Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-10-2007, 17:24   #12
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Chodziło raczej mi o przykład, jaki podałem, aby tworzyć przedmioty magiczne trzeba wydawać PD zwiększa to możliwości postaci, ale spowalnia awans, czyli np jeżeli ludzki mag tworzy magiczne przedmioty to będzie miał nie 18 poziom tylko niższy np., 17 ponieważ cześć PD przeznaczył na stworzenie przedmiotów magicznych.
I jeśli teraz tylko arbitralnym stwierdzeniem zabierzesz mu przedmioty bez walki, którą niechybnie wygrywa dzięki nim, to naruszysz wąską nić sprawiedliwej oceny, którą musi się kierować MG.
Nie wiem czy nie powinno się tutaj zrobić jakiś zasad bo może się okazać iż jedna postać maga tworzącego magiczne przedmioty powstanie w sposób iż delikwent złamie zasady i za przedmioty stworzone zapłaci połowę kosztu oczywiście zakładając iż potrafiliby je stworzyć czyli potrzebna znajomość odpowiednich zaklęć, a nie uwzględni kosztu w PD obniżającego jego poziom i powstanie w ten sposób znacznie potężniejsza postać od takiego samego maga którego gracz wziął te reguły pod uwagę.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline