Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Systemy postapokaliptyczne > Zapomniane ruiny
Zarejestruj się Użytkownicy

Zapomniane ruiny Odważysz się tam wejść? Zastanów się czy masz odwagę i czy to ma... sens - czyli archiwum działu.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-06-2008, 21:11   #1
 
Umbrean's Avatar
 
Reputacja: 0 Umbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znany
Jednym słowem: Zgon!

No ludziska nie wstydzić się. Śmierć w RPG to coś normalnego. Ale nie chodzi mi o samą śmierć, ale jak? Dajcie sobie na luz i powspominajcie najciekawsze sceny śmierci w klimatach postapo.
Przyznam się nawet że kiedyś grałem u kumpla świra... Najpierw coś we mnie rzuciło wanną, a następnie wybuchła przy mnie bomba atomowa. Normalnie nie uwierzycie, ale nie przeżyłam... Co gorsza, nie żartuje. Naprawdę tak zaliczyłem swój pierwszy zgon w RPG... Na takie wspomnienia zabrało mi sie na łzy...

Nie ma się co mazać, chłopaki nie płaczą! No co? Obnażyłem się przed wami?! Teraz wasza kolej! Piszcie jak przyszło wam odejść albo, jak chcielibyście odejść w klimatach postapo.
 
__________________
Bądź Aniołem dla innych, a oni będą nimi dla ciebie.

Weteran MG Neuroshimy/Fallouta służy radą, GG :5387875
Umbrean jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-06-2008, 12:28   #2
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 843 nonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwunonickname jest godny podziwu
Ja akurat byłem MG. Ale akcja była dość Ciekawa. Gramy w NS. Chłopaki z posterunku biją się z Maszynami Molocha w ruinach restauracji KFC. Walą czym popadnie, bitwa jest zacięta. Prawie przegrywają gdy maszyna-gladiator zachodzi ich z flanki, na szczęście opróżninony magazynek z DE załatwił drania. Potem chłopaki zaczęli lizać rany. Kumpel grał sanitariuszem polowym. I zabiera się do leczenia. Leczył 4 półprzytomnych kumpli. Same krytyczne niepowodzenia = 4 zgony. A więc przeżyli bitwę, ale nie przeżyli spotkania z "dr. Rzeźnikiem". Od tamtego czasu ten qmpel - a na imę mu Piotrek - miał permanentny zakaz grania medykami w wszystkich systemach RPG. Oczywiście Ci inni gracze nałożyli mu tego bana, nie ja. Pikanterii dodaje historii fakt, iż Piotrek studiuje dziś medycynę i będzie lekarzem jak jego ojciec.

Inne Ciekawe śmierci:
- Moi gracze zostali zjedzeni przez Kanibali z Kolorado(przegrani w karty i jako niewolnicy sprzedani na obiad)
- Kumpel założył Claymore nie w tą stronę co powinien... cała drużyna została zmieciona.
- Kumpla zagryzły szczury w kanałach... straszna śmierć. Wyobraźcie sobie... 100 wielkich szczurów i 12 naboi w magazynku...
- na kumpla spadł czołg zrzucony przez Raidersów z dachu wierzowca (to motyw z takiego fajnego komiksu - bohaterowie znajdują czołg, ale nie ma pocisków i paliwa. No to go zrzucają wrogom na głowę)
- kumpel zabawiał się z koleżanką z drużyny w krzakach zamiast pełnić wartę. Alahama odgryzła mu głowę "w trakcie". Klientka kipnęła na zawał. (motyw z Nagrody Darwina).
- niosłem paczkę dynamitu paląc cygaro - udało się moim współgraczom znaleźć kawałek pięty i ją pochować.
- leżałem do połowy zjedzony w spiżarni Croats. Moi kumple chcieli odbić mnie szturmem... Niestety mieli granaty z białym fosforem (3000*C). Byłem małą zwęgloną frytką. Ale z zadowoleniem skasowali PD za zabicie kilkunastu Croats.
- Mój gracz (Piotrek - patrz początek posta) uznał że trampki są super butami do podróżowania na piechote międzystanówką. Jak mu się zrobiły okropne odparzenia, to postanowił nasikać na ranę. Słusznie zrobił, ale niestety nie trafił strumieniem i zmarł na skutek zakażenia kilka dni później.
 
__________________
B > avg

Ostatnio edytowane przez Milly : 18-06-2008 o 13:40. Powód: Ortografia!
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-06-2008, 21:46   #3
 
MrYasiuPL's Avatar
 
Reputacja: 55 MrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodzeMrYasiuPL jest na bardzo dobrej drodze
Heh. Ja zaliczyłem ostnio taką śmierć. Dziwna jest, grunt że pierwsza w postapokaliptyku.

-Wlazłem na drzewo, żeby zobaczyć czy ktoś stoi za rogiem. Ale spadłem. Łup, i straciłem przytomność. Podszedł do mnie drużynowy medyk i... spadła na niego i na mnie gałąź. Ja nie przeżyłem, on był ciężko ranny.

-Ta sama sesja, już po zdarzeniu. Jakiś gang zaczął gonić 3 żyjcych jeszcze graczy. Nie mieli wozu czy coś takiego. Nagle jeden z nich powiedział że biegnie prosto na wóz. No i oczywiście go potrącił ale sie zatrzymał. Ostatnie slowa gościa były takie:
"Kahu, kahu... muhahahaha... zabryzgałem wam samochód..."

-Nasz drogi MG musi być prawdziwym sadystą, dwóch ostatnich graczy którzy nadal uciekali zaatakowła reszta gangu. Jeden nie wytrzymał tego napięcia i wysadził ich obu granatem.
 
MrYasiuPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-06-2008, 19:46   #4
 
szakall's Avatar
 
Reputacja: 52 szakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodzeszakall jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Napisał nonickname Zobacz post
- na kumpla spadł czołg zrzucony przez Raidersów z dachu wierzowca (to motyw z takiego fajnego komiksu - bohaterowie znajdują czołg, ale nie ma pocisków i paliwa. No to go zrzucają wrogom na głowę)
Czyżby chodziło ci o przeminęło z bombami?? Komiks [ciach!] muszę przyznać A co do śmierci:
-Gracz "hegemończyk" nosi pistolet za spodniami ala american gangster. Kiedy się przewraca pistolet wypala(nie muszę chyba podawać szczegółów), a gracz umiera na wskutek wykrwawienia się.
-Gracz wypija zatrutą wódę, którą miała wypić jego ofiara ale okazało się że jest abstynentem.
-Gracz (głupie ale prawdziwe) próbuje przepłynąć rzekę z kałaszem,namiotem i kanistrem benzyny na plecach. Tonie...


/5. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów (nie tylko w języku polskim). Mowa tutaj również o wygwiazdkowanych (***) itp słowach.
 

Ostatnio edytowane przez Milly : 24-06-2008 o 19:53.
szakall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2008, 20:20   #5
 
Szarlej's Avatar
 
Reputacja: 1290 Szarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumnySzarlej ma z czego być dumny
Jedna z pierwszych sesji, fallout.
Gracze podbili właśnie bunkier, po drodze wybijając mutków. W środku znaleźli jednego supermutanta technika. Dogadali się z nim, mutek obiecał im zrobić ładunek wybuchowy aby mogli odgruzować szyb windy. Po zrobieniu ładunku, instaluje go i tłumaczy dla graczy jak zdetonować. Jeden z nich musiał uderzyć w cylinder (tu mg opisuje spłonkę) potem szybko podskoczyć, wtedy drugi gracz miał go chwycić i wciągnąć. Jeden z graczy zszedł na dno i deklaruje, że wykonuje instrukcje mutka. Wszystko pięknie, uderzył podskoczył, drugi gracz go złapał a dokładnie złapał jego górną połowę. Na to drugi gracz puścił go. Pierwszy z nadąsaną miną pyta się mg:
-Żyje jeszcze?
-Tak.
-To jak ja mam umrzeć to niech i oni umierają, wyciągam granat i rzucam do nich.
Mg akurat miał sadystyczny humor i granat odbił się i spadł prosto na rzucającego. I tak o to pewien żołnierz zakończył życie.
Potem gdy już uporali się z mutkami i przybyli zleceniodawcy jeden z graczy (ten który nie zdążył wciągnąć) oprowadza szefa.
-A tu Bob sie rozbiegł.
 
__________________
[...]póki pokrętna nowomowa
zakalcem w ustach nie wyrośnie,
dopóki prawdę nazywamy, nieustępliwie ćwicząc wargi,
w mowie Miłosza, w mowie Skargi - przetrwamy [...]
Szarlej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-02-2010, 15:34   #6
 
Neoworld's Avatar
 
Reputacja: 954 Neoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwuNeoworld jest godny podziwu
Oj to będzie pewnie długa wypowiedz

Pułapka
Dosyć spora załoga próbowała wtargnąć do starego bunkra. Przed tunelem prowadzącym do śluzy mieli podziemny garaż gdzie się oczywiści przygotowali na strażnika. Jeden z zawodników był tak sprytny aby przed tunelem odpalić granat dymny. Pod osłoną dymu inny zawodnik zastawił pułapkę ala granat z żyłką, przy samym wylocie tunelu. Pozostało tylko wywabić strażnika. Niestety inny zawodnik nie wytrzymał... Warknął: "na co czekamy?" i wbiegł do tunelu. BUM?!

Granat!
Czterech graczy chciało kiedyś wyczyścić z maszyn piwnicę starego bloku.
Ustawili się w klatce schodowej. Pierwszy najbardziej pancerny otworzył drzwi a pozostali wypatrywali. W głębi pomieszczenia było ciemno i mogli tylko dostrzec czerwone światełko. Stwierdzili że będą mocniej wypatrywać i że warkot silnika ich nie przeraża. Przez otwarte drzwi wpadną im granat do klatki schodowej. Jeden z nich stwierdził że go wykopie. Nie trafił...

Prawdopodobnie będę tu co jakiś czas dopisywał zgony
 
__________________
Extra! Extra! Read all about it!

http://lastinn.info/konwenty-spotkan...tml#post586764

Ostatnio edytowane przez Neoworld : 14-02-2010 o 15:37.
Neoworld jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2010, 20:47   #7
 
McBiggie's Avatar
 
Reputacja: 0 McBiggie nie jest za bardzo znany
Boże, ale głupi ten NS! :D

Moja pierwsza sesja, gram ze znajomym któremu tak na prawdę się nie chce grać, ale go namówiłem, bo chciałem zobaczyć jak to wygląda. Bez żadnej KP, an i nic. Jestem w środku centrum.
- Idę do sklepu z bronią.
- Dobra, jesteś.
- Podchodzę do lady i mówię "Dawaj shotguna".
- Koleś wyjmuje shotguna z pod lady i cię zabija.
- Ej!!! Okej, jeszcze raz!
- No dawaj...
- Wchodzę do sklepu z shotgunem i celuje w sprzedawce "Ręce do góry!"
- Z sufitu wskakuje na ciebie robot i cię zabija.
- Nie gram z tobą!


Może to nie jest śmieszne samo w sobie, ale gdybyście tam jednak byli to byście mieli śmiech ze mnie
 
McBiggie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:09.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166