Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2007, 21:18   #12
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Stary grzybami nie da się żywić ! Ty wiesz jaki one mają skład ? Przypadkiem interesuję się takimi sprawami i w tym temacie dużo razy konsultowałem się z moim"klubowym" twórcą wizji krasnali.Grzyby nie praktycznie nie mają substancji odżywczych(w 100g jest około 2g białka, 0,5 g węglowodanów i tłuszczy-ok 15 kcal)
W kwestii żywienia grzybami...Owszem normalne grzybki w lasach na pełnowartosciowe żywienie się nie nadają. Niemniej w naturze istnieją owady żywiące sie głównie grzybkami...termity np. Więc teoretycznie społeczeństwa krasnoludów mogłyby się chodowlą takich grzybków zajmować.
W kwestii zbóż zaś...W górach króluje się pasterwo, nigdy rolnictwo.
Gleby sa zbyt ubogie, by sie tym zajmować rolnictwem na szeroką skalę.

Cytat:
Po za tym żeby taka społeczność funkcjonowała potrzeba jest więcej siły roboczej niż krasnoludy są w stanie zapewnić własnymi rękoma- stąd wniosek o goblińskich niewolników(wychodzą ekonomicznie w żywieniu i szybko się mnożą
Śmierdzi mi to złem na kilometr..Od goblinów niewolników, tylko krok do elfów niewolników i ludzi niewolników.

Co zaś do samego artykułu, jego największą wadą jest to, że nic nie wnosi...
Jest strasznie ogólnikowy i po jego przeczytaniu, jest się w punkcie wyjścia.

Cytat:
Poza tym - czy ktoś twierdził, że te artykuły są przeznaczone dla takich jak Ty? Ja chcę rozwinąc swój dział i to mam zamiar osiągnąć przez zapoznawanie z Warhammerem nowych graczy.
No właśnie...A mnie prawie laika w warhammerze, ten artykuł z niczym nie zapoznał. Jesli masz zamiar pisać o społeczenstwie krasnoludów, to pisz o społeczeństwie krasnoludów, rodzinnych stosunkach, zwyczajach etc.., jeśli o twierdzy to dokładnie o strukturze władz twierdzy, jej strażnikach i tak dalej.
A nie paru ogólników o wszytkim i niczym, nie dając przez to żadnego obrazu sytuacji.
A jesli sie boisz, że ktoś zarzuci, że w tekstach umieszczasz niekanoniczne informacje to umieść w tytule Moja wizja krasnoludów i nie można się będzie przyczepić.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 28-10-2007 o 21:31.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem