Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2007, 11:52   #14
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Kobieta zachichotała, wyraźnie uradowana wrażeniem, jakie wywarła. Nie był to jednak radosny śmiech. Stanowił on raczej element przedstawienia, które pragnęła odegrać. Przez chwilę patrzyła Stańczykowi prosto w oczy, a z jej ust nie znikał uśmiech.

„Ona wie.” – przemknęło przez myśl Robertowi.

Ich nienazwany pojedynek spojrzeń przerwał Deresz swoim pytaniem.
Kobieta przeciągnęła się, jakby to wkroczenie ją rozluźniło. Zerknęła za siebie, chcąc pewnie sprawdzić czy nikt nie idzie, po czym zwróciła się do Andrzeja:

- Oj, oj niby Ventrue, a nie dotarły do niego pełne patosu słowa grzybków Camarilli? Macie lecieć na Islandię i tam rządzić. Dlaczego podejrzewasz, że coś jeszcze miałoby się za tym kryć?


Ironia jej słów była tak oczywista jak to, że jest noc. Na dodatek mrugnęła poufnie do Deresza.

- Byłam na Islandii i nie mogłam oprzeć się, żeby zobaczyć kogoż to Rada tam wysyła. Oni jednak jak zwykle przesiewają informacje, licząc na to, że wpadniecie na coś, czego sami nie zrozumiecie, a im to złoży układankę. Pewnie ten archont też nic nie będzie wiedział. – zamilkła, a jej usta zacisnęły się w wąska kreskę.

Dopiero przypominając sobie o obecności Kainitów, kobieta zsunęła niżej rondo kapelusza, po czym wróciła do pytania Andrzeja.

- Właśnie podjeżdżają po was limuzyny, które zawiozą Was na lotnisko. O rzeczy się nie martwcie, pewnie czekaja w samolocie. Podróż nie potrwa więcej niż 4 godziny, więc zdążycie przed świtem. W dodatku na Islandii pogłębia się noc polarna. Obecnie trwa gdzieś od 18.00 do 10.00, z zatem macie dobrze. Ja tam byłam, gdy dominował dzień, przez co niewiele zdziałałam... Zresztą nie tylko ja. Wszelkie diabelstwo również.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline