Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2007, 09:14   #8
Szarik
 
Reputacja: 1 Szarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłośćSzarik ma wspaniałą przyszłość
Powstrzymam się od oceny. Głównie dlatego, że sam uważam, że w przypadku RPG takie rozgrywanie bitwy jest zbędne. Popieram tu Cedryka. Jako MG z góry ustalę wynik tak dużej bitwy. Gracze ewentualnie, jeżeli się gdzieś tam zaplątają, to dostaną misję specjalną - utrzymać jakąś mało ważną pozycję, dobrać się do artylerii przeciwnika lub coś w tym guście. Dowódca armii mając taki oddziałek wyśle go raczej na samobójczą misję - jak się uda to super, a jak nie to trudno, nie stracił własnych ludzi tylko jakichś przybłędów W centrum uwagi muszą być gracze i ich mały epizod, dla którego wielka bitwa jest tłem.
Jeżeli jednak chciałbym rozegrać taką bitwę użyłbym gotowych zasad (czy to Battle, którego ja akurat nie znam) czy, w moim przypadku, jakiejś gry taktycznej, których mam sporo. Na przykład Grunwald 1410 - mam gotową mapę, jednostki, mechanikę i tylko mała zmiana: czerwoni (Polacy) to wojska Imperium a biali (Krzyżacy) to wojska chaosu, i już
 
Szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem