Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > Zakątek LI-teracki > Warsztaty Pisarskie Last Inn
Zarejestruj się Użytkownicy

Warsztaty Pisarskie Last Inn Jeśli chcesz udoskonalić swój warsztat pisarski lub wiesz, że możesz pomóc w tym innym, zapraszamy do naszej forumowej szkoły pisania! Znajdziesz tu ćwiczenia, porady, dyskusje i wiele innych ciekawostek dotyczących języka polskiego.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-01-2009, 19:46   #1
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 23984 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Regulamin Warsztatów Pisarskich LI oraz główne ustalenia

Uwaga!
Zgłaszając się do warsztatów każdy uczestnik obowiązany jest znajomością i przestrzeganiem zarówno Regulaminu forum, jak i Regulaminu Warsztatów (zawartego poniżej)


Aby ułatwić opisanie "o co chodzi z tymi warsztatami", w poniższym tekście zastosujemy kilka skrótów myślowych:
UCZEŃ – osoba, która chce czegoś się nauczyć dzięki warsztatom. Może to być chęć ogólnego podszlifowania swoich umiejętności pisarskich, a może chodzić o konkretniejsze sprawy, np. pisanie postów w sesjach, opisy batalistyczne, prezentacja psychiki postaci, itp.
MISTRZ – osoba, która czuje się dobrze w jakiejś dziedzinie lub ma po prostu zdolność przelewania myśli na papier (w tym przypadku ekran ), jak również posiada merytoryczną wiedzę na dane tematy. Jest to ktoś, kto wie, że mógłby podzielić się z innymi swoimi umiejętnościami i spostrzeżeniami w ciekawy sposób.
KOORDYNATORMerill lub ja – Mira. Czyli chodzi o osoby sprawujące piecze nad całym projektem.

REGULAMIN WARSZTATÓW PISARSKICH


1. Celem warsztatów jest doskonalenie umiejętności pisarskich, co za tym idzie, celem Mistrza jest przekazywanie rzetelnej wiedzy dotyczącej wyłącznie sztuki pisania i tego, co zawierała początkowa deklaracja przy rozpoczęciu nauczania. W przypadku, gdy Mistrz chce zmienić pierwotne zasady lub je rozszerzyć, musi uzyskać akceptację Ucznia.

2. W warsztatach obowiązują wszystkie zasady zawarte w Regulaminie LI. Jedynie zakaz używania wulgaryzmów może zostać zniesiony (tak, jak w sesjach) tylko za zgodą Mistrza i Ucznia.

3. Wprowadzenie akcentów erotycznych (nie mylić z pornografią) w trakcie warsztatów lub innych, kontrowersyjnych treści (zgodnych jednak z Regulaminem forum) jest dozwolone tylko za wcześniejszą zgodą zarówno ze strony Mistrza, jak i Ucznia.

4. Jeden Mistrz może mieć wielu Uczniów tak, jak jeden Uczeń może mieć wielu Mistrzów w tym samym czasie.

5. W kwestiach spornych lub po prostu zastanawiających, zwrócić się należy do Koordynatorów projektu. To oni mają zdanie rozstrzygające.

6. Z Warsztatów można zrezygnować w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych konsekwencji. Należy jedynie powiadomić o tym Koordynatorów, najlepiej podając przy okazji powód rezygnacji.

7. To Mistrz określa zasady warsztatów, które jednak nie mogą być niezgodne z Regulaminem forum. Uczeń może wysuwać swoje propozycje, ale ostateczna decyzja co do wyglądu zajęć należy do Mistrza.

8. Miejscem korespondencji warsztatowej jest Skrzynka Prywatnych Wiadomości (PW). Jeśli Mistrz i Uczeń wyrażą chęci, mogą przenieść się na forum w formie sesji RPG.

9. Pomyślne zakończenie Warsztatów powinno być uhonorowane wzajemnymi notkami w profilach Ucznia i Mistrza.

10. Obowiązkiem Mistrza i Ucznia jest zachować dyskrecję, czyli nie przenosić zgromadzonych materiałów oraz nie formułować negatywnych wniosków i ocen na forum.

11. Uczeń musi liczyć się z krytyką ze strony Mistrza, jak i odwrotnie. Nie powinno jednak mieć to wpływu na wzajemne poszanowanie się tych osób. Jeśli Uczeń lub Mistrz poczują się pokrzywdzeni słowami drugiej strony, winni zgłosić to do Koordynatorów lub Obsługi forum.

12. W przypadku złamania któregoś punktu Regulaminu Warsztatów Pisarskich osoba winna nadużycia może zostać na stałe wyłączona z udziału w projekcie. W przypadku jednoczesnego złamania Regulaminu LI obowiązują kary takie, jak na samym forum.Tematy dotyczące poprawności języka polskiego może w dziale Warsztatów Pisarskich zakładać każdy, tak samo brać udział w dyskusjach.
Jak jednak samemu dołączyć do projektu?Podstawowa sprawa, to odpowiedzieć sobie na pytanie:

Czy chcesz być Uczniem czy Mistrzem, a może i to, i to?Jeśli chcesz być UCZNIEM WARSZTATÓW PISARSKICH to:
1. Zgłoś się na PW do któregoś z Koordynatorów, najlepiej od razu wypełniając poniższy formularz:
Cytat:
1. NICK:
2. WIEK:
3. OPISZ POKRÓTCE SWOJE PROBLEMY W PISANIU:
4. CZEGO OCZEKUJESZ PO WARSZTATACH:
(Napisz czy pragniesz podszkolić warsztat ogólnie czy chciałbyś zwrócić na uwagę na konkretny aspekt, np. opis scen batalistycznych, pisanie opowiadań...)
5. JAK CZĘSTO CHCIAŁBYŚ/CHCIAŁABYŚ KORESPONDOWAĆ ZE SWOIM "NAUCZYCIELEM":
6. OPISZ W 5 ZDANIACH DRZEWO BEZ UŻYCIA TEGO WYRAZU:
(To rzuci nieco światła na Twój obecny poziom umiejętności pisarskich)
7. PRÓBKA TWOJEJ TWÓRCZOŚCI:
Może być link do niej, może być ostatecznie link do jakiegoś posta)
8. OD KOGO CHCIAŁBYŚ/CHCIAŁABYŚ POBIERAĆ NAUKI
(Podaj ksywki od 1-4 użytkowników, u których szczególnie chciałbyś podszkolić warsztat lub zaznacz, jeśli jest Ci to obojętne):
9. PODAJ WSZELKIE INNE INFORMACJE, KTÓRE UWAŻASZ ZA UŻYTECZNE:
2. Po wypełnianiu formularzu i przesłaniu mnie lub Merillowi (najlepiej nam obojgu, wpisując 2 adresatów) poczekaj na potwierdzenie.
3. W najbliższym czasie (jak najszybciej) postaramy się przydzielić Ci Mistrza wedle Twoich wskazówek. Gdy dostaniesz PW z naszą propozycją, odpowiedz czy wybór Ci pasuje, czy mamy szukać dalej.
4. Kiedy już znajdziesz swojego Mistrza, a on zgodzi się na poprowadzenie Ci warsztatów, Koordynatorzy wydadzą Wam Wasze formularze. Tobie – formularz Mistrza, a Mistrzowi – Twój. Nie obawiaj się, poza Mistrzem i Koordynatorami nikt nie będzie miał dostępu do formularza (chyba, że sam(a) umieścisz go w temacie).
5. Następnie to Mistrz powinien wysłać Ci PW ze swoimi wymaganiami, informacją co ile Mistrz będzie odpisywał i ile czasu każdorazowo Tobie daje na odpowiedź.
6. Jeśli Warsztaty zakończą się lub z jakiejkolwiek innej przyczyny zostaną przerwane, poinformuj o tym Koordynatorów. Jeśli będziesz chcieć przystąpić do kolejnych warsztatów z tym samym bądź zmienionym formularzem, również zawrzyj to w treści.Jeśli chcesz być MISTRZEM WARSZTATÓW PISARSKICH to:
1. Zgłoś się na PW do któregoś z Koordynatorów, najlepiej od razu wypełniając poniższy formularz:
Cytat:
1. NICK:
2. WIEK:
3. JAK CZĘSTO CHCIAŁBYŚ/CHCIAŁABYŚ KORESPONDOWAĆ ZE SWOIM "UCZNIEM":
4. CZY JESTEŚ NASTAWIONY/A NA WARSZTATY INDYWIDUALNE, CZY TEŻ NIE MASZ NIC PRZECIWKO PRACY Z MAŁĄ GRUPĄ W PRZYSZŁOŚCI NA FORUM (np. rozgrywając sesję razem)?:
5. OKREŚL SWOJE DZIEDZINY:
(Czyli napisz w jakich kwestiach możesz graczom pomóc)
6. PODAJ WSZELKIE INNE INFORMACJE, KTÓRE UWAŻASZ ZA UŻYTECZNE:
2. Po wypełnianiu formularzu i przesłaniu mnie lub Merillowi (najlepiej nam obojgu, wpisując 2 adresatów) poczekaj na potwierdzenie.
3. W najbliższym czasie postaramy się przydzielić Ci Ucznia wedle Twoich wskazówek. Gdy dostaniesz PW z naszą propozycją, odpowiedz czy wybór Ci pasuje, czy mamy szukać dalej.
4. Kiedy już znajdziesz swojego Ucznia, Koordynatorzy wydadzą Wam Wasze formularze. Tobie – formularz Ucznia, a Uczniowi – Twój. Nie obawiaj się, poza Uczniem i Koordynatorami nikt nie będzie miał dostępu do formularza (chyba że sam(a) umieścisz go w temacie).
5. Następnie to Twoim zadaniem jest wysłać Uczniowi jak najprędzej (do 10 dni od wymiany formularzy) PW ze swoimi wymaganiami, informacją co jaki czas jesteś w stanie odpisywać i ile czasu każdorazowo dajesz na odpowiedź Uczniowi.
6. Jeśli Warsztaty zakończą się lub z jakiejkolwiek innej przyczyny zostaną przerwane, poinformuj o tym koordynatorów. Jeśli będziesz chcieć przystąpić do kolejnych Warsztatów z tym samym bądź zmienionym formularzem, również zawrzyj to w treści.


Więcej szczegółów można znaleźć w temacie rekrutacyjnym: http://lastinn.info/rekrutacje-do-se...arskie-li.html

W razie niejasności zawsze też można napisać do Koordynatorów, czyli Miry lub Merilla.
 
__________________
Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic...
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-03-2009, 11:36   #2
 
Mira's Avatar
 
Reputacja: 23984 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Ważna informacja:

Od dnia dzisiejszego rezygnuję z koordynowania Warsztatów Pisarskich, w związku z tym wszelkie PW powinniście kierować do merilla lub osoby przez niego wyznaczonej.

Dziękuję wszystkim za współpracę i życzę powodzenia w literackich podbojach
 
__________________
Ktoś inny zmienia świat za Ciebie
Nadstawia głowę, podnosi krzyk
A Ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic...
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2009, 16:11   #3
 
woltron's Avatar
 
Reputacja: 1466 woltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumny
Równie ważna informacja:

Od dnia dzisiejszego (fanfary) Warsztaty Pisarskie mają drugiego koordynatora w postaci mojej skromnej osoby, w związku z czym wszelkie PW (uwagi, sugestie, zażalenia, pytania itd.) możecie kierować do mnie lub do merilla. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.

Ostatnio edytowane przez woltron : 01-04-2009 o 16:20.
woltron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169