Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2007, 17:06   #17
cohen_magnus
 
Reputacja: 1 cohen_magnus nie jest za bardzo znany
Podzielam twoją opinie że DnD jest bardziej popularnym systemem od Wiedźmina, choć nie wszyscy zaczynają od DnD. Ja zaczynałem grać w autorskim systemie, stworzonym w 5 min przez brata ciotecznego jakieś 8 lat temu, system oparty troszkę w mechanice na MiM, bo ten co mi prowadził rozgrywki był ich zagorzałym fanem. Natomiast z istniejących systemów pierwszym był Wiedźmin Gra Wyobraźni. Zacząłem w niego prowadzić dopiero po przeczytaniu siedmioksięgu i przeczytaniu dziesiątek innych książek fantasy i nie tylko. Tak by trochę wzbogacić słownictwo i poznać parę historii tragicznych i komicznych aby później zacząć prowadzić rozgrywki. Choć nie sądziłem że tak to się radykalnie zmieni z gracza RPG do MG w WGW.
Najpierw prowadziłem rozgrywki w wąskim, ale to bardzo wąskim gronie osób. Systemy fabularne w ogóle nie są znane w mojej okolicy, dlatego miałem problem. Ale jakoś się prowadziło rozgrywki.
Później miałem internet. Trochę lektury zaciągnąłem ze stron o RPG i fantastyce. I założyłem własne forum by prowadzić rozgrywki. Jednak nie miałem zbytniego szczęścia do graczy. Można powiedzieć że miałem pecha i to niesamowitego. Na 8 aktywnych graczy większość okazała się niegodnych gry w systemy fabularne, a 2 co byli w miarę wtajemniczeni to nie mieli po prostu jak w tych rozgrywkach uczestniczyć. Jeden miał maturę a drugi to po prostu nie miał jak dojść do internetu, czyli kicha. Przestałem wchodzić na swoje forum, po pewnych porządkach. Ale mam nadzieje że po wznowieniu uda mi się zebrać ekipę na sesje w gg. A forum jako archiwum.
 
__________________
Oznaczone mieczem...
cohen_magnus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem