Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2007, 16:02   #9
Julian
 
Julian's Avatar
 
Reputacja: 1 Julian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie coś
Cytat:
Napisał olo19 Zobacz post
To dobry temat, w naszych czasach nikt prawie nie czyta książek.
Doprawdy? Ta ankieta wydaje się temu przeczyć.
Rzeczywiście duża część społeczeństwa woli oglądnąc niż przeczytać, ale osób czytających książki też nie jest mało. Nie lubię generalizować, ale wydaje mi się, że ci nie czytający to w większości mniej inteligentna część społeczeństwa. Z drugiej strony tak jak powiedział/napisał Stalker - nie każdy kto nie czyta jest głupi.
Ekranizacje mają swoje zalety, ale sam wolę przeczytać książkę. Głównie dlatego, że filmy są pozbawione wielu smaczków oraz wątków pobocznych i nierzadko są poprostu źle zrobione. (Jak zobaczyłem wilkołaka w ekranizacji trzeciej części wspomnianego Harrego P. to parsknąłem śmiechem i poszedłem do innego pokoju... Jestem raczej przeciwnikiem HP, ale książkę dało się przeczytać, a film to tragedia...)

Ja sam zwykle przedkładam dobry film albo wieczór z kumplami i konsolą nad książkę, ale z drugiej strony bez książek Pratchetta nie byłbym w stanie normalnie funkcjonować. Czytam głównie Fantasy i SF, tak jak zapewne większość osób na forum. Czasem jakiś horror, ale to akurat bardzo rzadko.
 
__________________
Watch your back,
shoot straight,
conserve ammo,
and never, ever, cut a deal with a dragon.

Ostatnio edytowane przez Julian : 05-11-2007 o 16:04.
Julian jest offline