakcję, gdy po "wielkim przełomie" czekało się dobę na telefon. Telefon, który odzywał się po trzech dobach. Ale to wszystko prowadziło do wrażenia, że nie ma się żadnego wpływu na akcję gry. Był moment w którym wszystko leżało w rękach Sykurskiego, ale on, ani ja jako gracz w ogóle tego nie czuliśmy. Nawet na moment nie poczułem się bliżej rozwiązania sprawy i pewnie gdyby sesja trwała dalej to zrezygnowany detektyw skupiłby się na pobocznych wątkach własnej rodziny.

W sumie świetnie się to wpisywało w założenia sesji. To trochę tak jakby oglądać Avengers z perspektywy szarego człowieczka widzącego w TV jak Hulk niszczy miasto. Jasne, spoko, no bo ten człowiek też ma swoje dylematy. Psuje mu sie auto, kłóci się z żoną, może do tego wszystkiego szykuje mu się spektakularny awans w pracy. Pytanie tylko po co tam ci Avengers?

To taka moja rozkmina. Sama sesja mocno wryła się w mojej pamięci. Często ją wspominam, a czasami myślę o reaktywacji. Sam Świat Mroku był dość spójny, choć Warszawa wydawała mi się tym aż nadto przepakowana. Kilku sytuacji nie potrafiłem zrozumieć do teraz. Były żołnierz dał się pobić do nieprzytomności trzem ochroniarzom i nawet żadnego z nich nie drasnął, a z drugiej strony Wampir bez użycia żadnej mocy pistoletem położył Wilkołaka w formie Crinosa... Z jednej strony trzeba było znaleźć ceny nielegalnych baz teleadresowych żeby móc w ogóle z czegoś podobnego skorzystać, z drugiej czyta się o otwieraniu kłódki spinką do włosów...

W generalnym ujęciu sesja była wciągająca i zapadła w pamięci. Z czystym sumieniem dałem tego "uniesionego kciuka", bo plusów było więcej niż minusów.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 23-08-2016 o 15:04.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-08-2016, 11:44   #4
 
Wila's Avatar
 
Jak dla mnie sesja zero wad same zalety. Zresztą już tyle razy to mówiłam, że nie ma co kolejny raz słodzić. ;p

Bardzo podoba mi się “pierwszy szablon scenariusza” to idealnie pokazuje jak ostateczny scenariusz był daleki od pierwotnego założenia.

Jeśli kiedyś będziesz chciał wskrzesić JTS w jakiejkolwiek postaci, która będzie oznaczała Ciebie jako MG, podobne klimaty i/albo możliwość grania Lulu - to na 100% będę się na to pisać.
 
__________________
To nie ja, to moja postać.
Wila jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-08-2016, 12:19   #5
 
Hakon's Avatar
 
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z poprzednikami.
Do tej pory wspominam i widzę przed oczyma sceny jak przechodzę lub przejeżdzam w okolicach Olszynki czy będąc na powiślu.

Jak JTS lub inna przygoda na podobnym poziomie przyjdzie jestem chętny.

Moim zdaniem sesja w czołówce LI
 
Hakon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171