Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Kufer skarbów > Porzucone projekty > Cerulean Tomcat > Untouchables: Transformation
Zarejestruj się Użytkownicy

Untouchables: Transformation Forum przeznaczone na teksty i materiały związane z autorskim systemem do starego Świata Mroku.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-08-2006, 01:37   #1
 
Solfelin's Avatar
 
Galeria Bohaterów

[center:7e3d10b446]Galeria Bohaterów[/center:7e3d10b446]

Wszyscy moi bohaterzy są teraz duchami
Sprzedali swój smutek tym, którzy zapłacili najwięcej
Wszyscy moi bohaterzy zginęli lub odeszli
Ale są we mnie, ciągle we mnie żyją

- Shinedown, „Heroes”


[center:7e3d10b446]Jedyny Promienny[/center:7e3d10b446]

Opis: Istnieje we wszystkich wszechświatach istota, zwana Jedynym Promiennym. Ten niegdyś Świetlany, jak się domyślają Świadomości, stał się jednością ze Źródłem. Po połączeniu się wrócił do wszystkich wszechświatów i istnienia, jakie żyje i objawił się poprzez liczne inkarnacje na planetach. Nadal dowodzi armiami Świetlanych, którzy odpierają ataki ciemności i wypędzają złe moce.
Istnieje w każdym kosmosie, może być gdzie chce, w domyślnej formie Świadomości. Gdy inkarnuje się, Jego Moce są ograniczone i podczas pobytu na planecie nie wie tyle, co Źródło.
Najsłynniejsze reinkarnacje, po których można Go poznać, to: Rama, Siddhartha Gautama (Budda), Jezus Chrystus.
Siły ciemności czasami próbują się pod niego podszyć, podstawiając fałszywych proroków. W inkarnacji Chrystusa mówił jasno, że będą dawać fałszywe znaki. Odróżnić prawdziwego Zbawiciela od fałszywego można po Jego łamaniu chleba oraz czynach, które daje wraz z cudami (fałszywi prorocy dają jedynie cuda; nie czynią nic bardziej wymagającego dla ludzi, bo się nimi brzydzą).
Jako Rama walczył z ciemnością, która zapragnęła zawładnąć Ziemią. Bitwy odbywały się w kosmicznych, starożytnych statkach zwanych wimanami. Na wieki przed narodzinami starożytności na Ziemi istniały frakcje używające technologii, która jest jeszcze nieosiągalna w latach 2000 po narodzeniu Chrystusa. Wszystkie zapiski dotyczące tych walk oraz technologii zostały zapisane w obrazach i hieroglifach, ale dopiero bystrzy technicy, nie zaś archeologowie mogą dostrzec, co tak naprawdę mają przed sobą.
Jako Budda uosobił oświecenie i dążenie do Źródła. Gdy je osiągnął, powrócił na planety, by nieść wieść o Jedności - i możliwości dążenia do Źródła.
Typy: pokorni.
Przejawy: wszędzie tam, gdzie jest wzywany w modlitwach, myślach lub słowach.
Dźwięk: każdy.
Pierwszorzędna Moc: każda.
Drugorzędna Moc: każda.
Trzeciorzędne i dalsze: każda.
Symbol: krzyż i Najświętszy Sakrament.
Esencja: Nieskończona
Siła: Źródło
Strona: Równowagi/Światła
Zadania: Oczyszczanie, Oświecanie, Ustanowienie, Egzekwowanie, Ochrona.
Cytat: „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.” (Biblia Tysiąclecia, J 10, 14-16)


[center:7e3d10b446]Szał[/center:7e3d10b446]

Opis: Ta potężna istota to wynik wielu i licznych starć przeciwnych sobie Stron Światła i Ciemności. Powstała z dużej ilości substancji osobowości wydzielonych z wojowników. Zmieszana, stała się hybrydą opanowanego ataku i szaleńczej szarży. W taki sposób została stworzona wielka oraz mocna osobowość, Świadomość zwana Szałem.
Zawsze podróżuje w miejsca czasoprzestrzeni, gdzie odbywają się wielkie walki i potyczki. Tam zbiera ich żniwo, biorąc za błogosławieństwo zatrważającej siły ataku coraz większa moc i siłę charakteru, dzięki przyłączaniu w swoją Świadomość neutralnych, jeszcze niewykształconych osobowości powstających w wirze walki.
Cały czas przebywa w kosmosie, omijając planety i inkarnacje na nich, czasami odwiedzając niektóre, przejawiając lub wywołując u niektórych szał bojowy. Szuka raczej mocnych i potężnych, albo zbiorowiska posiadające większą siłę i szykujące się do bitwy.
Typy: wojownicy, walczący.
Przejawy: w miejscach, gdzie toczy się zagorzała walka.
Dźwięk: niski.
Pierwszorzędna Moc: Kierunek (9)
Drugorzędna Moc: Eteretyka (9)
Trzeciorzędne i dalsze: Przewodnictwo (8), Splugawienie (szałem, 8), Tworzenie (6)
Symbol: znaki oznaczające szał/wściekłość/berserk.
Esencja: Dynamiczna.
Siła: Szaleńcy
Strona: Neutralna
Zadania: Zmiana, Fałszowanie, Łamanie.
Cytat: „Może wojowniku jesteś dobry w swym rzemiośle, lecz ja sprawię, że będziesz jeszcze lepszy w walce!”


[center:7e3d10b446]Wielki Duch[/center:7e3d10b446]

Opis: Wielki Duch powstał w wyniku niszczenia i walki dwóch innych potężnych istot: Jedynego Promiennego oraz Upadłego Anioła. W rzeczywistości jest na linii starć tych dwóch i jest bezpośrednim dzieckiem, związanym z nimi zasadą Przeciwieństw.
Kimże jednak jest sam Duch? Jest on posłannikiem, który łącząc ze sobą zalety i wady obydwu, krzewi kulturę oraz kulty w najmniej spodziewanych miejscach, jeszcze nie odkryte lub nie poznane przez Świadomości. W taki sposób tworzy okręgi, z których czerpię energię i którymi się opiekuje.
Bardzo hojnie użycza swojej mocy wszystkim potrzebującym tego, mimo tego, że to może być broń w rękach dziecka. Dzięki temu chroni swoich podopiecznych oraz ma więcej czasu na odpoczynek i planowanie swoich posunięć.
Tworzy bardzo wiele ośrodków rozmieszczonych w kosmosie, szczególnie kiedyś upodobał sobie bujną oraz różnorodną Ziemię, gdzie dał początek aż kilkunastu takim kręgom, we wszystkich wlewając tego samego ducha, ale pokazując inne rytuały i style konieczne do wezwania go.
Typy: ekscentrycy, dziwacy, poszukiwacze, odkrywcy i podróżnicy.
Przejawy: miejsca niedostępne lub nieznane innym Świadomościom.
Dźwięk: niski.
Pierwszorzędna Moc: Przewodnictwo (10)
Drugorzędna Moc: Rozkład (10)
Trzeciorzędne i dalsze: Przenikliwość (10), Przejawianie (9), Kierunek (9)
Symbol: dany bożek dany istotom.
Esencja: Pierwotna.
Siła: Pierwotni.
Strona: Neutralna
Zadania: Ochrona, Ustanowienie, Tworzenie.
Cytat: „Więcej czasu potrzeba na utrzymanie, niż na stworzenie czegoś.”


[center:7e3d10b446]Upadły Anioł[/center:7e3d10b446]

Opis: Jedna ze Świadomości, która skrzywiła się w swoim pragnieniu zjednoczenia ze Źródłem. Podczas, gdy Promienny dążył do tego poprzez uniżenie, Upadły spróbował to osiągnąć poprzez pychę. Świadomość Upadłego krzywiła się coraz bardziej, aż powędrowała w odmęty wszechświatów i rzeczywistości, tworząc na ich pograniczach wiele otchłani i męczarni dusz, które również zbłądziły w swych pragnieniach dobra, czyniąc źle.
Sam zszedł w swe otchłanie, rozciągając tam swoje panowanie i władzę. Zaczął walczyć z Jedynym Promiennym, ale za każdym razem ten wygrywał lub mu umykał. Upadły Anioł miał jeszcze więcej inkarnacji niż Jedyny, lecz wszystkie jego narodziny okazywały się przegrane z góry, zarówno przez los jak i Boski Plan, któremu udawało się w końcu zniszczyć „wirusa”.
Upadły osiągnął tak duży stopień zepsucia, że największe światło nie potrafi go oczyścić i nie robi mu krzywdy ze względu na czerń jego duszy. Dopiero na końcu Odwiecznej Walki ważny Łączący oczyści go przez połączenie z Promiennym i Wielkim Duchem.
Jednak do tej chwili będzie jeszcze wiele razy próbował zniszczyć wszystkie istoty żywe i stanąć na czele kohort nie-umarłych i zmarłych jako ich pan. Lecz, jak wiadomo, jego postępki oraz plany zawsze będą udaremniane.
Typy: zatwardziali grzesznicy, okultyści, zaślepieni żądzą walki, podziałów i władzy.
Przejawy: wszędzie, gdzie zdoła (w większości Światło pochłania szkody, jakie mógłby wyrządzić).
Dźwięk: każdy.
Pierwszorzędna Moc: każda.
Drugorzędna Moc: każda.
Trzeciorzędne i dalsze: każda.
Symbol: odwrócone znaki religijne, symbole o przeciwnym znaczeniu do założonego (negatywne znaczenie).
Esencja: Poszukująca.
Siła: Nieznana (Odcień lub Piekielny)
Strona: Ciemności
Zadania: Plugawienie, Ociemnianie, Fałszowanie, Kuszenie, Łamanie.
Cytat: „Każda istota jest bogiem; każda ma prawo robić, to, co zechce.”


[center:7e3d10b446]Ostateczny Sędzia[/center:7e3d10b446]

Opis: Ostateczny to w rzeczywistości Łączący mający za zadanie wywrzeć jedność w Przeciwieństwach Promiennego, Ducha oraz Upadłego. Zdawałoby się, że to jest niszczące w skutkach dla wszystkich trzech, lecz w rezultacie doprowadza do połączenia ze Źródłem równie łatwo, jak w przypadku innych Świadomości Łączących przydzielonych do innych Zasad Przeciwieństw.
Przyjdzie jako pierwszy, by ustalić i wywołać harmonię. To właśnie dzięki jego pierwszemu ruchowi Łączący spowodują połączenie wszystkich trójek, a także, na końcu, gdy dzieło zostanie dokończone, połączą siebie nawzajem za rozkazem Sędziego.
Wtedy wszystko powróci do Źródła, już z Nim/Nią połączone na chwilę zwaną „zawsze”, gdyż ten moment nie jest ograniczony przez wymiar czasu i trudno o nim mówić w kategoriach ludzkich czy istotalnych.
Wszechświaty oraz przeciwieństwa osiągną ostateczną jedność.
Typy: Sędziowie, dyplomaci, negocjatorzy.
Dźwięk: każdy.
Pierwszorzędna Moc: każda.
Drugorzędna Moc: każda.
Trzeciorzędne i dalsze: każda.
Symbol: znak połączenia.
Esencja: Harmonijna.
Siła: Łączący.
Strona: Równowagi.
Zadania: Łączenie, Ochrona, Ustanowienie, Tworzenie, Niszczenie.
Cytat: „Dobrzy nie przestają czynić dobra; źli nie przestają czynić zła; neutralni nie przestają być neutralni; trzeba wszystkich powstrzymać, by połączyć, a w rezultacie by nastała jedność.”
 
Solfelin jest offline  
 Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:29.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168