Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2007, 01:46   #220
Manji
 
Manji's Avatar
 
Reputacja: 1 Manji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnie
wiem
Ale jakoś się chyba nie nauczę, po prostu drażnienie osek jest silniejsze od zdrowego rozsądku...
A okrzyk bojowy czyli kiaj (nie jestem pewien poprawności zapisu) jest wydawany przez niemal każdego trenującego kendo. Ma on na celu dezorientować ale przede wszystkim nie da się inaczej, zadać cios bez dźwięcznie to bardzo trudne (nie mam na myśli sztychu z ciemnego kąta, raczej myślę o walce, owszem niektóre szkoły nauczają bezdźwiękowe wypuszczanie powietrza to jednak większość zaleca kiaj).
 
__________________
Świerszcz śpiewa pełen radości,
a jednak żyje krótko.
Lepiej żyć szczęśliwym niż smutnym.
Manji jest offline