Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-10-2007, 17:50   #98
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Uwaga, Uwaga, chciałbym coś powiedzieć.

Otóż ostatnimi czasy zauważyłem i stwierdziłem że system "cyferek" jest dość ograniczony więc postanowiłem go trochę udoskonalić.
Teraz w zależności od trudności sytuacji trzeba będzie podać więcej niż 1 cyferkę, na przykład 3. Będzie też wartość "wyników" cyferek jakie trzeba uzyskać, ale to już moje zmartwienie... Mimo wszystko wyjaśnię.
Jak już wspominałem każda cyferka ma pewną wartość:
- Udało się (2 pkt.)
- Ledwo się udało (1 pkt.)
- Nie udało się (0 pkt.)
Teraz ogólny przykład:
Przykładem sytuacji na trzy cyferki jest "Strzelam z łuku starając się trafić w głowę osoby stojącej 100 metrów przede mną". Jak nietrudno zauważyć za te 3 cyferki można zdobyć łącznie 6 pkt, a ze względu na wielką celność potrzebną tutaj (a raczej szczęście - wiecie, brak wiatru, nie drgająca ręka itp.) potrzeba tutaj aż 5 pkt.
Ale... ale to też zależy od waszej klasy. Jakby taki Vedin chciał strzelić z łuku w celu wyżej wymienionym to by miał 4 cyferki i próg minimalny 7pkt.
3 cyferki w tym wypadku są cyfrą dla klas "średnio" związanych z łukami.
Natomiast łowca, który żyje, śpi i kocha swój łuk (lub strzelbę czy kuszę) ma tutaj tylko 2 cyferki i 3pkt. do zdobycia.

Zaznaczam, że to tylko przykład. Jeśli nie jesteście pewni ile cyferek należy dać przy akcji to dawać jak najwięcej (ale więcej niż 5 cyferek nigdy nie będę wymagał), a ja będę brał te pierwsze.

W razie niejasności proszę pytać.
 
Gettor jest offline