Spis Stron RPG Regulamin Wieści POMOC Kalendarz
Wróć   lastinn > RPG - ogólnie > Systemy postapokaliptyczne > Zapomniane ruiny
Zarejestruj się Użytkownicy

Zapomniane ruiny Odważysz się tam wejść? Zastanów się czy masz odwagę i czy to ma... sens - czyli archiwum działu.


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-07-2008, 02:50   #1
 
Lavi's Avatar
 
Reputacja: 189 Lavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie coś
MOLOCH i Europa ?!? Jak to ugryźć.W miarę jak zagłębialiśmy się w świat Neuroshimy a nasze postacie stawały się starymi wyjadaczami postawiliśmy sobie za cel dokopanie WUJKOWI (dla nie wtajemniczonych chodzi o MOLOCHa. Tak jakoś potulnie go nazywam). Gracze zaczęli interesować się MOLOCHem i tym czym on jest.

Hmm... tak na dobrą sprawę to podręcznik tej sprawy jednoznacznie nie wyjaśnia, no czym że jest to zbuntowana maszyna ?!? I że co... że już... że tak po prostu... zbuntowana maszyna i koniec pieśni... eee...

Jako że jestem człowiekiem lubiącym zamieniać proste rzeczy w bardziej skomplikowane i ciekawsze postanowiłem zmienić troszkę MOLOCHa i jego role w świecie.

Ważną rolę u nas odegrała STALOWA POLICJA która mimo swojego sprzętu zebrała od nas ostre cięgi. Jak ? Ano sposobem ale odbiegam nieco od tematu. Jaką role STALOWA odegrała w mojej interpretacji stalowej bestii ?

Odpowiedź jest bynajmniej prosta i w miarę logiczna: pancerz STALOWEJ jest rzeczą równie tajemniczą jak sam Wujek.

I tak aby było ciekawie połączyłem STALOWĄ z MOLOCHem i Europą ale o niej później. MOLOCH to maszyna wyjęta spod kontrolo owszem ale za sprawą praprapraSTALOWYCH (nie wiem czy nie za dużo) braci którzy dumnie istnieli pod nazwą TARCZA. Owa organizacja tak dumnie przekonana wyższością na innym postanowiła odrodzić świat na nowo używając do tego MOLOCHa.

Wczesny MOLOCH był superkomputrem/systemem mającym na celu poprawę jakości życia ludzkiego, ot zwykły system sprzątający brudy po ludziach.

Starałem się jakoś zamienić słowo MOLOCH na ang. rozwiniecie teoretycznego skrótu i wyszło mi coś takiego.

M.O.L.O.C.H (Multithreaded Online Logical Organic Complicated Humanoid - Połączony sieciowo wielowątkowo złożony logiczno-ograniczny humanoid)

Nazwa może i taka sobie ale brzmi zajefajnie skomplikowaną i trudną więc moim graczom to nie robiło różnicy.

Przeprogramowanie zajęło trochę ale nie było awykonalne. STALOWI Braci wraz z setką wybranych schowali się pod ziemią oczekując na atak ze strony ich pupilka. No i jak to w życiu bywa ktoś popełnił błąd, coś się popsuło i maszyna ustawiona na szybki atak i odnowę planety w 30 lat zaczęła APOKALIPSĘ.Teraz powód czemu mogła się zepsuć ?!? Powodów może być wiele, bardziej racjonalne i mniej aczkolwiek takie są moje opcje:
- Maszyna ciągle uważa że nie wyczyściła całego świata z brudu i nadal stara się walczyć.
- Ktoś pomylił się w obliczeniach/źle postawił przecinek i zamiast 30 lat wyszło 300.
- Jakiś totalny kretyn wprowadził wirusa dla hecy nie wiedząc jakie zadanie ma teraz maszyna
- Faktycznie coś się porąbało i maszynie odwaliło
oraz wiele wiele innych

Wróćmy do naszych czasów: mamy MOLOCHa i STALOWĄ która kiedyś współpracowała z nim nadal walczy z oprychami w radykalny sposób przechodząc na tak zwany tryb MANULANY.

Jaką role ma w tym Europa ? Jak zwykle wersji może być wiele, opisane są one w dodatku Bohater do kwadratu albo do ^3, nie ważne. Także i w tej kwestii postanowiłem zaszaleć i zmiksować te informacje by stworzyć coś równie pokręconego jak w ZSA ("Zasrane Stany Ameryki" żeby nie było cytuje książkę).Europa... hmm... drugi MOLOCH... łeee to by było przegięcie... nie lepiej by tam świat był normalny. Albo i nawet posunął się do przodu... ale w takim razie co z ratowaniem USA przed MOLOCHem ?!? Równie i na to znalazłem odpowiedź trochę bardziej kosmiczną (dosłownie) niż pasującą do realiów.

Europa miejsce gdzie władze sprawuje korporacja zwana KOMBINATEM (tu pomysł wzięty z Half Life 2, jednakże pasujący w miarę do realiów). Ów KOMBINAT dogadał się z UFOLAMI tak, tak z zielonymi ludzikami i za pomocą ich technologi podbili EUROPE w 5 godzin. Teraz pytanie który KRAJ, a to już obojętne który najlepiej jakaś wyspa może i być Anglia czy nawet Islandia.

Korporacja wyzyskuje ludzi jak tylko się da, jednocześnie kontrolując wszystko i wszystkich. Teraz pytanie jaki w tym cel, gdzie logika, co z tego mają ?!?

Odpowiedź dość banalna ale jak pomyśleć to do przełknięcia:
- Jakiś świr dostaje się do władzy ma wszystko czego mu potrzeba, więc co go obchodzą inni, a że lubi władze i jak się coś dzieje bawi się ludźmi.

Wiadomo że i na przeciw takim staną jacyś ludzie więc jakiś wrzód na tyłku też ma. Wzór świata z HL2 jest najlepszym odpowiednikiem jak może wyglądać EUROPA.

Teraz jak to połączyć EUROPE z USA ?!? Najlepiej wcale

Ale tak na poważnie, cóż wersji może być kilka:
- STALOWA pracuje dla KOMBINATU łapiąc ludzi i wywożąc do EUROPY gdzie mają pracować do śmierci
- KOMBINAT nie interesuje się MOLOCHem dopóki on mu nie zagraża
- MOLOCH jest teraz pod kontrolą KOMBINATU i UFOLI

Ja jednak obstałem przy pierwszej wersji iż STALOWA to swego rodzaju oddziały specjalne regulujące działania w ZSA. Można powiedzieć by ludziom czasem nie udało się wykończyć WUJKA.

Zdacie pewnie pytanie: "Po cholerę mi Europa skoro nie ma do niej jak się dostać."

Ja zdanie zrobiłem wykonalne ale tylko przy pewnych warunkach:
Zakładając że zimna nuklearna i temperatury panujące w USA są extremalne a co dopiero w KANADZIE i to w lato. Założyłem że na ten zimny okres w KANADZIE robi się cieplej i to z tamtego miejsca odbywając pieszą wędrówkę przez metrowy śnieg można dotrzeć do transportu wodnego do Europy.

Wyprawa jest niebezpieczna i długa ale warta świeczki chociażby dla tego by powalczyć z KOMBINATem i dokopać dla odmiany ludziom a nie maszynom. U mnie owym transportem był stary lodołamacz z przed I wojny światowej gdzie ruscy transportują ludzi za nie byle jaką kasę i oczywiście nie byle kogo. Biznes jest niezły no bo ilu ludzi chce uciec od MOLOCHa nie wiedząc że w EUROPIE jest niewiele lepiej. A nasi przewoźnicy nie chcą odstraszać klientów i twierdzą że nie wiedzą co tam jest bo nie lądowali, ale nie wygląda by spadała tam aby jedna atomówka. Aby w jednej kwestii nie kłamią, w Europie nie spadłą żadna atomówka. Czemu ? Nie zdążyła, UFOLE były szybsze.

Ehh... wypadało by zakończyć ten jakże długi post. Mam nadzieje że ujrzę tu liczne komentarze złe, bądź dobre na temat mojej wizji. Może ktoś ma inną, chętnie poznam.

Z poważaniem
Lavi
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P
Lavi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2008, 09:51   #2
 
Tevery Best's Avatar
 
Reputacja: 183 Tevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie coś
Czytając tego posta solidnie się uśmiałem. Koleś, tutaj przyjmujesz jakąś swoją tezę, która jest niepoparta przez nic, ergo tworzysz własny setting. Po drugie, pancerze SP to nie jest taka tajemnicza sprawa - ci goście znaleźli to w jakimś magazynie wojskowym, a jako że należeli do Navy SEALS, to wiedzieli, gdzie coś takiego może być. To są zwykli ludzie - z tym, że wyszkoleni i wyposażeni. Nie roboty. Nie spiskowcy. Nie tajna organizacja. Przedwojenni komandosi. I tyle.

Nazwa Molocha skrótowcem - dałeś ciała, przyjacielu. Primo, że to rozwinięcie, które wymyśliłeś, nie ma sensu - Bestia nie jest humanoidem, nie jest organiczna, i co do rzeczy ma wielowątkowość? Secundo, nazwa Moloch jest - podobnie jak "Bestia", "Potwór", "Wujek", "Pan Stalowe Dupsko" - nadana przez ludzi, którzy przeżyli wojnę. Jest to jakieś określenie na niego, niezbędne, żeby móc o nim jakoś logicznie mówić. Nie jest to jego "fabryczna" nazwa, pojawiła się ona ileś lat po wojnie. Jak Moloch określa sam siebie, nie wiadomo. Tak określają go ludzie.

Europa - po pierwsze, w Bohaterze^3 są opisane możliwości pochodzenia z Europy. Ale nikt nie wyjaśnia, co tam się w zasadzie dzieje. Po drugie, Europa została zniszczona, bo to nie Moloch sypał rakietami, a Pentagon, który rąbnął w Chiny, Rosję i Koreę, potem posypały się odpowiedzi. Założenie, że europejscy sojusznicy USA nie oberwaliby w ogóle, jest bez sensu, wzięte z Księżyca, zwłaszcza że na Starym Kontynencie jest mnóstwo amerykańskich baz wojskowych. Po trzecie, UFO? Half - Life? Nie wyspałeś się? Skoro nie ma tam zagłady atomowej, nie ma Molocha, nie ma niczego, co jest w ZSA, to po co ci jeszcze Neuroshima? Zrób swój system, zamiast wymyślać takie bezsensy.

Cytat:
Zakładając że zimna nuklearna i temperatury panujące w USA są extremalne a co dopiero w KANADZIE i to w lato. Założyłem że na ten zimny okres w KANADZIE robi się cieplej i to z tamtego miejsca odbywając pieszą wędrówkę przez metrowy śnieg można dotrzeć do transportu wodnego do Europy.
Jednak się nie wyspałeś. "Zakładając, że gdy jest zimno, to jest ciepło"? A skoro twoim zdaniem można przepłynąć do Europy, to dlaczego nie z takiego na przykład NY? Dlaczego nie z Miami? Podpowiem ci - bo Ocean jest wszędzie tak zasyfiony, że ja bym wolał nie wypływać. Statek może tego nie przetrwać.
 
__________________
"When life gives you crap, make Crap Golems"
Tevery Best jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2008, 11:19   #3
 
Lavi's Avatar
 
Reputacja: 189 Lavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie coś
Mimo że mnie pojechałeś od góry do dołu ciesze się że przynajmniej nawiązał się jakiś dialog.

Cytat:
Po drugie, pancerze SP to nie jest taka tajemnicza sprawa - ci goście znaleźli to w jakimś magazynie wojskowym, a jako że należeli do Navy SEALS, to wiedzieli, gdzie coś takiego może być. To są zwykli ludzie - z tym, że wyszkoleni i wyposażeni. Nie roboty. Nie spiskowcy. Nie tajna organizacja. Przedwojenni komandosi. I tyle.
Co do Pancerzy SP to wiadomo jak jest z plotkami i informacjami na ten temat. Ktoś coś powiedział, że tamten widział, bo tamten przekazał i tak dalej a na koniec z informacji prawdziwych jest tylko nazwa.

Cytat:
Nazwa Molocha skrótowcem - dałeś ciała, przyjacielu. Primo, że to rozwinięcie, które wymyśliłeś, nie ma sensu - Bestia nie jest humanoidem, nie jest organiczna, i co do rzeczy ma wielowątkowość? Secundo, nazwa Moloch jest - podobnie jak "Bestia", "Potwór", "Wujek", "Pan Stalowe Dupsko" - nadana przez ludzi, którzy przeżyli wojnę.
Co do określenia HUMANOID to niestety przyjacielu ty dałeś ciała, gdyż tłumaczenie tego słowa oznacza "Robota o cechach człowieka", a nie jak to bywa w grach typu DnD i Młotek człekokształtną istotę żywą.

Samej nazwa skrótowa to jej rozwinięcie miało być trudne i to wszystko. MOLOCH to owszem określenia takie jak napisałeś ale nigdy nie wiadomo skąd ono się wzięło równie dobrze mogło być jakiś określeniem modelu maszyny.

Cytat:
Europa - po pierwsze, w Bohaterze^3 są opisane możliwości pochodzenia z Europy. Ale nikt nie wyjaśnia, co tam się w zasadzie dzieje.
Znów się pokpiłeś gdyż jest tam przedstawione kilka teorii które można wykorzystać na pytanie co się tam dzieje. Wybór tego należy do MG i samych graczy. Nawet pojawiła się teoria o UFO i braku wojny, więc nie całkiem wzięte z niewyspania się.

Cytat:
Po drugie, Europa została zniszczona, bo to nie Moloch sypał rakietami, a Pentagon.
No tak faktycznie MOLOCH jest na północy USA a Pentagon gdzie indziej faktycznie on nie mógł sypać bombami. No bez jaj... przecież PENTAGON jest w USA i w samym PENTAGONIE nie ma BOMB a maszyna jak to przystało na superkomputer sama mogła przejąć władze na sterowaniem bombami i posłać parę w wyznaczone przez Ciebie miejsca.

Cytat:
Po trzecie, UFO? Half - Life? Nie wyspałeś się? Skoro nie ma tam zagłady atomowej, nie ma Molocha, nie ma niczego, co jest w ZSA, to po co ci jeszcze Neuroshima? Zrób swój system, zamiast wymyślać takie bezsensy.
Po co mam robić własny system ?!? A czy gdy RPG nie są po to by w nich się wyszaleć, pościemniać żeby było ciekawie ? Czyż nie o to chodzi by gracze byli zadowoleni ?

Cytat:
A skoro twoim zdaniem można przepłynąć do Europy, to dlaczego nie z takiego na przykład NY? Dlaczego nie z Miami? Podpowiem ci - bo Ocean jest wszędzie tak zasyfiony, że ja bym wolał nie wypływać. Statek może tego nie przetrwać.
Wiadomo ocean jest wszędzie ale nie z każdego miejsca jest blisko i nie z każdego miejsca jest bezpiecznie odpływać i przypływać.

Pomyśl tylko nagle pół NJ dowiaduje się że może odpływać, momentalnie ktoś by chciał położyć na tym biznesie swoje łapska i przejąć łajbę. Tak więc egzystowanie w trudnym terenie i dostępnym tylko dla nielicznych jest mądrym posunięciem. Ktoś zmarznięty z małą ilością racji nie będzie chciał walczyć a jedynie przepłynąć spokojnie ocean.

Większość wszystkiego jest plotkami dawnych informacji więc nie można wykluczać żadnej z powyższych teorii i zdarzeń. Tak samo jest przecież z Bogiem i Jezusem, niby coś wiadomo ale do końca pewności nie masz skąd się to wzięło i czy w ogóle było i jest.

--------------------------------------------------------------------------

Ot moje odpowiedzi na twoje zarzuty. Nie usprawiedliwiam się że wszystko jest logiczne i mądre, chciałem poznać wasz pogląd na sprawę. Tak więc oprócz zjechania mnie nie wypowiedziałeś się nic a nic.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P

Ostatnio edytowane przez Lavi : 08-07-2008 o 11:22.
Lavi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2008, 12:01   #4
 
Tevery Best's Avatar
 
Reputacja: 183 Tevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Lavi Zobacz post
Co do Pancerzy SP to wiadomo jak jest z plotkami i informacjami na ten temat. Ktoś coś powiedział, że tamten widział, bo tamten przekazał i tak dalej a na koniec z informacji prawdziwych jest tylko nazwa.
Well, tak jest w podręczniku. Ja się tam wolę trzymać tego, co jest. Nomen omen jakąś przeszłość to ugrupowanie ma - jaśniejszą, mroczniejszą, whatever. Ale mimo wszystko ja uważam, że twoja interpretacja jest... przesadzona, to właściwe wyrażenie.
Cytat:
Napisał Lavi
Co do określenia HUMANOID to niestety przyjacielu ty dałeś ciała, gdyż tłumaczenie tego słowa oznacza "Robota o cechach człowieka", a nie jak to bywa w grach typu DnD i Młotek człekokształtną istotę żywą.
Fail. Robot o cechach ciała człowieka to android. Wiki powiada:
"Humanoid – każdy byt, którego kształt ciała przypomina ludzkie. Termin obejmuje więc ssaki naczelne jak i mityczne istoty czy sztuczne organizmy (androidy), szczególnie w kontekście fantastyki naukowej i fantastyki baśniowej."
Poza tym Moloch nadal nie jest humanoidem, ponieważ nie ma dwóch rąk, dwóch nóg i głowy, a tylko dziesiątki ton stali...
Cytat:
Napisał Lavi
Samej nazwa skrótowa to jej rozwinięcie miało być trudne i to wszystko. MOLOCH to owszem określenia takie jak napisałeś ale nigdy nie wiadomo skąd ono się wzięło równie dobrze mogło być jakiś określeniem modelu maszyny.
Bardzo wątpię. IMHO wzięło się ono raczej od faktu, że jest duży, ktoś rzucił jakiś chwytliwy rzeczownik i się przyjęło.

Cytat:
Znów się pokpiłeś gdyż jest tam przedstawione kilka teorii które można wykorzystać na pytanie co się tam dzieje. Wybór tego należy do MG i samych graczy. Nawet pojawiła się teoria o UFO i braku wojny, więc nie całkiem wzięte z niewyspania się.
Hmm, tutaj się muszę przyznać, że Bohatera^3 nie posiadam, ale z tego, co słyszałem od ludzi, którzy go mają, i przeczytałem w internecie, to tam nie ma takich danych. Tak czy owak takie rozwiązanie wydaje mi się absolutnie surrealistyczne. Poza tym gdyby w Europie nie było wojny, skąd wzięliby się chorzy ludzie, którzy przywlekli do ZSA Syndrom Thurmana? I dlaczego przedostawali się na byle jakich tratwach, za to masowo?

Cytat:
No tak faktycznie MOLOCH jest na północy USA a Pentagon gdzie indziej faktycznie on nie mógł sypać bombami. No bez jaj... przecież PENTAGON jest w USA i w samym PENTAGONIE nie ma BOMB a maszyna jak to przystało na superkomputer sama mogła przejąć władze na sterowaniem bombami i posłać parę w wyznaczone przez Ciebie miejsca.
Być może przejął kontrolę nad paroma wyrzutniami, jednak przed zagładą raczej nie nad większością. Moja wizja apokalipsy (oparta na tym, co jest w podstawce):
1. Około poranka 5 września Moloch pojawia się w systemach fabryk chemicznych, placówek uzdatniania wody etc. Powoduje masowe skażenia w okolicach większych miast. Nie wszystkie takie punkty są jednak pod jego kontrolą.
2. Panika w całych Stanach. Pentagon gorączkowo poszukuje rozwiązania problemu i przyczyn jego powstania.
3. Podejrzenie ataku terrorystycznego bądź akcji szpiegowskiej. Błyskawiczne ruchy w wielu miejscach kraju wyłapują podejrzanych o terroryzm i wykrytych wcześniej agentów zagranicy.
4. Nadal brak rozwiązania. Około południa Pentagon potajemnie odpala rakiety. Zostają one wykryte przez nieprzyjaciela. Następuje uderzenie odwetowe.
5. Około godziny 17 pierwsze rakiety z Korei trafiają w Stany i Japonię. Trzy godziny później na USA spadają rakiety rosyjskie i chińskie. Iran wypala w Izrael. Masowe bombardowania biologiczne na Bliskim Wschodzie. Pakistan niszczy Indie i vice versa. Rakiety rosyjskie uderzają też w Europę Zachodnią. Kontrataki z UK i Francji. Koniec jakiejkolwiek komunikacji.
Żeby była jasność - nie zabraniam nikomu mieć jego własnej wizji. Po prostu uważam, że na podstawie danych z podręcznika i własnych informacji & przemyśleń taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

Cytat:
Po co mam robić własny system ?!? A czy gdy RPG nie są po to by w nich się wyszaleć, pościemniać żeby było ciekawie ? Czyż nie o to chodzi by gracze byli zadowoleni ?
True, true. Ale jak ktoś gra w NS, to raczej nie szuka walki z pozaziemskimi systemami totalitarnymi, a pustkowi, skażenia i Molocha. Każdy ma swoje fanaberie, moja jest taka, że do Europy nie opłaca się płynąć, bo nie jest tam lepiej, niż tu.

Cytat:
Wiadomo ocean jest wszędzie ale nie z każdego miejsca jest blisko i nie z każdego miejsca jest bezpiecznie odpływać i przypływać.
Z Kanady może jest bliżej na powiedzmy Grenlandię i Islandię, ale wolę nie wiedzieć, co tam się dzieje. Znaczące zmiany w klimacie mogły zarówno doprowadzić do sytuacji, w której człowiek w ogóle nie może przeżyć (spójrzcie na kanadyjskich Wojowników Lodu), albo do roztopienia lodu, z którego w przeważającej większości składa się Grenlandia.
Cytat:
Pomyśl tylko nagle pół NJ dowiaduje się że może odpływać, momentalnie ktoś by chciał położyć na tym biznesie swoje łapska i przejąć łajbę. Tak więc egzystowanie w trudnym terenie i dostępnym tylko dla nielicznych jest mądrym posunięciem. Ktoś zmarznięty z małą ilością racji nie będzie chciał walczyć a jedynie przepłynąć spokojnie ocean.
To już bardziej prawdopodobne.
Cytat:
Większość wszystkiego jest plotkami dawnych informacji więc nie można wykluczać żadnej z powyższych teorii i zdarzeń. Tak samo jest przecież z Bogiem i Jezusem, niby coś wiadomo ale do końca pewności nie masz skąd się to wzięło i czy w ogóle było i jest.
Jeżeli już, to prędzej plotką są Ufoki i brak zniszczeń w Europie, a nie tajne stowarzyszenie, w którym plecy ma SP. Przecież dane z Bohatera^3 również mogą być konfabulacjami...
Cytat:
Ot moje odpowiedzi na twoje zarzuty. Nie usprawiedliwiam się że wszystko jest logiczne i mądre, chciałem poznać wasz pogląd na sprawę. Tak więc oprócz zjechania mnie nie wypowiedziałeś się nic a nic.
Mój pogląd na sprawę masz jakieś 5 cytatów wyżej. Pozdrawiam.
 
__________________
"When life gives you crap, make Crap Golems"
Tevery Best jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 19:16   #5
 
Lavi's Avatar
 
Reputacja: 189 Lavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie coś
Cytat:
Fail. Robot o cechach ciała człowieka to android. Wiki powiada:
"Humanoid – każdy byt, którego kształt ciała przypomina ludzkie. Termin obejmuje więc ssaki naczelne jak i mityczne istoty czy sztuczne organizmy (androidy), szczególnie w kontekście fantastyki naukowej i fantastyki baśniowej."
Poza tym Moloch nadal nie jest humanoidem, ponieważ nie ma dwóch rąk, dwóch nóg i głowy, a tylko dziesiątki ton stali...
Mnie raczej chodziło o tłumaczenie z ang. na polski.

The term "humanoid" refers to any being whose body structure resembles that of a human. In this sense, the term indeed describes primates, as well as mythological creatures and artificial organisms (robots), especially in the context of science fiction and fantasy fiction. An android or gynoid is a humanoid robot designed to look like a specific gender, although the words are, in principle, synonymous.

Poza tym żeby coś nazwać humanoidem (robotem) nie musi wygląda jak człowiek. Jego zachowanie może świadczyć że jest podobny do człowieka. Bardziej pod takim kontekstem myślałem.

Cytat:
Hmm, tutaj się muszę przyznać, że Bohatera^3 nie posiadam, ale z tego, co słyszałem od ludzi, którzy go mają, i przeczytałem w internecie, to tam nie ma takich danych. Tak czy owak takie rozwiązanie wydaje mi się absolutnie surrealistyczne.
Niestety ale takie dziwadła znadjują się w podręczniku. Chętnie bym ci wkleił fotkę tej strony ale myślę że mi uwierzysz na słowo. Zaznaczam tylko że to były propozycje tego co mogło się tam zdarzyć. Było ich tam kilka.

Co do samego przebiegu apokalipsy i wojny nuklearnej bardziej oparłem się na maszynie typu SkyNet tyle że kontrolującej cały obszar ziemski.

Cytat:
Z Kanady może jest bliżej na powiedzmy Grenlandię i Islandię, ale wolę nie wiedzieć, co tam się dzieje.
I właśnie o Islandię mi chodziło, gdyż tak małą wyspa nie mogła się stać celem bomby nuklearnej a jedynie jakiś nalotów i ostrzału alteryrejskiego (czy jak się to tam pisze). Walić w tak małą wysepkę z bomby atomowej było by czystą głupotą. Jakby tak się dobrze zastanowić do jest to jedna z najmniej skażonych obszarów, ale to już inna kwestia i inne gusta.

Cytat:
Mój pogląd na sprawę masz jakieś 5 cytatów wyżej. Pozdrawiam.
Ciesze się że zawiązaliśmy jakiś dialog, przynajmniej pomagamy jakoś Merill'owi w nawoływaniu do rozbudowy tematu. Szkoda tylko że we dwójkę.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P
Lavi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 20:22   #6
 
Umbrean's Avatar
 
Reputacja: 0 Umbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znanyUmbrean nie jest za bardzo znany
No to na trzeciego ja dołączę. Macie racje oboje. Tylko się dzielicie na stronę kreatywną- Lavi i Stronę tradycjonalną- Tevery.
Podobnie jak Lavi sporo eksperymentowałem i wpadło to w gust każdego miłośnika NS. Dało to trochę cennej odmiany. Jednym takim eksperymentem była hybryda: NS/Fallout, NS/Wampir i NS/Stargate. Czyli w zasadzie Posta apo + Wampiry + Kosmici. Ale czemu tak się działo? W 90% to gracze doprowadzają do mutacji klimatu. To oni ukierunkowują MG swoją ciekawością i ich sukcesy trzeba wreszcie wynagrodzić. Np ciekawą historią dojścia do wojny. Może być ona fałszywa, ale brzmieć wiarygodnie.
Co do nazwy MOLOCH, może osoba która rzuciła hasłem faktycznie gdzieś na jednej z pierwszych maszyn widziała nadruk M.O.L.O.C.H. Jak bym zakładał wielką korporację też bym z chęcią ją tak nazwał.

Z drugiej strony to faktycznie może śmiesznie wyglądać kiedy to z jednej strony ludzkość cierpi na maszyny, a na drugiej półkuli zwalcza inwazję.

Ja w europie sesji jeszcze nie robiłem. Za to wymyśliłem coś bardziej wciągającego...
Mianowicie: w jednej z sesji gracze mieli do czynienia z dziwnymi postaciami (każdy z nas by ich określił hitlerowcami). Postacie miały siedzibę w dawnym schronie. Udało im się znaleźć przejście do głębszych części schronu (szanse na to odkrycie były bardzo niskie może z 10%). Katakumby dawnych powojennych tuneli Z II Wojny Światowej. Oczywiście były pochodzenia niemieckiego. Pomijając element horroru, jeden z tuneli miał prowadzić do Europy ( wiem że to jest fizycznie niemożliwe przeprowadzić tunel pod oceanem, jednak na tamte czasy chyba tylko Niemcy mogli być na tyle stuknięci aby zrobić podkop pod wroga :P ). Zabawne w tym było to że nikt się nie domyślał że to trasa do Europy i że najprawdopodobniej zmarli by z głody i pragnienia.
NS To system pełen tajemnic i możliwości. Sami pomyślcie w jaki sposób może się ludzkość sama wykończyć? Podręcznik NS wraz z wszystkimi dodatkami ma nas tylko nakierować na klimat, ewentualnie jeśli nam brakuje wyobraźni, podpowiedzieć trochę więcej.
Co do pancerzy SP. Ciekawy element neuro. Chodź cały podręcznik NS jest pisany jedną wielką teorią typu: Może to było z magazynów, a może sam diabeł dał za dusze przeklęte pancerze. Jakie są realia to już tylko zależy od naczelnych MG. Uczulam jednak do trzymania wyobraźni w ryzach i nie przesadzać na pierwszych sesjach ( Mam tu na myśli pierwsze sesje nowych graczy). Każdy kto zaczyna zabawę z NS powinien najpierw poznać typowy klimat postapo, a nie Half Live i kosmitów. Za to na zaawansowanym etapie trzeba pogłębiać fabułę i odkrywać stopniowo tajemnicę i pobudzać ciekawość. Co dalej?
Tu na forum jest ciężko uzbierać odpowiedni bagaż klimatu NS. Ja wprowadzałem pierwsze zmiany z reguły na 30-40 przygodzie danego gracza. Na Li wiązało by się to z pisaniem postów przez najbliższe 3 lata.

Jeśli napisałem pierdoły to sory. Mam nadzieje że doprowadziłem do pewnych refleksji?
 
__________________
Bądź Aniołem dla innych, a oni będą nimi dla ciebie.

Weteran MG Neuroshimy/Fallouta służy radą, GG :5387875
Umbrean jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2008, 20:45   #7
 
Tevery Best's Avatar
 
Reputacja: 183 Tevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie coś
Co do humanoidów, to zaczynasz przeczyć sam sobie, przytaczając angielską wiki, jednocześnie na istoty niehumanoidalne, zaś zachowujące się jak człowiek jest jeszcze jakieś tam określenie. To swoją drogą. Co do Islandii - przy założeniu, że Ruscy mają jakieś 15 000 atomówek, to bardzo opłaca im się poświęcić jedną na Islandię. Przy trzech zmiotą wszystko na wyspie. Dlaczego im się opłaca? Bo jest to najbardziej newralgiczny punkt na linii GIUK (Grenlandia - Islandia - Wielka Brytania), a zniszczenie go otwiera rosyjskiej flocie drogę na Atlantyk. Poza tym lód bardzo łatwo łapie metale ciężkie i może je przechowywać grube tysiące lat, więc promieniowanie tła powinno być tam bardzo wysokie.
 
__________________
"When life gives you crap, make Crap Golems"
Tevery Best jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
OdpowiedzZasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wył.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:28.Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
Pozycjonowanie stron | polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166