Wątek: Nightwish
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2007, 18:38   #29
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Przesłuchałam wreszcie nową płytkę i to dwa razy. Racją jest, że to ten sam zespół, co słychać w ich muzyce, często pojawiają się motywy podobne do poprzednich. Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby wokalistką nadal była Tarja, ale w sytuacji, kiedy oczekiwałam od zespołu i nowej wokalistki czegoś nowego... stare motywy aż się proszą o głos Tarji. Takie przynajmniej jest moje odczucie - kiedy słyszę znany motyw, znane nuty, fragmenty kojarzące się z poprzednimi płytami, czyli taki znak rozpoznawczy Nightwisha, to wręcz samo przez się narzuca mi się porównanie do Tarji, niemalże oczekuję, że to ją usłyszę. W zamian za to dostaję coś innego. Mnie to nie pasuje i razi, wolałabym, żeby stworzyli płytę nie dającą się porównać do starego NW, która nie musiałaby mi się kojarzyć z poprzednią wokalistką.

Anette nie jest zła biorąc pod uwagę całokształt. Potrafi śpiewać i tego jej zarzucić nie można. Ale ogólnie rzecz biorąc płytka mnie nie zachwyciła. Tylko jeden utwór sprawił, że do niej wracam i jego słucham ostatnio bardzo często - jedenasty na liście "Last Of The Wilds". Po prostu mistrzostwo, trafił całkowicie w mój gust i mogłabym go słuchać bez końca. I chyba nikt nie zdziwi się, jeśli powiem, że to utwór całkowicie instrumentalny, bez udziału Anette "The Poet And The Pendulum" podobałby mi się bardziej, gdyby był rozbity na kilka części i gdyby jednak zrobić z niego kilka osobnych utworów. Wtedy mogłabym wybierać sobie te części, które mi się podobały i opuszczać te, które mnie nie zachwyciły. Bo niestety jak dla mnie utwór ma parę słabych momentów, ale faktycznie można go uznać za jeden z najlepszych na płycie. Niestety jestem skazana na słuchanie go w całości, co przy jego gigantycznej długości trochę odrzuca. "Amaranth" wpada w ucho i chyba to byłby główny jego atut. Jest po prostu melodyjny, łatwy do zapamiętania i pewnie dla tego dobrze się go słucha. W miarę podobały mi się jeszcze "For The Heart I Once Had" i "The Islander", spokojne i stonowane. Reszta nie zachwyca. I nie wiem czy ma na to wpływ nowa wokalistka, czy po prostu płyta jest jedną ze słabszych w historii NW i byłaby taka nawet z Tarją. Jeszcze chyba na żadnym ich krążku nie było tylu utworów, które by do mnie nie przemawiały No ale brawa za "Last Of The Wilds" się faktycznie należą.

Myślę sobie tak - NW postawił na stary styl z nową wokalistką i moim zdaniem nie wyszło to na dobre. Tarja ze swoim starym głosem postawi na zupełnie nowy styl. I wydaje mi się, że to ona wyjdzie z tego zwycięsko Mam nadzieję, że uda mi się niedługo dorwać jej płytkę i sama się o tym przekonać.

A teraz mały horror. Nightwish z Anette zaczęli już koncertować. I, o zgrozo!, Anette zaczęła wykonywać stare piosenki po swojemu. Dla mojego wrażliwego serduszka oddanego Tarji to szokujący widok, którego znieść nie mogę... Przesłuchałam kilka fragmentów, załamałam się i postanowiłam się z Wami podzielić tymi, które wypadły najgorzej (czyli moimi ulubionymi piosenkami Tarji w wykonaniu Anette). Więcej znajdziecie na jutubie...

"Nemo", czyli profanacja mojej Muzy i Inspiracji w wykonaniu Anette
[media]http://youtube.com/watch?v=fx1AVypdPUc[/media](dla porównania Nemo w wersji koncertowej z Tarją: http://pl.youtube.com/watch?v=yEupDujaoBY )

Kolejna moja najnaj - "Dark Chest of Wonders", dla Anette chyba coś niewykonalnego
[media]http://youtube.com/watch?v=WLxuen5eGkQ[/media]O "She Is My Sin" nawet nie chce mi się nic pisać...
[media]http://youtube.com/watch?v=WCGmodJJYLw[/media]
Ale żeby nie było, że nie lubię Anette... ja po prostu uważam, że powinna zająć się wykonywaniem swoich utworów, a nie psuciem cudzych
 

Ostatnio edytowane przez Milly : 05-11-2007 o 18:56.
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem